Cheddar Gorge Challenge - 24th June 2018

Sunday, June 24, 2018 10:08 (GMT+1) - Start list

Race info
Sport: Running - trail
Location: Priddy, United Kingdom
Start type: Manual wave start
Wave grouping: Custom
Racers: 109
Updated: Monday, July 2, 2018 19:53 (GMT+1)
Organized by: Relish The Great Outdoors Ltd
Race website: www.RelishRunningRaces.com

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Gender Start time
402 Tim Angel   10km Male (40-49) M +45:00
404 emelie arnold   10km Female (20-39) F +45:00
405 Caroline Bamford Hungerford Hares  10km Female (50-59) F +45:00
406 Hayley Bennett Bristol & West AC  10km Female (20-39) F +45:00
407 Brian Billington Hungerford Hares  10km Male (40-49) M +45:00
408 Samantha Bohin   10km Female (20-39) F +45:00
409 Sam Broadway   10km Male (20-39) M +45:00
423 John Chivers   10km Male (40-49) M +45:00
426 Nick Clark Reading Joggers  10km Male (50-59) M +45:00
432 William Couzens Chippenham Harriers  10km Male (20-39) M +45:00
435 Michelle Coveney Calne Running Club  10km Female (40-49) F +45:00
437 John Dickens   10km Male (40-49) M +45:00
440 Helen Dickens   10km Female (40-49) F +45:00
445 simon dunk vcac  10km Male (60+) M +45:00
449 Nick Duppa-Miller   10km Male (40-49) M +45:00
458 Andrew Galey   10km Male (40-49) M +45:00
466 Martin Hitt   10km Male (20-39) M +45:00
467 Alistair Inkersole   10km Male (20-39) M +45:00
476 Lisa Jane Lovett   10km Female (50-59) F +45:00
477 Laura millard   10km Female (20-39) F +45:00
478 David Millard   10km Male (50-59) M +45:00
479 William Pettitt   10km Male (20-39) M +45:00
483 Sam Ricketts   10km Male (20-39) M +45:00
485 Chloe Skinner   10km Female (20-39) F +45:00
487 Ben Skinner   10km Male (20-39) M +45:00
488 Jeremy Stevens   10km Male (20-39) M +45:00
491 aaron sutton   10km Male (20-39) M +45:00
494 Kelly Walsh   10km Female (40-49) F +45:00
497 Marc Whyborn   10km Male (40-49) M +45:00
300 Les Simmons   10km Male (50-59) M +54:30
528 Christopher Beavis Trail Running Association  10km Male (20-39) M +54:30
530 Helen Beazer   10km Female (20-39) F +54:30
531 Fran Braddick   10km Female (50-59) F +54:30
533 Martin Charles   10km Male (40-49) M +54:30
536 Meggie Cumini Maidenhead Athletic Club  10km Female (40-49) F +54:30
538 Steven Down   10km Male (40-49) M +54:30
541 Rosie Ford Bodmin wormen club  10km Female (20-39) F +54:30
543 Helen Gough   10km Female (20-39) F +54:30
545 Jen Hoffman   10km Female (20-39) F +54:30
546 Nicola Howard   10km Female (20-39) F +54:30
547 Danielle Howe   10km Female (20-39) F +54:30
548 Lee Hutchinson   10km Male (20-39) M +54:30
549 hannah hynson   10km Female (20-39) F +54:30
553 Trisha Kelly   10km Female (20-39) F +54:30
554 Matt King   10km Male (20-39) M +54:30
556 Andrew Knott UK Run Chat  10km Male (40-49) M +54:30
559 Jack Lister   10km Male (20-39) M +54:30
560 Daniel Lunnon   10km Male (50-59) M +54:30
562 Vicki Murfin   10km Female (20-39) F +54:30
563 Kaarina Neate   10km Female (40-49) F +54:30
567 Martyn Pegler   10km Male (20-39) M +54:30
569 Andrew Phare   10km Male (40-49) M +54:30
