Karlskrona Swimrun 2018

Saturday, August 11, 2018 12:00 (GMT+2) - Start list

Race info
Sport: Aquathlon - swim and run
Location: Karlskrona, Sweden
Start type: Interval wave start
Wave grouping: By distance
Racers: 154
Updated: Tuesday, August 14, 2018 08:37 (GMT+2)
Organized by: Karlskrona Swimrun
Race website: www.karlskronaswimrun.se

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

  • Summary »
  • All racers : Wave Sprint
Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Wave Start time
1 Johansson Camilla Johansson - Annie Johansson  Sprint SR Spr D Sprint 0:00
2 Lag Syd Jonna Nelson - Carolina Lindberg  Sprint SR Spr D Sprint 0:00
4 Inte utan min syster Anna Schön - Annica Karlsson  Sprint SR Spr D Sprint 0:00
5 I vått och torrt Susanne Nilsson - Krisanti Johansson  Sprint SR Spr D Sprint 0:00
6 Flawless swimmers Elin Engqvist - Charlotte Svensson  Sprint SR Spr D Sprint 0:00
7 Netflix & swim Astrid Nyblom - Malin Boström  Sprint SR Spr D Sprint 0:00
8 Emma&Matilda Emma Möller - Matilda Svensson  Sprint SR Spr D Sprint 0:00
9 Haj Louise Waldén - Terese Kraft  Sprint SR Spr D Sprint 0:00
10 Emria Maria Andersson - Emma Nilsson  Sprint SR Spr D Sprint 0:00
11 Fiskpinnarna Jenny Daleke - Johannes Schrewelius  Sprint SR Spr Mix Sprint 0:00
12 Fagerbergs Johanna Fagerberg - Emma Fagerberg  Sprint SR Spr D Sprint 0:00
13 Pinan Penguins Eva Nilsson - Catarina Olvedal  Sprint SR Spr D Sprint 0:00
14 Team SaraLisa Lisa Sandquist - Sara Eidmen  Sprint SR Spr D Sprint 0:00
15 Rookies Helena Ottosson - Ida Bergström  Sprint SR Spr D Sprint 0:00
16 Elin&Frida Elin Perslow Sjöberg - Frida Stolpe  Sprint SR Spr D Sprint 0:00
17 Team SannaLinda Linda Krook - Susanne Berggren  Sprint SR Spr D Sprint 0:00
18 Team TM Challenges Maria Larsson - Therese Nilsson  Sprint SR Spr D Sprint 0:00
19 Waterproof Annette Ludvigsson - Carin Håkansson  Sprint SR Spr D Sprint 0:00
20 Twisted sisters Cecilia Petersson - Anneli Sellgren  Sprint SR Spr D Sprint 0:00
21 Rookies Elin Åhs Blomberg - Malin Johansson  Sprint SR Spr D Sprint 0:00
22 Team Heja Norge! A. Lönnebo Samuelsson - J. Netterheim  Sprint SR Spr D Sprint 0:00
23 Team Charles harbour Christina Thiel - Sofie Cederquist  Sprint SR Spr D Sprint 0:00
24 Stauns kvinnor Jessica Håkansson - Malin Olsson  Sprint SR Spr D Sprint 0:00
26 Swim with Sue Sue Allingham - Sarah-Jane Elsey  Sprint SR Spr D Sprint 0:00
27 Team Actimate Karolina Silfverberg - Anna Hull  Sprint SR Spr D Sprint 0:00
28 Systrarna Norrby Jenny Norrby - Åsa Norrby  Sprint SR Spr D Sprint 0:00
29 Team Unicorn Sara Arvidsson - Frida Eklund  Sprint SR Spr D Sprint 0:00
