2018 Marathon Race 9 - Teralba (HVPC)

Saturday, August 4, 2018 10:45 (GMT+10) - Start list

Race info
Sport: Paddling
Location: Teralba, Australia
Start type: Interval wave start
Wave grouping: By distance
Racers: 122
Updated: Monday, August 6, 2018 16:26 (GMT+10)
Organized by: PaddleNSW
Race website: www.paddlensw.org.au

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Wave Gender Start time
701 Claire Browne Newy  Div 7 (20km 2:10-2:30) Adult (25-65) Div 7 (20km 2:10-2:30) F 0:00
702 Marni Kay Newy  Div 7 (20km 2:10-2:30) Adult (25-65) Div 7 (20km 2:10-2:30) F 0:00
703 Lindsay Frost Lane Cove  Div 7 (20km 2:10-2:30) Adult (25-65) Div 7 (20km 2:10-2:30) M 0:00
705 Kerrie Murphy Lane Cove  Div 7 Rank Adult (25-65) Div 7 Rank F 0:00
706 David Sorensen Newy  Div 7 Rank Adult (25-65) Div 7 Rank M 0:00
707 Elizabeth Van Reece Newy  Div 7 (20km 2:10-2:30) Adult (25-65) Div 7 (20km 2:10-2:30) F 0:00
708 Helen and David Tongway Burley Griffin  Div 7 (20km 2:10-2:30) Senior (>65) Div 7 (20km 2:10-2:30) F 0:00
709 Anne Moore Central Coast  Div 7 Rank Adult (25-65) Div 7 Rank F 0:00
716 Heidi Duncan Central Coast  Div 7 (20km 2:10-2:30) Adult (25-65) Div 7 (20km 2:10-2:30) F 0:00
731 Rachel Mosen Pacific Dragons  Div 7 (20km 2:10-2:30) Adult (25-65) Div 7 (20km 2:10-2:30) F 0:00
748 Bernie Edstein Newy  Div 7 (20km 2:10-2:30) Adult (25-65) Div 7 (20km 2:10-2:30) M 0:00
601 Ann Lloyd-Green Manly Warringah  Div 6 (20km 2:00-2:10) Senior (>65) Div 6 (20km 2:00-2:10) F 4:43
603 Maxwell Lyons Central Coast  Div 6 (20km 2:00-2:10) Senior (>65) Div 6 (20km 2:00-2:10) M 4:43
605 John Preston Burley Griffin  Div 6 (20km 2:00-2:10) Adult (25-65) Div 6 (20km 2:00-2:10) M 4:43
606 Derek Simmonds Lane Cove  Div 6 (20km 2:00-2:10) Senior (>65) Div 6 (20km 2:00-2:10) M 4:43
607 Greg Thompson Penrith  Div 6 (20km 2:00-2:10) Adult (25-65) Div 6 (20km 2:00-2:10) M 4:43
608 Gina Weekes Hunter Valley  Div 6 (20km 2:00-2:10) Adult (25-65) Div 6 (20km 2:00-2:10) F 4:43
609 Kate and Steve Dawson Sutherland Shire  Div 6 (20km 2:00-2:10) Adult (25-65) Div 6 (20km 2:00-2:10) F 4:43
610 Pauline Findlay Manly Warringah  Div 6 (20km 2:00-2:10) Adult (25-65) Div 6 (20km 2:00-2:10) F 4:43
612 Mark Moro Sutherland Shire  Div 6 Rank Adult (25-65) Div 6 Rank M 4:43
613 Gaye Foster Manly Warringah  Div 6 (20km 2:00-2:10) Adult (25-65) Div 6 (20km 2:00-2:10) F 4:43
615 Graham Coffey Penrith  Div 6 (20km 2:00-2:10) Senior (>65) Div 6 (20km 2:00-2:10) M 4:43
