Tuusulan kevätkirmaisu 2019 uusin

Friday, May 10, 2019 10:31 (GMT+3) - Start list

Race info
Sport: Running - cross-country
Location: Tuusula, Finland
Start type: Manual wave start
Wave grouping: By category
Racers: 489
Updated: Friday, May 10, 2019 13:24 (GMT+3)

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Tuusulan kevätkirmaisu 2019 uusin

Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Gender Start time
63 Aapo Varonen Kirkonkylä  Pojat 2. lk M
64 Aarni Rusanen Kellokosken Koulu  Pojat 2. lk M
65 Akseli Pilkama Hyökkälä  Pojat 2. lk M
66 Aleksi Vurinmäki Kolsan Koulu  Pojat 2. lk M
67 Alex Björksten Hyökkälä  Pojat 2. lk M
68 Amir Osman Hyökkälä  Pojat 2. lk M
69 Chris-Robin Marttala Paijalan Koulu  Pojat 2. lk M
70 Daniel Järv Mikkolan koulu  Pojat 2. lk M
71 Daniel Kiviniemi Hyökkälä  Pojat 2. lk M
72 Daniel Marjo Ruotsinkylän Koulu  Pojat 2. lk M
73 Eeli Kylmälä Ruotsinkylän Koulu  Pojat 2. lk M
74 Eelis Tervo Perttu  Pojat 2. lk M
75 Eemeli Seppänen Kirkonkylä  Pojat 2. lk M
76 Eemil Kitinoja Rusutjärvi  Pojat 2. lk M
77 Eero Parikka Perttu  Pojat 2. lk M
78 Eero Rytsälä Kolsan Koulu  Pojat 2. lk M
79 Eetu Pekkala Kirkonkylä  Pojat 2. lk M
80 Elias Kantola Vanhankylän Koulu  Pojat 2. lk M
81 Elias Keyriläinen Mikkolan koulu  Pojat 2. lk M
82 Elmeri Markkanen Mikkolan koulu  Pojat 2. lk M
83 Jimi Kivinen Paijalan Koulu  Pojat 2. lk M
84 Joel Muhonen Riihikallio  Pojat 2. lk M
85 Juha Matilainen Kellokosken Koulu  Pojat 2. lk M
86 Kalle Kangas Vaunukankaan Koulu  Pojat 2. lk M
87 Karo Nuutinen Riihikallio  Pojat 2. lk M
88 Kasper Hokkanen Ruotsinkylän Koulu  Pojat 2. lk M
89 Kauri Kallioranta Lepola  Pojat 2. lk M
90 Konsta Tiainen Kellokosken Koulu  Pojat 2. lk M
91 Laban Kiuru Kolsan Koulu  Pojat 2. lk M
92 Lasse Veserbacke Riihikallio  Pojat 2. lk M
93 Lauri Bernoulli Mikkolan koulu  Pojat 2. lk M
94 Lauri Kangas Vaunukankaan Koulu  Pojat 2. lk M
95 Leo Saari Perttu  Pojat 2. lk M
96 Lucas Saarelainen Kirkonkylä  Pojat 2. lk M
97 Luka Kaarre Ruotsinkylän Koulu  Pojat 2. lk M
98 Luka Veikkolainen Mikkolan koulu  Pojat 2. lk M
99 Lukas Lindberg Linjamäen Koulu  Pojat 2. lk M
100 Markus Ellonen Vaunukankaan Koulu  Pojat 2. lk M
101 Max Saukko Rusutjärvi  Pojat 2. lk M
102 Miika Raivio Lepola  Pojat 2. lk M
103 Mikael Vuollet Riihikallio  Pojat 2. lk M
104 Miki Murtomäki Paijalan Koulu  Pojat 2. lk M
