WC Ruka Women 10km C

Saturday, November 30, 2019 10:45 (GMT+2) - Start list

Race info
Sport: Skiing - cross-country
Location: Kuusamo, Finland
Start type: Interval start
Racers: 87
Updated: Friday, November 29, 2019 21:50 (GMT+2)

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

WC Ruka Women 10km C

  • Start list
Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Start time
1 SWIRBUL Hailey USA  10 km W +10:45:30
2 SERONOSOVA Polina BLR  10 km W +10:46:00
3 ZHEREBYATEVA Anna RUS  10 km W +10:46:30
4 DAHLQVIST Maja SWE  10 km W +10:47:00
5 KYLLOENEN Anne FIN  10 km W +10:47:30
6 DURKINA Lidia RUS  10 km W +10:48:00
7 GANZ Caterina ITA  10 km W +10:48:30
8 KALVAA Anne Kjersti NOR  10 km W +10:49:00
9 BRENNAN Rosie USA  10 km W +10:49:30
10 GOLOVAN Diana RUS  10 km W +10:50:00
11 KIRPICHENKO Yana RUS  10 km W +10:50:30
12 FINK Pia GER  10 km W +10:51:00
13 COMARELLA Anna ITA  10 km W +10:51:30
14 FRAEBEL Antonia GER  10 km W +10:52:00
15 SMIRNOVA Ekaterina RUS  10 km W +10:52:30
16 HAGA Ragnhild NOR  10 km W +10:53:00
17 CARL Victoria GER  10 km W +10:53:30
18 TSAREVA Olga RUS  10 km W +10:54:00
19 HENNIG Katharina GER  10 km W +10:54:30
20 ISHIDA Masako JPN  10 km W +10:55:00
21 MONONEN Laura FIN  10 km W +10:55:30
22 FAEHNDRICH Nadine SUI  10 km W +10:56:00
23 ZHAMBALOVA Alisa RUS  10 km W +10:56:30
24 WENG Heidi NOR  10 km W +10:57:00
25 NISKANEN Kerttu FIN  10 km W +10:57:30
26 STADLOBER Teresa AUT  10 km W +10:58:00
27 KARLSSON Frida SWE  10 km W +10:58:30
28 KALLA Charlotte SWE  10 km W +10:59:00
29 PARMAKOSKI Krista FIN  10 km W +10:59:30
30 JOHAUG Therese NOR  10 km W +11:00:00
31 LUNDGREN Moa SWE  10 km W +11:00:30
32 STENSETH Ane Appelkvist NOR  10 km W +11:01:00
33 UNTERWEGER Lisa AUT  10 km W +11:01:30
34 NILSSON Stina SWE  10 km W +11:02:00
35 KAMINSKA Valentyna UKR  10 km W +11:02:30
36 CALDWELL Sophie USA  10 km W +11:03:00
37 ROENNLUND Elina SWE  10 km W +11:03:30
38 GIMMLER Laura GER  10 km W +11:04:00
39 FRANKOWSKI Rosie USA  10 km W +11:04:30
40 DIGGINS Jessica USA  10 km W +11:05:00
41 KERN Julia USA  10 km W +11:05:30
42 LAURENT Greta ITA  10 km W +11:06:00
43 SCHUETZOVA Sandra CZE  10 km W +11:06:30
44 SVENDSEN Anna NOR  10 km W +11:07:00
45 MARCISZ Izabela POL  10 km W +11:07:30
46 SCARDONI Lucia ITA  10 km W +11:08:00
47 SETTLIN Evelina SWE  10 km W +11:08:30
48 RIBOM Emma SWE  10 km W +11:09:00
49 MATINTALO Johanna FIN  10 km W +11:09:30
50 LAMPIC Anamarija SLO  10 km W +11:10:00
51 TYULENEVA Valeriya KAZ  10 km W +11:10:30
52 WENG Tiril Udnes NOR  10 km W +11:11:00
53 RAZYMOVA Katerina CZE  10 km W +11:11:30
54 JACOBSEN Astrid Uhrenholdt NOR  10 km W +11:12:00
55 PATTERSON Caitlin USA  10 km W +11:12:30
56 NEPRYAEVA Natalia RUS  10 km W +11:13:00
57 PROCHAZKOVA Alena SVK  10 km W +11:13:30
58 SUNDLING Jonna SWE  10 km W +11:14:00
59 SHEVCHENKO Anna KAZ  10 km W +11:14:30
60 MAUBET BJORNSEN Sadie USA  10 km W +11:15:00
61 NISSINEN Vilma FIN  10 km W +11:15:30
62 SAAPUNKI Susanna FIN  10 km W +11:16:00
63 MANDRIKA Olga KAZ  10 km W +11:16:30
64 HAGSTROEM Johanna SWE  10 km W +11:17:00
65 JANATOVA Katerina CZE  10 km W +11:17:30
66 EIDE Mari NOR  10 km W +11:18:00
67 BYKOVA Irina KAZ  10 km W +11:18:30
68 KREHL Sofie GER  10 km W +11:19:00
69 NOVAKOVA Petra CZE  10 km W +11:19:30
70 KORVA Anita FIN  10 km W +11:20:00
71 JOENSUU Jasmi FIN  10 km W +11:20:30
72 ALAKOSKI Anni FIN  10 km W +11:21:00
73 LYLYNPERA Katri FIN  10 km W +11:21:30
74 EIDUKA Patricija LAT  10 km W +11:22:00
75 KROL Yuliia UKR  10 km W +11:22:30
76 KAINULAINEN Anni FIN  10 km W +11:23:00
77 LI Xin CHN  10 km W +11:23:30
78 KALETA Weronika POL  10 km W +11:24:00
79 van der GRAAFF Laurien SUI  10 km W +11:24:30
80 JULIN Andrea FIN  10 km W +11:25:00
81 SKINDER Monika POL  10 km W +11:25:30
82 HAN Dasom KOR  10 km W +11:26:00
83 CHI Chunxue CHN  10 km W +11:26:30
84 LEE Eui Jin KOR  10 km W +11:27:00
85 PAJUNOJA Maaret FIN  10 km W +11:27:30
86 OLKKONEN Tiia FIN  10 km W +11:28:00
87 MA Chun CHN  10 km W +11:28:30