Warmley October 2019

Saturday, October 26, 2019 10:00 (GMT+1) - Start list

Race info
Sport: Running
Location: Bristol, United Kingdom
Start type: Mass start
Racers: 99
Updated: Saturday, October 26, 2019 18:36 (GMT+1)

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Warmley October 2019

Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Wave Start time
1 Gill Atwill Nailsea Running Club  10k VF60 10:00:16
2 Tanya Baker-Gill Nailsea Running Club  10k VF50 10:00:16
4 Hayley Bellringer   10k Sen Female 10:00:16
7 Kate Billington   10k Sen Female 10:00:16
9 John Bond   10k VM50 10:00:16
10 Emerald Brampton-Greene   10k Sen Female 10:00:16
11 Sarah Browne   10k Sen Female 10:00:16
12 Sally Burns Southville Running Club  10k VF50 10:00:16
13 Matthew Burton   10k Sen Male 10:00:16
14 Debra Callicott Just Run Bristol  10k Sen Female 10:00:16
15 Michael Clarke Nailsea Running Club  10k VM50 10:00:16
16 Emma Cockle Hannah the Runner  10k VF40 10:00:16
17 Fionnuala Costello Frampton Cotterell Harriers  10k VF40 10:00:16
18 Kerry Costello   10k Sen Female 10:00:16
19 Alan Cottle   10k VM60 10:00:16
20 Lesley Cottle Almost Athletes  10k VF60 10:00:16
21 Rob Dalton   10k VM60 10:00:16
23 Paul Daly   10k VM40 10:00:16
24 Ashley Day   10k Sen Male 10:00:16
25 Carolyn Dent Town and Country Harriers  10k VF50 10:00:16
27 Chris Donoghue   10k VM40 10:00:16
28 Suzi Donoghue   10k VF40 10:00:16
32 Wayne Flint   10k VM50 10:00:16
33 Samuel Foote Vegan Runners UK  10k Sen Male 10:00:16
35 Amy Fretten   10k Sen Female 10:00:16
39 Julie Georgewill   10k VF50 10:00:16
40 Pete Gilbert   10k Sen Male 10:00:16
41 Rachael Giles   10k Sen Female 10:00:16
44 Charlotte Goodyear   10k Sen Female 10:00:16
49 Clarissa Gunning   10k Sen Female 10:00:16
50 Elinor Gunning   10k Sen Female 10:00:16
51 Janette Halton Staple Hill Runners  10k VF60 10:00:16
53 Tania Hart   10k VF50 10:00:16
54 Sarah Hayes Lonely Goat Running Club  10k Sen Female 10:00:16
56 Emily Hewitt   10k Sen Female 10:00:16
57 Rob Hick Town and Country Harriers  10k VM50 10:00:16
58 Libby Hickson Clifton Running Club  10k Sen Female 10:00:16
60 Melanie Hosford   10k VF40 10:00:16
63 Linda Ingledow   10k VF50 10:00:16
64 Helen Jaffa   10k Sen Female 10:00:16
65 Alvin Jaggard Wessex Canicross  10k VM40 10:00:16
66 Anna Jameson   10k VF40 10:00:16
68 Fern Jefferies   10k Sen Female 10:00:16
69 Andrea Jenn Nailsea Running Club  10k VF40 10:00:16
73 Lydia Knight   10k Sen Female 10:00:16
74 Mary Lamont   10k VF50 10:00:16
75 Kat Lansdown   10k Sen Female 10:00:16
79 Karen Lister Honiton Running Club  10k VF50 10:00:16
82 Denise Marks   10k VF40 10:00:16
84 Thomas Mecrow   10k Sen Male 10:00:16
85 Ben Menear Kingswood Tri Club (Bristol)  10k Sen Male 10:00:16
86 Russell Millward Emersons Green Running Club  10k VM50 10:00:16
87 David Monson   10k VM40 10:00:16
88 Lynn Moore   10k VF50 10:00:16
89 Sian Morgan   10k Sen Female 10:00:16
90 Siobhan Myles   10k Sen Female 10:00:16
91 Jody Nash   10k Sen Female 10:00:16
92 Catie O'Donoghue Bristol & West AC  10k Sen Female 10:00:16
94 Molly O'Donoghue   10k Sen Female 10:00:16
95 Jim Ovens Frampton Cotterell Harriers  10k VM50 10:00:16
97 Bryan Parsons   10k Sen Male 10:00:16
98 Emma Pemberton Southville Running Club  10k Sen Female 10:00:16
102 Scott Purnell   10k VM40 10:00:16
103 Steve Pursey Bitton Road Runners  10k VM60 10:00:16
105 Simon Rawlins   10k Sen Male 10:00:16
106 Rosemary Reid   10k VF40 10:00:16
107 Theodore Roberts   10k Sen Male 10:00:16
108 Katie Ronald   10k VF40 10:00:16
110 Sara Starkey Stanbridge Fliers  10k VF40 10:00:16
111 Anna Shaddick   10k Sen Female 10:00:16
113 Carey Shaw   10k VM40 10:00:16
115 Katie Smith   10k Sen Female 10:00:16
116 Thomas Smith   10k Sen Male 10:00:16
118 Kimberly Stacey   10k VF40 10:00:16
119 Scott Stacey Bitton Road Runners  10k VM40 10:00:16
120 Claire Stevenson   10k VF40 10:00:16
121 Shelley Stiff Bitton Road Runners  10k VF50 10:00:16
122 Rebecca Stone   10k VF40 10:00:16
124 Andre Swanepoel Lonely Goat Running Club  10k VM40 10:00:16
126 William Taite   10k Sen Male 10:00:16
127 Benjamin Tanner   10k Sen Male 10:00:16
128 Kerrie Tanner   10k Sen Female 10:00:16
130 Jamie Taylor   10k Sen Male 10:00:16
131 Victoria Taylor   10k Sen Female 10:00:16
134 Becky Thompson   10k VF40 10:00:16
136 Michael Tout   10k VM50 10:00:16
137 Nicky Townsend   10k Sen Female 10:00:16
140 Neil Tyson   10k VM40 10:00:16
141 Debbie Vinnicombe   10k VF60 10:00:16
142 Toni Walsh Staple Hill Runners  10k VF50 10:00:16
148 Dan Whiting   10k Sen Male 10:00:16
150 Kerry Williams   10k Sen Female 10:00:16
152 Tina Willison Slinn Allstars  10k VF40 10:00:16
153 Jacqui Wynds Forest of Dean AC  10k VF60 10:00:16
157 George Wykes   10k Sen Male 10:00:16
159 Paul Burgess Frampton Cotterell Harriers  10k VM60 10:00:16
160 Paula Casling   10k VF50 10:00:16
161 Samantha Matthews Lonely Goat Running Club  10k VF40 10:00:16
163 Eddie Duffy   10k Sen Male 10:00:16