Green Thumb Fen 10 Mile Road Race 2018

Sunday, October 28, 2018 11:00 (GMT+0) - Start list

Race info
Sport: Running - road
Location: West Walton, United Kingdom
Start type: Mass start
Racers: 359
Updated: Saturday, November 17, 2018 13:32 (GMT+0)
Organized by: Fenland Running Club
Race website: www.fenlandrunningclub.co.uk

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Page / 2
Racers per page:
Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Wave Age Gender Start time
2 Barbara Welbourn   Default Female 50-54 52 F 11:00:30
3 Roy Young EYE COMMUNITY RUNNERS  Default Male 60-64 60 M 11:00:30
4 Mark Waine AMPTHILL & FLITWICK FLYERS RC  Default Male 45-49 48 M 11:00:30
5 Laura Truss EYE COMMUNITY RUNNERS  Default Female 35-39 38 F 11:00:30
6 Simon King EYE COMMUNITY RUNNERS  Default Male 40-44 41 M 11:00:30
7 Anna King   Default Female 35-39 38 F 11:00:30
8 Joanna Sells EYE COMMUNITY RUNNERS  Default Female 45-49 45 F 11:00:30
9 Charles Arnold BIGGLESWADE AC  Default Male 60-64 62 M 11:00:30
10 John Stott BIGGLESWADE AC  Default Male 45-49 49 M 11:00:30
11 Wayne Bradley EYE COMMUNITY RUNNERS  Default Male 45-49 48 M 11:00:30
12 John Airey EYE COMMUNITY RUNNERS  Default Male 50-54 53 M 11:00:30
13 Elaine Mcmillan EYE COMMUNITY RUNNERS  Default Female 40-44 43 F 11:00:30
14 Bernadette Fitzharris EYE COMMUNITY RUNNERS  Default Female 45-49 46 F 11:00:30
15 Dominic Lenehan MASSEY FERGUSON RC  Default Male 70-74 72 M 11:00:30
17 Lorna Thomas   Default Female Senior 31 F 11:00:30
19 Gemma Barber BODYMODE RUNNING CLUB  Default Female 35-39 37 F 11:00:30
20 Linda Threadgold EYE COMMUNITY RUNNERS  Default Female 55-59 56 F 11:00:30
21 Peter Ward THORNEY RC  Default Male 50-54 54 M 11:00:30
23 Daniel Barber MARCH AC  Default Male Senior 35 M 11:00:30
24 Jerry Pullinger BEDFORD HARRIERS AC  Default Male 60-64 60 M 11:00:30
25 Clark Skerratt BIGGLESWADE AC  Default Male 65-69 68 M 11:00:30
26 Kay Gibson PETERBOROUGH AC  Default Female 50-54 52 F 11:00:30
27 Laura Marsh   Default Female 45-49 45 F 11:00:30
28 Shaun Busby   Default Male Senior 30 M 11:00:30
31 Adam Blake   Default Male 45-49 49 M 11:00:30
32 Richard Ebbs RYSTON RUNNERS  Default Male 45-49 48 M 11:00:30
33 Andy Cole MARCH AC  Default Male 50-54 50 M 11:00:30
34 David Dimech   Default Male 60-64 61 M 11:00:30
35 Jean Streeter   Default Female 65-69 68 F 11:00:30
36 Deirdre Fee WERRINGTON JOGGERS  Default Female 55-59 57 F 11:00:30
37 Pauline Stocker HUNTINGDONSHIRE AC  Default Female 55-59 58 F 11:00:30
38 Marcus Davey BIGGLESWADE AC  Default Male 45-49 47 M 11:00:30
39 Kevin Howlett RYSTON RUNNERS  Default Male 60-64 61 M 11:00:30
40 Kay Riley THORNEY RC  Default Female 35-39 39 F 11:00:30
41 Mike Blackledge BUSHFIELD JOGGERS  Default Male 45-49 47 M 11:00:30
42 Jon Tiernan BUSHFIELD JOGGERS  Default Male Senior 34 M 11:00:30
