Wolf Creek Ski Mountaineering Race

Saturday, November 17, 2018 8:02 AM (GMT-7) - Start list

Race info
Sport: Ski mountaineering
Location: Pagosa Springs, CO, United States
Start type: Mass start
Racers: 59
Updated: Monday, November 19, 2018 1:57 PM (GMT-7)
Organized by: COSMIC Ski Mountaineering Series
Race website: www.cosmicski.com

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Wave Age Gender Start time
100 Sierra Anderson   OPEN/JUNIOR/ESPOIR/MASTER Open/Pro/Race - Women 08:02:33
101 Jaime Brede Breckenridge - BRECKENRIDGE  OPEN/JUNIOR/ESPOIR/MASTER Open/Pro/Race - Women 41 F 08:02:33
102 Jack Allen Denver - REC/HEAVY METAL/CADET REC/HEAVY METAL - Men 26 M 08:02:33
103 Paul Mumford Leadville - Leadville  OPEN/JUNIOR/ESPOIR/MASTER Open/Pro/Race - Men 34 M 08:02:33
104 Marlee Dixon 6410  OPEN/JUNIOR/ESPOIR/MASTER Open/Pro/Race - Women 37 F 08:02:33
105 Christena Ward 7032  OPEN/JUNIOR/ESPOIR/MASTER Open/Pro/Race - Women 45 F 08:02:33
106 David Glennon 8087  OPEN/JUNIOR/ESPOIR/MASTER Open/Pro/Race - Men 37 M 08:02:33
107 Peter Innes OPEN/JUNIOR/ESPOIR/MASTER Open/Pro/Race - Men 25 M 08:02:33
108 Rory Kelly Strafe - 8135  OPEN/JUNIOR/ESPOIR/MASTER Open/Pro/Race - Men 40 M 08:02:33
109 Matthew Klick Summit Skimo - Dumont  OPEN/JUNIOR/ESPOIR/MASTER Open/Pro/Race - Men 43 M 08:02:33
110 Logan Greydanus Dynafit - 8129  OPEN/JUNIOR/ESPOIR/MASTER Open/Pro/Race - Men 26 M 08:02:33
111 John Shaw 8127  OPEN/JUNIOR/ESPOIR/MASTER Open/Pro/Race - Men 29 M 08:02:33
112 Jon Brown Jon Brown - 6540  OPEN/JUNIOR/ESPOIR/MASTER Open/Pro/Race - Men 46 M 08:02:33
113 John Fontana Hellboy Junior College - 10053  OPEN/JUNIOR/ESPOIR/MASTER Vet 45+ - Men 56 M 08:02:33
114 Josh Kurz   REC/HEAVY METAL/CADET REC/HEAVY METAL - Men 41 M 08:02:33
115 Scott Wescott   OPEN/JUNIOR/ESPOIR/MASTER Open/Pro/Race - Men 43 M 08:02:33
116 Joe Howdyshell Summit Endurance Academy - 8130  OPEN/JUNIOR/ESPOIR/MASTER Open/Pro/Race - Men 35 M 08:02:33
117 Ram Mikulas Summit Skimo - 10045  OPEN/JUNIOR/ESPOIR/MASTER Vet 45+ - Men 46 M 08:02:33
118 Jon Lowe Summit Skimo Club - 100070  OPEN/JUNIOR/ESPOIR/MASTER Vet 45+ - Men 45 M 08:02:33
119 Nikki Larochelle Strafe-Hagan - 7028  OPEN/JUNIOR/ESPOIR/MASTER Open/Pro/Race - Women 34 F 08:02:33
120 Kate Zander Summit Skimo/SEA - 7035  OPEN/JUNIOR/ESPOIR/MASTER Open/Pro/Race - Women 32 F 08:02:33
121 Todd Olsen Summit Skimo - 8117  OPEN/JUNIOR/ESPOIR/MASTER Open/Pro/Race - Men 44 M 08:02:33
122 Jack Linehan Griggs Orthopedics - 8114  OPEN/JUNIOR/ESPOIR/MASTER Open/Pro/Race - Men 29 M 08:02:33
123 Cam Smith Dynafit-Hagan-CAMP - 8113  OPEN/JUNIOR/ESPOIR/MASTER Open/Pro/Race - Men 23 M 08:02:33
124 Sam Sahli Hagan Ski Mountaineering - #6378  OPEN/JUNIOR/ESPOIR/MASTER Open/Pro/Race - Men 23 M 08:02:33
125 Paul Noto 10065  OPEN/JUNIOR/ESPOIR/MASTER Vet 45+ - Men 45 M 08:02:33
