Alta Vista Nordic Race 2019

Saturday, February 9, 2019 11:00 AM (GMT-7) - Start list

Race info
Sport: Skiing - cross-country
Location: Alta, WY, United States
Start type: Manual wave start
Wave grouping: Custom
Racers: 36
Updated: Saturday, February 9, 2019 6:32 PM (GMT-7)

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Alta Vista Nordic Race 2019

Bib Racer name
Distance Category Wave Age Gender Start time
239 Alex Haynes 10 km 35-49 6.10.20K M +0:00
240 Deb Payne 10 km 50-64 6.10.20K F/M +0:00
241 Robert Stevenson 10 km 65+ 6.10.20K 66 M +0:00
242 Thomas Sneed 10 km 50-64 6.10.20K 51 M +0:00
243 Andy Hall 20 km 35-49 6.10.20K 40 M +0:00
244 Stanley Edwards 20 km 50-64 6.10.20K 50 M +0:00
245 Monroe Rosenthall 20 km 65+ 6.10.20K M +0:00
246 Lindsey Moss 20 km 50-64 6.10.20K M +0:00
247 Joe Di Presco 10 km 65+ 6.10.20K 68 M +0:00
248 Tyerel Mack 10 km 35-49 6.10.20K M +0:00
250 Joel Ahlum 10 km 20-34 6.10.20K 33 M +0:00
251 Erich Wilbreicht 20 km 50-64 6.10.20K M +0:00
256 Ian Hosek 20 km 20-34 6.10.20K 29 M +0:00
257 Gavin Behrens 6 km U20 6.10.20K 15 M +0:00
258 Derek Hoff 20 km 35-49 6.10.20K 46 M +0:00
259 Dan Streubel 20 km 35-49 6.10.20K 47 M +0:00
260 Heinz Walter 10 km 65+ 6.10.20K 80 M +0:00
261 Bill Miller 10 km 65+ 6.10.20K 69 M +0:00
265 Barb Lindquist 20 km 35-49 6.10.20K 49 F +0:00
266 WRAY LANDON 10 km 65+ 6.10.20K 72 M +0:00
267 Valerie Gill 20 km 20-34 6.10.20K 32 F +0:00
268 David Roy 20 km 35-49 6.10.20K 36 M +0:00
269 Troy Neu 20 km 50-64 6.10.20K 53 M +0:00
273 Caleb Bender 6 km U12 6.10.20K 11 M +0:00
274 Sam Bender 6 km U10 6.10.20K 9 M +0:00
275 Aven Kelley 6 km U12 6.10.20K 11 F +0:00
276 Zane Lindquist 6 km U14 6.10.20K 12 M +0:00
277 Bjorn Lindquist 6 km U14 6.10.20K 12 M +0:00
278 Liam Peterson 6 km U14 6.10.20K 13 M +0:00
279 Finnaeus Eidem 20 km U20 6.10.20K 13 M +0:00
300 Cameron Edwards 10 km U20 6.10.20K 15 M +0:00
271 Walker Dunn 2.5 km U10 2.5K 9 M +4:52
272 Emilyn Bender 2.5 km U10 2.5K 7 F +4:52
280 Olin Hugo 2.5 km U10 2.5K 7 M +4:52
298 Dalton Blough 2.5 km U10 2.5K 6 M +4:52
299 Aiden Jewell 2.5 km U12 2.5K 10 M +4:52