43 Barry Smith RYSTON RUNNERS  Default Male 50-54 53 M 11:00:30
44 Keith Stanley EYE COMMUNITY RUNNERS  Default Male 60-64 64 M 11:00:30
45 Gavin Reynolds RYSTON RUNNERS  Default Male Senior 33 M 11:00:30
46 Tony Savage RYSTON RUNNERS  Default Male 55-59 57 M 11:00:30
47 Rachel Cameron   Default Female 35-39 37 F 11:00:30
48 Kyle Chesterman ST NEOTS RIVERSIDE RUNNERS  Default Male Senior 30 M 11:00:30
49 Robin Wright MARCH AC  Default Male Senior 36 M 11:00:30
50 Shelley Yeaman   Default Female 45-49 48 F 11:00:30
51 Neil Shorten ST NEOTS RIVERSIDE RUNNERS  Default Male 40-44 40 M 11:00:30
53 Teresa Rodrigues THREE COUNTIES RUNNING CLUB  Default Female 45-49 47 F 11:00:30
54 Matthew Hitchcock RYSTON RUNNERS  Default Male Senior 36 M 11:00:30
55 Steve Paul EASTERN MASTERS AC  Default Male 55-59 57 M 11:00:30
56 Peter Downing   Default Male 65-69 66 M 11:00:30
57 Ian Kocko SKEGNESS & DISTRICT RUNNING CLUB  Default Male 45-49 45 M 11:00:30
58 Anita Bond EASTERN MASTERS AC  Default Female 55-59 56 F 11:00:30
59 Paula Connolly   Default Female 50-54 50 F 11:00:30
60 Andy Potter STAMFORD STRIDERS  Default Male 55-59 57 M 11:00:30
64 Jemma Redhead   Default Female 40-44 44 F 11:00:30
65 Hilary Mcconville HUNTINGDONSHIRE AC  Default Female 65-69 65 F 11:00:30
66 Laura Greenwood THORNEY RC  Default Female 45-49 49 F 11:00:30
67 John Greenhalgh WEST NORFOLK AC  Default Male 50-54 52 M 11:00:30
68 Samantha Wool BODYMODE RUNNING CLUB  Default Female 40-44 42 F 11:00:30
69 Nina Wright YAXLEY RUNNERS & JOGGERS  Default Female 45-49 47 F 11:00:30
70 Richard Williams   Default Male Senior 37 M 11:00:30
71 David Bowker FAIRLANDS VALLEY SPARTANS  Default Male 60-64 60 M 11:00:30
72 Geraldine Larham MARCH AC  Default Female 45-49 48 F 11:00:30
73 Andrew Larham MARCH AC  Default Male 60-64 60 M 11:00:30
74 Bethany Harper   Default Female Senior 31 F 11:00:30
76 Maurice Hemingway ST NEOTS RIVERSIDE RUNNERS  Default Male 60-64 63 M 11:00:30
77 Eve Matthews BUSHFIELD JOGGERS  Default Female Senior 29 F 11:00:30
78 Craig Matthews BUSHFIELD JOGGERS  Default Male 40-44 40 M 11:00:30
79 Juliet Grimwood BIGGLESWADE AC  Default Female 50-54 54 F 11:00:30
80 Ian Grimwood BIGGLESWADE AC  Default Male 65-69 66 M 11:00:30
81 Eamonn Dorling THORNEY RC  Default Male 60-64 63 M 11:00:30
82 Maria Merridan BIGGLESWADE AC  Default Female 45-49 48 F 11:00:30
83 Jacqui Scott RYSTON RUNNERS  Default Female 45-49 47 F 11:00:30
84 Craig Sells EYE COMMUNITY RUNNERS  Default Male 45-49 45 M 11:00:30
85 Tony Epps MARCH AC  Default Male Senior 35 M 11:00:30
86 Sarah Williams BUSHFIELD JOGGERS  Default Female Senior 33 F 11:00:30
87 Natalie Morgan BIGGLESWADE AC  Default Female 40-44 42 F 11:00:30
88 Lewis Saunders FENLAND RUNNING CLUB  Default Male Senior 28 M 11:00:30
89 Trevor Sutherill   Default Male 65-69 68 M 11:00:30
