Sunnyside Pursuit Freestyle

Saturday, January 25, 2014 10:16 AM (GMT-8) - Start list

Race info
Sport: Skiing - cross-country
Location: Bend, OR, United States
Start type: Interval wave start
Wave grouping: Custom
Racers: 188
Updated: Saturday, January 25, 2014 8:19 PM (GMT-8)
Race notes
Text 541-350-9126 corrections.
Show more Show less

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Sunnyside Pursuit Freestyle

Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Age Gender Start time
1 Christensen, Jacob BEA  3K U12 M +0:00
2 Cordell, Max   3K U12 M +0:00
3 Whitelaw, Aidan MBSEF  3K U12 M +0:00
4 Jerome, Jerome LWSC  3K U12 M +0:00
5 Micek, Anton MBSEF  3K U12 M +0:00
6 Hall, Walker MVNT  3K U14 M +0:00
7 Uetrecht, Ryder BEA  3K U12 M +0:00
8 Henson, Nate BEA / Cascade Middle School  3K U14 M +0:00
9 Aspholm, Peter   3K U14 M +0:00
10 Korus, Patrick LEVENWORTH WINTER SPORTS CLUB  3K U14 13 M +0:00
11 Sonneland, Andrew Spokane Nordic  3K U14 M +0:00
12 kellar, reed MBSEF  3K U14 M +0:00
13 Schaaf, Brooks Spokane Nordic  3K U14 M +0:00
14 Jobe, Lucas LWSC  3K U14 M +0:00
15 Fiala, Cayden MBSEF  3K U14 M +0:00
16 Allison, Trevor BEA  3K U14 M +0:00
17 McColgan, Jack   3K U14 M +0:00
18 Selman, Jesse MBSEF  3K U14 M +0:00
19 Gutowsky, Gavin BEA  3K U14 M +0:00
20 Lukens, Joseph MBSEF  3K U14 M +0:00
21 Schoderbek, Sam BEA  3K U14 M +0:00
23 Donohue, Aidan MBSEF  3K U12 M +0:00
24 Max Nye MBSEF  3K U12 11 M +0:00
25 Nate Tavakolian MBSEF  3K U12 11 M +0:00
27 Jack Skidmore MBSEF  3K U12 11 M +0:00
189 Grover Andrew Sonneland  3K U12 M +0:00
26 Katie Costello   3K U12 10 F +5:00
40 Valerie Fisher HRV  3K U14 13 F +5:00
41 Berkowitz, Maya Teacup Nordic  3K U14 F +5:00
42 McNabb, Lily BEA  3K U14 F +5:00
43 lubur, hadassah LWSC  3K U14 F +5:00
44 Scott, Sydney BEA  3K U14 F +5:00
45 Hyde, Stella MBSEF  3K U14 F +5:00
46 Downing, Liv MBSEF  3K U14 F +5:00
47 Collins, Silvie MBSEF  3K U14 F +5:00
48 McCabe, Novie MVNT  3K U14 F +5:00
49 Sebulsky, Madison BEA  3K U12 F +5:00
50 Max, Fiona MBSEF  3K U12 F +5:00
51 Max, Isabel MBSEF  3K U12 F +5:00
52 Downing, Jorun MBSEF  3K U12 F +5:00
53 Donohue, Dagne MBSEF  3K U14 F +5:00
54 McColgan, Ann MBSEF  3K U12 F +5:00
55 Myers, Kensington BEA  3K U14 F +5:00
56 Olivia Colton MBSEF  3K U14 13 F +5:00
57 Elizabeth Verheyden MBSEF  3K U12 11 F +5:00
58 Abby Bridges BEND ENDURANCE ACADEMY  3K U12 11 F +5:00
59 Racer Needs Name 1   3K U14 13 M +5:00
65 Biskup, Sam BEA  5K U16 M +35:00
66 Fischer, Daniel Teacup Nordic  5K U16 M +35:00
67 Ford, Brett Spokane Nordic  5K U16 M +35:00
68 iraggi, damon BEA  5K U16 M +35:00
70 Lukens, Leo MBSEF  5K U16 M +35:00
71 lurbur, moses LWSC  5K U16 M +35:00
72 Melbourne, Magnus Kongsberger  5K U16 M +35:00
73 Piper, Edward   5K U16 M +35:00
74 Schoderbek, Tom BEA  5K U16 M +35:00
75 Sonneland, Adam Spokane Nordic  5K U16 M +35:00
76 Voorhees, Liam The Bush School  5K U16 M +35:00
77 Wells, Timothy LWSC  5K U16 M +35:00
78 Wiley, Jesse Teacup Nordic  5K U16 M +35:00
