Tuusulan kevätkirmaisu 2019 uusin

Friday, May 10, 2019 10:31 (GMT+3) - Start list

Race info
Sport: Running - cross-country
Location: Tuusula, Finland
Start type: Manual wave start
Wave grouping: By category
Racers: 489
Updated: Friday, May 10, 2019 13:24 (GMT+3)

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Tuusulan kevätkirmaisu 2019 uusin

Page / 2
Racers per page:
Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Gender Start time
1 Aada Lehtimäki Perttu  Tytöt 2. lk F
2 Aava Ahovaara Lepola  Tytöt 2. lk F
3 Ada Nurkkala Vaunukankaan Koulu  Tytöt 2. lk F
4 Ada Tuomi Riihikallio  Tytöt 2. lk F
5 Alexandra Johansson Perttu  Tytöt 2. lk F
6 Amanda Jumppanen Paijalan Koulu  Tytöt 2. lk F
7 Anna Sovelius Riihikallio  Tytöt 2. lk F
8 Ciia Kokkonen Vaunukankaan Koulu  Tytöt 2. lk F
9 Dorothy Bustamante Perttu  Tytöt 2. lk F
10 Ella Aalto Hyökkälä  Tytöt 2. lk F
11 Ella Syrjänen Perttu  Tytöt 2. lk F
12 Elli Kauppinen Kirkonkylä  Tytöt 2. lk F
13 Emma Eronen Kellokosken Koulu  Tytöt 2. lk F
14 Emmi Kostiainen Kellokosken Koulu  Tytöt 2. lk F
15 Erin Leponen Ruotsinkylän Koulu  Tytöt 2. lk F
16 Essi Nevalainen Ruotsinkylän Koulu  Tytöt 2. lk F
17 Fanny Taiveaho Kirkonkylä  Tytöt 2. lk F
18 Hanna Haapala Kolsan Koulu  Tytöt 2. lk F
19 Hilla Laiti Paijalan Koulu  Tytöt 2. lk F
20 Ida Soinisto Paijalan Koulu  Tytöt 2. lk F
21 Iina Vuori Vanhankylän Koulu  Tytöt 2. lk F
22 Iiris Ruokojoki Paijalan Koulu  Tytöt 2. lk F
23 Iiris Simonen Vaunukankaan Koulu  Tytöt 2. lk F
24 Ilona Antila Rusutjärvi  Tytöt 2. lk F
25 Ilona Kyynäräinen Mikkolan koulu  Tytöt 2. lk F
26 Janni Haapaniemi Vaunukankaan Koulu  Tytöt 2. lk F
27 Jasmin Koistinen Hyökkälä  Tytöt 2. lk F
28 Julia Rokosa Vaunukankaan Koulu  Tytöt 2. lk F
29 Kiti Hautala Riihikallio  Tytöt 2. lk F
30 Liisa Fagerström Linjamäen Koulu  Tytöt 2. lk F
31 Lilian Ellenberg Ruotsinkylän Koulu  Tytöt 2. lk F
32 Linda Strahov Kolsan Koulu  Tytöt 2. lk F
33 Linnea Höök Mikkolan koulu  Tytöt 2. lk F
34 Lumia Lindberg Linjamäen Koulu  Tytöt 2. lk F
35 Minja Järvinen Ruotsinkylän Koulu  Tytöt 2. lk F
36 Minttu Törmänen Mikkolan koulu  Tytöt 2. lk F
37 Nea Rissanen Hyökkälä  Tytöt 2. lk F
38 Neena Mattila Rusutjärvi  Tytöt 2. lk F
39 Nella Almèn Rusutjärvi  Tytöt 2. lk F
40 Nella Maaranen Kolsan Koulu  Tytöt 2. lk F
41 Netta Porras Riihikallio  Tytöt 2. lk F
42 Nia Simola Rusutjärvi  Tytöt 2. lk F
43 Niia Katajamaa Kirkonkylä  Tytöt 2. lk F