90 Daniella Hart PETERBOROUGH AC  Default Female Senior 27 F 11:00:30
93 Elisabeth Sennitt Clough THREE COUNTIES RUNNING CLUB  Default Female 40-44 44 F 11:00:30
94 Timothy Clough THREE COUNTIES RUNNING CLUB  Default Male 45-49 47 M 11:00:30
95 Mike Pembery   Default Male 50-54 52 M 11:00:30
96 Anne Ashton HINCKLEY RUNNING CLUB  Default Female 60-64 64 F 11:00:30
97 Martin Heeley RYSTON RUNNERS  Default Male 45-49 45 M 11:00:30
99 John Wharton BUNGAY BLACK DOG RC  Default Male 60-64 64 M 11:00:30
101 Georgina Allen RYSTON RUNNERS  Default Female 60-64 62 F 11:00:30
103 Abi Tiernan BUSHFIELD JOGGERS  Default Female 35-39 39 F 11:00:30
105 Alan Burgin HUNTINGDONSHIRE AC  Default Male 65-69 66 M 11:00:30
106 Julie Barrow RYSTON RUNNERS  Default Female 35-39 39 F 11:00:30
107 Mark Mattless THREE COUNTIES RUNNING CLUB  Default Male 45-49 45 M 11:00:30
108 Anne-Marie Mattless THREE COUNTIES RUNNING CLUB  Default Female 40-44 44 F 11:00:30
109 Stuart Mattless   Default Male 40-44 44 M 11:00:30
110 Mitchell Wesley   Default Male 50-54 53 M 11:00:30
112 Robert Morgan BIGGLESWADE AC  Default Male 40-44 42 M 11:00:30
115 Philip Neacy THORNEY RC  Default Male Senior 39 M 11:00:30
116 Pauline Sparrow RYSTON RUNNERS  Default Female 65-69 67 F 11:00:30
117 Justin Smith ELY RUNNERS  Default Male 45-49 48 M 11:00:30
118 Judith Berry RYSTON RUNNERS  Default Female 45-49 45 F 11:00:30
119 Karen Gedge BUNGAY BLACK DOG RC  Default Female 50-54 53 F 11:00:30
120 Mat Eyre RUNNERS-NEXT-THE-SEA  Default Male 40-44 44 M 11:00:30
121 Hayley Wright RUNNERS-NEXT-THE-SEA  Default Female 40-44 43 F 11:00:30
122 James Constable EYE COMMUNITY RUNNERS  Default Male 40-44 41 M 11:00:30
123 Paul Wiegand FENLAND RUNNING CLUB  Default Male 55-59 59 M 11:00:30
124 Martin Lainsbury EYE COMMUNITY RUNNERS  Default Male 50-54 52 M 11:00:30
125 Sam Russell WYMONDHAM AC  Default Male Senior 30 M 11:00:30
126 Bethan Everson FENLAND RUNNING CLUB  Default Female Senior 27 F 11:00:30
127 Steve Megson YAXLEY RUNNERS & JOGGERS  Default Male Senior 37 M 11:00:30
128 Paul Baxter BUSHFIELD JOGGERS  Default Male 55-59 56 M 11:00:30
129 Gilly Anderson FENLAND RUNNING CLUB  Default Female 35-39 37 F 11:00:30
130 Ian Bridges   Default Male 55-59 56 M 11:00:30
131 Ian Patmore   Default Male 50-54 53 M 11:00:30
132 Simon Parkes NENE VALLEY HARRIERS  Default Male Senior 34 M 11:00:30
133 David Parkes   Default Male 65-69 67 M 11:00:30
134 Emma Richmond EYE COMMUNITY RUNNERS  Default Female Senior 25 F 11:00:30
136 Caroline Brown ELY RUNNERS  Default Female 40-44 43 F 11:00:30
137 Trudy Sayell THREE COUNTIES RUNNING CLUB  Default Female 35-39 39 F 11:00:30
138 Julian Trott REEPHAM RUNNERS  Default Male 45-49 47 M 11:00:30
139 Gary Bligh THREE COUNTIES RUNNING CLUB  Default Male 45-49 49 M 11:00:30
140 Caroline Sefton   Default Female 50-54 54 F 11:00:30