105 Miro Juni Riihikallio  Pojat 2. lk M
106 Neeo Elokorpi Vanhankylän Koulu  Pojat 2. lk M
107 Niklas Raatikainen Kirkonkylä  Pojat 2. lk M
108 Noa Scheiman Perttu  Pojat 2. lk M
109 Oliver Nygård Vaunukankaan Koulu  Pojat 2. lk M
110 Oliver Rask Paijalan Koulu  Pojat 2. lk M
111 Oskari Kumpulainen Vanhankylän Koulu  Pojat 2. lk M
112 Oskari Väisänen Vanhankylän Koulu  Pojat 2. lk M
113 Rasmus Kovasiipi Kellokosken Koulu  Pojat 2. lk M
114 Rene Kallio Ruotsinkylän Koulu  Pojat 2. lk M
115 Samuel Niskakoski Vaunukankaan Koulu  Pojat 2. lk M
116 Samuli Niinimäki Kolsan Koulu  Pojat 2. lk M
117 Veeti Sipiläinen Hyökkälä  Pojat 2. lk M
118 Verneri Alapelto Lepola  Pojat 2. lk M
119 Vertti Linnermo Paijalan Koulu  Pojat 2. lk M
120 Vertti Seilonen Kellokosken Koulu  Pojat 2. lk M
121 Vili Kaukiainen Perttu  Pojat 2. lk M
122 Viljo Korhonen Rusutjärvi  Pojat 2. lk M
184 Aaron Jusslin Kellokosken Koulu  Pojat 1. lk M
185 Aatu Kauppinen Lepola  Pojat 1. lk M
186 Ahto Aaltonen Vaunukankaan Koulu  Pojat 1. lk M
187 Akseli Jyrkkänen Riihikallio  Pojat 1. lk M
188 Aleksi Ronkainen Perttu  Pojat 1. lk M
189 Austin Ylinen Paijalan Koulu  Pojat 1. lk M
190 Casper Vuorimaa Vanhankylän Koulu  Pojat 1. lk M
191 Eelis Nurmi Ruotsinkylän Koulu  Pojat 1. lk M
192 Eemi Matikainen Rusutjärvi  Pojat 1. lk M
193 Eero Tuoriniemi Riihikallio  Pojat 1. lk M
194 Eetu Kumpulainen Vaunukankaan Koulu  Pojat 1. lk M
195 Eetu Laine Mikkolan koulu  Pojat 1. lk M
196 Eetu Nyström Kolsan Koulu  Pojat 1. lk M
197 Eetu Seppänen Kellokosken Koulu  Pojat 1. lk M
198 Eevert Latvasalo Hyökkälä  Pojat 1. lk M
199 Elias Halkola Mikkolan koulu  Pojat 1. lk M
200 Elmeri Rantamäki Lepola  Pojat 1. lk M
201 Emil Pesonen Vaunukankaan Koulu  Pojat 1. lk M
202 Jesse Jokinen Rusutjärvi  Pojat 1. lk M
203 Joel Jokinen Rusutjärvi  Pojat 1. lk M
204 Juho Tuovinen Paijalan Koulu  Pojat 1. lk M
205 Juho Väyrynen Paijalan Koulu  Pojat 1. lk M
206 Julius Vaulimo Paijalan Koulu  Pojat 1. lk M
207 Justus Pennanen Hyökkälä  Pojat 1. lk M
208 Lauri Kivimäki Mikkolan koulu  Pojat 1. lk M
209 Leevi Pesonen Kolsan Koulu  Pojat 1. lk M
210 Leevi Utriainen Paijalan Koulu  Pojat 1. lk M
211 Luka Hiltunen Vanhankylän Koulu  Pojat 1. lk M
212 Mitja Hyyryläinen Lepola  Pojat 1. lk M
213 Neo Ikäläinen Riihikallio  Pojat 1. lk M
214 Nico Vitale Ruotsinkylän Koulu  Pojat 1. lk M