30 PEMA Swimrun Magnus Hamilton - Petter Svensson  Sprint SR Spr H Sprint 0:00
31 Dutch Vikings Per Stenholm - Peter Tabbers  Sprint SR Spr H Sprint 0:00
32 Dolmarna Martin Andrén - Hampus Engqvist  Sprint SR Spr H Sprint 0:00
33 Fett flyter version 2 Anders Marntell - John Ohlsson  Sprint SR Spr H Sprint 0:00
34 Hajarna Thomas Olsson - Olof Persson  Sprint SR Spr H Sprint 0:00
35 Finns i sjön Daniel Andersson - Mikael Karlsson  Sprint SR Spr H Sprint 0:00
36 Bra flyt Fredrik Sandberg - Pär Sydbris  Sprint SR Spr H Sprint 0:00
37 Blivik Olof Blivik - Martin Blivik  Sprint SR Spr H Sprint 0:00
38 Mermen Jonas Lind - Nicholas Odehammar  Sprint SR Spr H Sprint 0:00
39 A for effort Erik Nilsson - Anton Svenningsson  Sprint SR Spr H Sprint 0:00
40 Alex&Henke Alexander Juth Karlsson - Henrik Bosaeus  Sprint SR Spr H Sprint 0:00
41 Ankring förbjuden Mårten Holmberg - Magnus Andersson  Sprint SR Spr H Sprint 0:00
42 Arkipelaget Jonas Porshult - Johan Porshult  Sprint SR Spr H Sprint 0:00
43 Ballena azules Carl Nilsson - Erik Svensson  Sprint SR Spr H Sprint 0:00
44 Haugaland hk Niklas Samuelsson - Ola Netterheim  Sprint SR Spr H Sprint 0:00
45 30+ Kristoffer Malmörn - Alexander Agnesson  Sprint SR Spr H Sprint 0:00
46 IF Trion Tobias Fabbeke - Jonas Ekestubbe Jernby  Sprint SR Spr H Sprint 0:00
47 Jägmästarna Johan Harrysson - Tobias Nilsson  Sprint SR Spr H Sprint 0:00
48 Släggan och junior Johan Svensson - Daniel Norberg  Sprint SR Spr H Sprint 0:00
50 Sonoswim Andreas Kraft - Johan Flenhagen  Sprint SR Spr H Sprint 0:00
51 Svedblad Mattias Svedberg - Johan Ekblad  Sprint SR Spr H Sprint 0:00
52 Subconsulting Richard Bauer - Lars Svensson  Sprint SR Spr H Sprint 0:00
53 Silverfiskarna Jens Svendsen - Marcus Mattsson  Sprint SR Spr H Sprint 0:00
54 run för faan! Kalle Jonsson - Johan Lundgren  Sprint SR Spr H Sprint 0:00
55 PureEnergy Susanne Malmberg - Erik Malmberg  Sprint SR Spr Mix Sprint 0:00
56 Kustjagaren Jr Tobias Petersson - Linus Jakobsson  Sprint SR Spr Mix Sprint 0:00
57 Mupparna Muris Abdurahmanovic - Karl-Johan Lång  Sprint SR Spr H Sprint 0:00
58 Nybärgarna Måns Hjorth - Johan Sandhammar  Sprint SR Spr H Sprint 0:00
59 Hen-Olle Olle Sohlin - Henrik Larsson  Sprint SR Spr H Sprint 0:00
60 Philipsson/Karlsson Mattias Karlsson - Jörgen Philipsson  Sprint SR Spr H Sprint 0:00
61 IRONCOACH/RACEPADDLE.COM Christian Malmström - Daniel Liljedahl  Sprint SR Spr H Sprint 0:00
62 Team Bandyvägen Ulrik Lindahl - Peter Johnsson  Sprint SR Spr H Sprint 0:00
63 #Pannben Pannben Pontus Lambrant - Victor Nordbäck  Sprint SR Spr H Sprint 0:00
64 Team Jonsons Bygg 2 Jonas Siwe - Simon Malmkvist  Sprint SR Spr H Sprint 0:00