621 Oscar Cahill Lane Cove  Div 6 (20km 2:00-2:10) Adult (25-65) Div 6 (20km 2:00-2:10) M 4:43
639 Geoff Dawes Brisbane Waters  Div 6 (20km 2:00-2:10) Senior (>65) Div 6 (20km 2:00-2:10) M 4:43
664 Albert. Cobb Brisbane Waters  Div 6 (20km 2:00-2:10) Senior (>65) Div 6 (20km 2:00-2:10) M 4:43
102 Lachlan Bakewell Hunter Valley  Div 1 (20km 1:30-1:40) Student (18-24) Div 1 (20km 1:30-1:40) M 14:03
103 Sam Djodan Hunter Valley  Div 1 (20km 1:30-1:40) Student (18-24) Div 1 (20km 1:30-1:40) M 14:03
105 Brendon Ross Newy  Div 1 (20km 1:30-1:40) Adult (25-65) Div 1 (20km 1:30-1:40) M 14:03
107 Todd Boreland Other  Div 1 (20km 1:30-1:40) Adult (25-65) Div 1 (20km 1:30-1:40) M 14:03
111 Shane Tagliabue aned Ray Baxter Hunter Valley  Div 1 (20km 1:30-1:40) Adult (25-65) Div 1 (20km 1:30-1:40) M 14:03
112 Daniel Tamsett Other  Div 1 (20km 1:30-1:40) Adult (25-65) Div 1 (20km 1:30-1:40) M 14:03
117 Suzie Rhydderch and Mitch Coffey Lane Cove  Div 1 (20km 1:30-1:40) Adult (25-65) Div 1 (20km 1:30-1:40) F 14:03
118 Cameron Tunbridge and Ronald Gene Burns Central Coast  Div 1 (20km 1:30-1:40) Adult (25-65) Div 1 (20km 1:30-1:40) M 14:03
119 Nathan Stewart Other  Div 1 (20km 1:30-1:40) Adult (25-65) Div 1 (20km 1:30-1:40) M 14:03
121 Isak Costello Other  Div 1 (20km 1:30-1:40) Student (18-24) Div 1 (20km 1:30-1:40) M 14:03
133 Andrew Wilkinson Brisbane Waters  Div 1 (20km 1:30-1:40) Adult (25-65) Div 1 (20km 1:30-1:40) M 14:03
140 Brett Greenwood Manly Warringah  Div 1 (20km 1:30-1:40) Adult (25-65) Div 1 (20km 1:30-1:40) M 14:03
201 Justin Borthwick Newy  Div 2 (20km 1:40-1:45) Adult (25-65) Div 2 (20km 1:40-1:45) M 15:07
202 Peter Hughes Windsor  Div 2 (20km 1:40-1:45) Adult (25-65) Div 2 (20km 1:40-1:45) M 15:07
203 Tony Hystek Lane Cove  Div 2 (20km 1:40-1:45) Adult (25-65) Div 2 (20km 1:40-1:45) M 15:07
204 Peter Manley Lane Cove  Div 2 (20km 1:40-1:45) Adult (25-65) Div 2 (20km 1:40-1:45) M 15:07
205 James Pralija Lane Cove  Div 2 (20km 1:40-1:45) Adult (25-65) Div 2 (20km 1:40-1:45) M 15:07
207 David Young Lane Cove  Div 2 (20km 1:40-1:45) Adult (25-65) Div 2 (20km 1:40-1:45) M 15:07
208 Stephen Morrow and Campbell Saunders Brisbane Waters  Div 2 (20km 1:40-1:45) Adult (25-65) Div 2 (20km 1:40-1:45) M 15:07
246 Peter Faherty and Gareth Stokes Sutherland Shire  Div 2 (20km 1:40-1:45) Adult (25-65) Div 2 (20km 1:40-1:45) M 15:07
301 Matthew Swann and Duncan Johnstone Lane Cove  Div 3 (20km 1:45-1:50) Adult (25-65) Div 3 (20km 1:45-1:50) M 16:30
