Borders XC Series 18/19: SENIOR - LAUDER

Sunday, November 4, 2018 12:00 (GMT+0) - Start list

Race info
Sport: Running - cross-country
Location: Lauder, United Kingdom
Start type: Mass start
Racers: 265
Updated: Tuesday, November 12, 2019 22:55 (GMT+0)
Organized by: Borders XC Series
Race website: https://www.facebook.com/bordersxc/

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Borders XC Series 18/19: SENIOR - LAUDER

Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Wave Gender Start time
318 Sara Green Gala Harriers  FS F 12:00:00
403 Lisa Macdonald Run Club Dalkeith  FS F 12:00:00
282 Megan Wright Hunters Bog Trotters  F40+ F 12:00:00
118 Claire Ward Hunters Bog Trotters  F40+ F 12:00:00
245 Rhona Anderson Dunbar Running Club  F50+ F 12:00:00
40 Gillian Cairns Penicuik Harriers  F40+ F 12:00:00
333 Penny Gardiner Dunbar Running Club  F50+ F 12:00:00
45 Grace Mackenzie Portobello Running Club  FS F 12:00:00
312 Gillian Duncan Gala Harriers  F40+ F 12:00:00
212 Emma Kerr Unattached  F40+ F 12:00:00
307 Fiona Shepherd Border Triathletes  F40+ F 12:00:00
381 Jane Jackson Carnethy Hill Racing Club  F40+ F 12:00:00
284 Julia Johnstone Gala Harriers  F40+ F 12:00:00
294 Alexandra Campbell Gala Harriers  FS F 12:00:00
191 Carole Fortune Gala Harriers  F50+ F 12:00:00
265 Amy Shekleton Carnethy Hill Racing Club  FS F 12:00:00
144 Mairi Eades Lothian Running Club  FJ F 12:00:00
93 Leonie Cairns Gala Harriers  F40+ F 12:00:00
174 Phyllis O'Brien Hunters Bog Trotters  F50+ F 12:00:00
131 Kate Kitchin Unattached  F40+ F 12:00:00
29 Joanne Gilfillan Jed Joggers Jog Scotland  FS F 12:00:00
128 Sadie Kemp Penicuik Harriers  F40+ F 12:00:00
97 Lisa Dalgliesh Jog Scotland Earlston  F40+ F 12:00:00
73 Alison Ridyard Hunters Bog Trotters  F40+ F 12:00:00
150 Eileen Maxwell Gala Harriers  F50+ F 12:00:00
122 Wanda-Jane Field Chirnside Chasers  F40+ F 12:00:00
112 Carole Page Alnwick Harriers  F50+ F 12:00:00
70 Gina Allen Gala Harriers  FS F 12:00:00
39 Susan Nisbet Unattached  F40+ F 12:00:00
114 Michelle Douglas Tweed Striders  F50+ F 12:00:00
391 Suzanne Beattie Musselburgh and District Athletics Club  F50+ F 12:00:00
323 Lucy Oldham Moorfoot Runners  FS F 12:00:00
108 Hilary Spenceley Carnethy Hill Racing Club  F60+ F 12:00:00
15 Emma Fordyce Unattached  F40+ F 12:00:00
228 Laura Jeffrey Tweed Striders  FS F 12:00:00
34 Victoria Pound Portobello Running Club  FS F 12:00:00
135 Sarah Burthe Penicuik Harriers  F40+ F 12:00:00
199 Caroline Jack Teviotdale Harriers  FS F 12:00:00
386 Tess Capper Unattached  FS F 12:00:00
341 Anne Hay Dunbar Running Club  F50+ F 12:00:00
60 Anne Duncan Edinburgh Athletics Club  F50+ F 12:00:00
241 Rachel Heathcote Hunters Bog Trotters  FS F 12:00:00
32 Susan Maxwell Penicuik Harriers  F40+ F 12:00:00
