2019 Race 02 Dolls Point Classic

Saturday, April 6, 2019 08:30 (GMT+11) - Start list

Race info
Sport: Paddling
Location: Dolls Point, Australia
Start type: Manual wave start
Wave grouping: By distance
Racers: 77
Updated: Saturday, April 6, 2019 10:58 (GMT+11)
Organized by: PaddleNSW Harbour Series
Race website: www.paddlensw.org.au
Race notes
Preliminary results
Show more Show less

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

  • Summary »
  • Long Course - SurfSki 40+
Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Gender Start time
503 Greg Morris Warwick Sherwood F1  Long Course SurfSki Double 50+ M +0:00
504 Matt Windon and Pauline Findlay H2Go  Long Course SurfSki Double 50+ M +0:00
506 Peta Dewar Stephanie Vonou ACCA Doubles Trouble  Long Course OC2 Open (19-39) F +0:00
509 Adam Harding David Kohler Adam & Dave  Long Course SurfSki Double 50+ M +0:00
511 Nigel Carson Lee-Anne Anderson double dip  Long Course SurfSki Double 50+ M +0:00
512 Addisyn and Jamie McCrudden Elite Paddle Gear  Long Course SurfSki Double Open F +0:00
513 Jen and Matt Portman Ship of Fools  Long Course SurfSki Double 50+ M +0:00
514 Dearne McWhirter Michael Lieberman The Back Line  Long Course SurfSki Double 50+ F +0:00
515 Matt Carey Mel Brock Lboat  Long Course SurfSki Double 40+ M +0:00
102 Andrew Bettman   Long Course SurfSki 40+ M +1:50
108 Dave Coward   Long Course SurfSki 40+ M +1:50
109 Cade Barnes   Long Course SurfSki 40+ M +1:50
111 Mark Hempel   Long Course SurfSki 40+ M +1:50
112 Steven Sey   Long Course SurfSki 40+ M +1:50
113 Gary Africa   Long Course SurfSki 40+ M +1:50
116 Graham Dadd   Long Course SurfSki 40+ M +1:50
121 Bruce Pegg   Long Course SurfSki 50+ M +1:50
123 Michael Chang   Long Course SurfSki 50+ M +1:50
127 Pete Conway   Long Course SurfSki 50+ M +1:50
128 Creagh Bouttell   Long Course SurfSki 50+ M +1:50
129 Jeremy Spear   Long Course SurfSki 50+ M +1:50
132 Brett Greenwood   Long Course SurfSki 50+ M +1:50
139 John Lee   Long Course SurfSki 50+ M +1:50
141 Tony Haines   Long Course SurfSki 50+ M +1:50
145 Ross Walker   Long Course SurfSki 50+ M +1:50
148 Peter Grimes   Long Course SurfSki 60+ M +1:50
150 Jim Parker   Long Course SurfSki 60+ M +1:50
154 Phillip Geddes   Long Course SurfSki 60+ M +1:50
155 Tom Jones   Long Course SurfSki 60+ M +1:50
157 Tim Hookins   Long Course SurfSki 60+ M +1:50
159 Mick O'Brien   Long Course SurfSki 60+ M +1:50
166 Walt Voigt   Long Course SurfSki Open (19-39) M +1:50
169 Douglas Peres   Long Course SurfSki Open (19-39) M +1:50
178 Andrew Wilkinson   Long Course SurfSki 40+ M +1:50
179 Alasdair Grant   Long Course SurfSki 50+ M +1:50
181 Justin Borthwick   Long Course SurfSki 40+ M +1:50
182 Bryan Pearson   Long Course SurfSki 40+ M +1:50
183 Darren Tye   Long Course SurfSki 40+ M +1:50
184 David Conner   Long Course SurfSki 40+ M +1:50
185 David Edelman   Long Course SurfSki 40+ M +1:50
186 David Walker   Long Course SurfSki 50+ M +1:50
187 Franck Laden   Long Course SurfSki 40+ M +1:50
188 Greg Dolgopolov   Long Course SurfSki 50+ M +1:50
190 Hugh Mander   Long Course SurfSki 40+ M +1:50
191 Jakub Obr   Long Course SurfSki Open (19-39) M +1:50
192 Jonathan Dowling   Long Course SLSA Spec Ski 40+ M +1:50
193 Jules Hall   Long Course SurfSki 50+ M +1:50
194 Kim Navera   Long Course SurfSki Open (19-39) M +1:50
196 Matt Turner   Long Course SurfSki 50+ M +1:50
197 Nathan Haythorpe   Long Course SurfSki Open (19-39) M +1:50
198 Paddlepop Gillett   Long Course SurfSki 60+ M +1:50
200 Richard Robinson   Long Course SurfSki 40+ M +1:50
201 Rob Inglis   Long Course SurfSki 40+ M +1:50
202 Ron Schroeder   Long Course SurfSki 50+ M +1:50
203 Todd Boreland   Long Course SurfSki 50+ M +1:50
204 Tony Newham   Long Course SurfSki 40+ M +1:50
205 Michael McKeogh   Long Course SurfSki 50+ M +1:50
206 Mitchell Coffey   Long Course SurfSki Open (19-39) M +1:50
207 Luke Eltham   Long Course SurfSki Open (19-39) M +1:50
208 Brett Anderson   Long Course SurfSki 60+ M +1:50
210 Westley Field   Long Course SurfSki 60+ M +1:50
211 Bruce Hopkins   Long Course SurfSki 50+ M +1:50
300 Andrean Duffy   Long Course SurfSki 40+ F +1:50
304 Anjie Lees   Long Course SurfSki 40+ F +1:50
305 Nina Malmstrom   Long Course SurfSki 40+ F +1:50
307 Julia Ong   Long Course SurfSki 50+ F +1:50
317 Anne Moore   Long Course SurfSki 60+ F +1:50
319 Suzie Rhydderch   Long Course SurfSki Open (19-39) F +1:50
321 Caroline Marschner   Long Course SurfSki Open (19-39) F +1:50
324 Danielle McMahon   Long Course SLSA Spec Ski Open F +1:50
326 Louise Vandergraaf   Long Course SurfSki 50+ F +1:50
328 Montannah Murray   Long Course SurfSki Open (19-39) F +1:50
332 Rozanne Green   Long Course SurfSki 60+ F +1:50
415 Stephen Newsome   Long Course OC1 50+ M +1:50
418 Anthony Ruane   Long Course OC1 60+ M +1:50
419 Adrian Di Cesare   Long Course Sea Kayak Open M +1:50
420 Tuan Lam   Long Course SUP 40+ M +1:50