141 Sarah-Jane Macdonald THREE COUNTIES RUNNING CLUB  Default Female 40-44 44 F 11:00:30
142 Linda Marshall RYSTON RUNNERS  Default Female 50-54 53 F 11:00:30
143 Ian Humphries   Default Male 45-49 46 M 11:00:30
144 Nick Osborn HUNTINGDONSHIRE AC  Default Male Senior 38 M 11:00:30
145 Toni Alcaraz MARCH AC  Default Female 40-44 44 F 11:00:30
146 Victoria Abraham BUSHFIELD JOGGERS  Default Female 40-44 40 F 11:00:30
147 Joy Atkin BUSHFIELD JOGGERS  Default Female 40-44 43 F 11:00:30
148 Darren Smith RYSTON RUNNERS  Default Male Senior 28 M 11:00:30
149 Bill Swadling MARCH AC  Default Male 70-74 72 M 11:00:30
150 Jim Grant STAMFORD STRIDERS  Default Male 60-64 62 M 11:00:30
151 Gerald Meah CAMBRIDGE & COLERIDGE AC  Default Male 60-64 61 M 11:00:30
152 Alan Gray STAMFORD STRIDERS  Default Male 65-69 68 M 11:00:30
153 Shane Goldsmith BUSHFIELD JOGGERS  Default Male 45-49 49 M 11:00:30
154 Anna Thompson SLEAFORD STRIDERS AC  Default Female 50-54 52 F 11:00:30
155 Graham Stacey SLEAFORD STRIDERS AC  Default Male 65-69 67 M 11:00:30
156 Laura Whale WERRINGTON JOGGERS  Default Female Senior 22 F 11:00:30
157 Gavin Stokes RAMSEY ROAD RUNNERS  Default Male 55-59 57 M 11:00:30
158 Andrew Thompson ELY RUNNERS  Default Male 55-59 59 M 11:00:30
159 Ty Farrer HUNTINGDONSHIRE AC  Default Male 45-49 45 M 11:00:30
160 Sarah Gauvin FENLAND RUNNING CLUB  Default Female 45-49 48 F 11:00:30
161 Anna Best BRJ RUN AND TRI  Default Female 65-69 65 F 11:00:30
162 Clive Best BRJ RUN AND TRI  Default Male 65-69 66 M 11:00:30
163 Derek Smith WERRINGTON JOGGERS  Default Male 50-54 50 M 11:00:30
164 Carl Golder EYE COMMUNITY RUNNERS  Default Male 40-44 42 M 11:00:30
165 Lucy Tomlinson   Default Female Senior 24 F 11:00:30
166 Robert Farrant BRJ RUN AND TRI  Default Male 45-49 46 M 11:00:30
169 Robert Haggart ELY RUNNERS  Default Male 60-64 61 M 11:00:30
170 Jaime Hayden THORNEY RC  Default Female 35-39 39 F 11:00:30
171 Eve Norman   Default Female 40-44 41 F 11:00:30
172 Tara Berry ST NEOTS RIVERSIDE RUNNERS  Default Female Senior 31 F 11:00:30
173 Tim Cook WERRINGTON JOGGERS  Default Male 55-59 58 M 11:00:30
174 Claire Cook WERRINGTON JOGGERS  Default Female Senior 25 F 11:00:30
175 Harrison Evans BRJ RUN AND TRI  Default Male Senior 35 M 11:00:30
176 Claire Apted - Tcrc   Default Female 40-44 42 F 11:00:30
177 Sharon Thomas WERRINGTON JOGGERS  Default Female 45-49 45 F 11:00:30
178 Vanessa Marsden   Default Female 35-39 37 F 11:00:30
180 Sarah Watts BRJ RUN AND TRI  Default Female 50-54 50 F 11:00:30
181 Rob Bing WELLINGBOROUGH & DISTRICT AC  Default Male 45-49 47 M 11:00:30
183 Andrew Wool MARCH AC  Default Male 45-49 45 M 11:00:30
184 Jonathan Haynes BISHOPS STORTFORD RC  Default Male 60-64 63 M 11:00:30
187 Malcolm Hunt MARCH AC  Default Male 60-64 60 M 11:00:30
188 Steve Arlington   Default Male 50-54 52 M 11:00:30
189 Sharntelle Arlington   Default Female Senior 26 F 11:00:30
