Amihan 50 Trail Ultra 2018

Sunday, December 2, 2018 02:30 (GMT+8) - Start list

Race info
Sport: Running - trail
Location: Baguio, Philippines
Start type: Mass start
Racers: 167
Updated: Saturday, December 8, 2018 22:24 (GMT+8)
Organized by: Active Pinas

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Wave Gender Start time
50001 Abdulrahman Z. Daud UPNR/TMTR  50K 50K M 02:30:00
50002 Ace Eusebio Riptide Dragonboat Crew  50K 50K M 02:30:00
50003 ace lazo   50K 50K M 02:30:00
50004 Adrianne Roxas RERC/UPNR  50K 50K F 02:30:00
50005 airol b. alminar   50K 50K M 02:30:00
50006 Aiza Alivio Globe Power and Speed  50K 50K F 02:30:00
50007 Aldrin Pallera Team Basekamp  50K 50K M 02:30:00
50008 Alfredo Menes Jr Globe Power and Speed  50K 50K M 02:30:00
50009 Allan bandiola Fairview Running Club  50K 50K M 02:30:00
50010 Allan Palisoc   50K 50K M 02:30:00
50011 Alvin Jay Isican Team Malaya  50K 50K M 02:30:00
50012 Anais A. Manait Team Basekamp  50K 50K F 02:30:00
50013 Andy Lora Gregana Team Choloflight Multisports  50K 50K M 02:30:00
50014 Anita chutuape LUTRA  50K 50K F 02:30:00
50015 Anne Maridol P Rongavilla Rheanatics  50K 50K F 02:30:00
50016 Anne Rose Paras   50K 50K F 02:30:00
50018 Archie Paghubasan   50K 50K M 02:30:00
50019 Aureo Pascua   50K 50K M 02:30:00
50020 Avegail La Rosa Depanay 50K 50K F 02:30:00
50021 bee santos u.p ikot  50K 50K F 02:30:00
50022 Beljoe Abao Buklod Runners  50K 50K M 02:30:00
50023 Billy Joe Castro Abacan Team Rundom Warriors  50K 50K M 02:30:00
50024 Blaise San Miguel Riptide Dragonboat Crew  50K 50K M 02:30:00
50025 Bong Bernadez Tagumpay Brothers  50K 50K M 02:30:00
50026 Bryan Christopher Bernales UPNR/RERC  50K 50K M 02:30:00
50027 Bryan James Gulayan Team Ninja  50K 50K M 02:30:00
50028 Bryan Valeros Globe Power and Speed  50K 50K M 02:30:00
50029 Cesar dimatatac Team Assault  50K 50K M 02:30:00
50030 Cesar Nerona LUTRA  50K 50K M 02:30:00
50031 Charlene   50K 50K F 02:30:00
50032 Chester Nicod-am Team Hungduan  50K 50K M 02:30:00
50033 Christian G. Beltran Team Choloflight Multisports  50K 50K M 02:30:00
50034 Clement F. Kittong II   50K 50K M 02:30:00
50035 Cleto Caluza Team LUTRA / Team Mangken  50K 50K M 02:30:00
50036 Crisil Cordon   50K 50K M 02:30:00
50037 Crispin L. Banares Trunners/Running Warriors  50K 50K M 02:30:00
50038 CYD CHARISSE B IGLESIA team libakeros  50K 50K F 02:30:00
50039 Danilo G. Cunanan Jr.   50K 50K M 02:30:00
50041 Daryl Jade Cordova   50K 50K M 02:30:00
50043 dave evangelista Team Basekamp  50K 50K M 02:30:00
50044 Derick Dimla Globe Power and Speed  50K 50K M 02:30:00
50045 Diana Nomil Globe Power and Speed  50K 50K F 02:30:00
50046 Dimbert Immoliap   50K 50K M 02:30:00
50047 dolores frondozo u.p ikot  50K 50K F 02:30:00
50048 Edgar D.Detera   50K 50K M 02:30:00
50049 Edu C. Losnong   50K 50K M 02:30:00
50050 Efren Mangonon   50K 50K M 02:30:00
50051 Elmer Jr Q. Monterozo NRTR  50K 50K M 02:30:00
50052 ELMER S. RETOLADO Team Basekamp  50K 50K M 02:30:00
50054 Emily Jean D. Laqui Fairview Running Club  50K 50K F 02:30:00
50056 Esteban Cauton   50K 50K M 02:30:00