425 Rachel Mcaleese Lauderdale Limpers Running Club  FS F 12:00:00
399 Rachael Pollitt Musselburgh and District Athletics Club  F40+ F 12:00:00
64 Jill Fairbairn Galavanters  F40+ F 12:00:00
252 Catherine Forrest Carnethy Hill Racing Club  FS F 12:00:00
187 Hannah Millar Unattached  FS F 12:00:00
205 Alison Rowe Edinburgh Running Network  F40+ F 12:00:00
13 Victoria Curry Wooler Running Club  F40+ F 12:00:00
204 Emma Alexander Tweed Striders  FS F 12:00:00
206 Pauline Mcadam Teviotdale Harriers  F60+ F 12:00:00
231 Helen Whitaker Sharp Shufflers  F40+ F 12:00:00
140 Charlotte Hendry Gala Harriers  F40+ F 12:00:00
287 Mairi Brown Carnethy Hill Racing Club  F50+ F 12:00:00
171 Heather Barnes Tweed Striders  F50+ F 12:00:00
396 Lynne Cowden Edinburgh Running Network  FS F 12:00:00
221 Emma Jones Chirnside Chasers  F40+ F 12:00:00
181 Marjorie Kelly Dunbar Running Club  F40+ F 12:00:00
398 Katrona Methven Border Triathletes  F60+ F 12:00:00
297 Shona Beveridge Gala Harriers  F40+ F 12:00:00
165 Claire Simpson Haddington Running Club  F50+ F 12:00:00
227 Lynne Bain Sharp Shufflers  FS F 12:00:00
154 Nicky Campbell Unattached  F40+ F 12:00:00
274 Avril Clark Haddington Running Club  F50+ F 12:00:00
37 Louise Munro Musselburgh and District Athletics Club  F40+ F 12:00:00
267 Sally Vint Unattached  F50+ F 12:00:00
178 Dyane Harvey Unattached  F60+ F 12:00:00
388 Margaret Oliver Penicuik Harriers  F40+ F 12:00:00
384 Caroline Armstrong Wooler Running Club  F50+ F 12:00:00
28 Judith Lane Unattached  F40+ F 12:00:00
44 Emily Black Unattached  F50+ F 12:00:00
84 Nichola Stewart Chirnside Chasers  F40+ F 12:00:00
132 Kate Macgregor Unattached  FS F 12:00:00
249 Ann Aitken Teviotdale Harriers  F40+ F 12:00:00
253 Linda Forrest Unattached  FS F 12:00:00
133 Lisa Hutton Unattached  FS F 12:00:00
365 Hazel Herriot Jog Selkirk  FS F 12:00:00
22 Jenny Schwarz Haddington Running Club  F50+ F 12:00:00
385 Shelagh King Gala Harriers  F60+ F 12:00:00
179 Julie Redburn Unattached  F40+ F 12:00:00
96 Agnes Mcknight Haddington Running Club  F50+ F 12:00:00
55 Jade Mchugh Teviotdale Harriers  FS F 12:00:00
94 Lisa Welsh Teviotdale Harriers  F40+ F 12:00:00
402 Lucy Buchanan Unattached  F40+ F 12:00:00
233 Marion Fairbairn Unattached  F50+ F 12:00:00
169 Val Foggon Jed Joggers Jog Scotland  F40+ F 12:00:00
257 Jaclyn Anderson Unattached  FS F 12:00:00
353 Mirelle Young Jog Selkirk  F40+ F 12:00:00
188 Susan Howlett Tweed Striders  F40+ F 12:00:00
269 Margaret Forrest Carnethy Hill Racing Club  F50+ F 12:00:00
259 Gill Brownlie Tweed Striders  F50+ F 12:00:00
213 Laura Thomson Unattached  F50+ F 12:00:00
320 Susie Arnott Chirnside Chasers  F60+ F 12:00:00
299 Susan Sharp Unattached  F40+ F 12:00:00
47 Judith Thompson Tweed Striders  F40+ F 12:00:00
229 Kathleen Long Unattached  F60+ F 12:00:00