570 LURDES SUSANA PRIETO MONTIEL   10km Female (20-39) F +54:30
571 Rachel Roberts   10km Female (20-39) F +54:30
579 Glenn Sedgwick   10km Male (40-49) M +54:30
582 Fenella Shelton   10km Female (20-39) F +54:30
583 Ian Shopland   10km Male (20-39) M +54:30
587 Nyree Stewart-Beavis Trail Running Association  10km Female (20-39) F +54:30
588 Ryan Valentine   10km Male (40-49) M +54:30
589 Martin Vanden   10km Male (20-39) M +54:30
590 Neil Walton   10km Male (50-59) M +54:30
591 Bobby Walton-Knight   10km Male (40-49) M +54:30
594 Camilla Walton-Knight   10km Junior Female (U20) F +54:30
595 Lukas Webb   10km Male (50-59) M +54:30
1039 Ysella Ash   10km Female (20-39) F +1:04:00
1043 sophie beaumont   10km Female (20-39) F +1:04:00
1044 lisa celesste   10km Female (40-49) F +1:04:00
1082 Louise Clinton   10km Female (20-39) F +1:04:00
1084 Andrew Clinton   10km Male (20-39) M +1:04:00
1089 Jonathan Downer   10km Male (40-49) M +1:04:00
1132 Hayley Field   10km Female (40-49) F +1:04:00
1137 Will Harries   10km Male (20-39) M +1:04:00
1150 Zoe Howell   10km Female (20-39) F +1:04:00
1176 Samantha Ingram   10km Female (40-49) F +1:04:00
1178 Jonny Li   10km Male (20-39) M +1:04:00
1181 Eleanor Maspero Weston Athletics club  10km Female (20-39) F +1:04:00
1185 Daniel Mill   10km Male (20-39) M +1:04:00
1191 Kim O'Donnell   10km Female (20-39) F +1:04:00
1214 Kirsty Page Weston Athletics club  10km Female (20-39) F +1:04:00
1218 Nigel Parr   10km Male (50-59) M +1:04:00
1226 Carl Ruxton   10km Male (50-59) M +1:04:00
1227 Nicholas Ruxton   10km Male (60+) M +1:04:00
1238 Mike Smith   10km Male (50-59) M +1:04:00
1239 Matthew Stocker   10km Male (40-49) M +1:04:00
1240 Rachel Tod   10km Female (20-39) F +1:04:00
1258 John Tyler   10km Male (20-39) M +1:04:00
1271 Rob Fuller   10km Male (20-39) M +1:04:00
1279 Catrina Statham   10km Female (20-39) M +1:04:00
1326 Jackie Huxtable   10km Female (50-59) F +1:04:00
1336 Jamie Huxtable   10km Male (50-59) M +1:04:00
1340 Chris Constable Chippenham Harriers  10km Male (60+) M +1:04:00
1341 Nick Rice   10km Male (40-49) M +1:04:00
1348 Bob Depledge South West Vets  10km Male (60+) M +1:04:00
1360 Edward Nelms   10km Male (40-49) M +1:04:00
1366 Russell Bradford   10km Male (50-59) M +1:04:00
1370 Harrison Tanner   10km Male (20-39) M +1:04:00
1376 Mark Shields Minehead AC  10km Male (40-49) M +1:04:00
1378 Harry Ebdon Frome Running Club  10km Male (50-59) M +1:04:00
1388 Peter Billberg Hogby IF  10km Male (50-59) M +1:04:00
1395 Gustat Billberg   10km Male (20-39) M +1:04:00
1401 Dayle Walker   10km Female (20-39) F +1:04:00
1405 Jonathan Walker Ampthill Flitwick Flyers  10km Male (50-59) M +1:04:00
1410 Zoe Cornock   10km Female (40-49) F +1:04:00
1429 David Richard Cross   10km Male (50-59) M +1:04:00
1433 George Fraser TACH  10km Female (40-49) F +1:04:00
1434 Jonathan Suttle   10km Male (20-39) M +1:04:00
1435 Megan Hutchings   10km Junior Female (U20) F +1:04:00
1436 Martha James   10km Female (20-39) F +1:04:00
1437 Ed Russell   10km Male (20-39) M +1:04:00