215 Niilo Leppänen Hyökkälä  Pojat 1. lk M
216 Oiva Ylönen Kellokosken Koulu  Pojat 1. lk M
217 Oliver Leino Kellokosken Koulu  Pojat 1. lk M
218 Otto Mäenpää Hyökkälä  Pojat 1. lk M
219 Otto Suominen Kolsan Koulu  Pojat 1. lk M
220 Paavo Suonkanta Kolsan Koulu  Pojat 1. lk M
221 Patrick Huusela Riihikallio  Pojat 1. lk M
222 Paulus Tölli Ruotsinkylän Koulu  Pojat 1. lk M
223 Riku Kainulainen Vaunukankaan Koulu  Pojat 1. lk M
224 Roope Kurki Linjamäen Koulu  Pojat 1. lk M
225 Santeri Kiukkonen Mikkolan koulu  Pojat 1. lk M
226 Tatu Santamaa Kirkonkylä  Pojat 1. lk M
227 Theo Kojonen Riihikallio  Pojat 1. lk M
228 Timi Terhivuo Rusutjärvi  Pojat 1. lk M
229 Toivo Mäenpää Hyökkälä  Pojat 1. lk M
230 Toivo Palola Vanhankylän Koulu  Pojat 1. lk M
231 Toivo Suutala Mikkolan koulu  Pojat 1. lk M
232 Tomas Viira Kellokosken Koulu  Pojat 1. lk M
233 Tuukka Nurkkala Vaunukankaan Koulu  Pojat 1. lk M
234 Veeti Similä Kolsan Koulu  Pojat 1. lk M
235 Veikka Nikkilä Perttu  Pojat 1. lk M
236 Visa Koivikko Perttu  Pojat 1. lk M
300 Aapo Ellonen Mikkolan koulu  Pojat 3. lk M
301 Aapo Rautio Rusutjärvi  Pojat 3. lk M
302 Aaro Ala-Hiiro Hyökkälä  Pojat 3. lk M
303 Aatu Julkunen Lepola  Pojat 3. lk M
304 Aleksi Airas Kolsan Koulu  Pojat 3. lk M
305 Aleksi Halttunen Ruotsinkylän Koulu  Pojat 3. lk M
306 Aleksis Kivilehto Kirkonkylä  Pojat 3. lk M
307 Alessandro Talji Vaunukankaan Koulu  Pojat 3. lk M
308 Arvin Markkanen Kellokosken Koulu  Pojat 3. lk M
309 Aslan Ranta Paijalan Koulu  Pojat 3. lk M
310 August Karppanen Ruotsinkylän Koulu  Pojat 3. lk M
311 Daniel Raitala Riihikallio  Pojat 3. lk M
312 Eelis Saarinen Hyökkälä  Pojat 3. lk M
313 Eelis Tuhkanen Hyökkälä  Pojat 3. lk M
314 Eemeli Liljander Kellokosken Koulu  Pojat 3. lk M
315 Eerik Raikamo Lepola  Pojat 3. lk M
316 Eero Lautala Kellokosken Koulu  Pojat 3. lk M
317 Elias Aalto Kirkonkylä  Pojat 3. lk M
318 Elias Tawast Perttu  Pojat 3. lk M
319 Emil Rikkinen Mikkolan koulu  Pojat 3. lk M
320 Filip Pelkonen Riihikallio  Pojat 3. lk M
321 Hugo Kivekäs Paijalan Koulu  Pojat 3. lk M
322 Jami Naumanen Kirkonkylä  Pojat 3. lk M
323 Jesse Horko Perttu  Pojat 3. lk M
324 Jiri Kolehmainen Kellokosken Koulu  Pojat 3. lk M
325 Johannes Hyttinen Vaunukankaan Koulu  Pojat 3. lk M
326 Juho Kettunen Kolsan Koulu  Pojat 3. lk M
327 Kalle Mattila Rusutjärvi  Pojat 3. lk M