190 Terry Fone EYE COMMUNITY RUNNERS  Default Male 75-79 75 M 11:00:30
191 Hayley Murfit   Default Female 35-39 36 F 11:00:30
192 Hazel Thorn   Default Female 40-44 41 F 11:00:30
193 Jeff Lucas WERRINGTON JOGGERS  Default Male 40-44 42 M 11:00:30
194 Adrian Peirson   Default Male 50-54 50 M 11:00:30
195 Natasha Bates   Default Female 35-39 37 F 11:00:30
196 Eric Winstone BUSHFIELD JOGGERS  Default Male 65-69 67 M 11:00:30
198 Suzanne Pembery   Default Female 50-54 52 F 11:00:30
199 Paul Mitton BRJ RUN AND TRI  Default Male 45-49 46 M 11:00:30
200 Andrew Keir   Default Male Senior 37 M 11:00:30
201 Michelle Brown   Default Female Senior 29 F 11:00:30
202 Stuart Webb   Default Male 40-44 40 M 11:00:30
203 Ian Milburn FENLAND RUNNING CLUB  Default Male 70-74 74 M 11:00:30
204 Barbara Reading ST NEOTS RIVERSIDE RUNNERS  Default Female 70-74 71 F 11:00:30
205 Mark Williams   Default Male Senior 28 M 11:00:30
206 James Curt   Default Male Senior 27 M 11:00:30
207 Steve Lawson RAMSEY ROAD RUNNERS  Default Male 50-54 53 M 11:00:30
208 Kevin Took RYSTON RUNNERS  Default Male Senior 37 M 11:00:30
209 Jane Greenwood FENLAND RUNNING CLUB  Default Female 60-64 63 F 11:00:30
210 Steve Starr MARCH AC  Default Male 50-54 51 M 11:00:30
211 Aaron Young BUSHFIELD JOGGERS  Default Male Senior 25 M 11:00:30
213 Alison Shepperson BUSHFIELD JOGGERS  Default Female 40-44 42 F 11:00:30
214 Christopher Hopewell BUSHFIELD JOGGERS  Default Male Senior 37 M 11:00:30
215 Adrian Smith HUNTINGDONSHIRE AC  Default Male 60-64 64 M 11:00:30
218 Robin Fiander   Default Male 60-64 64 M 11:00:30
219 Jenny Sheahan   Default Female 55-59 57 F 11:00:30
220 David Sheahan   Default Male 55-59 58 M 11:00:30
221 Neil Watson WEST NORFOLK AC  Default Male 45-49 46 M 11:00:30
222 Robert Ball   Default Male Senior 35 M 11:00:30
223 Lorraine Fingleton CAMBRIDGE & COLERIDGE AC  Default Female Senior 30 F 11:00:30
224 Andy Barber ELY RUNNERS  Default Male 50-54 51 M 11:00:30
225 Ramadan Osman COLCHESTER HARRIERS AC  Default Male Senior 20 M 11:00:30
226 Rod Sinnott FENLAND RUNNING CLUB  Default Male 50-54 51 M 11:00:30
227 Matt Bowmer BEDFORD HARRIERS AC  Default Male 50-54 53 M 11:00:30
228 Stefan Quemard   Default Male 60-64 62 M 11:00:30
229 Lee Johnson THREE COUNTIES RUNNING CLUB  Default Male Senior 36 M 11:00:30
230 Keith Morris RYSTON RUNNERS  Default Male 55-59 59 M 11:00:30
231 Carol Cook WERRINGTON JOGGERS  Default Female 55-59 55 F 11:00:30
232 Jo Platten   Default Female 45-49 47 F 11:00:30
233 Paul Platten   Default Male 50-54 54 M 11:00:30
234 Sarah Lensen   Default Female 45-49 48 F 11:00:30
235 Anne Kirk RAMSEY ROAD RUNNERS  Default Female 50-54 54 F 11:00:30
236 Thomas Fairclough WERRINGTON JOGGERS  Default Male 65-69 68 M 11:00:30
237 Tony Lack RAMSEY ROAD RUNNERS  Default Male 75-79 78 M 11:00:30