79 Ben Johnson Summit High School  5K U16 14 M +35:00
82 Racer Needs Name 2   5K U16 M +35:00
96 Hashimoto, Uhuru Kongsberger  5K U16 F +50:00
97 Potyk, Lauren Spokane Nordic  5K U16 F +50:00
98 Mott, Danielle MVNT  5K U16 F +50:00
99 DeLong, Taya MVNT  5K U16 F +50:00
100 Montgomery, Lucy The Bush School  5K U16 F +50:00
101 Doherty, Marina The Bush School  5K U16 F +50:00
102 Gorman, Sadie Ann MBSEF  5K U16 F +50:00
103 Corff, Anna The Bush School  5K U16 F +50:00
104 Ralston, Grace Spokane Nordic  5K U16 F +50:00
105 Ringel, Kieran LWSC  5K U16 F +50:00
106 Heisler, Alexandra BEA/Summit HS  5K U16 F +50:00
107 christensen, rebecca BEA/Summit HS  5K U16 F +50:00
108 Youkey, Lydia LWSC  5K U16 F +50:00
109 Selman, Isabelle MBSEF  5K U16 F +50:00
110 Spiegel Ostrom, Ivy LWSC  5K U16 F +50:00
111 Weisblat, Eleanor Spokane Nordic  5K U16 F +50:00
112 Nakamura-Koyama, Taye MBSEF  5K U16 F +50:00
113 Robinson, Lauren Teacup Nordic  5K U16 F +50:00
114 Tevlin, Finley The Bush School  10k U18 F +50:00
115 Kadhim, Kyra Summit High School  5K U16 F +50:00
117 Paulson, Maya Summit High School  5K U16 F +50:00
118 Hawkins, Kate Spokane Nordic  5K U18 F +50:00
119 Eifert, McCaleb LWSC  5K U18 F +50:00
120 Waichler, Claire MVNT  5K U18 F +50:00
121 Burnham, Julia LWSC  5K U18 F +50:00
123 Ford, Grace Spokane Nordic  5K U18 F +50:00
124 Hyde, Emily MBSEF  5K U18 F +50:00
125 Ekblad, Olivia MVNT  5K U18 F +50:00
126 Putnam, Elise MVNT  5K U18 F +50:00
127 Hawkinson, Vivian BEA  5K U18 F +50:00
128 Keyser-Gibson, Amelia The Bush School  5K U18 F +50:00
129 Su, Emma MBSEF  5K U18 F +50:00
130 Bryant, Corinn Spokane Nordic  5K U18 F +50:00
131 Patton-Donnelly, MacKenzie The Bush School  5K U18 F +50:00
132 Caldwell, Morgan Summit High School  5K U18 F +50:00
133 Malmquist, Emma MBSEF  5K U20 F +50:00
134 Wells, Rebecca LWSC  5K U20 F +50:00
135 Mehring, Riley Whitman College  5K U20 F +50:00
136 Benedict, Lauren   5K U20 F +50:00
137 Voorhees, Galen Whitman College  5K U20 F +50:00
138 Foster, Sierra OSUC/MBSEF  5K U20 F +50:00
139 Thimm, Audrey Whitman College  5K U20 F +50:00
140 Fitch, Amelia University of Oregon  5K U20 F +50:00
141 Poje, Alex University of Oregon  5K U20 F +50:00
142 Klock, Irene University of Oregon  5K U20 F +50:00
143 Garrett, Hilary XC OR/Webskis  5K M6 F +50:00
144 Pavelic, Tina   5K M6 F +50:00
146 Hall, Ella MVNT  5K U18 F +50:00
147 Daubeny, Carolyn MBSEF  5K M4 F +50:00
148 Downing, Julie XC Oregon  5K M4 F +50:00
149 Nelson, Regan XC Oregon  5K M1 F +50:00
150 Elgee, Lauren Whitman College  5K SEN F +50:00
151 Martin, Machaela College of Idaho  5K U20 F +50:00
152 Piper Flannery MBSEF  5K U16 14 F +50:00
154 Kathy Spencer BUSH SCHOOL  5K U18 16 F +50:00
155 Camille Moore BUSH SCHOOL  5K U16 15 F +50:00
156 Mary Wellington XC Oregon  5K M3 43 F +50:00
153 Anne Eagger   10k M2 M +1:05:00
179 Wiltz, Alec OSUC/MBSEF  10k U20 M +1:05:00
180 hinkley, bert Webskis  10k M8 M +1:05:00
181 Heiserman, Joe   10k M7 M +1:05:00
182 Dirksen, Michael   10k M7 M +1:05:00