50057 Evona Faith Patingan Bontoc Multi Sports  50K 50K F 02:30:00
50058 Fe Singlot Bontoc Multi Sports  50K 50K F 02:30:00
50059 Flora Marie Khensay Bontoc Multi Sports  50K 50K F 02:30:00
50060 Fortunato U. Sanchez Jr Rheanatics  50K 50K M 02:30:00
50061 FREDDIE GARILLO   50K 50K M 02:30:00
50064 Gerald Kress C. Bulayungan   50K 50K M 02:30:00
50065 Gil Brazil   50K 50K M 02:30:00
50067 Glenn Regondola   50K 50K M 02:30:00
50068 GREGGY GALICIA Team Basekamp  50K 50K M 02:30:00
50069 Hanz pacaña Davao Ultrarunners Club  50K 50K M 02:30:00
50070 Hazel Garado Bontoc Multi Sports  50K 50K F 02:30:00
50071 Jade Jesrael E. Niegas Team Passive  50K 50K M 02:30:00
50072 Jason M. Cabug   50K 50K M 02:30:00
50073 Jean Mitchelle Albesa Jean Mitchelle Albesa  50K 50K F 02:30:00
50074 JED ROSELL Team Basekamp  50K 50K M 02:30:00
50075 Jefferson M. Chua TeamK  50K 50K M 02:30:00
50076 jeffrey furigay u.p ikot  50K 50K M 02:30:00
50077 Jeramy blas Team striders  50K 50K M 02:30:00
50078 JERROL COPRADA The Devil Runners  50K 50K M 02:30:00
50079 Jethro James G. Empeño   50K 50K M 02:30:00
50080 jezreel reyes u.p ikot  50K 50K M 02:30:00
50081 Joe Podco Taynec Bontoc Multi Sports  50K 50K M 02:30:00
50082 John Aubrey Cantal AMCI  50K 50K M 02:30:00
50083 John carlo mariano   50K 50K M 02:30:00
50084 John Christian Balonso Team Ninja  50K 50K M 02:30:00
50085 John Daniel Ibat Team Hungduan  50K 50K M 02:30:00
50086 john kevin carlo dela cruz Team Run Direction  50K 50K M 02:30:00
50087 John Laureen L. Ceribo   50K 50K M 02:30:00
50088 Jojo N. Dela Cruz   50K 50K M 02:30:00
50089 Jomar Buclay   50K 50K M 02:30:00
50090 Jonel Mendoza   50K 50K M 02:30:00
50092 Joreb Valdez Active Pinas  50K 50K M 02:30:00
50093 Joseph C. Balbino Pinoy Aspiring Runners  50K 50K M 02:30:00
50095 Joven B. Magpusao UPNR  50K 50K M 02:30:00
50096 Juancho Padua LUTRA  50K 50K M 02:30:00
50097 Keifer Thomas C. Kalangeg Sexy Pace  50K 50K M 02:30:00
50098 Kenneth Castaneda   50K 50K M 02:30:00
50099 Kevin Criz Dungao   50K 50K M 02:30:00
50100 KEVIN DE JARO   50K 50K M 02:30:00
50101 Kevin Lee Chan Team Waldas  50K 50K M 02:30:00
50102 Kevin Paul Reblora   50K 50K M 02:30:00
50103 Kristian Napao   50K 50K M 02:30:00
50104 Kristin ann r casilla   50K 50K F 02:30:00
50105 Laurence Aspilan Bontoc Multi Sports  50K 50K M 02:30:00
50106 Loradel Hanopol bjmp ncr  50K 50K F 02:30:00
50107 Lorenz Meyer   50K 50K M 02:30:00
50108 Luis Miguel C. Alcala Team Assault  50K 50K M 02:30:00
50109 Manolito Libunao Team LUTRA / Team Mangken  50K 50K M 02:30:00
50110 Marc Anthony C. Borlas UPNR  50K 50K M 02:30:00
50111 Marcelina Ongan Bontoc Multi Sports  50K 50K F 02:30:00
50112 Marco P. Avendaño   50K 50K M 02:30:00
50113 Marcos E. Lontoc Team Marquez  50K 50K M 02:30:00
50114 Mariano Calumpang Team Mangken  50K 50K M 02:30:00
50115 Maritez T. Lagman   50K 50K F 02:30:00
50120 Mark Anthony B. Redondo Team Basekamp  50K 50K M 02:30:00
50116 Mark Carlo Balanes Team Ninja  50K 50K M 02:30:00
50117 Mark David Gonzales Team Ninja  50K 50K M 02:30:00
50118 MArk jeffrey tan u.p ikot  50K 50K M 02:30:00
