Wed Night Worlds 4/17/19

Wednesday, April 17, 2019 6:01 PM (GMT-7) - Start list

Race info
Sport: Cycling - mtn cross-country
Location: SeaTac, WA, United States
Start type: Manual wave start
Wave grouping: By distance
Racers: 66
Updated: Monday, April 22, 2019 11:20 AM (GMT-7)
Organized by: Spark Plug Promotions/NW MTB Series
Race website: http://nwmtbseries.com/

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

  • Summary »
  • 6pm Cat 3 (3 laps) - Adult
Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Age Gender Start time
350 Brian Volkert Team Double Check  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 68 M +0:00
352 Tim Elliott Team B  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 56 M +0:00
353 Eric Evanson Kirkland Bicycle  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 54 M +0:00
354 Joel Stickney   6pm Cat 3 (3 laps) Adult 45 M +0:00
356 Sofia Ruizmurphy SEATTLE  6pm Cat 3 (3 laps) Junior 13-15 14 F +0:00
357 Jake Mutter   6pm Cat 3 (3 laps) Adult 25 M +0:00
358 Nikole Rock Black Sheep Velo  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 47 F +0:00
360 Alden Kroll   6pm Cat 3 (3 laps) Adult 36 M +0:00
361 Brian Marr Alki | Rubicon  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 43 M +0:00
362 Pat Tongue Raise The Bar  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 54 M +0:00
364 Scott Tongue Raise The Bar  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 51 M +0:00
365 Aaron Erbeck Alki Rubicon Racing  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 47 M +0:00
368 David Llapitan   6pm Cat 3 (3 laps) Adult 50 M +0:00
369 Leo Berk Solid Brown  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 45 M +0:00
370 Jack Barrett Stringham Mt. Si Racing  6pm Cat 3 (3 laps) Junior 13-15 13 M +0:00
371 Jeffrey Hiatt Team B  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 48 M +0:00
372 Vasileios Vouros Spartan Racers  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 42 M +0:00
373 Jack Stringham Mt. Si Racing  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 53 M +0:00
374 Joshua Viborel-Baker Epic Racing  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 37 M +0:00
375 Brian Pinkstaff Jenny Besaw Racing  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 31 M +0:00
376 Vesa Suomalainen Team Webscorer  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 56 M +0:00
377 Theo Huggins All I/Rubicon  6pm Cat 3 (3 laps) Junior 13-15 13 M +0:00
378 Dawn Hassel Ridge Cyclesport  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 50 F +0:00
379 Shawn Peerson Unavita Racing  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 48 M +0:00
380 Katherine Meyer Tiger Kitty Racing  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 52 F +0:00
381 John Baird   6pm Cat 3 (3 laps) Adult 52 M +0:00
382 Sam Macray DDFR  6pm Cat 3 (3 laps) Junior 13-15 15 M +0:00
383 Monica Wallace Alki Rubicon  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 42 F +0:00
384 Sean Spingelt   6pm Cat 3 (3 laps) Adult 45 M +0:00
386 Kirk Canfield   6pm Cat 3 (3 laps) Adult 49 M +0:00
387 Cortney Jacobsen Northwest Energy Lab  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 42 F +0:00
388 Parker Stanford   6pm Cat 3 (3 laps) Junior 13-15 14 M +0:00
389 Jason Sobottka Old Town Bicycle Pb Ritzman Construction  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 44 M +0:00
390 Luke Goodrich   6pm Cat 3 (3 laps) Adult 39 M +0:00
391 Joe Tucker Bike Masters Racing  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 35 M +0:00
392 Jodi Duquette   6pm Cat 3 (3 laps) Adult 47 F +0:00
393 Parker Sprada Tahoma MTB Team  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 17 M +0:00
394 Nate Storrs Team BDP  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 29 M +0:00
395 Vincenzo Tomassi Tacotimenw  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 27 M +0:00
396 Cherish Sutull Egencia  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 46 F +0:00
397 Andrew Pryhuber Liquid Velo  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 25 M +0:00
398 Joel Gustafaon   6pm Cat 3 (3 laps) Adult 51 M +0:00
399 Jared King Dyna Racing  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 36 M +0:00
400 Matt Johnson   6pm Cat 3 (3 laps) Adult 40 M +0:00
402 Bryan Willman Egencia  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 59 M +0:00
403 Sarah Hansen   6pm Cat 3 (3 laps) Adult 40 F +0:00
404 Lori Mehl Brazel   6pm Cat 3 (3 laps) Adult 57 M +0:00
405 John Parejko   6pm Cat 3 (3 laps) Adult 39 M +0:00
406 Ella Dorband Bayview Bicycles  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 34 F +0:00
408 Kevin Judson   6pm Cat 3 (3 laps) Adult 48 M +0:00
409 Watson Sallay Taco Time NW  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 32 M +0:00
410 Dave Larson Dr Dave  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 59 M +0:00
411 Matthew Stanigar   6pm Cat 3 (3 laps) Adult 50 M +0:00
412 Ana-Maria Popp Tenspeed Hero  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 37 F +0:00
413 Leigh Thurgood TSH  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 37 M +0:00
414 Kirsten McCormick   6pm Cat 3 (3 laps) Adult 35 F +0:00
415 Joe Erfle   6pm Cat 3 (3 laps) Adult 37 M +0:00
416 Euan McElwaine Cycle U  6pm Cat 3 (3 laps) Junior 13-15 16 M +0:00
420 Randy Salamon   6pm Cat 3 (3 laps) Adult 46 M +0:00
421 Tracy Ross Fell Swoop Racing  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 63 M +0:00
444 Lawrence Jobe Honky  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 52 M +0:00
471 Alan Pavkovic Epic Racing  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 44 M +0:00
417 Bryan Petersen   6pm Cat 3 (3 laps) Adult 44 M +0:00
549 True Erbeck Alki Rubicon Racing  6pm Cat 3 (3 laps) Junior 13-15 12 M +0:00
550 Matt Fields Jumping Bunnies  6pm Cat 3 (3 laps) Adult 41 M +0:00
418 Greg Moore   6pm Cat 3 (3 laps) Adult 30 M +0:00