44 Nuppu Koskimäki Vanhankylän Koulu  Tytöt 2. lk F
45 Oona Malmstöm Mikkolan koulu  Tytöt 2. lk F
46 Oona Vesterinen Kolsan Koulu  Tytöt 2. lk F
47 Peppi Kujanhaara Hyökkälä  Tytöt 2. lk F
48 Pihla Leppänen Ruotsinkylän Koulu  Tytöt 2. lk F
49 Reetta Ylikotila Vanhankylän Koulu  Tytöt 2. lk F
50 Rosanda Luostarinen Kellokosken Koulu  Tytöt 2. lk F
51 Saimi Uusi-Luomalahti Vanhankylän Koulu  Tytöt 2. lk F
52 Seela Keränen Paijalan Koulu  Tytöt 2. lk F
53 Seela Törmänen Rusutjärvi  Tytöt 2. lk F
54 Sinna Jouhtio Perttu  Tytöt 2. lk F
55 Tara Hallia Kellokosken Koulu  Tytöt 2. lk F
56 Tuulianna Artti Kirkonkylä  Tytöt 2. lk F
57 Usva Helminen Mikkolan koulu  Tytöt 2. lk F
58 Veera Mäkeläinen Kellokosken Koulu  Tytöt 2. lk F
59 Veera Rannila Riihikallio  Tytöt 2. lk F
60 Venla Väinölä Kirkonkylä  Tytöt 2. lk F
61 Venny Willström Lepola  Tytöt 2. lk F
62 Viivi Tuomola Hyökkälä  Tytöt 2. lk F
63 Aapo Varonen Kirkonkylä  Pojat 2. lk M
64 Aarni Rusanen Kellokosken Koulu  Pojat 2. lk M
65 Akseli Pilkama Hyökkälä  Pojat 2. lk M
66 Aleksi Vurinmäki Kolsan Koulu  Pojat 2. lk M
67 Alex Björksten Hyökkälä  Pojat 2. lk M
68 Amir Osman Hyökkälä  Pojat 2. lk M
69 Chris-Robin Marttala Paijalan Koulu  Pojat 2. lk M
70 Daniel Järv Mikkolan koulu  Pojat 2. lk M
71 Daniel Kiviniemi Hyökkälä  Pojat 2. lk M
72 Daniel Marjo Ruotsinkylän Koulu  Pojat 2. lk M
73 Eeli Kylmälä Ruotsinkylän Koulu  Pojat 2. lk M
74 Eelis Tervo Perttu  Pojat 2. lk M
75 Eemeli Seppänen Kirkonkylä  Pojat 2. lk M
76 Eemil Kitinoja Rusutjärvi  Pojat 2. lk M
77 Eero Parikka Perttu  Pojat 2. lk M
78 Eero Rytsälä Kolsan Koulu  Pojat 2. lk M
79 Eetu Pekkala Kirkonkylä  Pojat 2. lk M
80 Elias Kantola Vanhankylän Koulu  Pojat 2. lk M
81 Elias Keyriläinen Mikkolan koulu  Pojat 2. lk M
82 Elmeri Markkanen Mikkolan koulu  Pojat 2. lk M
83 Jimi Kivinen Paijalan Koulu  Pojat 2. lk M
84 Joel Muhonen Riihikallio  Pojat 2. lk M
85 Juha Matilainen Kellokosken Koulu  Pojat 2. lk M
86 Kalle Kangas Vaunukankaan Koulu  Pojat 2. lk M
87 Karo Nuutinen Riihikallio  Pojat 2. lk M
88 Kasper Hokkanen Ruotsinkylän Koulu  Pojat 2. lk M
89 Kauri Kallioranta Lepola  Pojat 2. lk M
90 Konsta Tiainen Kellokosken Koulu  Pojat 2. lk M
91 Laban Kiuru Kolsan Koulu  Pojat 2. lk M
92 Lasse Veserbacke Riihikallio  Pojat 2. lk M
93 Lauri Bernoulli Mikkolan koulu  Pojat 2. lk M
94 Lauri Kangas Vaunukankaan Koulu  Pojat 2. lk M
95 Leo Saari Perttu  Pojat 2. lk M
96 Lucas Saarelainen Kirkonkylä  Pojat 2. lk M
