02-01-2020 Results Thurs Sea Swim

Thursday, January 2, 2020 18:16 (GMT+13) - Start list

Race info
Sport: Swimming - open water
Location: Nelson, New Zealand
Start type: Interval wave start
Wave grouping: Custom
Racers: 119
Updated: Friday, January 3, 2020 18:06 (GMT+13)
Organized by: Nelson Triathlon Club
Race website: https://www.nelsontriclub.co.nz

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Wave Age Gender Start time
10 Marcell Kepess   Short Course U16 Short Orange cap 10 M +0:00
14 Ruth Leckey   Short Course Open Woman Short Orange cap 53 F +0:00
50 Ross Sneddon   Short Course Open Man Short Orange cap 56 M +0:00
52 Bridget Cassidy   Short Course Open Woman Short Orange cap 44 F +0:00
85 Olivia Huata - Findlay   Short Course U16 Short Orange cap 12 F +0:00
103 Samantha Wilson   Short Course U16 Short Orange cap 13 F +0:00
122 Kirsten Smale   Short Course U16 Short Orange cap 11 F +0:00
124 Mayah Dooney   Short Course U16 Short Orange cap 13 F +0:00
126 Robert Worrell   Short Course Open Man Short Orange cap 19 M +0:00
129 Ashlin Urieli   Short Course Open Man Short Orange cap 25 M +0:00
131 David Hine   Short Course Open Man Short Orange cap 53 M +0:00
141 Jo Loveridge non-wetsuit  Short Course Open Woman Short Orange cap 57 F +0:00
142 Ruby Wilson   Short Course Open Woman Short Orange cap 16 F +0:00
150 Pauline Shoemack   Short Course Open Woman Short Orange cap 60 F +0:00
186 Ariah Bayley   Short Course U16 Short Orange cap 12 F +0:00
300 Mark Smale   Short Course Open Man Short Orange cap 48 M +0:00
306 Mia Langley   Short Course Open Woman Short Orange cap 16 F +0:00
373 Charlotte Tappenden   Short Course Open Woman Short Orange cap 16 F +0:00
385 Fiona Young   Short Course Open Woman Short Orange cap 56 F +0:00
391 Sam Edens   Short Course U16 Short Orange cap 14 M +0:00
394 Corey Tremblay   Short Course U16 Short Orange cap 12 M +0:00
417 Stuart Edens   Short Course Open Man Short Orange cap 54 M +0:00
429 Noah Brehaut   Short Course U16 Short Orange cap 11 M +0:00
558 Caitlin Alexander   Short Course U16 Short Orange cap 14 F +0:00
584 Steve Granger   Short Course Open Man Short Orange cap 71 M +0:00
737 Ellinor Hine   Short Course U16 Short Orange cap 14 F +0:00
834 Andrea Campbell   Short Course Open Woman Short Orange cap 50 F +0:00
844 Lilly Claridge   Short Course U16 Short Orange cap 12 F +0:00
849 Tom Edens   Short Course U16 Short Orange cap 12 M +0:00
850 Sarah Allen   Short Course Open Woman Short Orange cap 44 F +0:00
852 Jasper Sneddon   Short Course U16 Short Orange cap 11 M +0:00
1 Denis Cooper   Long Course 60-69 Long 1 Fastest white cap 60 M +19:01
12 Jonathan Linyard   Long Course 40-49 Long 1 Fastest white cap 47 M +19:01
36 Christina Harris   Long Course 50-59 Long 1 Fastest white cap 56 F +19:01
56 Austen Dean   Long Course 20-29 Long 1 Fastest white cap 26 M +19:01
61 Ben Van Dyke   Long Course 60-69 Long 1 Fastest white cap 69 M +19:01
68 Kim Turner   Long Course 30-39 Long 1 Fastest white cap 32 F +19:01
