2018 Victorian Schools Canoe Champs - M1

Sunday, March 18, 2018 10:02 (GMT+11) - Start list

Race info
Sport: Paddling
Location: Nagambie, Australia
Start type: Interval wave start
Wave grouping: Custom
Racers: 27
Updated: Wednesday, August 8, 2018 11:02 (GMT+11)
Organized by: Canoeing Victoria Marathon
Race website: www.vic.canoe.org.au
Race notes
Final results, updated 8 Aug 2018 to split U14 and U12 women's classes. Please advise if you believe there are any errors (some boats did not pass through the finish buoys making final time determination difficult in some circumstances). Sea kayaks have been included in a constituted RK (recreational kayak) class, rather than in the TK class. Ages as of 1 Jan 2018.
Show more Show less

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Age Gender Start time
106 Jack Murray Camberwell High  4 laps U18MK1 17 M +0:00
107 Charlie Wardrop Girton Grammar School  4 laps U18MK1 16 M +0:00
109 James Humphry Girton Grammar School  4 laps U18MK1 16 M +0:00
113 Seamus Spanner St Josephs College Geelong  4 laps U18MK1 17 M +0:00
114 Casper Cameron Trinity Grammar School  4 laps U18MK1 16 M +0:00
115 Chris Burns Trinity Grammar School  4 laps U18MK1 17 M +0:00
116 Ethan Pitt Trinity Grammar School  4 laps U18MK1 16 M +0:00
117 Jack Harpin Trinity Grammar School  4 laps U18MK1 16 M +0:00
118 Leo Lazzarotto Trinity Grammar School  4 laps U18MK1 16 M +0:00
119 Antonio Greco YVG  4 laps U18MK1 17 M +0:00
120 Luke McAndrew YVG  4 laps U18MK1 17 M +0:00
201 Maddie Lamb Bellarine Secondary College  4 laps U18WK1 17 F +0:00
202 Ashlee Ilott Catherine Mcauley College  4 laps U18WK1 15 F +0:00
203 Briely Wight Christain College Geelong  4 laps U18WK1 17 F +0:00
204 Imogen Douglass Girton Grammar School  4 laps U18WK1 16 F +0:00
205 Annie Ross MLC  4 laps U18WK1 16 F +0:00
206 Ashleigh Lewis MLC  4 laps U18WK1 17 F +0:00
207 Belicia Nadurata MLC  4 laps U18WK1 16 F +0:00
208 Clementine McNabb MLC  4 laps U18WK1 16 F +0:00
211 Emily O'Rourke MLC  4 laps U18WK1 16 F +0:00
212 Jasmine Kennan MLC  4 laps U18WK1 16 F +0:00
213 Julia Murray MLC  4 laps U18WK1 17 F +0:00
214 Rachel De Kretser MLC  4 laps U18WK1 17 F +0:00
215 Sabrina To MLC  4 laps U18WK1 16 F +0:00
216 Tash Boyd MLC  4 laps U18WK1 16 F +0:00
217 Emily Toner Strathcona  4 laps U18WK1 16 F +0:00
218 Kate Leyden Strathcona  4 laps U18WK1 17 F +0:00