302 Matthew Dunbar Sydney Northern Beaches Kayak Club  Div 3 (20km 1:45-1:50) Junior (< 18) Div 3 (20km 1:45-1:50) M 16:30
303 Laura Lee Windsor  Div 3 (20km 1:45-1:50) Adult (25-65) Div 3 (20km 1:45-1:50) F 16:30
304 Deb Buchan and Jeff Buchan Sutherland Shire  Div 3 (20km 1:45-1:50) Adult (25-65) Div 3 (20km 1:45-1:50) F 16:30
317 Craig Dodd Brisbane Waters  Div 3 (20km 1:45-1:50) Adult (25-65) Div 3 (20km 1:45-1:50) M 16:30
344 David Little Manly Warringah  Div 3 (20km 1:45-1:50) Adult (25-65) Div 3 (20km 1:45-1:50) M 16:30
348 Greg Morris and Warwick Sherwood Lane Cove  Div 3 (20km 1:45-1:50) Adult (25-65) Div 3 (20km 1:45-1:50) M 16:30
350 Mick Carroll Central Coast  Div 3 (20km 1:45-1:50) Adult (25-65) Div 3 (20km 1:45-1:50) M 16:30
402 Marg and Rob Cook Central Coast  Div 4 (20km 1:50-1:55) Adult (25-65) Div 4 (20km 1:50-1:55) F 17:36
403 Guy Holloway and Charly Wellard Newy  Div 4 (20km 1:50-1:55) Adult (25-65) Div 4 (20km 1:50-1:55) F 17:36
406 Tom Simmat Lane Cove  Div 4 (20km 1:50-1:55) Senior (>65) Div 4 (20km 1:50-1:55) M 17:36
407 Naomi Johnson Lane Cove  Div 4 (20km 1:50-1:55) Adult (25-65) Div 4 (20km 1:50-1:55) F 17:36
409 Don Johnstone Lane Cove  Div 4 (20km 1:50-1:55) Adult (25-65) Div 4 (20km 1:50-1:55) M 17:36
424 Rodrigo Matamala Lane Cove  Div 4 (20km 1:50-1:55) Adult (25-65) Div 4 (20km 1:50-1:55) M 17:36
428 Scott Harris Manly Warringah  Div 4 (20km 1:50-1:55) Adult (25-65) Div 4 (20km 1:50-1:55) M 17:36
431 Jeremy Spear Lane Cove  Div 4 (20km 1:50-1:55) Adult (25-65) Div 4 (20km 1:50-1:55) M 17:36
436 Geoff Baggett Manly Warringah  Div 4 (20km 1:50-1:55) Senior (>65) Div 4 (20km 1:50-1:55) M 17:36
438 Warwick Nichols Hunter Valley  Div 4 (20km 1:50-1:55) Adult (25-65) Div 4 (20km 1:50-1:55) M 17:36
441 Daniela Angela Torre Manly Warringah  Div 4 (20km 1:50-1:55) Adult (25-65) Div 4 (20km 1:50-1:55) F 17:36
445 Richard Fox Burley Griffin  Div 4 (20km 1:50-1:55) Adult (25-65) Div 4 (20km 1:50-1:55) M 17:36
446 Wade Rowston Lane Cove  Div 4 (20km 1:50-1:55) Adult (25-65) Div 4 (20km 1:50-1:55) M 17:36
503 Greg Hillier Hunter Valley  Div 5 (20km 1:55-2:00) Adult (25-65) Div 5 (20km 1:55-2:00) M 18:59
504 JEFF HOSNELL Lane Cove  Div 5 (20km 1:55-2:00) Adult (25-65) Div 5 (20km 1:55-2:00) M 18:59
505 ROBERT LLEWELLYN-JONES Lane Cove  Div 5 (20km 1:55-2:00) Adult (25-65) Div 5 (20km 1:55-2:00) M 18:59