93 Max Frontiera non-wetsuit  Long Course U16 Long 1 Fastest white cap 14 M +19:01
97 Maggy Johnston   Long Course 60-69 Long 1 Fastest white cap 65 F +19:01
100 Luke Kelly   Long Course 20-29 Long 1 Fastest white cap 22 M +19:01
102 Julia Cree non-wetsuit  Long Course 50-59 Long 1 Fastest white cap 52 F +19:01
104 Hayden Squance   Long Course 20-29 Long 1 Fastest white cap 21 M +19:01
106 Dick Bennison   Long Course 60-69 Long 1 Fastest white cap 66 M +19:01
110 Mackenzie Mogan   Long Course U16 Long 1 Fastest white cap 15 F +19:01
116 Amy Phillips   Long Course 20-29 Long 1 Fastest white cap 24 F +19:01
118 Daniel Bell   Long Course 20-29 Long 1 Fastest white cap 29 M +19:01
120 Andrew Martin   Long Course 50-59 Long 1 Fastest white cap 57 M +19:01
123 Phil Dooney   Long Course 40-49 Long 1 Fastest white cap 50 M +19:01
130 Wendy Healey   Long Course 40-49 Long 1 Fastest white cap 45 F +19:01
139 Barry Thomas   Long Course 60-69 Long 1 Fastest white cap 60 M +19:01
147 Wayne Leighton   Long Course 50-59 Long 1 Fastest white cap 59 M +19:01
167 Sierra Thomas   Long Course 16-19 Long 1 Fastest white cap 16 F +19:01
172 Malcolm Anderson   Long Course 60-69 Long 1 Fastest white cap 62 M +19:01
201 Josh Barber   Long Course 40-49 Long 1 Fastest white cap 45 M +19:01
220 Terry Bone   Long Course 40-49 Long 1 Fastest white cap 47 M +19:01
235 Ben Marshall non-wetsuit  Long Course 30-39 Long 1 Fastest white cap 34 M +19:01
249 Roger Matheson   Long Course 50-59 Long 1 Fastest white cap 58 M +19:01
252 Ruth Thomas   Long Course 30-39 Long 1 Fastest white cap 39 F +19:01
310 Zara Aydon   Long Course 16-19 Long 1 Fastest white cap 16 F +19:01
339 Abbey Smale   Long Course 16-19 Long 1 Fastest white cap 16 F +19:01
343 Sophie Alexander   Long Course 16-19 Long 1 Fastest white cap 16 F +19:01
415 Lucy Barron   Long Course 20-29 Long 1 Fastest white cap 27 F +19:01
474 Oxford Bayley   Long Course 16-19 Long 1 Fastest white cap 16 M +19:01
501 Fergus Drummond   Long Course 16-19 Long 1 Fastest white cap 16 M +19:01
504 Bendi Kepess   Long Course 16-19 Long 1 Fastest white cap 16 M +19:01
2 Brian McGurk   Long Course 60-69 Long 2 Mid Green cap 60 M +20:16
3 Charlie Squance   Long Course 50-59 Long 2 Mid Green cap 57 M +20:16
7 Kay McPherson non-wetsuit  Long Course 50-59 Long 2 Mid Green cap 55 F +20:16
13 Steve Malthus non-wetsuit  Long Course 60-69 Long 2 Mid Green cap 61 M +20:16
19 Derek Eaton   Long Course 70+ Long 2 Mid Green cap 78 M +20:16
20 Bruce Bosselmann   Long Course 60-69 Long 2 Mid Green cap 61 M +20:16
26 Peter Gibbs   Long Course 70+ Long 2 Mid Green cap 71 M +20:16
27 Marina Buonocore   Long Course 50-59 Long 2 Mid Green cap 53 F +20:16
45 Stu Cottam   Long Course 50-59 Long 2 Mid Green cap 54 M +20:16
48 Jacqui Maitland   Long Course 50-59 Long 2 Mid Green cap 54 F +20:16
53 Paul Thornton   Long Course 60-69 Long 2 Mid Green cap 60 M +20:16
55 Stefano Parvoli   Long Course 30-39 Long 2 Mid Green cap 36 M +20:16
58 Cheryl De Lange non-wetsuit  Long Course 60-69 Long 2 Mid Green cap 60 F +20:16
