2018 Wetland Wander - PCPS Race 4

Sunday, June 3, 2018 09:59 (GMT+10) - Start list

Race info
Sport: Paddling
Location: South Brisbane, Australia
Start type: Manual wave start
Wave grouping: Custom
Racers: 129
Updated: Thursday, June 7, 2018 10:09 (GMT+10)
Organized by: Varsity Lakes Paddlers Club

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Wave Start time
100 Jason Keating Sunshine Coast Paddle Sportsclub  18km L1 L1-pink +0:00
101 Tim Fitzsimmons Brisbane Paddlers Club  18km L1 L1-pink +0:00
102 Hayden Lester Brisbane Paddlers Club  18km L1 L1-pink +0:00
103 Daniel Mole Wynnum Redlands Canoe Club  18km L1 L1-pink +0:00
112 Stuart Bryson Brisbane Canoeing  18km L2 L2-orange +0:00
113 Gavin Cook Brisbane Paddlers Club  18km L2 L2-orange +0:00
114 Tom Armitt Brisbane Paddlers Club  18km L2 L2-orange +0:00
115 Mark Gardner West End Canoe Club  18km L2 L2-orange +0:00
116 Geoff Pearce Sunshine Coast Paddle Sportsclub  18km L2 L2-orange +0:00
117 Rick Finch Currumbin Creek Paddlers Club  18km L2 L2-orange +0:00
125 Peter Hopwood Brisbane Canoeing  18km L3 L3-yellow +0:00
126 Chris Clarke Sunshine Coast Paddle Sportsclub  18km L3 L3-yellow +0:00
127 Matt Phyland Varsity Lakes Paddlers Club  18km L3 L3-yellow +0:00
129 Erin Blanch Currumbin Creek Paddlers Club  18km L3 L3-yellow +0:00
130 Flavio Rosano Brisbane Paddlers Club  18km L3 L3-yellow +0:00
131 Bevan Dittberner Sandgate Canoe Club  18km L3 L3-yellow +0:00
132 Franz DuPlessis No club  18km L3 L3-yellow +0:00
134 John Fredericks Brisbane Paddlers Club  18km L3 L3-yellow +0:00
135 Bryn Davis Sunshine Coast Paddle Sportsclub  18km L3 L3-yellow +0:00
141 Jamie Boyle Varsity Lakes Paddlers Club  18km L4 L4-red +1:34
142 Samantha Blanchard Wynnum Redlands Canoe Club  18km L4 L4-red +1:34
143 Jude McMinn & Michele Waldron Varsity Lakes Paddlers Club  18km L4 L4-red +1:34
144 Mick Skinner Noosa Loggerheads Canoe Club  18km L4 L4-red +1:34
145 John Gallagher Brisbane Paddlers Club  18km L4 L4-red +1:34
146 David Wilson Sandgate Canoe Club  18km L4 L4-red +1:34
147 Andrew Keegan No club  18km L4 L4-red +1:34
149 Stanley Kreis Sunshine Coast Paddle Sportsclub  18km L4 L4-red +1:34
150 Mazi Agah Varsity Lakes Paddlers Club  18km L4 L4-red +1:34
151 Graeme Hudson & Delia West Sunshine Coast Paddle Sportsclub  18km L4 L4-red +1:34
152 Trent Litherland Sandgate Canoe Club  18km L4 L4-red +1:34
153 Paul Lange Sandgate Canoe Club  18km L4 L4-red +1:34
154 Craig Chapman Brisbane Paddlers Club  18km L4 L4-red +1:34
200 Matt Steinacher Brisbane Paddlers Club  18km L5 L5-brown +1:34
201 Grant Epple & Linda Burnett Currumbin Creek Paddlers Club  18km L5 L5-brown +1:34
202 Michael Voss Varsity Lakes Paddlers Club  18km L5 L5-brown +1:34
203 Greg Davey Mooloolaba Paddlers  18km L5 L5-brown +1:34
204 Robert Fahey Bonville Creek Kayaking Club  18km L5 L5-brown +1:34
205 Jeff Stuart West End Canoe Club  18km L5 L5-brown +1:34
