Athletics Wgtn Road Champs 2018

Saturday, August 18, 2018 13:00 (GMT+12) - Start list

Race info
Sport: Running - road
Location: Lower Hutt, New Zealand
Start type: Interval wave start
Wave grouping: Custom
Racers: 158
Updated: Tuesday, August 21, 2018 00:47 (GMT+12)

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Wave Gender Start time
1 Ray Haste Athletics & Cycling Masterton  10 km M50 Race 6 M 1:49:53
8 Roger Vincent Aurora Harriers  10 km M35 Race 6 M 1:49:53
15 Martyn Cherry Hutt Valley Harriers  10 km M50 Race 6 M 1:49:53
17 Christine Lynda Clarke Hutt Valley Harriers  10 km W35 Race 6 F 1:49:53
21 Richard Doyle Hutt Valley Harriers  10 km M50 Race 6 M 1:49:53
27 Darren Gordon Hutt Valley Harriers  10 km M35 Race 6 M 1:49:53
51 Keryn Morgan Hutt Valley Harriers  10 km W35 Race 6 F 1:49:53
54 Paul Newsom Hutt Valley Harriers  10 km M50 Race 6 M 1:49:53
55 Kristi Perkinson Hutt Valley Harriers  10 km SW Race 6 F 1:49:53
56 Tony Plowman Hutt Valley Harriers  10 km M35 Race 6 M 1:49:53
71 Paul Strickland Hutt Valley Harriers  10 km M35 Race 6 M 1:49:53
73 Bill Trompetter Hutt Valley Harriers  10 km M50 Race 6 M 1:49:53
76 Karl van Polanen Hutt Valley Harriers  10 km M50 Race 6 M 1:49:53
80 Luke Anderson Kapiti Running & Tri  10 km M35 Race 6 M 1:49:53
88 renae creser Kapiti Running & Tri  10 km W35 Race 6 F 1:49:53
109 Bruce Atmore Olympic Harriers  10 km M50 Race 6 M 1:49:53
115 Michael Binkhorst Olympic Harriers  10 km M50 Race 6 M 1:49:53
136 Cameron Forrest Olympic Harriers  10 km SM Race 6 M 1:49:53
140 Nicola Hankinson Olympic Harriers  10 km W35 Race 6 F 1:49:53
155 Martin Mccrudden Olympic Harriers  10 km SM Race 6 M 1:49:53
162 Ellie Molloy Olympic Harriers  10 km SW Race 6 F 1:49:53
163 Graeme Moss Olympic Harriers  10 km M50 Race 6 M 1:49:53
183 Andrew Thompson Olympic Harriers  10 km M35 Race 6 M 1:49:53
186 Michael Waterman Olympic Harriers  10 km M35 Race 6 M 1:49:53
203 Michael Beaumont Trentham United Harriers  10 km M35 Race 6 M 1:49:53
209 Joshua Campbell Trentham United Harriers  10 km M35 Race 6 M 1:49:53
214 Michael Du Toit Trentham United Harriers  10 km SM Race 6 M 1:49:53
220 Brian Garmonsway Trentham United Harriers  10 km M35 Race 6 M 1:49:53
231 Stephen Mair Trentham United Harriers  10 km M50 Race 6 M 1:49:53
250 Kevin Thompson Trentham United Harriers  10 km M50 Race 6 M 1:49:53
258 Tim Berry Victoria University Athletics  10 km SM Race 6 M 1:49:53
260 Gregg Cornwell Victoria University Athletics  10 km M35 Race 6 M 1:49:53
262 Tom Crumpton Victoria University Athletics  10 km M35 Race 6 M 1:49:53
265 Mike Fairhurst Victoria University Athletics  10 km SM Race 6 M 1:49:53
269 Euan Grigor Victoria University Athletics  10 km SM Race 6 M 1:49:53
273 Dan Hunt Victoria University Athletics  10 km SM Race 6 M 1:49:53