50119 Mark Johannes Cua ECP  50K 50K M 02:30:00
50121 MARKO A CABESAS team libakeros  50K 50K M 02:30:00
50122 Marlo M. Lizan   50K 50K M 02:30:00
50123 Marlon Gañgan   50K 50K M 02:30:00
50124 Marquiz Albert Minlay Team Trail Mania PH  50K 50K M 02:30:00
50126 Maurine Gaspar   50K 50K F 02:30:00
50183 May Joyce   50K 50K F 02:30:00
50127 Melanie Gollena Team Run Direction  50K 50K F 02:30:00
50128 Merrynce Joy Valcorza Team Masaya  50K 50K F 02:30:00
50129 MICHAEL NARAL Team Basekamp  50K 50K M 02:30:00
50130 Michelle Marie Garcia   50K 50K F 02:30:00
50132 Noel Umandap Terratubbies  50K 50K M 02:30:00
50135 paolo aquino tarayem  50K 50K M 02:30:00
50136 Patrick Belord L. Calleja Heavy Militia Runners  50K 50K M 02:30:00
50137 Paul Drossou   50K 50K M 02:30:00
50138 Peter Canggat Jr BHC  50K 50K M 02:30:00
50139 PJ Ligutan WGR  50K 50K M 02:30:00
50140 RAMIL MORFE Team Ninja  50K 50K M 02:30:00
50141 Randolf Bautista   50K 50K M 02:30:00
50142 REBECCA CAUILAN team libakeros  50K 50K F 02:30:00
50143 Reque Angway   50K 50K M 02:30:00
50144 RJ Limyu Globe Power and Speed  50K 50K M 02:30:00
50145 Robert Dequilla   50K 50K M 02:30:00
50146 Robert gervacio UPNR  50K 50K M 02:30:00
50147 Robilson limmano SPEED-UP MANILA CITY JAIL  50K 50K M 02:30:00
50148 Robin aplaten   50K 50K M 02:30:00
50149 ROBIN JOHN FRIAS team libakeros  50K 50K M 02:30:00
50150 Roderick Inclan Team Basekamp  50K 50K M 02:30:00
50151 Rodolfo De Ocampo Jr Tram Bang Bang  50K 50K M 02:30:00
50152 Rodrigo Abias Rheanatics  50K 50K M 02:30:00
50153 Roma "TaLee" Tercias   50K 50K F 02:30:00
50154 Romell Mangonon   50K 50K M 02:30:00
50155 Romulo Doctolero Heroes Hotel Adventure Team  50K 50K M 02:30:00
50156 Romulo Pascual Jr Fairview Running Club  50K 50K M 02:30:00
50159 Ronald Santos BHC  50K 50K M 02:30:00
50161 Rosler Aragdon Globe Power and Speed  50K 50K M 02:30:00
50162 Rudy G. Pahubasan Team Basekamp  50K 50K M 02:30:00
50163 Ruston Christian G. Zarate UPNR  50K 50K M 02:30:00
50164 Rytchterfield Lomong-oy Bontoc Multi Sports  50K 50K M 02:30:00
50165 Salvador Pastor Jr. Team Masaya  50K 50K M 02:30:00
50166 Sebren Jay Espanol Globe Power and Speed  50K 50K M 02:30:00
50167 shereal catbagan LUTRA  50K 50K F 02:30:00
50168 Shirley Sibuyo   50K 50K F 02:30:00
50169 Stephanie Abnasan Team Malaya  50K 50K F 02:30:00
50170 Tedz Lagat   50K 50K M 02:30:00
50171 Teodoro Fiecas Jr. Buklod Runners  50K 50K M 02:30:00
50172 Tim Tuscano Team Basekamp  50K 50K M 02:30:00
50173 Tyron Fiasitao Bontoc Multi Sports  50K 50K M 02:30:00
50174 Tyrowe John Alarcon Filipino Runners United (FRU)  50K 50K M 02:30:00
50175 Victor Bracamonte Globe Power and Speed  50K 50K M 02:30:00
50177 Von wealth leo san jose Rekta silangan  50K 50K M 02:30:00
50178 Wayne Alfred Apolinar Bontoc Multi Sports  50K 50K M 02:30:00
50179 Wilfred Lelina   50K 50K M 02:30:00
50180 Wilfredo A. Daoas team tagtag  50K 50K M 02:30:00
50181 Wilson Carcido   50K 50K M 02:30:00
50182 zecel victorio   50K 50K F 02:30:00
50184 Florentino Tizon   50K 50K M 02:30:00
50185 Rojan Gray   50K 50K M 02:30:00