126 Steve Denny Ragged Mtn Sports/Cripple Creek BC - 8119  OPEN/JUNIOR/ESPOIR/MASTER Open/Pro/Race - Men 29 M 08:02:33
127 Jesse Morehouse Kristin - REC/HEAVY METAL/CADET REC/HEAVY METAL - Men 45 M 08:02:33
128 Thomas Hiser 8122  OPEN/JUNIOR/ESPOIR/MASTER Open/Pro/Race - Men 36 M 08:02:33
129 Leora Wallace Gunnison - Gunnison  OPEN/JUNIOR/ESPOIR/MASTER Open/Pro/Race - Women 36 F 08:02:33
130 Martin Le Roux 8124  OPEN/JUNIOR/ESPOIR/MASTER Vet 45+ - Men 56 M 08:02:33
131 Scott Robbins OPEN/JUNIOR/ESPOIR/MASTER Vet 45+ - Men 58 M 08:02:33
132 Kerry Hanes 6484  OPEN/JUNIOR/ESPOIR/MASTER Vet 45+ - Men 54 M 08:02:33
133 William Laird 8134  OPEN/JUNIOR/ESPOIR/MASTER Open/Pro/Race - Men 41 M 08:02:33
134 Mike Preston Crested Butte Builders - 10069  OPEN/JUNIOR/ESPOIR/MASTER Vet 45+ - Men 48 M 08:02:33
135 Benjamin Gadbaw 8110  OPEN/JUNIOR/ESPOIR/MASTER Open/Pro/Race - Men 34 M 08:02:33
136 Eric Poore 8131  OPEN/JUNIOR/ESPOIR/MASTER Open/Pro/Race - Men 30 M 08:02:33
137 Krishna Gandhi   OPEN/JUNIOR/ESPOIR/MASTER Open/Pro/Race - Men 29 M 08:02:33
138 Scott Archer 8132  OPEN/JUNIOR/ESPOIR/MASTER Open/Pro/Race - Men 31 M 08:02:33
139 Brian Johnson 10067  OPEN/JUNIOR/ESPOIR/MASTER Vet 45+ - Men 48 M 08:02:33
140 Pete May Endurance Alchemy Lab - 10071  OPEN/JUNIOR/ESPOIR/MASTER Vet 45+ - Men 54 M 08:02:33
141 Aaron Reilly Albuquerque - OPEN/JUNIOR/ESPOIR/MASTER Open/Pro/Race - Men 39 M 08:02:33
175 Grace Staberg 1003  REC/HEAVY METAL/CADET Cadet (U17) - Women 17 F 08:02:33
176 Sam Wescott 4008  REC/HEAVY METAL/CADET Cadet (U17) - Men 17 M 08:02:33
177 Sam Burke Dillon - 2014  REC/HEAVY METAL/CADET Cadet (U17) - Men 15 M 08:02:33
178 Connor Albin Summit Skimo - 2009  REC/HEAVY METAL/CADET Cadet (U17) - Men 17 M 08:02:33
179 Jacob Dewey Western Colorado University - OPEN/JUNIOR/ESPOIR/MASTER JR. (18, 19, 20) - Men 19 M 08:02:33
180 Finn Remias OPEN/JUNIOR/ESPOIR/MASTER JR. (18, 19, 20) - Men 16 M 08:02:33
181 Mark Jardim Summit Endurance Academy - 2012  REC/HEAVY METAL/CADET Cadet (U17) - Men 16 M 08:02:33
182 David Morehouse Mom - REC/HEAVY METAL/CADET Cadet (U17) - Men 14 M 08:02:33
183 Elsa Bates Summit Endurance Academy - 6402  REC/HEAVY METAL/CADET Cadet (U17) - Women 16 F 08:02:33
184 Timmy Lunney 2006  REC/HEAVY METAL/CADET Cadet (U17) - Men 16 M 08:02:33
185 Max Bonenberger OPEN/JUNIOR/ESPOIR/MASTER JR. (18, 19, 20) - Men 16 M 08:02:33
186 Dylan Parmley 4004  REC/HEAVY METAL/CADET Cadet (U17) - Men 17 M 08:02:33
187 Henry Hanes 4005 Or 6491  OPEN/JUNIOR/ESPOIR/MASTER JR. (18, 19, 20) - Men 18 M 08:02:33
188 Sam Barney Sam Barney - REC/HEAVY METAL/CADET REC/HEAVY METAL - Men 44 M 08:02:33
189 Paul Hans Breckenridge - 2010  REC/HEAVY METAL/CADET Cadet (U17) - Men 16 M 08:02:33
190 Caden Klein 2013  REC/HEAVY METAL/CADET Cadet (U17) - Men 16 M 08:02:33
191 Steve Ilg TEAM ASEA - REC/HEAVY METAL/CADET REC/HEAVY METAL - Men 56 M 08:02:33