02-01-2020 Results Thurs Sea Swim

Thursday, January 2, 2020 18:16 (GMT+13) - Start list

Race info
Sport: Swimming - open water
Location: Nelson, New Zealand
Start type: Interval wave start
Wave grouping: Custom
Racers: 119
Updated: Friday, January 3, 2020 18:06 (GMT+13)
Organized by: Nelson Triathlon Club
Race website: https://www.nelsontriclub.co.nz

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

  • Summary »
  • All racers : Wave Long 1 Fastest white cap
Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Wave Age Gender Start time
1 Denis Cooper   Long Course 60-69 Long 1 Fastest white cap 60 M 19:01
12 Jonathan Linyard   Long Course 40-49 Long 1 Fastest white cap 47 M 19:01
36 Christina Harris   Long Course 50-59 Long 1 Fastest white cap 56 F 19:01
56 Austen Dean   Long Course 20-29 Long 1 Fastest white cap 26 M 19:01
61 Ben Van Dyke   Long Course 60-69 Long 1 Fastest white cap 69 M 19:01
68 Kim Turner   Long Course 30-39 Long 1 Fastest white cap 32 F 19:01
93 Max Frontiera non-wetsuit  Long Course U16 Long 1 Fastest white cap 14 M 19:01
97 Maggy Johnston   Long Course 60-69 Long 1 Fastest white cap 65 F 19:01
100 Luke Kelly   Long Course 20-29 Long 1 Fastest white cap 22 M 19:01
102 Julia Cree non-wetsuit  Long Course 50-59 Long 1 Fastest white cap 52 F 19:01
104 Hayden Squance   Long Course 20-29 Long 1 Fastest white cap 21 M 19:01
106 Dick Bennison   Long Course 60-69 Long 1 Fastest white cap 66 M 19:01
110 Mackenzie Mogan   Long Course U16 Long 1 Fastest white cap 15 F 19:01
116 Amy Phillips   Long Course 20-29 Long 1 Fastest white cap 24 F 19:01
118 Daniel Bell   Long Course 20-29 Long 1 Fastest white cap 29 M 19:01
120 Andrew Martin   Long Course 50-59 Long 1 Fastest white cap 57 M 19:01
123 Phil Dooney   Long Course 40-49 Long 1 Fastest white cap 50 M 19:01
130 Wendy Healey   Long Course 40-49 Long 1 Fastest white cap 45 F 19:01
139 Barry Thomas   Long Course 60-69 Long 1 Fastest white cap 60 M 19:01
147 Wayne Leighton   Long Course 50-59 Long 1 Fastest white cap 59 M 19:01
167 Sierra Thomas   Long Course 16-19 Long 1 Fastest white cap 16 F 19:01
172 Malcolm Anderson   Long Course 60-69 Long 1 Fastest white cap 62 M 19:01
201 Josh Barber   Long Course 40-49 Long 1 Fastest white cap 45 M 19:01
220 Terry Bone   Long Course 40-49 Long 1 Fastest white cap 47 M 19:01
235 Ben Marshall non-wetsuit  Long Course 30-39 Long 1 Fastest white cap 34 M 19:01
249 Roger Matheson   Long Course 50-59 Long 1 Fastest white cap 58 M 19:01
252 Ruth Thomas   Long Course 30-39 Long 1 Fastest white cap 39 F 19:01
310 Zara Aydon   Long Course 16-19 Long 1 Fastest white cap 16 F 19:01
339 Abbey Smale   Long Course 16-19 Long 1 Fastest white cap 16 F 19:01
343 Sophie Alexander   Long Course 16-19 Long 1 Fastest white cap 16 F 19:01
415 Lucy Barron   Long Course 20-29 Long 1 Fastest white cap 27 F 19:01
474 Oxford Bayley   Long Course 16-19 Long 1 Fastest white cap 16 M 19:01
501 Fergus Drummond   Long Course 16-19 Long 1 Fastest white cap 16 M 19:01
504 Bendi Kepess   Long Course 16-19 Long 1 Fastest white cap 16 M 19:01