328 Kasper Bruna Kirkonkylä  Pojat 3. lk M
329 Kasper Haatanen Kirkonkylä  Pojat 3. lk M
330 Kuutti Kiviranta Vanhankylän Koulu  Pojat 3. lk M
331 Lauri Airas Kolsan Koulu  Pojat 3. lk M
332 Lauri Alanne Lepola  Pojat 3. lk M
333 Lauri Mäkinen Paijalan Koulu  Pojat 3. lk M
334 Leevi Salmi Perttu  Pojat 3. lk M
335 Lenni Järvinen Paijalan Koulu  Pojat 3. lk M
336 Leo Ellenberg Ruotsinkylän Koulu  Pojat 3. lk M
337 Manu Siiriäinen Klemetskog Skola  Pojat 3. lk M
338 Masi Pirhonen Paijalan Koulu  Pojat 3. lk M
339 Niilo Pusa Linjamäen Koulu  Pojat 3. lk M
340 Niilo Tuomola Kolsan Koulu  Pojat 3. lk M
341 Nooa Roiha Riihikallio  Pojat 3. lk M
342 Nooa Vyyryläinen Perttu  Pojat 3. lk M
343 Nuutti Ruotsalainen Vaunukankaan Koulu  Pojat 3. lk M
344 Paavo Vahermo Mikkolan koulu  Pojat 3. lk M
345 Rasmus Myller Vaunukankaan Koulu  Pojat 3. lk M
346 Roel Luostarinen Kellokosken Koulu  Pojat 3. lk M
347 Sampo Eeronheimo Hyökkälä  Pojat 3. lk M
348 Sampo Rytilahti Ruotsinkylän Koulu  Pojat 3. lk M
349 Santeri Korpi Hyökkälä  Pojat 3. lk M
350 Taavi Kujanpää Vaunukankaan Koulu  Pojat 3. lk M
351 Toivo Fredriksson Vanhankylän Koulu  Pojat 3. lk M
352 Tuomas Alatalo Ruotsinkylän Koulu  Pojat 3. lk M
353 Tuomas Parkkila Rusutjärvi  Pojat 3. lk M
354 Tuukka Haapasaari Riihikallio  Pojat 3. lk M
355 Ukko Ihatsu Kolsan Koulu  Pojat 3. lk M
356 Ukko Naukkarinen Riihikallio  Pojat 3. lk M
357 Valtteri Hirn Rusutjärvi  Pojat 3. lk M
358 Veeti Willström Mikkolan koulu  Pojat 3. lk M
359 Viljam Laaksamo Mikkolan koulu  Pojat 3. lk M
360 Viljami Järvinen Perttu  Pojat 3. lk M
361 Viljami Lehtinen Rusutjärvi  Pojat 3. lk M
362 Wilmer Engman Klemetskog Skola  Pojat 3. lk M
387 Juuso Pulska Rusutjärvi  Pojat 4. lk M
427 Aaro Nurminen Perttu  Pojat 4. lk M
428 Akseli Tiirola Hyökkälä  Pojat 4. lk M
429 Arttu Rutanen Kellokosken Koulu  Pojat 4. lk M
430 Atte Kosonen Riihikallio  Pojat 4. lk M
431 Aukusti Palola Vanhankylän Koulu  Pojat 4. lk M
432 Daniel Lostedt Klemetskog Skola  Pojat 4. lk M
433 Edvin Toppinen Kellokosken Koulu  Pojat 4. lk M
434 Eemil Ronkainen Kolsan Koulu  Pojat 4. lk M
435 Eero Haikola Riihikallio  Pojat 4. lk M
436 Eero Mäkinen Paijalan Koulu  Pojat 4. lk M
437 Elias Jumppanen Paijalan Koulu  Pojat 4. lk M
438 Emil Lahti Kirkonkylä  Pojat 4. lk M
439 Felix Sjöblom Klemetskog Skola  Pojat 4. lk M
