May the Fourth

Saturday, May 4, 2019 09:30 (GMT+1) - Start list

Race info
Sport: Running - trail
Location: Brightlingsea, United Kingdom
Start type: Mass start
Racers: 90
Updated: Sunday, May 5, 2019 15:47 (GMT+1)
Organized by: Hare & Tortoise Running
Race website: www.hareandtortoiserunning.co.uk

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Wave Age Gender Start time
99 Charlie Stannett Ipswich Triathlon Club  Half Marathon 63 M 09:30:47
100 Kate Stannett Ipswich Triathlon Club  Half Marathon 57 F 09:30:47
101 Karen Davey   Half Marathon 48 F 09:30:47
102 Angela Parsons   Half Marathon 51 F 09:30:47
103 Ian Lennard   Half Marathon 43 M 09:30:47
104 Chris Davey   Half Marathon 48 M 09:30:47
105 Susannah Rosenberg Ipswich Triathlon Club  Half Marathon 58 F 09:30:47
107 Katrina Copping Felixstowe Road Runners  Half Marathon 51 F 09:30:47
108 Emma Welham Great Bentley Running Club  Half Marathon 36 F 09:30:47
110 Sean Allison Benfleet Running Club  Half Marathon 51 M 09:30:47
111 Paul Crickmore QBE Running Club  Half Marathon 35 M 09:30:47
112 Russel Breyer Ipswich Triathlon Club  Half Marathon 56 M 09:30:47
113 Paul McAllister Hadleigh Hares  Half Marathon 53 M 09:30:47
114 Cathryn Fifield   Half Marathon 53 F 09:30:47
115 Julia Easter   Half Marathon 51 F 09:30:47
118 Steven Garrett   Half Marathon 35 M 09:30:47
119 Shaheda Ambrose   10k 63 F 09:30:47
120 Amanda Ayden   Half Marathon 54 F 09:30:47
121 Pete Skinner   Half Marathon 44 M 09:30:47
122 Tim Franklin   Half Marathon 48 M 09:30:47
124 Jan Smith   Half Marathon 56 F 09:30:47
125 Nicholas Smith   Half Marathon 40 M 09:30:47
126 Zak Speer   Half Marathon 22 M 09:30:47
127 Patrycja Piatek   Half Marathon 34 F 09:30:47
128 Carla Allison   Half Marathon 44 F 09:30:47
129 Dave Copland Ipswich Triathlon Club  Half Marathon 55 M 09:30:47
130 Jamie Mcgurk   Half Marathon 38 M 09:30:47
131 Andrew Robertson   Half Marathon 40 M 09:30:47
132 Kate Priest Little Baddow Ridge Runners  Half Marathon 43 F 09:30:47
133 Melanie Gould   Half Marathon 36 F 09:30:47
134 Christopher De Smedt Phoenix Striders  Half Marathon 57 M 09:30:47
135 Lisa Smith   Half Marathon 45 F 09:30:47
136 David Smith   Half Marathon 51 M 09:30:47
137 Mark Keene   Half Marathon 48 M 09:30:47
138 Frances Warren   Half Marathon 62 F 09:30:47
139 Vikki Waspe   Half Marathon 32 F 09:30:47
140 James Wright   Half Marathon 32 M 09:30:47
141 Jenny Meyer   Half Marathon 28 F 09:30:47
142 James Calnan   Half Marathon 36 M 09:30:47
143 David Howell   Half Marathon 46 M 09:30:47
464 Jackie Collins Felixstowe Road Runners  Half Marathon 54 F 09:30:47
465 Dean Longman Yaxley Runners  Marathon 44 M 09:30:47
466 Gareth Girling Springfield Striders  Marathon 38 M 09:30:47
467 Fraser Lewis   Marathon 46 M 09:30:47
468 Ian Rowley   Marathon 50 M 09:30:47
469 James Nicholls   Marathon 35 M 09:30:47
470 James Mann Harwich Runners.  Marathon 47 M 09:30:47
472 John Cockcroft Billericay Striders  Marathon 57 M 09:30:47
473 Fiona Newman   Marathon 48 F 09:30:47
474 Dean Newman   Marathon 49 M 09:30:47
475 Joanna Blyth Felixstowe Road Runners  Marathon 49 F 09:30:47
476 Mark Prigg 100 Marathon Club  Marathon 48 M 09:30:47
477 Jason Finch South Woodham Runners  Marathon 49 M 09:30:47
478 Simon Priest Little Baddow Ridge Runners  Marathon 45 M 09:30:47
479 Beryl De Smedt Phoenix Striders  Marathon 57 F 09:30:47
480 Mandy Turka Bansal   Marathon 45 F 09:30:47
481 Daniel Miller   Marathon 23 M 09:30:47
482 Paul Carse 100 Marathon Club  Marathon 39 M 09:30:47
483 Graham Booty Benfleet  Marathon 47 M 09:30:47
484 Stuart Chittenden   Marathon 35 M 09:30:47
485 Neil Addington   Marathon 53 M 09:30:47
717 Ana Pereira Running Colchester  10k 30 F 09:30:47
718 Leoni Harvey Great Bentley Running Club  10k 37 F 09:30:47
719 Luke Groves Great Bentley Running Club  10k 33 M 09:30:47
720 Jennie O’Halloran   10k 59 F 09:30:47
721 Sarah Woods   10k 29 F 09:30:47
722 Mark Harris   10k 46 M 09:30:47
723 Donna Harris   10k 39 F 09:30:47
724 Gareth Harvey   10k 42 M 09:30:47
725 Maxine Jones   10k 58 F 09:30:47
726 Birgit Fraser   10k 38 F 09:30:47
727 April Sims   10k 40 F 09:30:47
728 Charlotte Hastings   10k 37 F 09:30:47
729 Royston Theobald Tiptree Road Runners  10k 37 M 09:30:47
730 Carl Hill   10k 37 M 09:30:47
731 Leo Fordham   10k 30 M 09:30:47
732 Sam Godden Tiptree Road Runners  10k 33 F 09:30:47
733 Sue Fleming   10k 60 F 09:30:47
734 Samantha Collins   10k 42 F 09:30:47
735 Andy Marshall   10k 48 M 09:30:47
736 Tom Bennett   10k 26 M 09:30:47
737 Erica Watts   10k 43 F 09:30:47
738 Alexander Watts Running Colchester  10k 48 M 09:30:47
739 Jason Cronin   10k 40 M 09:30:47
831 Anthony Hall Maidenhead AC  Ultra-marathon 40 M 09:30:47
832 Huw Myatt   Ultra-marathon 29 M 09:30:47
833 Andrew Prior   Ultra-marathon 43 M 09:30:47
834 Cedric Chervet   Ultra-marathon 40 M 09:30:47
835 Toby Rogan-Lyons   Marathon 44 M 09:30:47
836 Phil Houghton   Ultra-marathon 49 M 09:30:47