506 Gabrielle Hurley Burley Griffin  Div 5 (20km 1:55-2:00) Adult (25-65) Div 5 (20km 1:55-2:00) F 18:59
507 Nadya Mikhailova Cronulla Sutherland  Div 5 (20km 1:55-2:00) Adult (25-65) Div 5 (20km 1:55-2:00) F 18:59
508 Sally Verheul Hunter Valley  Div 5 (20km 1:55-2:00) Adult (25-65) Div 5 (20km 1:55-2:00) F 18:59
509 Bernie Craggs Just Paddlers  Div 5 (20km 1:55-2:00) Adult (25-65) Div 5 (20km 1:55-2:00) M 18:59
510 Dallas Newman and Lorraine Harper-Horak Cronulla Sutherland  Div 5 (20km 1:55-2:00) Adult (25-65) Div 5 (20km 1:55-2:00) F 18:59
802 Ray Weekes Hunter Valley  Div 8 (15km) Adult (25-65) Div 8 (15km) M 20:29
804 Mitchell O'Loughlin Cronulla Sutherland  Div 8 (15km) Junior (< 18) Div 8 (15km) M 20:29
805 Scott Tyers Windsor  Div 8 (15km) Adult (25-65) Div 8 (15km) M 20:29
829 Leslie Howard Windsor  Div 8 (15km) Adult (25-65) Div 8 (15km) M 20:29
830 Geoffery Horsnell Manly Warringah  Div 8 (15km) Senior (>65) Div 8 (15km) M 20:29
831 Sue and Marone Fine Manly Warringah  Div 8 (15km) Adult (25-65) Div 8 (15km) F 20:29
901 John Burkett Manly Warringah  Div 9 (10km <1:00) Adult (25-65) Div 9 (10km <1:00) M 22:16
902 Paul Carter Central Coast  Div 9 (10km <1:00) Adult (25-65) Div 9 (10km <1:00) M 22:16
903 Phillip Geddes Lane Cove  Div 9 (10km <1:00) Senior (>65) Div 9 (10km <1:00) M 22:16
906 Stephen Wade Hunter Valley  Div 9 (10km <1:00) Senior (>65) Div 9 (10km <1:00) M 22:16
907 Stephen Supple Manly Warringah  Div 9 (10km <1:00) Adult (25-65) Div 9 (10km <1:00) M 22:16
909 Gary Mears and Peter McGee Hunter Valley  Div 9 (10km <1:00) Adult (25-65) Div 9 (10km <1:00) M 22:16
912 Judy Greenidge and Jil Parker Windsor  Div 9 (10km <1:00) Adult (25-65) Div 9 (10km <1:00) F 22:16
949 Janet Small and Bruce Sherlock Sutherland Shire  Div 9 (10km <1:00) Adult (25-65) Div 9 (10km <1:00) F 22:16
1001 Allison Bilbow Lane Cove  Div 10 (10km 1:00-1:04) Adult (25-65) Div 10 (10km 1:00-1:04) F 23:43
1002 Guy Fiddes Newy  Div 10 (10km 1:00-1:04) Adult (25-65) Div 10 (10km 1:00-1:04) M 23:43
1004 Nick Naughton Central Coast  Div 10 (10km 1:00-1:04) Senior (>65) Div 10 (10km 1:00-1:04) M 23:43
1005 Mike Wilson Hunter Valley  Div 10 Rank Senior (>65) Div 10 Rank M 23:43
1006 Cheryl and Mark Bretag Newy  Div 10 (10km 1:00-1:04) Adult (25-65) Div 10 (10km 1:00-1:04) M 23:43
1007 Franz Lauenstein Cronulla Sutherland  Div 10 (10km 1:00-1:04) Adult (25-65) Div 10 (10km 1:00-1:04) M 23:43
1008 Graeme Ison Burley Griffin  Div 10 (10km 1:00-1:04) Senior (>65) Div 10 (10km 1:00-1:04) M 23:43