274 Ryan Hunt Victoria University Athletics  10 km SM Race 6 M 1:49:53
284 Glen Stricot-Tarboton Victoria University Athletics  10 km SM Race 6 M 1:49:53
287 Brendon Thompson Victoria University Athletics  10 km M35 Race 6 M 1:49:53
290 Simon Wills Victoria University Athletics  10 km M35 Race 6 M 1:49:53
294 Georgina Cox Wainuiomata Athletic and Harriers  10 km W35 Race 6 F 1:49:53
305 Laura Wood Wainuiomata Athletic and Harriers  10 km SW Race 6 F 1:49:53
317 Julian Baker Wgtn Harrier Athletics  10 km SM Race 6 M 1:49:53
323 Michael Baughen Wgtn Harrier Athletics  10 km SM Race 6 M 1:49:53
325 Will Bell Wgtn Harrier Athletics  10 km SM Race 6 M 1:49:53
326 Melissa Black Wgtn Harrier Athletics  10 km SW Race 6 F 1:49:53
338 Maiya Christini Wgtn Harrier Athletics  10 km SW Race 6 F 1:49:53
339 Gordon Clarke Wgtn Harrier Athletics  10 km M50 Race 6 M 1:49:53
340 Brad Coleman Wgtn Harrier Athletics  10 km SM Race 6 M 1:49:53
345 David Creamer Wgtn Harrier Athletics  10 km M50 Race 6 M 1:49:53
354 Terry Fraser Wgtn Harrier Athletics  10 km M35 Race 6 M 1:49:53
355 Peter Frawley Wgtn Harrier Athletics  10 km M50 Race 6 M 1:49:53
359 Esther George Wgtn Harrier Athletics  10 km SW Race 6 F 1:49:53
366 Nat Hardaker Wgtn Harrier Athletics  10 km W35 Race 6 F 1:49:53
370 Paul Hewitson Wgtn Harrier Athletics  10 km M50 Race 6 M 1:49:53
371 Louis Hogan Wgtn Harrier Athletics  10 km SM Race 6 M 1:49:53
382 Alastair Kenworthy Wgtn Harrier Athletics  10 km M50 Race 6 M 1:49:53
390 Todd Krieble Wgtn Harrier Athletics  10 km M50 Race 6 M 1:49:53
392 Michael Lane Wgtn Harrier Athletics  10 km M35 Race 6 M 1:49:53
399 Patrick Mackay Wgtn Harrier Athletics  10 km SM Race 6 M 1:49:53
401 Bertram Manz Wgtn Harrier Athletics  10 km M50 Race 6 M 1:49:53
409 Isaac Murphy Wgtn Harrier Athletics  10 km SM Race 6 M 1:49:53
413 Chris O'Connor Wgtn Harrier Athletics  10 km M35 Race 6 M 1:49:53
418 Nick Perry Wgtn Harrier Athletics  10 km M35 Race 6 M 1:49:53
419 Colin Price Wgtn Harrier Athletics  10 km M50 Race 6 M 1:49:53
421 Timothy Rabone Wgtn Harrier Athletics  10 km SM Race 6 M 1:49:53
431 Miranda Spencer Wgtn Harrier Athletics  10 km SW Race 6 F 1:49:53
438 Nathan Tse Wgtn Harrier Athletics  10 km SM Race 6 M 1:49:53
444 James Waite Wgtn Harrier Athletics  10 km M35 Race 6 M 1:49:53
451 Amy Auld Wgtn Scottish Athletics  10 km SW Race 6 F 1:49:53
453 Nicholas Bagnall Wgtn Scottish Athletics  10 km M35 Race 6 M 1:49:53
456 Lindsay Barwick Wgtn Scottish Athletics  10 km W35 Race 6 F 1:49:53
457 Paul Barwick Wgtn Scottish Athletics  10 km M35 Race 6 M 1:49:53
461 Matt Bonner Wgtn Scottish Athletics  10 km SM Race 6 M 1:49:53
469 Alannah Clark Wgtn Scottish Athletics  10 km SW Race 6 F 1:49:53
470 Bridget Clark Wgtn Scottish Athletics  10 km SW Race 6 F 1:49:53
473 Alistair Collow Wgtn Scottish Athletics  10 km SM Race 6 M 1:49:53