65 Tjocksnabb Jerry Holmberg - Anton Petersson  Sprint SR Spr H Sprint 0:00
66 THT 1 Andreas Hulten - Magnus Lindh  Sprint SR Spr H Sprint 0:00
67 Två starka svågrar Joakim Fagerberg - Per Nilsson  Sprint SR Spr H Sprint 0:00
68 Team Jonsons Bygg 1 Tord Siwe - Edvin Siwe  Sprint SR Spr H Sprint 0:00
69 Vi ger oss aldrig :2 Marcus Lindström - Boris Perssons  Sprint SR Spr H Sprint 0:00
70 Team TW&IT Magnus Karlsson - Stefan Kogg  Sprint SR Spr H Sprint 0:00
71 Team Frallan & Simbrallan Marcus Malmsten - Henrik Oredsson  Sprint SR Spr H Sprint 0:00
72 Team Odigo Emil Borgman - Marcus Persson  Sprint SR Spr H Sprint 0:00
73 Team SODA Fredrik Åkerlund - Patrik Mårtensson  Sprint SR Spr H Sprint 0:00
74 Team Jämjös Finest Marcus Engdahl - Daniel Lundström  Sprint SR Spr H Sprint 0:00
75 Team Jonsson Kim Jonsson - Sam Jonsson  Sprint SR Spr H Sprint 0:00
76 Team Nättraby Martin Niemann - Christian Bjerström  Sprint SR Spr H Sprint 0:00
77 Team Kustjagaren Lars Holmberg - Johanna Holmberg  Sprint SR Spr Mix Sprint 0:00
79 Det här går bra.. Jonathan Lovén - Kattis Lovén  Sprint SR Spr Mix Sprint 0:00
80 dunderform Daniel Karlsson - Jill Gullberg  Sprint SR Spr Mix Sprint 0:00
81 Armbrytarna Elsa Joehlson - Mats Polsten  Sprint SR Spr Mix Sprint 0:00
83 1337 Anders Jönsson - Emelie Wesseus  Sprint SR Spr Mix Sprint 0:00
84 Barracudas Olof Leonardsson - Annelie Leonardsson  Sprint SR Spr Mix Sprint 0:00
85 EliMar Martin Malmgren - Elisabeth Malmgren  Sprint SR Spr Mix Sprint 0:00
86 EvAnton Eva Johnsson - Anton Jakupi  Sprint SR Spr Mix Sprint 0:00
87 Emrek Runners Jarek Jurdzinski - Emelie Helmersson  Sprint SR Spr Mix Sprint 0:00
88 Lag Andersson Lina Andersson - Jonas Andersson  Sprint SR Spr Mix Sprint 0:00
89 Labradoren Andrea Krantz - Hjalmar Teurneau  Sprint SR Spr Mix Sprint 0:00
90 Haldos hjältar! J Tärnhuvud Estvik - L Tärnhuvud Estvik  Sprint SR Spr Mix Sprint 0:00
91 Grevinnan och Betjänten Per-Ola Juliusson - Johanna Juliusson  Sprint SR Spr Mix Sprint 0:00
92 Frolte Jonas Fries - Ingela Nolte  Sprint SR Spr Mix Sprint 0:00
93 Emmeryd Lek & Plask Maria Söderborg - Fredrik Söderborg  Sprint SR Spr Mix Sprint 0:00
94 Evertssons Magnus Evertsson - Saga Evertsson  Sprint SR Spr Mix Sprint 0:00
95 Fredrik och jag Jeanette Werner - Fredrik Sjöström  Sprint SR Spr Mix Sprint 0:00
97 Gravity Training Elin Bäcklund - Fredrik Novak  Sprint SR Spr Mix Sprint 0:00
98 Topnotch Charlotta Bäckström - Ulf Larsson  Sprint SR Spr Mix Sprint 0:00
99 Lag badkrukorna Johan Ekman - Isa Mattisson  Sprint SR Spr Mix Sprint 0:00
100 Team Kobbe till Kobbe - ESIK Niclas Svensson - Sofie Månsson  Sprint SR Spr Mix Sprint 0:00