97 Luka Kaarre Ruotsinkylän Koulu  Pojat 2. lk M
98 Luka Veikkolainen Mikkolan koulu  Pojat 2. lk M
99 Lukas Lindberg Linjamäen Koulu  Pojat 2. lk M
100 Markus Ellonen Vaunukankaan Koulu  Pojat 2. lk M
101 Max Saukko Rusutjärvi  Pojat 2. lk M
102 Miika Raivio Lepola  Pojat 2. lk M
103 Mikael Vuollet Riihikallio  Pojat 2. lk M
104 Miki Murtomäki Paijalan Koulu  Pojat 2. lk M
105 Miro Juni Riihikallio  Pojat 2. lk M
106 Neeo Elokorpi Vanhankylän Koulu  Pojat 2. lk M
107 Niklas Raatikainen Kirkonkylä  Pojat 2. lk M
108 Noa Scheiman Perttu  Pojat 2. lk M
109 Oliver Nygård Vaunukankaan Koulu  Pojat 2. lk M
110 Oliver Rask Paijalan Koulu  Pojat 2. lk M
111 Oskari Kumpulainen Vanhankylän Koulu  Pojat 2. lk M
112 Oskari Väisänen Vanhankylän Koulu  Pojat 2. lk M
113 Rasmus Kovasiipi Kellokosken Koulu  Pojat 2. lk M
114 Rene Kallio Ruotsinkylän Koulu  Pojat 2. lk M
115 Samuel Niskakoski Vaunukankaan Koulu  Pojat 2. lk M
116 Samuli Niinimäki Kolsan Koulu  Pojat 2. lk M
117 Veeti Sipiläinen Hyökkälä  Pojat 2. lk M
118 Verneri Alapelto Lepola  Pojat 2. lk M
119 Vertti Linnermo Paijalan Koulu  Pojat 2. lk M
120 Vertti Seilonen Kellokosken Koulu  Pojat 2. lk M
121 Vili Kaukiainen Perttu  Pojat 2. lk M
122 Viljo Korhonen Rusutjärvi  Pojat 2. lk M
123 Aada Huuskonen Vanhankylän Koulu  Tytöt 1. lk F
124 Aada Vanhatalo Rusutjärvi  Tytöt 1. lk F
125 Aili Ojala Kellokosken Koulu  Tytöt 1. lk F
126 Alissa Roiha Perttu  Tytöt 1. lk F
127 Berit Püss Riihikallio  Tytöt 1. lk F
128 Elea Leppänen Vaunukankaan Koulu  Tytöt 1. lk F
129 Ella Fills Kellokosken Koulu  Tytöt 1. lk F
130 Emma Määttänen Mikkolan koulu  Tytöt 1. lk F
131 Emma Savolainen Ruotsinkylän Koulu  Tytöt 1. lk F
132 Emmi Ranta Kolsan Koulu  Tytöt 1. lk F
133 Essi Mensonen Lepola  Tytöt 1. lk F
134 Helmi Makkonen Kolsan Koulu  Tytöt 1. lk F
135 Iida Lehtimäki Paijalan Koulu  Tytöt 1. lk F
136 Iida Weckman Linjamäen Koulu  Tytöt 1. lk F
137 Iiris Kosonen Kirkonkylä  Tytöt 1. lk F
138 Ilona Ylimannila Vaunukankaan Koulu  Tytöt 1. lk F
139 Janna Niiranen Hyökkälä  Tytöt 1. lk F
140 Jasmin Jaatinen Rusutjärvi  Tytöt 1. lk F
141 Jasmin Linerva Vaunukankaan Koulu  Tytöt 1. lk F
142 Jennifer Hindriks Riihikallio  Tytöt 1. lk F
143 Johanna Brucker Kolsan Koulu  Tytöt 1. lk F
144 Kaisa Eskola Perttu  Tytöt 1. lk F
145 Lara Jokelainen Lepola  Tytöt 1. lk F
146 Lea Karjalainen Hyökkälä  Tytöt 1. lk F
147 Lili Latoniemi Hyökkälä  Tytöt 1. lk F