475 Benjamin Cornelius Wgtn Scottish Athletics  10 km M35 Race 6 M 1:49:53
481 Stephen Day Wgtn Scottish Athletics  10 km M35 Race 6 M 1:49:53
482 Isobel Deeley Wgtn Scottish Athletics  10 km SW Race 6 F 1:49:53
483 Carla Denneny Wgtn Scottish Athletics  10 km W35 Race 6 F 1:49:53
487 Lucas Duross Wgtn Scottish Athletics  10 km SM Race 6 M 1:49:53
489 Michael Eyre Wgtn Scottish Athletics  10 km M35 Race 6 M 1:49:53
491 Tina Faulkner Wgtn Scottish Athletics  10 km SW Race 6 F 1:49:53
495 Andy Ford Wgtn Scottish Athletics  10 km M35 Race 6 M 1:49:53
498 John Gardiner Wgtn Scottish Athletics  10 km M50 Race 6 M 1:49:53
507 Malcolm Hodge Wgtn Scottish Athletics  10 km SM Race 6 M 1:49:53
508 Rowan Hooper Wgtn Scottish Athletics  10 km M35 Race 6 M 1:49:53
509 Nick Horspool Wgtn Scottish Athletics  10 km SM Race 6 M 1:49:53
514 Matyas James Wgtn Scottish Athletics  10 km M35 Race 6 M 1:49:53
523 Timothy Judge Wgtn Scottish Athletics  10 km SM Race 6 M 1:49:53
524 Alex Kay Wgtn Scottish Athletics  10 km M35 Race 6 M 1:49:53
529 Simon Keller Wgtn Scottish Athletics  10 km M35 Race 6 M 1:49:53
531 Andrew Kerr Wgtn Scottish Athletics  10 km M35 Race 6 M 1:49:53
532 David Kettles Wgtn Scottish Athletics  10 km M50 Race 6 M 1:49:53
533 Michelle Knight Wgtn Scottish Athletics  10 km SW Race 6 F 1:49:53
539 Niam Macdonald-Joslin Wgtn Scottish Athletics  10 km SM Race 6 M 1:49:53
543 Mel MacPhee Wgtn Scottish Athletics  10 km W35 Race 6 F 1:49:53
546 Ray Manahan Wgtn Scottish Athletics  10 km M35 Race 6 M 1:49:53
549 Grant McLean Wgtn Scottish Athletics  10 km M50 Race 6 M 1:49:53
551 Nicole Mitchell Wgtn Scottish Athletics  10 km SW Race 6 F 1:49:53
554 Peter Murmu Wgtn Scottish Athletics  10 km SM Race 6 M 1:49:53
562 Robert Prendergast Wgtn Scottish Athletics  10 km SM Race 6 M 1:49:53
564 Daniel Rakic Wgtn Scottish Athletics  10 km SM Race 6 M 1:49:53
571 Alasdair Saunders Wgtn Scottish Athletics  10 km M35 Race 6 M 1:49:53
572 Iain Shaw Wgtn Scottish Athletics  10 km M35 Race 6 M 1:49:53
573 Kate Slater Wgtn Scottish Athletics  10 km SW Race 6 F 1:49:53
574 Anna Smith Wgtn Scottish Athletics  10 km SW Race 6 F 1:49:53
579 Peter Stevens Wgtn Scottish Athletics  10 km M50 Race 6 M 1:49:53
587 Levente Timar Wgtn Scottish Athletics  10 km M35 Race 6 M 1:49:53
595 Bede van Schaijik Wgtn Scottish Athletics  10 km SM Race 6 M 1:49:53
597 Glen Wallis Wgtn Scottish Athletics  10 km M50 Race 6 M 1:49:53
603 Dave Wilson Wgtn Scottish Athletics  10 km M35 Race 6 M 1:49:53
604 Brad Wong Wgtn Scottish Athletics  10 km SM Race 6 M 1:49:53
606 Michael Wray Wgtn Scottish Athletics  10 km M50 Race 6 M 1:49:53
608 Lindsay Young Wgtn Scottish Athletics  10 km SW Race 6 F 1:49:53
610 Norman Chu Athletics & Cycling Masterton  10 km M50 Race 6 M 1:49:53
