2018 Gladstone Harbour Festival Fun Run

Friday, March 30, 2018 07:00 (GMT+10) - Start list

Race info
Sport: Running - road
Location: Gladstone QLD, Australia
Start type: Mass start
Racers: 249
Updated: Monday, May 14, 2018 22:23 (GMT+10)
Organized by: Gladstone Road Runners Inc
Race website: http://www.gladstoneroadrunners.com
Race notes
Link to Timing Wizards results
From this link you can print your finisher's certificate.
Show more Show less

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Bib Racer name
Distance Category Gender Start time
264 Michael Boehm 3km Masters M 07:00:00
278 Ellen Abbott 3km Senior F 07:00:00
267 Tiana Keenan 3km Sub-Junior F 07:00:00
263 Toby Patrick 3km Sub-Junior M 07:00:00
231 Jo Huth 3km Masters F 07:00:00
242 Ryan Walz 3km Junior M 07:00:00
283 Allan Little 3km Masters M 07:00:00
286 Julie Evans 3km Masters F 07:00:00
284 Kobie Bultreys 3km Sub-Junior M 07:00:00
258 Jaryd Grantham 3km Senior M 07:00:00
351 Noah Van Itallie 3km Sub-Junior M 07:00:00
244 Braedy Honor 3km Junior M 07:00:00
265 Rowan Ward 3km Junior F 07:00:00
352 Jon Van Itallie 3km Masters M 07:00:00
417 Leah Anastasopoulos 3km Masters F 07:00:00
229 Ava Hetherington 3km Sub-Junior F 07:00:00
332 Leigh Scherer 3km Masters F 07:00:00
316 Alison Cox 3km Masters F 07:00:00
340 Bruce Parry 3km Sub-Junior M 07:00:00
256 Matilda Bayntun 3km Sub-Junior F 07:00:00
239 Keeran Townsend 3km Sub-Junior M 07:00:00
251 Jodie Brown 3km Masters F 07:00:00
248 Kuranda Townsend 3km Sub-Junior F 07:00:00
255 Declan Lynam 3km Sub-Junior M 07:00:00
287 Jess Bray 3km Senior F 07:00:00
317 Celeste Cox 3km Sub-Junior F 07:00:00
269 Haraki Pallis 3km Masters M 07:00:00
266 Cooper Keenan 3km Sub-Junior M 07:00:00
260 Lauren Neill 3km Senior F 07:00:00
241 Carli Homann 3km Senior F 07:00:00
343 Andrea Patrick 3km Masters F 07:00:00
228 Ryan Keenan 3km Sub-Junior M 07:00:00
245 Ella Stevens 3km Junior F 07:00:00
295 Carla Petersen 3km Masters F 07:00:00
415 Patrick Hastings 3km Masters M 07:00:00
318 Natalie Heinemann 3km Masters F 07:00:00
232 Clinton Taylor 3km Masters M 07:00:00
296 Levi Galea 3km Sub-Junior M 07:00:00
358 Melanie Bayntun 3km Senior F 07:00:00
246 Katherine Atkinson 3km Masters F 07:00:00
292 Lauren Mclaughlan 3km Junior F 07:00:00
252 Rachel Townsend 3km Masters F 07:00:00
235 Paul Chaplin 3km Senior M 07:00:00
416 Ava Anastasopoulos 3km Sub-Junior F 07:00:00
344 Merilyn Goldby 3km Masters F 07:00:00
347 Nikeeta Roche 3km Senior F 07:00:00
328 Willem Sorensen 3km Sub-Junior M 07:00:00
225 Jennifer Kelly 3km Masters F 07:00:00
219 Sally Townsend 3km Masters F 07:00:00
338 Max Charalambous 3km Sub-Junior M 07:00:00
261 Bec Frost 3km Senior F 07:00:00
274 Hayden Keenan 3km Junior M 07:00:00
275 Charlotte Spearing 3km Sub-Junior F 07:00:00
270 Nicole Pallis 3km Masters F 07:00:00
212 Ali Hillhouse 3km Senior F 07:00:00
288 Jemma Chaplin 3km Senior F 07:00:00
354 Alana Bogaart 3km Senior F 07:00:00
276 Anita Spearing 3km Masters F 07:00:00
297 Theresa Thefs 3km Masters F 07:00:00
305 Kianna Keily 3km Sub-Junior F 07:00:00
254 Josie Galea 3km Sub-Junior F 07:00:00
253 Fiona Lowry 3km Masters F 07:00:00
308 David Lee 3km Masters M 07:00:00
304 Melissa Arnott 3km Masters F 07:00:00
285 Ashton Little 3km Sub-Junior M 07:00:00
240 Luke Brown 3km Sub-Junior M 07:00:00
333 Madison Scherer 3km Sub-Junior F 07:00:00
268 Erin Edmonds 3km Masters F 07:00:00
365 Tara Hunt 3km Senior F 07:00:00
319 Annabel Cox 3km Sub-Junior F 07:00:00
345 Andrew Jones 3km Masters M 07:00:00
217 Harriet Dingle 3km Sub-Junior F 07:00:00
306 Lisa Lee 3km Masters F 07:00:00
301 Vanessa Lynam 3km Masters F 07:00:00
247 Ben Bultreys 3km Masters M 07:00:00
360 Renae Lewis 3km Senior F 07:00:00
329 Geoffrey Sorensen 3km Masters M 07:00:00
335 Andie Voigt 3km Sub-Junior F 07:00:00
324 Krystal Brown 3km Senior F 07:00:00
233 Naomi Taylor 3km Masters F 07:00:00
368 Vorn Brown 3km Senior F 07:00:00
307 Quinn Lee 3km Sub-Junior F 07:00:00
309 Sebastian Shaw 3km Sub-Junior M 07:00:00
407 Amelia Simpson 3km Senior F 07:00:00
315 Zoe Bayntun 3km Sub-Junior F 07:00:00
303 Crystal Bowra 3km Senior F 07:00:00
294 Rebecca Gamble 3km Senior F 07:00:00
311 Liam Keenan 3km Masters M 07:00:00
341 Grace Patrick 3km Sub-Junior F 07:00:00
230 Libby Huth 3km Sub-Junior F 07:00:00
342 Janelle Patrick 3km Senior F 07:00:00
322 Gillian Robertson 3km Masters F 07:00:00
298 Bronwyn Galea 3km Masters F 07:00:00
202 Noah Burton 3km Sub-Junior M 07:00:00
299 Riley Mclaughlan 3km Sub-Junior M 07:00:00
249 Annette Philpott 3km Masters F 07:00:00
355 Bec Potts 3km Senior F 07:00:00
411 Nigel Warrington 3km Masters M 07:00:00
326 Sarah Hingst 3km Senior F 07:00:00
250 Hayden James 3km Senior M 07:00:00
314 Bailey Keenan 3km Sub-Junior M 07:00:00
370 Kelly Mai 3km Masters F 07:00:00
320 Michael Mcvicar 3km Masters M 07:00:00
279 Kate Charalambous 3km Masters F 07:00:00
243 Steven Shannon 3km Senior M 07:00:00
259 Shannon Whitby 3km Senior F 07:00:00
209 Jai Hillhouse 3km Sub-Junior M 07:00:00
206 Delaney Burke 3km Junior F 07:00:00
349 Mikayla Bultreys 3km Sub-Junior F 07:00:00
226 Jacinta Bennett 3km Senior F 07:00:00
330 Riley Fletcher 3km Junior F 07:00:00
414 Anita Hastings 3km Senior F 07:00:00
364 Vicky Murphy 3km Masters F 07:00:00
313 Kate Reilly 3km Masters F 07:00:00
312 Mary Watson 3km Masters F 07:00:00
310 Jacque Lewis 3km Senior F 07:00:00
262 Lucy Harrington 3km Junior F 07:00:00
350 Tracey Bultreys 3km Masters F 07:00:00
277 Zach Charalambous 3km Sub-Junior M 07:00:00
207 Adina Philpott 3km Sub-Junior F 07:00:00
237 Kai Whitehouse 3km Sub-Junior M 07:00:00
302 Tracey Laughlin 3km Masters F 07:00:00
327 Jacob Van Itallie 3km Sub-Junior M 07:00:00
213 Chayse Taylor 3km Sub-Junior M 07:00:00
214 Luka Sykes 3km Junior M 07:00:00
362 Terence Ward 3km Masters M 07:00:00
367 Nyssa Phillips 3km Senior F 07:00:00
323 Deb Bridges 3km Masters F 07:00:00
208 Jessica Fairall 3km Senior F 07:00:00
205 Wendy Church 3km Masters F 07:00:00
300 Kaleb Galea 3km Sub-Junior M 07:00:00
289 Ruhamah Van Der Wel 3km Sub-Junior F 07:00:00
291 Jonah Ford 3km Sub-Junior M 07:00:00
410 Anna Warrington 3km Masters F 07:00:00
339 Samantha Parry 3km Masters F 07:00:00
353 Renae Daniel 3km Senior F 07:00:00
221 Nigel Wildey 3km Senior M 07:00:00
204 Rodney Bowra 3km Masters M 07:00:00
271 Tracy Sutton 3km Masters F 07:00:00
408 Janis Barker 3km Senior F 07:00:00
227 Tom Kirchner 3km Senior M 07:00:00
363 Tom Murphy 3km Masters M 07:00:00
236 Amanda Laner 3km Masters F 07:00:00
234 Mia Hetherington 3km Sub-Junior F 07:00:00
223 Vanessa Mclaughlan 3km Senior F 07:00:00
224 Michelle Sykes 3km Masters F 07:00:00
361 Sherrie Russell 3km Senior F 07:00:00
293 Bob Neale 3km Masters M 07:00:00
290 Sarah Ford 3km Masters F 07:00:00
334 Sabrina Gavci 3km Sub-Junior F 07:00:00
201 Taryn Knight 3km Masters F 07:00:00
222 Felix Sykes 3km Sub-Junior M 07:00:00
356 Megan Voigt 3km Masters F 07:00:00
203 Courtney Finlay 3km Senior F 07:00:00
357 Kirsty Van Itallie 3km Masters F 07:00:00
210 Paul Laner 3km Masters M 07:00:00
8 Lawson Mills 3km Junior M 07:00:00
102 Ciaran Toman 3km Junior M 07:00:00
124 Jonathon Keily 3km Junior M 07:00:00
135 Joseph Bebendorf 3km Sub-Junior M 07:00:00
136 Graham Leeson 3km Masters M 07:00:00
137 Jye Spanner 3km Junior M 07:00:00
138 Riley Denham 3km Junior M 07:00:00
139 Ryan Neale 3km Junior M 07:00:00
140 Nicholas Barton 3km Junior M 07:00:00
141 Dylan Walz 3km Junior M 07:00:00
142 Samuel Barton 3km Sub-Junior M 07:00:00
143 Jason Stanhope 3km Junior M 07:00:00
144 Paul Lester 3km Masters M 07:00:00
145 Henry Dingle 3km Junior M 07:00:00
146 Annali Philpott 3km Sub-Junior F 07:00:00
147 Kiet Jeha 3km Junior M 07:00:00
148 Brodie Thomas 3km Senior M 07:00:00
149 Zarah Nash 3km Junior F 07:00:00
150 Anna Duggan 3km Sub-Junior F 07:00:00
151 James Hewitt 3km Masters M 07:00:00
152 Shane Duggan 3km Masters M 07:00:00
153 Steve Warwick 3km Masters M 07:00:00
154 Joshua Lait 3km Junior M 07:00:00
155 Martha Dingle 3km Sub-Junior F 07:00:00
156 Callan Burke 3km Junior M 07:00:00
157 Gary Ridgway 3km Masters M 07:00:00
158 Elijah Retort 3km Junior M 07:00:00
159 Melanie Hall 3km Masters F 07:00:00
160 Tierney Burke 3km Junior F 07:00:00
161 Dane Mckenzie 3km Junior M 07:00:00
162 Jayde Devlin 3km Masters F 07:00:00
163 Sharron Ridgway 3km Masters F 07:00:00
164 Robert Patrick 3km Sub-Junior M 07:00:00
165 Kay Mcdiarmid 3km Masters F 07:00:00
167 Olivia Barton 3km Junior F 07:00:00
168 Belinda Connolly 3km Masters F 07:00:00
169 Elle Hetherington 3km Sub-Junior F 07:00:00
170 Seth Jarram 3km Sub-Junior M 07:00:00
171 Sam Spearing 3km Sub-Junior M 07:00:00
172 Piper Bayliss 3km Sub-Junior F 07:00:00
173 Sam Lowry 3km Senior M 07:00:00
174 Jon Kane 3km Masters M 07:00:00
175 Marcus Heinemann 3km Junior M 07:00:00
176 Kerry Retort 3km Masters M 07:00:00
177 Kate Shannon 3km Senior F 07:00:00
178 Molly Barton 3km Sub-Junior F 07:00:00
179 Hayden Knight 3km Junior M 07:00:00
182 Alex Huth 3km Sub-Junior M 07:00:00
183 Debra Warwick 3km Masters F 07:00:00
184 John Huth 3km Masters M 07:00:00
185 Catherine Blomfield 3km Masters F 07:00:00
186 Brian Parsloe 3km Masters M 07:00:00
187 Cassandra Wetherspoon 3km Masters F 07:00:00
188 Mckenzie Barton 3km Sub-Junior F 07:00:00
189 Sciara Mckenzie 3km Junior F 07:00:00
190 Jemma Boswell 3km Senior F 07:00:00
191 Shaun Mccrackan 3km Masters M 07:00:00
192 Claire Richter 3km Junior F 07:00:00
193 Keeley Dillon 3km Junior F 07:00:00
194 Talitha Van Der Wel 3km Sub-Junior F 07:00:00
195 Dana Iwanicki 3km Senior F 07:00:00
196 Abbey Lowry 3km Junior F 07:00:00
197 Blake Laner 3km Sub-Junior M 07:00:00
198 Russell Heinemann 3km Sub-Junior M 07:00:00
199 Jael Van Der Wel 3km Sub-Junior F 07:00:00
200 Crystal Bowra 3km Senior F 07:00:00
211 Miles Harrington 3km Junior M 07:00:00
215 Nicholas Honour 3km Sub-Junior M 07:00:00
218 Sharyn Joynson 3km Masters F 07:00:00
238 Kimberley Daumuller 3km Senior F 07:00:00
257 Lloyd Mclaughlan 3km Masters M 07:00:00
273 Tristan De Jonckheere 3km Sub-Junior M 07:00:00
325 Kimberley Tacey 3km Senior F 07:00:00
331 Lucia Bekker 3km Masters F 07:00:00
337 Brad Voigt 3km Masters M 07:00:00
346 Matthew Humphreys 3km Senior M 07:00:00
348 Jess Batey 3km Senior F 07:00:00
366 Leticia Mcpherson 3km Senior F 07:00:00
409 Dominique Gleixner 3km Senior F 07:00:00
487 Maya Smith 3km Sub-Junior F 07:00:00
488 Darren Smith 3km Masters M 07:00:00
489 Silke Hetherington 3km Masters F 07:00:00
490 Anna Turetschek Hetherington 3km Masters F 07:00:00
491 Yvette Leinster 3km Senior F 07:00:00
492 Ann Leinster 3km Masters F 07:00:00
493 John Leinster 3km Masters M 07:00:00
494 Molly Brown 3km Sub-Junior F 07:00:00
495 Karen Bray 3km Masters F 07:00:00
496 Debra Fletcher 3km Masters F 07:00:00
497 Greg Bray 3km Masters M 07:00:00
498 Ellie Bray 3km Sub-Junior F 07:00:00
499 Jayme Honour 3km Sub-Junior F 07:00:00
500 Cheryl Wood 3km Masters F 07:00:00