Wed Night Worlds 5/16/18 p/b TREK Store

Wednesday, May 16, 2018 6:02 PM (GMT-7) - Start list

Race info
Sport: Cycling - mtn cross-country
Location: SeaTac, WA, United States
Start type: Manual wave start
Wave grouping: By distance
Racers: 68
Updated: Friday, May 25, 2018 1:23 PM (GMT-7)
Organized by: Spark Plug Promotions/NW MTB Series
Race website: http://nwmtbseries.com/

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

  • Summary »
  • Cat 3 (6pm/3 laps/45min) - Adult
Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Age Gender Start time
350 Catherine Downs Spokeswomen Racing  Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Adult 34 F +0:00
352 Travis Erickson G.H.Y. Bikes  Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Adult 37 M +0:00
353 Dave Larson   Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Adult 58 M +0:00
354 Vince Partridge Red Santa  Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Adult 46 M +0:00
355 Allen Levine GHY Bikes  Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Adult 40 M +0:00
356 Pat Tongue RTB  Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Adult 53 M +0:00
358 Scott Tongue Raise The Bar  Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Adult 50 M +0:00
359 John Gold   Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Adult 51 M +0:00
360 Mark Spencer-Coons   Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Adult 53 M +0:00
361 Brian Marr Alki Rubicon  Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Adult 42 M +0:00
362 B. Volkert Team Double Check  Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Adult 67 M +0:00
363 Thomas Glover NW Epic Series  Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Adult 43 M +0:00
369 Eric Evanson Kirkland Bicycle  Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Adult 53 M +0:00
372 John Roberts   Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Adult 63 M +0:00
374 John Mcconnell   Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Adult 42 M +0:00
376 Larry Steinberg Black Sheep Squadron  Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Adult 50 M +0:00
378 Michael Birdwell   Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Adult 52 M +0:00
379 David Llapitan   Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Adult 49 M +0:00
380 David Hurt   Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Adult 39 M +0:00
382 Jason Sobottka Old Town Bicycle PB Ritzman Construction  Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Adult 43 M +0:00
383 Jim Phillips   Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Adult 41 M +0:00
384 John Greer Team Doublecheck  Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Adult 52 M +0:00
385 Tracey Gramenz   Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Adult 36 F +0:00
389 Sarah Hansen Indigenous Wheel Co Factory Team  Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Adult 39 F +0:00
397 Nathan Sabol Rad Racing NW  Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Junior 12 M +0:00
404 Steve Wyand Hotwire / Alki Velo  Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Adult 51 M +0:00
409 Herman Meyer Bacon Stealer Racing  Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Junior 14 M +0:00
410 Katherine Meyer Tiger Kitty Racing  Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Adult 51 F +0:00
414 Dawn Hassel Ridge Cyclesport  Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Adult 49 F +0:00
415 Deenie Robertson   Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Adult 54 F +0:00
417 Andrew Demeter   Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Adult 46 M +0:00
418 Shawn Peerson Dyna Racing Team  Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Adult 47 M +0:00
420 Lori Mehl Brazel   Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Adult 56 M +0:00
421 Tracy Ross Fell Swoop/Wednesday Night Worlds  Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Adult 62 M +0:00
424 Tom Platt Dyna Racing  Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Adult 50 M +0:00
427 Dennis Nadeau   Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Adult 55 M +0:00
428 Sam Macray   Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Junior 14 M +0:00
429 Matt McClung   Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Adult 47 M +0:00
432 Ben Spencer Los Toadies  Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Adult 52 M +0:00
438 Seth Bedwell Dyna Racing  Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Adult 43 M +0:00
439 Olivia Brown   Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Adult 33 F +0:00
440 Jared King Dyna Racing  Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Adult 35 M +0:00
442 Rory Arp   Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Adult 36 M +0:00
448 Aaron Berntson   Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Adult 53 M +0:00
451 Cynthia Maree   Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Adult 50 F +0:00
452 Scott Mcnees Night Owl Cycling  Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Adult 47 M +0:00
453 Matt Soja PCP Racing  Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Adult 44 M +0:00
462 Andrea Leuschke Black Sheep Velo  Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Adult 47 F +0:00
463 Jenn Arp   Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Adult 35 F +0:00
464 Mason Hainsworth   Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Junior 13 M +0:00
465 John Sullivan BSV  Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Adult 58 M +0:00
466 Eric Trujillo Tacoma Bike Racing Team  Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Adult 35 M +0:00
468 John Parejko   Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Adult 38 M +0:00
471 Alan Pavkovic EPIC Racing  Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Adult 43 M +0:00
475 Todd Reedy   Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Adult 55 M +0:00
485 Joel Stickney Schooner Exact  Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Adult 44 M +0:00
492 Tina Donahue Alki | Rubicon Racing  Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Adult 35 F +0:00
493 Gabe Hajiani Alki | Rubicon Racing  Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Adult 46 M +0:00
494 John Cain   Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Adult 49 M +0:00
495 Kirk Pesce Seattle Movers  Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Adult 45 M +0:00
496 Bryan Petersen   Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Adult 43 M +0:00
497 Sequoia Young   Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Adult 22 F +0:00
498 Amanda Wolfe Hotwire/Alki Velo  Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Adult 37 F +0:00
499 Mark Orr Egencia  Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Adult 41 M +0:00
500 Jack Stringham Guild Mortgage  Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Adult 52 M +0:00
501 Watson Sallay Taco Time NW  Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Adult 31 M +0:00
502 Jamie Cooke HODALA  Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Adult 44 M +0:00
503 Luke Duvall   Cat 3 (6pm/3 laps/45min) Adult 35 M +0:00