59 Karen Nancarrow   Long Course 60-69 Long 2 Mid Green cap 62 F +20:16
74 Hamish Crook   Long Course 40-49 Long 2 Mid Green cap 45 M +20:16
77 Peter Thomas non-wetsuit  Long Course 60-69 Long 2 Mid Green cap 65 M +20:16
78 Sean Walker   Long Course 60-69 Long 2 Mid Green cap 65 M +20:16
95 Geoff Lart non-wetsuit  Long Course 50-59 Long 2 Mid Green cap 56 M +20:16
117 Eileen Searle   Long Course 50-59 Long 2 Mid Green cap 58 F +20:16
119 Helen Churchman   Long Course 30-39 Long 2 Mid Green cap 37 F +20:16
127 Rob Boomer   Long Course 40-49 Long 2 Mid Green cap 40 M +20:16
145 Rob Searle   Long Course 50-59 Long 2 Mid Green cap 54 M +20:16
149 Katie Malthus   Long Course 20-29 Long 2 Mid Green cap 23 F +20:16
151 Lisa Gant non-wetsuit  Long Course 50-59 Long 2 Mid Green cap 50 F +20:16
194 Jude Vincent non-wetsuit  Long Course 50-59 Long 2 Mid Green cap 57 F +20:16
209 Doug Robinson non-wetsuit  Long Course 40-49 Long 2 Mid Green cap 44 M +20:16
211 Ian Fahy   Long Course 50-59 Long 2 Mid Green cap 50 M +20:16
215 Libby Malthus   Long Course 20-29 Long 2 Mid Green cap 22 F +20:16
284 Andy Herbert   Long Course 60-69 Long 2 Mid Green cap 60 M +20:16
365 Brian Mills   Long Course 50-59 Long 2 Mid Green cap 55 M +20:16
374 Ed Tappenden   Long Course 40-49 Long 2 Mid Green cap 45 M +20:16
383 Stuart Hague   Long Course 60-69 Long 2 Mid Green cap 61 M +20:16
421 Graeme Sellars   Long Course 60-69 Long 2 Mid Green cap 62 M +20:16
425 Jessica Bryant   Long Course 40-49 Long 2 Mid Green cap 42 F +20:16
455 Angus Perham   Long Course 60-69 Long 2 Mid Green cap 60 M +20:16
810 Gianna Buonocore   Long Course 50-59 Long 2 Mid Green cap 55 F +20:16
11 Paula Meer non-wetsuit  Long Course 40-49 Long 3 Slowest Red cap 47 F +21:16
30 David MARRIOTT non-wetsuit  Long Course 60-69 Long 3 Slowest Red cap 60 M +21:16
98 Laura Harding   Long Course 20-29 Long 3 Slowest Red cap 22 F +21:16
111 Tegan Hetzel-Dobhins non-wetsuit  Long Course 40-49 Long 3 Slowest Red cap 43 F +21:16
134 Ralph Hetzel   Long Course 70+ Long 3 Slowest Red cap 75 M +21:16
140 Clive Holmes   Long Course 50-59 Long 3 Slowest Red cap 58 M +21:16
161 Monique Day non-wetsuit  Long Course 40-49 Long 3 Slowest Red cap 44 F +21:16
198 Les Le Bas   Long Course 70+ Long 3 Slowest Red cap 75 M +21:16
199 Stephanie Gray   Long Course 40-49 Long 3 Slowest Red cap 42 F +21:16
221 Erin O'Connor   Long Course 40-49 Long 3 Slowest Red cap 43 F +21:16
251 Rob Cant   Long Course 50-59 Long 3 Slowest Red cap 56 M +21:16
281 Odette Llewellin   Long Course 60-69 Long 3 Slowest Red cap 67 F +21:16
286 Sally Albrecht   Long Course 40-49 Long 3 Slowest Red cap 44 F +21:16
296 Carolyn Squance   Long Course 50-59 Long 3 Slowest Red cap 53 F +21:16
317 Jan Thompson   Long Course 50-59 Long 3 Slowest Red cap 59 F +21:16
443 Annabelle Clark   Long Course 30-39 Long 3 Slowest Red cap 38 F +21:16
458 Sophie Best non-wetsuit  Long Course 40-49 Long 3 Slowest Red cap 42 F +21:16
459 Sean Trengrove   Long Course 60-69 Long 3 Slowest Red cap 61 M +21:16