1009 Darren Forbes and Malcolm Lewis Newy  Div 10 Rank Senior (>65) Div 10 Rank M 23:43
1015 Peter Harris Lane Cove  Div 10 (10km 1:00-1:04) Senior (>65) Div 10 (10km 1:00-1:04) M 23:43
1101 Ian Davey Newy  Div 11 (10km 1:04-1:08) Adult (25-65) Div 11 (10km 1:04-1:08) M 25:10
1102 Andrew Lynn Windsor  Div 11 (10km 1:04-1:08) Adult (25-65) Div 11 (10km 1:04-1:08) M 25:10
1103 Darryn Egan Penrith  Div 11 (10km 1:04-1:08) Adult (25-65) Div 11 (10km 1:04-1:08) M 25:10
1104 Allan Newhouse Burley Griffin  Div 11 (10km 1:04-1:08) Senior (>65) Div 11 (10km 1:04-1:08) M 25:10
1105 Alan Pierson Hunter Valley  Div 11 (10km 1:04-1:08) Adult (25-65) Div 11 (10km 1:04-1:08) M 25:10
1106 Karen Schofield Brisbane Waters  Div 11 (10km 1:04-1:08) Adult (25-65) Div 11 (10km 1:04-1:08) F 25:10
1107 Barry Higgins Sutherland Shire  Div 11 Rank Adult (25-65) Div 11 Rank M 25:10
1108 Michael Lieberman Manly Warringah  Div 11 Rank Adult (25-65) Div 11 Rank M 25:10
1113 Sue Huehn Penrith  Div 11 (10km 1:04-1:08) Adult (25-65) Div 11 (10km 1:04-1:08) F 25:10
1133 Barry Lowe Penrith  Div 11 (10km 1:04-1:08) Senior (>65) Div 11 (10km 1:04-1:08) M 25:10
1135 Ian Wrenford Lane Cove  Div 11 (10km 1:04-1:08) Adult (25-65) Div 11 (10km 1:04-1:08) M 25:10
1201 Nicholas Chung Hunter Valley  Div 12 Rank Junior (< 18) Div 12 Rank M 26:31
1202 Lachie Wrenford Lane Cove  Div 12 (10km >1:08) Student (18-24) Div 12 (10km >1:08) M 26:31
1203 Alex Conley Manly Warringah  Div 12 Rank Junior (< 18) Div 12 Rank M 26:31
1204 Charlie Dunkley Newy  Div 12 Rank Adult (25-65) Div 12 Rank M 26:31
1205 Duncan Handley Newy  Div 12 Rank Adult (25-65) Div 12 Rank M 26:31
1208 Michael Keegan Newy  Div 12 (10km >1:08) Senior (>65) Div 12 (10km >1:08) M 26:31
1300 Lachlan Stokes Sutherland Shire  Div 13 (5km) Junior (< 18) Div 13 (5km) M 28:04
1301 Owen Walton Central Coast  Div 13 (5km) Senior (>65) Div 13 (5km) M 28:04
1302 Albert Laurendet Sutherland Shire  Div 13 (5km) Senior (>65) Div 13 (5km) M 28:04
1303 Annabella Dorsman Cronulla Sutherland  Div 13 (5km) Junior (< 18) Div 13 (5km) F 28:04
1305 Allan Hall Other  Div 13 (5km) Adult (25-65) Div 13 (5km) M 28:04
1306 Jenny Liu Ward and Jack Ward Newy  Div 13 (5km) Adult (25-65) Div 13 (5km) F 28:04
1307 John Greathead Lane Cove  Div 13 (5km) Senior (>65) Div 13 (5km) M 28:04
1308 Peter and William Dorsman Cronulla Sutherland  Div 13 (5km) Adult (25-65) Div 13 (5km) M 28:04