2019 ESWGs 2.5k Freestyle Prologue

Friday, February 1, 2019 7:03 PM (GMT-5) - Start list

Race info
Sport: Skiing - cross-country
Location: Lake Placid, NY, United States
Start type: Interval start
Racers: 49
Updated: Friday, February 1, 2019 10:34 PM (GMT-5)
Organized by: Empire State Winter Games
Race website: www.empirestatewintergames.com

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Wave Gender Start time
1 Daven Linck NYSEF - Saranac Lake, New York  U14 M +1:00
2 Galen Halasz NYSEF - Saranac Lake, New York  U14 M +1:00
7 Philip Matthews Shenendehowa - WATERFORD, New York  U16 M +2:30
9 Sean Pingelski Shenendehowa - Clifton Park, New York  U16 M +3:00
10 Thomas Wiedmann Shenendehowa - Clifton Park, New York  U16 M +3:00
11 Zachary Cramer Shenendehowa - Ballston Lake, New York  U18 M +3:30
12 Shawn Allen Mayfield Nordic - Gloversville, New York  U18 M +3:30
13 Soroush Saririan Shenendehowa - Clifton Park, New York  U18 M +4:00
14 Ryan Phillips Gloversville, New York  U18 M +4:00
15 Antonio Mannino Mayfield Nordic - Gloversville, New York  U18 M +4:30
16 alex fragomeni NYSEF - saratoga springs, New York  U18 M +4:30
17 Colton Martin NYSEF - Erie, Pennsylvania  U18 M +5:00
18 Joseph Archambeault Shenendahowa - Clifton Park, New York  U18 M +5:00
19 Brendan Pingelski Shenendehowa - Clifton Park, New York  U18 M +5:30
20 Thomas Moehring Shenendehowa - Clifton Park, New York  U18 M +5:30
25 Matthew Street Shenendehowa - Clifton Park, New York  U18 M +7:00
34 Tyler Koziol HURT - Buskirk, New York  U18 M +9:00
35 Adam Hesseltine Saranac Lake - Saranac Lake, New York  U18 M +9:30
37 Damon Emerson Paul Smiths College - Paul Smiths , NY  U20 M +10:00
38 Jack Fogarty Paul Smiths College - Paul Smiths , NY  U20 M +10:00
41 Scott Bollt Cornell University - Potsdam, New York  SR M +11:00
42 Eric Seyse GHN ADK Vauhti - Scotia, New York  M1 M +11:00
43 Thomas Hesseltine Saranac Lake, New York  M4 M +11:30
44 Christopher Rose Peru Nordic - Peru, New York  M4 M +11:30
47 Scott Brown Cayuga Nordic - Binghamton, New York  M5 M +12:00
48 Jeffrey Lintz GHN ADK Vauhti - Suffern, New York  M5 M +12:00
49 Jerry Truppelli GHN ADK Vauhti - Ringoes, New Jersey  M5 M +12:30
50 Dan DeGennaro WATERFORD, New York  M5 M +12:30
51 tom chappell GHN ADK Vauhti - Colton, New York  M5 M +13:00
52 Jim Miller GHN ADK Vauhti - Adams, New York  M5 M +13:00
53 Patrick Jansen GHN ADK Vauhti - Scotia, New York  M6 M +13:30
54 Mark Chmielewicz GHN ADK Vauhti - Clinton, New York  M7 M +13:30
55 Mark Paprocki Rxcsf - Irondequoit, New York  M8 M +14:00
56 Darwin Roosa Saratoga Biathlon - Altamont, New York  M8 M +14:00
57 chris beattie Peru Nordic - Lake Placid, New York  M9 M +14:30
58 Eric Hamilton HURT - Clifton Park, New York  M9 M +14:30