440 Frans Multanen Klemetskog Skola  Pojat 4. lk M
441 Heikki Arola Rusutjärvi  Pojat 4. lk M
442 Hermanni Mäkinen Vanhankylän Koulu  Pojat 4. lk M
443 Jaakko Sundström Mikkolan koulu  Pojat 4. lk M
444 Jegor Petrov Kolsan Koulu  Pojat 4. lk M
445 Jesse Kammonen Ruotsinkylän Koulu  Pojat 4. lk M
446 Jesse Soininen Vaunukankaan Koulu  Pojat 4. lk M
447 Jimi Rautiainen Perttu  Pojat 4. lk M
448 Jimi Varila Mikkolan koulu  Pojat 4. lk M
449 Joona Rauha Hyökkälä  Pojat 4. lk M
450 Joonatan Myllys Kirkonkylä  Pojat 4. lk M
451 Joska Vihervuori Kellokosken Koulu  Pojat 4. lk M
452 Juuso Kaukiainen Perttu  Pojat 4. lk M
453 Kaapo Koivisto Vaunukankaan Koulu  Pojat 4. lk M
454 Lassi Kyllänen Hyökkälä  Pojat 4. lk M
455 Lassi Lehtimäki Perttu  Pojat 4. lk M
456 Leo Langer Riihikallio  Pojat 4. lk M
457 Luka Raitala Kellokosken Koulu  Pojat 4. lk M
458 Marten Reimal Perttu  Pojat 4. lk M
459 Matias Heinonen Vaunukankaan Koulu  Pojat 4. lk M
460 Matias Kivi Rusutjärvi  Pojat 4. lk M
461 Mauno Hakanen Riihikallio  Pojat 4. lk M
462 Milo Metso Mikkolan koulu  Pojat 4. lk M
463 Miro Vasarainen Kolsan Koulu  Pojat 4. lk M
464 Miska Rantala Kirkonkylä  Pojat 4. lk M
465 Nemo Heiskanen Lepola  Pojat 4. lk M
466 Niilo Ryhänen Linjamäen Koulu  Pojat 4. lk M
467 Niilo Väyrynen Lepola  Pojat 4. lk M
468 Niki Hasselman Kirkonkylä  Pojat 4. lk M
469 Niki Koskela Kolsan Koulu  Pojat 4. lk M
470 Nuutti Leppänen Hyökkälä  Pojat 4. lk M
471 Olli Rauha Hyökkälä  Pojat 4. lk M
472 Onni Monto Kolsan Koulu  Pojat 4. lk M
473 Oskari Hokkanen Ruotsinkylän Koulu  Pojat 4. lk M
474 Oskari Sissala Kellokosken Koulu  Pojat 4. lk M
475 Otso Voutilainen Riihikallio  Pojat 4. lk M
476 Otto Forsström Rusutjärvi  Pojat 4. lk M
477 Paavo Martikainen Mikkolan koulu  Pojat 4. lk M
478 Paavo Ranta Kirkonkylä  Pojat 4. lk M
479 Petrus Tölli Ruotsinkylän Koulu  Pojat 4. lk M
480 Remu Liukku Vaunukankaan Koulu  Pojat 4. lk M
481 Samuel Lankinen Paijalan Koulu  Pojat 4. lk M
482 Samuel Paajanen Paijalan Koulu  Pojat 4. lk M
483 Santeri Pesonen Mikkolan koulu  Pojat 4. lk M
484 Tåg Max Klemetskog Skola  Pojat 4. lk M
485 Väinö Linnermo Paijalan Koulu  Pojat 4. lk M
486 Valtteri Alapelto Lepola  Pojat 4. lk M
487 Valtteri Ryynänen Vaunukankaan Koulu  Pojat 4. lk M
488 Valtti Uusi-Luomalahti Vanhankylän Koulu  Pojat 4. lk M
489 Verne Palola Vanhankylän Koulu  Pojat 4. lk M