Wed Night Worlds 5/15/19

Wednesday, May 15, 2019 6:00 PM (GMT-7) - Start list

Race info
Sport: Cycling - mtn cross-country
Location: SeaTac, WA, United States
Start type: Manual wave start
Wave grouping: By distance
Racers: 68
Updated: Friday, May 17, 2019 8:05 PM (GMT-7)
Organized by: Spark Plug Promotions/NW MTB Series
Race website: http://nwmtbseries.com/

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

  • Summary »
  • 6pm Cat 3 (3 laps) - Adult
Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Age Gender Start time
243 Jessi Connors   6pm Cat 3 (3 laps) Adult 33 F +0:00
351 Jason Poll Team B  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 48 M +0:00
353 Eric Evanson Kirkland Bicycle  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 54 M +0:00
356 Sofia Ruiz-Murphy Black Sheep Velo  6pm Cat 3 (3 laps) Junior 13-15 14 F +0:00
357 Jake Mutter   6pm Cat 3 (3 laps) Adult 25 M +0:00
358 Nikole Rock Black Sheep Velo  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 47 F +0:00
360 Alden Kroll Black Sheep Velo  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 36 M +0:00
361 Brian Marr Alki | Rubicon  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 43 M +0:00
364 Scott Tongue Raise The Bar  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 51 M +0:00
365 Aaron Erbeck Alki Rubicon Racing  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 48 M +0:00
367 Heather Fourie Spokeswomen Racing  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 37 F +0:00
368 David Llapitan   6pm Cat 3 (3 laps) Adult 50 M +0:00
369 Leo Berk   6pm Cat 3 (3 laps) Adult 45 M +0:00
370 Jack Barrett Stringham MT. SI Racing  6pm Cat 3 (3 laps) Junior 13-15 13 M +0:00
371 Jeffrey Hiatt Team B  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 48 M +0:00
376 Vesa Suomalainen Team Webscorer  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 56 M +0:00
377 Theo Huggins Alki Rubicon  6pm Cat 3 (3 laps) Junior 13-15 13 M +0:00
378 Dawn Hassel Ridge Cyclesport  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 50 F +0:00
379 Shawn Peerson Unavita Racing  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 48 M +0:00
380 Katherine Meyer Tiger Kitty Racing  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 52 F +0:00
384 Sean Spingelt   6pm Cat 3 (3 laps) Adult 45 M +0:00
386 Kirk Canfield   6pm Cat 3 (3 laps) Adult 49 M +0:00
390 Luke Goodrich   6pm Cat 3 (3 laps) Adult 40 M +0:00
392 Jodi Duquette   6pm Cat 3 (3 laps) Adult 47 F +0:00
393 Parker Sprada Tahoma MTB Team  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 44 M +0:00
397 Andrew Pryhuber Liquid Velo  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 25 M +0:00
399 Jared King Dyna Racing  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 36 M +0:00
403 Sarah Hansen Indigenous Wheel Co Factory Racing Team  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 40 F +0:00
407 Blaine Felton   6pm Cat 3 (3 laps) Adult 36 M +0:00
408 Kevin Judson   6pm Cat 3 (3 laps) Adult 48 M +0:00
410 Dave Larson Dr Dave  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 59 M +0:00
412 Ana-Maria Popp Tenspeed Hero  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 37 F +0:00
413 Leigh Thurgood TSH  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 37 M +0:00
416 Euan Mcelwaine Cycle U  6pm Cat 3 (3 laps) Junior 13-15 15 M +0:00
419 Tony Labriola   6pm Cat 3 (3 laps) Adult 51 M +0:00
420 Randy Salamon   6pm Cat 3 (3 laps) Adult 46 M +0:00
421 Tracy Ross Fell Swoop Racing  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 63 M +0:00
423 John Greer Team Doubleclick  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 53 M +0:00
428 Cynthia Maree   6pm Cat 3 (3 laps) Adult 51 F +0:00
429 Robert Lasker   6pm Cat 3 (3 laps) Adult 49 M +0:00
430 Scott Stout Hagens Berman  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 51 M +0:00
431 John Mcconnell   6pm Cat 3 (3 laps) Adult 43 M +0:00
440 John Sullivan BSV  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 59 M +0:00
447 Andrea Leuschke Black Sheep Velo  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 48 F +0:00
449 Brandon Butsick PBA Flight  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 33 M +0:00
456 Colton Knebel   6pm Cat 3 (3 laps) Adult 26 M +0:00
457 Brendan Flynn Beefy B's Slop Shop  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 38 M +0:00
458 Hahn Rossman Alki Rubicon  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 48 M +0:00
459 Jeff Davis   6pm Cat 3 (3 laps) Adult 51 M +0:00
461 Mark Zellerhoff   6pm Cat 3 (3 laps) Adult 49 M +0:00
465 Craig Mcandrews   6pm Cat 3 (3 laps) Adult 44 M +0:00
466 Mark Fiorentino   6pm Cat 3 (3 laps) Adult 37 M +0:00
470 Mark Young Alki Rubicon  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 44 M +0:00
471 Alan Pavkovic EPIC Racing  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 44 M +0:00
478 Scott Long Unavita Racing  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 55 M +0:00
482 Alec Cervenka   6pm Cat 3 (3 laps) Adult 32 M +0:00
483 Jake Kunz   6pm Cat 3 (3 laps) Adult 31 M +0:00
484 Angelo Trew   6pm Cat 3 (3 laps) Adult 32 M +0:00
485 Andrew Lamb Dyna Racing  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 44 M +0:00
486 Paul Weymiller Bonney Lake Bicycles  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 56 M +0:00
487 Julie Sandoz   6pm Cat 3 (3 laps) Adult 36 F +0:00
488 Michael Tam   6pm Cat 3 (3 laps) Adult 35 M +0:00
489 Paul Buchanan   6pm Cat 3 (3 laps) Adult 33 M +0:00
590 Christian Taylor   6pm Cat 3 (3 laps) Adult 27 M +0:00
604 Reed Hunter   6pm Cat 3 (3 laps) Adult 37 M +0:00
638 Derek Lee   6pm Cat 3 (3 laps) Adult 35 M +0:00
645 Shawn Mcmichael Unavita Racing  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 52 M +0:00
451 Dylan Hampden   6pm Cat 3 (3 laps) Junior 13-15 14 M +0:00