101 Team Kjellén Magnus Kjellén - Malin Kjellén  Sprint SR Spr Mix Sprint 0:00
102 Team johansson Mårten Johansson - Alexandra Johansson  Sprint SR Spr Mix Sprint 0:00
103 Team Granis Petra Granlund - Niclas Granlund  Sprint SR Spr Mix Sprint 0:00
104 Team Galenskap J. Santonsson - T. Gallenmueller  Sprint SR Spr Mix Sprint 0:00
105 Team kusinvitamin Johanna Landqvist - Jesper Mattsson  Sprint SR Spr Mix Sprint 0:00
106 Team Elofsson Madelene Elofsson - Johan Elofsson  Sprint SR Spr Mix Sprint 0:00
107 Team Fuck Cancer Philip Bratt - Olivia Johansson  Sprint SR Spr Mix Sprint 0:00
108 Team Ekroth Mattias Ekroth - Maria Ekroth  Sprint SR Spr Mix Sprint 0:00
109 Team Kämparglöd Emma Nilsson - Pär Andersson  Sprint SR Spr Mix Sprint 0:00
110 Team Schubert Johan Schubert - Felicia Schubert  Sprint SR Spr Mix Sprint 0:00
111 Transorna Madeleine Olsson - Simon Karlsson  Sprint SR Spr Mix Sprint 0:00
112 Under Ytan Jörgen Larsson - Amanda Liljeqvist  Sprint SR Spr Mix Sprint 0:00
113 TeamAndersson Amanda Andersson - Sebastian Andersson  Sprint SR Spr Mix Sprint 0:00
114 Team Öfvre Påtorp Alex Masmanidis - Jessica Masmanidou  Sprint SR Spr Mix Sprint 0:00
116 Team Nella Niklas Hultberg - Anton Svensson  Sprint SR Spr H Sprint 0:00
117 Team Skotten Jimmy Skotten - Emelie Skotten  Sprint SR Spr Mix Sprint 0:00
118 Team Sölvenäs Rebecka Sölvenäs - Markus Sölvenäs  Sprint SR Spr Mix Sprint 0:00
119 Tommy o Katrin Tommy Werner - Katrin Jarnvall  Sprint SR Spr Mix Sprint 0:00
120 +-40 Pauline Jeppsson - Magnus Strandberg  Sprint SR Spr Mix Sprint 0:00
122 M och M Mats Korner - Maria Henningsson  Sprint SR Spr Mix Sprint 0:00
123 Team coli Simon Hintze - Anna Petersson  Sprint SR Spr Mix Sprint 0:00
124 Team Brovell Henrik Brovell - Anna Brovell  Sprint SR Spr Mix Sprint 0:00
125 Livet leker! Viktoria Gadd - Aron Wohlström  Sprint SR Spr Mix Sprint 0:00
126 LIMA Lisa Nilsson - Mats Nilsson  Sprint SR Spr Mix Sprint 0:00
127 Lidenalvarna K-J Lidenalv - Jenny Lidenalv  Sprint SR Spr Mix Sprint 0:00
128 Lag Thor Anders Thor - Anna Thor  Sprint SR Spr Mix Sprint 0:00
131 MC-ligan M. Jakobsson Blom - C. Gustafsson  Sprint SR Spr Mix Sprint 0:00
132 Team Beccman Jimmie Hagman - Rebecca Thörnberg  Sprint SR Spr Mix Sprint 0:00
133 We swim and run like a turtle Linn Söderlund - John Söderlund  Sprint SR Spr Mix Sprint 0:00
134 Team Wake Jill Wake - Kristoffer Wake  Sprint SR Spr Mix Sprint 0:00
135 Heffaklumpen & Ankaret Sofia Löveborn - Thomas Jahnsson  Sprint SR Spr Mix Sprint 0:00
136 Dillarmarna Fredrik Berntsson - Josefin Molander  Sprint SR Spr Mix Sprint 0:00
137 Team Karlskrona Swimrun Jeanette Eliasson - Fredrik Hedlund  Sprint SR Spr Mix Sprint 0:00