628 Tom Bland Kapiti Running & Tri  10 km M35 Race 6 M 1:49:53
636 Mark Anderson Olympic Harriers  10 km M50 Race 6 M 1:49:53
650 Kevin Pugh Olympic Harriers  10 km M35 Race 6 M 1:49:53
653 Sarah Riceman Olympic Harriers  10 km SW Race 6 F 1:49:53
671 Nikki Braniff-Jones Wainuiomata Athletic and Harriers  10 km W35 Race 6 F 1:49:53
674 John Beale Wgtn Harrier Athletics  10 km M35 Race 6 M 1:49:53
679 Brendon Flanagan Wgtn Harrier Athletics  10 km M35 Race 6 M 1:49:53
686 Liam Healey Wgtn Harrier Athletics  10 km M50 Race 6 M 1:49:53
687 Alex Jones Wgtn Harrier Athletics  10 km M35 Race 6 M 1:49:53
690 Maxence Markic Wgtn Harrier Athletics  10 km SM Race 6 M 1:49:53
692 Stewart Milne Wgtn Harrier Athletics  10 km M35 Race 6 M 1:49:53
699 Harry Burnard Wgtn Scottish Athletics  10 km SM Race 6 M 1:49:53
701 Gerard Gordon Wgtn Scottish Athletics  10 km M35 Race 6 M 1:49:53
706 Sally Duffy Athletics & Cycling Masterton  10 km W35 Race 6 F 1:49:53
709 Caty Spencer Kapiti Running & Tri  10 km W35 Race 6 F 1:49:53
719 Jim Jones Wgtn Scottish Athletics  10 km M50 Race 6 M 1:49:53
725 Liz Anderson Olympic Harriers  10 km W35 Race 6 F 1:49:53
726 Eleanore Brown Olympic Harriers  10 km W35 Race 6 F 1:49:53
736 William Prior Wairarapa Track and Field  10 km SM Race 6 M 1:49:53
751 Valentino Luna Hernandez Wgtn Scottish Athletics  10 km M35 Race 6 M 1:49:53
753 Andrew Wharton Wgtn Scottish Athletics  10 km M35 Race 6 M 1:49:53
754 Graeme Butcher Athletics & Cycling Masterton  10 km M50 Race 6 M 1:49:53
769 Brad Thompson Olympic Harriers  10 km M35 Race 6 M 1:49:53
793 Callum Stewart Wgtn Harrier Athletics  10 km SM Race 6 M 1:49:53
794 Richard Swan Wgtn Harrier Athletics  10 km M35 Race 6 M 1:49:53
795 Carline Thomas Wgtn Harrier Athletics  10 km W35 Race 6 F 1:49:53
798 Naomi Christensen Wgtn Scottish Athletics  10 km SW Race 6 F 1:49:53
817 Richard Martin Olympic Harriers  10 km M50 Race 6 M 1:49:53
827 Will Critchlow Victoria University Athletics  10 km SM Race 6 M 1:49:53
835 Warren Burke Wgtn Harrier Athletics  10 km M50 Race 6 M 1:49:53
837 Tim Cornish Wgtn Harrier Athletics  10 km SM Race 6 M 1:49:53
854 Clare McKinlay Wgtn Scottish Athletics  10 km SW Race 6 F 1:49:53
855 Dave Parsons Wgtn Scottish Athletics  10 km M35 Race 6 M 1:49:53
857 Danielle Stevens Wgtn Scottish Athletics  10 km SW Race 6 F 1:49:53
858 Ben Twyman Wgtn Scottish Athletics  10 km SM Race 6 M 1:49:53
881 Elise Chu Victoria University Athletics  10 km SW Race 6 F 1:49:53
897 Kristian Day Wgtn Scottish Athletics  10 km SM Race 6 M 1:49:53
900 Mark Moore Wgtn Scottish Athletics  10 km SM Race 6 M 1:49:53
901 Robert Westaway Wgtn Scottish Athletics  10 km M35 Race 6 M 1:49:53
1085 Matthew Taylor Hastings Harriers  10 km SM Race 6 M 1:49:53
1086 Liam Woolford Palm North Athletic & Harriers  10 km SM Race 6 M 1:49:53