183 Culbertson, Bruce   10k M7 M +1:05:00
184 Schaaf, Tom Spokane Nordic  10k M6 M +1:05:00
185 Pauly, Bruce   10k M6 M +1:05:00
186 Madden, Bob Web Skis  10k M6 M +1:05:00
187 Burnham, Tim LWSC  10k M5 M +1:05:00
188 Blair, David   10k M5 M +1:05:00
190 St Clair, Brad   10k M5 M +1:05:00
191 packman, dan   10k M4 M +1:05:00
192 Gibson, Stephen   10k M4 M +1:05:00
193 Monaco, Tim   10k M4 M +1:05:00
194 Albert, Jason Jason Albert  10k M4 M +1:05:00
195 Rodhouse, Tom   10k M3 M +1:05:00
196 Hashimoto, Jeff Kongsberger  10k M3 M +1:05:00
197 Brown, Mike   10k M3 M +1:05:00
198 Tedrow, Jason   10k M3 M +1:05:00
199 Cordell, Samuel   10k M2 M +1:05:00
200 Max, Sarah XC Oregon  10k M2 F +1:05:00
201 Vraniak, Peter   10k M2 M +1:05:00
202 Nelson, Tom XC Oregon  10k M1 M +1:05:00
203 Briggs, Matt XCOregon  10k SEN M +1:05:00
204 Gerlicher, Jack University of Oregon  10k SEN M +1:05:00
205 Oliver Scofield MBSEF  3K U12 11 M +1:05:00
206 Holdman, Gregory Whitman College  10k U23 M +1:05:00
207 Curtis, Samuel Whitman College  10k U20 M +1:05:00
208 Su, Andy MBSEF  10k U20 M +1:05:00
209 St Clair, Ryan BEA  10k U20 M +1:05:00
210 Morgan, Abe Summit High School  10k U20 M +1:05:00
211 Kenna, Skyler OSUC/MBSEF  10k U20 M +1:05:00
212 Harrop, Jake MVNT  10k U20 M +1:05:00
213 McCarthy, Colin Whitman College  10k U20 M +1:05:00
214 Isik, Oliver The Bush School  10k U20 M +1:05:00
215 Muhonen, Juho Teacup Nordic  10k U18 M +1:05:00
216 Schutt, Sylas North Shore Nordic  10k U18 M +1:05:00
217 Wiley, Sam Teacup Nordic  10k U18 M +1:05:00
218 Montgomery, Dillon The Bush School  10k U18 M +1:05:00
219 castren, ruben North Shore Nordic  10k U18 M +1:05:00
220 Shannon, Casey Summit High School  10k U18 M +1:05:00
221 Widmer, Teddy BEA  10k U18 M +1:05:00
222 Browne, Blakely LWSC  10k U18 M +1:05:00
223 Schaaf, Liam Spokane Nordic  10k U18 M +1:05:00
224 Korus, Daniel Spokane Nordic  10k U18 M +1:05:00
225 Millslagle, Zeb MBSEF  10k U18 M +1:05:00
226 Engbersen, Nils Teacup Nordic  10k U18 M +1:05:00
227 Hecker, Matt MBSEF  10k U18 M +1:05:00
228 McDowell, Mason Teacup Nordic  10k U18 M +1:05:00
229 Finney-Jordet, Ernest BEA  10k U18 M +1:05:00
230 Potyk, Andrew SpokaneNordic  10k U18 M +1:05:00
231 Potyk, Joel Spokane Nordic  10k U18 M +1:05:00
232 McCarthy, Ian Spokane Nordic  10k U18 M +1:05:00
233 Wells, Nathan LWSC  10k U18 M +1:05:00
234 Sukovaty, Geza   10k U18 M +1:05:00
235 Schlichting_Robinson, Kimbert South Eugene High School  5K U16 M +1:05:00
236 Allison, Ethan BEA  5K U16 M +1:05:00
237 McFadden, Duncan The Bush School  10k U20 M +1:05:00
238 Peter Mayfield FAR WEST  10k M5 51 M +1:05:00
239 Tim Melbourne Kongsberger Ski Club  10k M4 45 M +1:05:00
240 Bruce Johnson   10k M6 56 M +1:05:00
241 Scott Smallwood   10k M5 50 M +1:05:00
242 Lew Beck   10k M6 M +1:05:00
243 Marshall Green   10k M1 M +1:05:00
244 Jason Adams   10k M1 M +1:05:00
245 Andrew Boon   10k SEN M +1:05:00
246 Jones, Jeff   10k M6 M +1:05:00
341 Nolan King OSU-Cascades/MBSEF  10k U23 M +1:05:00