148 Liliella Vuori Vanhankylän Koulu  Tytöt 1. lk F
149 Linnea Lehtinen Kolsan Koulu  Tytöt 1. lk F
150 Lotta Aalto Kirkonkylä  Tytöt 1. lk F
151 Lotta Äijälä Perttu  Tytöt 1. lk F
152 Maija Holma Paijalan Koulu  Tytöt 1. lk F
153 Maisa Laaksonen Kellokosken Koulu  Tytöt 1. lk F
154 Matilda Hiltunen Paijalan Koulu  Tytöt 1. lk F
155 Matilda Kempas Vaunukankaan Koulu  Tytöt 1. lk F
156 Maura Uronen Rusutjärvi  Tytöt 1. lk F
157 Melina Nikkinen Perttu  Tytöt 1. lk F
158 Meri Saarela Riihikallio  Tytöt 1. lk F
159 Minea Belov Paijalan Koulu  Tytöt 1. lk F
160 Mona Jauhiainen Kellokosken Koulu  Tytöt 1. lk F
161 Mona Pelkonen Kirkonkylä  Tytöt 1. lk F
162 Nella Leander Riihikallio  Tytöt 1. lk F
163 Nella Leipävuori Ruotsinkylän Koulu  Tytöt 1. lk F
164 Oona Kuusivuori Vaunukankaan Koulu  Tytöt 1. lk F
165 Peppi Rinne Perttu  Tytöt 1. lk F
166 Pihla Rantanen Riihikallio  Tytöt 1. lk F
167 Pihla Savimaa Hyökkälä  Tytöt 1. lk F
168 Pipsa Koskimäki Vanhankylän Koulu  Tytöt 1. lk F
169 Reetta Joensuu Ruotsinkylän Koulu  Tytöt 1. lk F
170 Rosa Partanen Paijalan Koulu  Tytöt 1. lk F
171 Salli Sundström Mikkolan koulu  Tytöt 1. lk F
172 Sara Pekkinen Hyökkälä  Tytöt 1. lk F
173 Seena Innilä Kirkonkylä  Tytöt 1. lk F
174 Senni Virta Vanhankylän Koulu  Tytöt 1. lk F
175 Sinna Nykänen Rusutjärvi  Tytöt 1. lk F
176 Sofia Aaltonen Mikkolan koulu  Tytöt 1. lk F
177 Sofia Kleemola Kolsan Koulu  Tytöt 1. lk F
178 Sonja Kiuru Linjamäen Koulu  Tytöt 1. lk F
179 Sylvia Solismaa Lepola  Tytöt 1. lk F
180 Tiia Kortelainen Mikkolan koulu  Tytöt 1. lk F
181 Tilda Jousiaho Kirkonkylä  Tytöt 1. lk F
182 Vanamo Puura Mikkolan koulu  Tytöt 1. lk F
183 Venla Pinomma Kellokosken Koulu  Tytöt 1. lk F
184 Aaron Jusslin Kellokosken Koulu  Pojat 1. lk M
185 Aatu Kauppinen Lepola  Pojat 1. lk M
186 Ahto Aaltonen Vaunukankaan Koulu  Pojat 1. lk M
187 Akseli Jyrkkänen Riihikallio  Pojat 1. lk M
188 Aleksi Ronkainen Perttu  Pojat 1. lk M
189 Austin Ylinen Paijalan Koulu  Pojat 1. lk M
190 Casper Vuorimaa Vanhankylän Koulu  Pojat 1. lk M
191 Eelis Nurmi Ruotsinkylän Koulu  Pojat 1. lk M
192 Eemi Matikainen Rusutjärvi  Pojat 1. lk M
193 Eero Tuoriniemi Riihikallio  Pojat 1. lk M
194 Eetu Kumpulainen Vaunukankaan Koulu  Pojat 1. lk M
195 Eetu Laine Mikkolan koulu  Pojat 1. lk M
196 Eetu Nyström Kolsan Koulu  Pojat 1. lk M
197 Eetu Seppänen Kellokosken Koulu  Pojat 1. lk M
198 Eevert Latvasalo Hyökkälä  Pojat 1. lk M
199 Elias Halkola Mikkolan koulu  Pojat 1. lk M