206 Greg Cairns Sunshine Coast Paddle Sportsclub  18km L5 L5-brown +1:34
207 Gary Davie Currumbin Creek Paddlers Club  18km L5 L5-brown +1:34
208 Tony Worrad Currumbin Creek Paddlers Club  18km L5 L5-brown +1:34
221 Ian Swane Sandgate Canoe Club  18km L6 L6-green +3:13
222 Tony Bowman No club  18km L6 L6-green +3:13
223 Mark Haling Brisbane Paddlers Club  18km L6 L6-green +3:13
224 Melissa Bull Sandgate Canoe Club  18km L6 L6-green +3:13
240 Marilyn Drynan North West Canoe Club  18km L7 L7-blue +3:13
241 James Monkivitch Brisbane Paddlers Club  18km L7 L7-blue +3:13
250 Mark Kenway Currumbin Creek Paddlers Club  18km L8 L8-black +3:13
251 Frank Kingma Varsity Lakes Paddlers Club  18km L8 L8-black +3:13
252 April Davie Currumbin Creek Paddlers Club  18km L8 L8-black +3:13
500 Peter O'Leary & Tom Roberts Victoria  12km M1 M1-pink +4:52
501 Aiden Thompson Varsity Lakes Paddlers Club  12km M1 M1-pink +4:52
502 Stephen Kelly No club  12km M1 M1-pink +4:52
514 Ian Craig Currumbin Creek Paddlers Club  12km M3 M3-yellow +4:52
517 David Bicknell Wynnum Redlands Canoe Club  12km M3 M3-yellow +4:52
523 Chantel Luxton & Izzy Gill Varsity Lakes Paddlers Club  12km M4 M4-red +4:52
536 Phil Makings Far North Coast Canoe Club  12km M5 M5-brown +4:52
537 Mark Sanderson Greater Logan Canoe Club  12km M5 M5-brown +4:52
538 Michael & Debbie Morgan Wynnum Redlands Canoe Club  12km M5 M5-brown +4:52
539 Lachlan Carkeet Sandgate Canoe Club  12km M5 M5-brown +4:52
401 Ray Robinson Sunshine Coast Paddle Sportsclub  12km M6 M6-green +6:30
403 Philip Arnold No club  12km M6 M6-green +6:30
404 Ray Brandt Sandgate Canoe Club  12km M6 M6-green +6:30
405 David Stewart & Trish Young Newport Waters Canoe Club  12km M6 M6-green +6:30
406 John Pawlow No club  12km M6 M6-green +6:30
407 Bruce Taylor & Barbara Davies Far North Coast Canoe Club  12km M6 M6-green +6:30
408 Scott Atkins Sunshine Coast Paddle Sportsclub  12km M6 M6-green +6:30
409 Mary Stewart & Maurice Coutrance Newport Waters Canoe Club  12km M6 M6-green +6:30
410 Stu Patrick Varsity Lakes Paddlers Club  12km M6 M6-green +6:30
412 Dan Kuznetsov Indooroopilly Canoe Club  12km M6 M6-green +6:30
413 Cameron Mason Sandgate Canoe Club  12km M6 M6-green +6:30
414 Greg Litherland Sandgate Canoe Club  12km M6 M6-green +6:30
415 Andrew Seymour No club  12km M6 M6-green +6:30
416 Jenny Theiss Sandgate Canoe Club  12km M6 M6-green +6:30
347 Peter Cooke Springfield Canoe Club  12km M8 M8-black +8:14
348 Nikki Bamforth Brisbane Paddlers Club  12km M8 M8-black +8:14
349 Diana Grunwald No club  12km M8 M8-black +8:14
350 Blake Daddo Currumbin Creek Paddlers Club  12km M8 M8-black +8:14
420 John Donkersloot Greater Logan Canoe Club  12km M7 M7-blue +8:14
421 Tom Gill Varsity Lakes Paddlers Club  12km M7 M7-blue +8:14
422 Geoffrey Edwards Southport SLSC  12km M7 M7-blue +8:14
423 Mark Mustchin Sandgate Canoe Club  12km M7 M7-blue +8:14
441 Siti Abul Khalid Springfield Canoe Club  12km M8 M8-black +8:14
443 Trish Sanderson Greater Logan Canoe Club  12km M8 M8-black +8:14
445 Anna Harrison Brisbane Paddlers Club  12km M8 M8-black +8:14
447 Brent Painter No club  12km M8 M8-black +8:14
448 James Pitman Brisbane Canoeing  12km M8 M8-black +8:14
449 Annette Sherratt Varsity Lakes Paddlers Club  12km M8 M8-black +8:14
450 Ross Dennis Bribie Paddlers  12km M8 M8-black +8:14
540 Nicolas McConnell Brisbane Paddlers Club  12km M5 M7-blue +8:14
325 Richard Dower Brisbane Sup  12km M9 M9-white +9:26
326 Bill Young Sandgate Canoe Club  12km M9 M9-white +9:26
327 Katrina Harrison Brisbane Sup  12km M9 M9-white +9:26
328 Kylie Hirst Brisbane Paddlers Club  12km M9 M9-white +9:26
329 Colin Cussel Far North Coast Canoe Club  12km M9 M9-white +9:26
330 Allan Jackson No club  12km M9 M9-white +9:26
333 Nadia O'Carroll Varsity Lakes Paddlers Club  12km M9 M9-white +9:26
334 Allan Hayes SUPSA  12km M9 M9-white +9:26
335 Bill Kennedy Varsity Lakes Paddlers Club  12km M9 M9-white +9:26
336 Julieanne White SUPSA  12km M9 M9-white +9:26
337 Anthony Benn Greater Logan Canoe Club  12km M9 M9-white +9:26
98 Lochie Lovell Sunshine Coast Paddle Sportsclub  6km S2 S2-stripe +10:45
99 Sue Gollagher Sandgate Canoe Club  6km S5 S5-stripe +10:45
190 Woody Vidgen Byron Surf  6km S3 S3-stripe +10:45
191 Jason Anderson Brisbane Sup  6km S5 S5-stripe +10:45
193 Steven Williams Brisbane Sup  6km S5 S5-stripe +10:45
194 Nathan & Penn Wilson No club  6km S3 S3-stripe +10:45
196 Allen Hume Brisbane Sup  6km S3 S3-stripe +10:45
197 Rosina McAntee Sandgate Canoe Club  6km S1 S1-stripe +10:45
198 Jessica Oates Sandgate Canoe Club  6km S3 S3-stripe +10:45
199 Ella Dickson Sandgate Canoe Club  6km S3 S3-stripe +10:45
300 Simon Prosser No club  6km S5 S5-stripe +10:45
301 Jim Dickson Just Paddlers  6km S4 S4-stripe +10:45
302 Caitlin Mason Sandgate Canoe Club  6km S1 S1-stripe +10:45
303 Tahlia Bold Sandgate Canoe Club  6km S1 S1-stripe +10:45
304 Joelie Enever Sandgate Canoe Club  6km S1 S1-stripe +10:45
305 Sallyanne Gardner Indooroopilly Canoe Club  6km S4 S4-stripe +10:45
306 Joshua Parkinson Varsity Lakes Paddlers Club  6km S2 S2-stripe +10:45
307 Natasha Parkinson Varsity Lakes Paddlers Club  6km S3 S3-stripe +10:45
308 Noa Reiss & Milena Hobbs Sandgate Canoe Club  6km S3 S3-stripe +10:45
309 Martyn Dwight Greater Logan Canoe Club  6km S3 S3-stripe +10:45
516 Rick Fullerton Indooroopilly Canoe Club  12km M3 S1-stripe +10:45
704 Mia Scheidler Sandgate Canoe Club  3km Junior jnr-stripe +12:17
705 Euan Gordan Sandgate Canoe Club  3km Junior jnr +12:17
706 Jay Buck Sandgate Canoe Club  3km Junior jnr +12:17
707 Jaxson Burns Sandgate Canoe Club  3km Junior jnr +12:17
708 Amelie Geary Sandgate Canoe Club  3km Junior jnr +12:17
709 John Merdeith Sandgate Canoe Club  3km Junior jnr +12:17
710 Jayda Bold Sandgate Canoe Club  3km Junior jnr +12:17