238 Melissa Millward FENLAND RUNNING CLUB  Default Female 35-39 39 F 11:00:30
239 Joanne Muff BRJ RUN AND TRI  Default Female 45-49 48 F 11:00:30
240 Phillip Hamlyn WERRINGTON JOGGERS  Default Male 45-49 49 M 11:00:30
241 Matthew Redman   Default Male 40-44 42 M 11:00:30
243 Joanne Mcdonald   Default Female 45-49 46 F 11:00:30
244 Sharon Stancer WERRINGTON JOGGERS  Default Female 45-49 47 F 11:00:30
245 Paul Halford   Default Male 45-49 45 M 11:00:30
246 Diane Gill WERRINGTON JOGGERS  Default Female 50-54 53 F 11:00:30
247 Louise Drew   Default Female Senior 34 F 11:00:30
249 Matt Pyatt DEREHAM RUNNERS & AC  Default Male 40-44 41 M 11:00:30
250 Mark Pereira BUSHFIELD JOGGERS  Default Male Senior 36 M 11:00:30
251 Premysl Dvorak WERRINGTON JOGGERS  Default Male 40-44 41 M 11:00:30
252 Nathalie Palmer THORNEY RC  Default Female 45-49 48 F 11:00:30
253 Marcel Wilson THORNEY RC  Default Male 45-49 48 M 11:00:30
254 Nilesh Patel BUSHFIELD JOGGERS  Default Male Senior 39 M 11:00:30
255 Julie Posnett   Default Female 45-49 47 F 11:00:30
256 Trish Crighton BUSHFIELD JOGGERS  Default Female 60-64 62 F 11:00:30
257 Stephen Ashurst   Default Male 55-59 55 M 11:00:30
258 Gemma Wright   Default Female 35-39 38 F 11:00:30
259 Andrew Robson NENE VALLEY HARRIERS  Default Male 50-54 52 M 11:00:30
260 Stephen Cook BUSHFIELD JOGGERS  Default Male 40-44 42 M 11:00:30
262 Lee Wright   Default Male 40-44 40 M 11:00:30
263 Darren French   Default Male 40-44 42 M 11:00:30
264 Nick Williams TAUNTON AC  Default Male Senior 34 M 11:00:30
265 Ellie Steer TAUNTON AC  Default Female Senior 26 F 11:00:30
266 Gareth Thomas ST NEOTS RIVERSIDE RUNNERS  Default Male Senior 31 M 11:00:30
267 Ian King FENLAND RUNNING CLUB  Default Male 50-54 50 M 11:00:30
268 Anna Devine   Default Female 40-44 41 F 11:00:30
269 Kirstin Homewood YAXLEY RUNNERS & JOGGERS  Default Female 40-44 41 F 11:00:30
270 Bernie Lee   Default Male 50-54 50 M 11:00:30
272 Steve Bennington FENLAND RUNNING CLUB  Default Male 50-54 50 M 11:00:30
273 Martin Randall   Default Male Senior 35 M 11:00:30
274 Graham Rushmer THREE COUNTIES RUNNING CLUB  Default Male Senior 34 M 11:00:30
275 Sue Pilcher WERRINGTON JOGGERS  Default Female 40-44 44 F 11:00:30
276 Sara Penketh WERRINGTON JOGGERS  Default Female 45-49 49 F 11:00:30
277 James Fisher ELY RUNNERS  Default Male 40-44 42 M 11:00:30
278 Steven Bowdery   Default Male 40-44 41 M 11:00:30
279 Martyn Benstead   Default Male 40-44 42 M 11:00:30
280 Patrick Brown MARCH AC  Default Male 80+ 80 M 11:00:30
282 Raeanne Elliott   Default Female 35-39 37 F 11:00:30
284 Sarah Williams VETERANS AC  Default Female 45-49 49 F 11:00:30
285 Duncan Jackson   Default Male Senior 38 M 11:00:30
286 Sarah Clark THREE COUNTIES RUNNING CLUB  Default Female Senior 33 F 11:00:30
287 Annette Gudgeon   Default Female 55-59 59 F 11:00:30
Page / 2
Racers per page: