Incline Race 2017

Sunday, April 23, 2017 11:00 (GMT+1) - Start list

Race info
Sport: Running - hill
Location: Wirksworth, United Kingdom
Start type: Mass start
Racers: 126
Updated: Saturday, April 20, 2019 11:22 (GMT+1)

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Incline Race 2017

Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Gender Start time
- Harry Holmes Wirksworth Running Club  Long Senior M 11:00:00
- Dane Blomquist Sheffield Hallam Uni Orient. Club  Long Senior M 11:00:00
- Nathan Lawson Sheffield Hallam Uni Orient. Club  Long Senior M 11:00:00
- Billy Cartwright Matlock AC  Long Senior M 11:00:00
- Joel Paisley Belper Harriers  Long Senior M 11:00:00
- Mike Blair Matlock AC  Long Senior M 11:00:00
- Matthew Nichols Unattached  Long Senior M 11:00:00
- Kieran Allanson Achille CC  Long Senior M 11:00:00
- Simon Conroy Dark Peak Fell Runners  Long V40 M 11:00:00
- Dean Cross Sutton in Ashfield Harriers  Long V40 M 11:00:00
- Ben Crane Derwent Valley Orienteers  Long V40 M 11:00:00
- Jacob Cousins Chesterfield AC  Long Junior M 11:00:00
- Robert Coates Unattached  Long V40 M 11:00:00
- Robert Cook Ashbourne / City of Stoke Striders  Long Senior M 11:00:00
- Rob Owen Totley AC  Long V50 M 11:00:00
- Martin Scoffings Unattached  Long Senior M 11:00:00
- Billy Naylor Unattached  Long V40 M 11:00:00
- Matthew Haywood Matlock AC  Long Senior M 11:00:00
- Lewis Gibbs Unattached  Long Senior M 11:00:00
- Roland Allatt North Derbyshire AC  Long Senior M 11:00:00
- Andrew Shelton Matlock AC  Long Senior M 11:00:00
- Alun Richards-Jones Wirksworth Running Club  Long V40 M 11:00:00
- Andrew Marsden Belper Harriers  Long Senior M 11:00:00
- James Fox Unattached  Long Senior M 11:00:00
- Andrew Shaw Wirksworth Running Club  Long V50 M 11:00:00
- John Thorpe Matlock AC  Long Senior M 11:00:00
- Mark Beighton Belper Harriers  Long V40 M 11:00:00
- Bob King Wirksworth Running Club  Long V40 M 11:00:00
- Simon Edwards Belper Harriers  Long V50 M 11:00:00
- Richard Nash Hatton Darts  Long V40 M 11:00:00
- Peter Johnston Wirksworth Running Club  Long V40 M 11:00:00
- Mark Lay Long Eaton RC  Long V40 M 11:00:00
- Bob Foreman Matlock AC  Long V50 M 11:00:00
- Dai Bedwell Gorpharysfa  Long V40 M 11:00:00
- Sam Shirley Belper Harriers  Long Senior M 11:00:00
- Andrew Lee Ashbourne RC  Long Senior M 11:00:00
- Chris White Unattached  Long Senior M 11:00:00
- Gary Wilson Ashbourne  Long V40 M 11:00:00
- Edward Thompson Sheffield Hallam Uni Orient. Club  Long Junior M 11:00:00
- James Eaton Matlock AC  Long Junior M 11:00:00
- Neil Ellis Ashbourne RC  Long V50 M 11:00:00
- Malcolm Busfield Ashbourne RC  Long V40 M 11:00:00
- Chris Gillott Wirksworth Running Club  Long V40 M 11:00:00
- Stewart Kemp Dark Peak Fell Runners  Long V60 M 11:00:00
- Aaron Lorse Unattached  Long Senior M 11:00:00
- David Spencer Wirksworth Running Club  Long V50 M 11:00:00
- Joe Crane Unattached  Long V40 M 11:00:00
- John Birch Wirksworth Running Club  Long V50 M 11:00:00
- Ian Crompton Shelton Striders  Long V50 M 11:00:00
- Howard Winbow Ashbourne RC  Long V50 M 11:00:00
- Oliver Brocklehurst Unattached  Long Junior M 11:00:00
- Mark Chinley Matlock AC  Long V40 M 11:00:00
- Steven Bridden North Derbyshire AC  Long V40 M 11:00:00
- Dave Watson North Derbyshire AC  Long V50 M 11:00:00
- Anton Newell Sutton in Ashfield Harriers  Long V40 M 11:00:00
- Dan Nightingale Ravenshead Runners  Long V40 M 11:00:00
- Daniel Ashcroft Matlock AC  Long V40 M 11:00:00
- Graeme Rolfe Harborough AC  Long V50 M 11:00:00
- David Clough Matlock AC  Long V40 M 11:00:00
- Terry Stanley Unattached  Long V40 M 11:00:00
- Mark Goodburn Team Little Fella  Long V40 M 11:00:00
- Michael Kuszynski Matlock AC  Long V50 M 11:00:00
- Keith Morgan Unattached  Long V50 M 11:00:00
- Brent Linysay Penistone Runners  Long V50 M 11:00:00
- David Greatorex Unattached  Long Senior M 11:00:00
- Andy Stubbs Belper Harriers  Long Senior M 11:00:00
- John Casey Jog Derbyshire  Long Senior M 11:00:00
- Lindsay Cuthbertson Ripley RC  Long V60 M 11:00:00
- David Sims Unattached  Long Senior M 11:00:00
- Shaun Higginbottom Unattached  Long Senior M 11:00:00
- Michael Stubbs Unattached  Long V40 M 11:00:00
- Peter Collinge Long V60 M 11:00:00
- Paul Barrett Unattached  Long V40 M 11:00:00
- Alex Clemmitt Wirksworth Running Club  Long V40 M 11:00:00
- David Walker Unattached  Long V50 M 11:00:00
- David Watkinson Unattached  Long V50 M 11:00:00
- George Monk Shelton Striders  Long Senior M 11:00:00
- Steve Tilsley Ashbourne RC  Long V50 M 11:00:00
- Ciaran Guilfoyle Shelton Striders  Long V40 M 11:00:00
- Jon Heathfield Dark Peak Fell Runners  Long V50 M 11:00:00
- Les Thurston Matlock AC  Long V60 M 11:00:00
- David Richards Formula One  Long V50 M 11:00:00
- James Bedwell Gorpharysfa  Long Junior M 11:00:00
- Jamie Rodgers Unattached  Long V40 M 11:00:00
- Stephen Bennett North Derbyshire AC  Long V40 M 11:00:00
- Gbill Sheppard Long Eaton RC  Long V60 M 11:00:00
- Nathan Thresher Unattached  Long Senior M 11:00:00
- David Haworth Unattached  Long V60 M 11:00:00
- Thomas Danvers Unattached  Long V40 M 11:00:00
- Mick Robinson Notts AC  Long V50 M 11:00:00
- Leonard Foulk Unattached  Long V50 M 11:00:00
- Ian Wallis Long Eaton RC  Long V50 M 11:00:00
- Mark Jackson Matlock AC  Long V50 M 11:00:00