200 Elmeri Rantamäki Lepola  Pojat 1. lk M
201 Emil Pesonen Vaunukankaan Koulu  Pojat 1. lk M
202 Jesse Jokinen Rusutjärvi  Pojat 1. lk M
203 Joel Jokinen Rusutjärvi  Pojat 1. lk M
204 Juho Tuovinen Paijalan Koulu  Pojat 1. lk M
205 Juho Väyrynen Paijalan Koulu  Pojat 1. lk M
206 Julius Vaulimo Paijalan Koulu  Pojat 1. lk M
207 Justus Pennanen Hyökkälä  Pojat 1. lk M
208 Lauri Kivimäki Mikkolan koulu  Pojat 1. lk M
209 Leevi Pesonen Kolsan Koulu  Pojat 1. lk M
210 Leevi Utriainen Paijalan Koulu  Pojat 1. lk M
211 Luka Hiltunen Vanhankylän Koulu  Pojat 1. lk M
212 Mitja Hyyryläinen Lepola  Pojat 1. lk M
213 Neo Ikäläinen Riihikallio  Pojat 1. lk M
214 Nico Vitale Ruotsinkylän Koulu  Pojat 1. lk M
215 Niilo Leppänen Hyökkälä  Pojat 1. lk M
216 Oiva Ylönen Kellokosken Koulu  Pojat 1. lk M
217 Oliver Leino Kellokosken Koulu  Pojat 1. lk M
218 Otto Mäenpää Hyökkälä  Pojat 1. lk M
219 Otto Suominen Kolsan Koulu  Pojat 1. lk M
220 Paavo Suonkanta Kolsan Koulu  Pojat 1. lk M
221 Patrick Huusela Riihikallio  Pojat 1. lk M
222 Paulus Tölli Ruotsinkylän Koulu  Pojat 1. lk M
223 Riku Kainulainen Vaunukankaan Koulu  Pojat 1. lk M
224 Roope Kurki Linjamäen Koulu  Pojat 1. lk M
225 Santeri Kiukkonen Mikkolan koulu  Pojat 1. lk M
226 Tatu Santamaa Kirkonkylä  Pojat 1. lk M
227 Theo Kojonen Riihikallio  Pojat 1. lk M
228 Timi Terhivuo Rusutjärvi  Pojat 1. lk M
229 Toivo Mäenpää Hyökkälä  Pojat 1. lk M
230 Toivo Palola Vanhankylän Koulu  Pojat 1. lk M
231 Toivo Suutala Mikkolan koulu  Pojat 1. lk M
232 Tomas Viira Kellokosken Koulu  Pojat 1. lk M
233 Tuukka Nurkkala Vaunukankaan Koulu  Pojat 1. lk M
234 Veeti Similä Kolsan Koulu  Pojat 1. lk M
235 Veikka Nikkilä Perttu  Pojat 1. lk M
236 Visa Koivikko Perttu  Pojat 1. lk M
237 Aino Weckman Linjamäen Koulu  Tytöt 3. lk F
238 Alexandra Kovanen Perttu  Tytöt 3. lk F
239 Anna Martelius Rusutjärvi  Tytöt 3. lk F
240 Anna Rapanovich Riihikallio  Tytöt 3. lk F
241 Annika Liimatta Rusutjärvi  Tytöt 3. lk F
242 Eerika Vasarainen Kolsan Koulu  Tytöt 3. lk F
243 Ella Hiltunen Vanhankylän Koulu  Tytöt 3. lk F
244 Ella Kilpeläinen Perttu  Tytöt 3. lk F
245 Emilia Kärki Vaunukankaan Koulu  Tytöt 3. lk F
246 Enni Enlund Lepola  Tytöt 3. lk F
247 Enrica Elo Kirkonkylä  Tytöt 3. lk F
248 Erin Koivunporras Klemetskog Skola  Tytöt 3. lk F
249 Ewaoluwa Oluseyi Riihikallio  Tytöt 3. lk F
250 Fanni Tiainen Mikkolan koulu  Tytöt 3. lk F
Page / 2
Racers per page: