Sound Rowers: Bellingham Bay 2018

Saturday, March 10, 2018 10:18 AM (GMT-8) - Start list

Race info
Sport: Paddling
Location: Bellingham, WA, United States
Start type: Mass start
Racers: 51
Updated: Tuesday, March 13, 2018 9:25 AM (GMT-8)
Organized by: Sound Rowers and Paddlers
Race website: http://soundrowers.org

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Wave Age Gender Start time
4 Boatman/Lee Bellingham - Mahoe OC2  10mi (two laps) OC-2 M 10:18:22
10 Hugh Conroy Bellingham - Bay Shells/Bay 21  10mi (two laps) 1x OW-II 51 M 10:18:22
17 Gavin Godfrey Seattle - Kahekai OC1, Yellow  10mi (two laps) OC-1 46 M 10:18:22
18 Michael Walsh Renton - Wintech C1X  10mi (two laps) 1x OW-II 50 M 10:18:22
21 Tong-Kincannon Lakewood - OC-2  10mi (two laps) OC-2 67 M 10:18:22
23 Tony Brown Warm Beach - Epic  10mi (two laps) HPK 60 M 10:18:22
31 Jason Park Cornet Bay, WA - Kai Wa'a / Ares  10mi (two laps) OC-1 47 M 10:18:22
33 Justine Barton Seattle - Epic 18X Sport  10mi (two laps) FSK 55 F 10:18:22
36 Josh Dyck Bellingham - Elite S  10mi (two laps) HPK 40 M 10:18:22
37 Greg Barton Seattle - Epic V14  10mi (two laps) HPK 58 M 10:18:22
44 W & W Bellingham - V10 Double  10mi (two laps) HPK-2 M 10:18:22
51 Tyler Peterson Burien - Bay Shells Rowing/ Bay 21  10mi (two laps) 1x OW-II 40 M 10:18:22
53 Ana Swetish Bellingham - Fenn Spark  10mi (two laps) HPK 16 F 10:18:22
59 Tom Swetish Bellingham - 10mi (two laps) HPK 45 M 10:18:22
61 Traci Cole Kenmore - Fenn Swordfish  10mi (two laps) HPK 57 F 10:18:22
66 Alan Lipp   10mi (two laps) HPK 56 M 10:18:22
67 Bob Mcbeath Bellinfham - Tempest  10mi (two laps) FSK F/M 10:18:22
75 Holm Schmidt   10mi (two laps) HPK 52 10:18:22
76 Dennis Mowry Bellingham - Fenn Elite Stoke  10mi (two laps) HPK 66 M 10:18:22
77 Ryan Wurts   10mi (two laps) HPK 18 M 10:18:22
78 Oaracle Victoria - Merry Sea 2 Rowboat  10mi (two laps) 2x-OW F/M 10:18:22
79 Lance Jorgenson   10mi (two laps) SUP 43 M 10:18:22
80 Abby&Steve Scoggins Bham - Fenns2  10mi (two laps) HPK-2 F/M 10:18:22
82 Nate Rooks Bainbridge Island, WA - Chase Drake Raceboat 18  10mi (two laps) 1x OW-I 32 M 10:18:22
83 Janna Gross Washington - Bay 21  10mi (two laps) 1x OW-II 56 F 10:18:22
88 John Holtman La Conner - Nelo 520  10mi (two laps) FSK 58 M 10:18:22
90 Eddie Saunders Bellingham - Huki S1X Special  10mi (two laps) HPK 55 M 10:18:22
92 Don Kiesling The Gorge - Think Uno Max  10mi (two laps) HPK 44 M 10:18:22
93 Teamqstrong SPOCC - Gemini  10mi (two laps) OC-2 M 10:18:22
95 Tim Niemier Bellingham - Bellingham  10mi (two laps) SK 66 M 10:18:22
96 Collin Smith Bellingham - Bellingham  10mi (two laps) OC-1 36 M 10:18:22
97 Blake Hansen Tacoma - Masd  10mi (two laps) 1x OW-III 29 M 10:18:22
98 JO Markham Tacoma - Mass  10mi (two laps) 1x OW-III 32 F 10:18:22
99 Glenn Biernacki Bellingham - Fenn Swordfish  10mi (two laps) HPK 53 M 10:18:22
103 Brian Flannelly Bellingham - Hurricane OC1  10mi (two laps) OC-1 60 M 10:18:22
106 Mike Gregory Bellingham - Epic 1V10L  10mi (two laps) HPK 69 M 10:18:22
107 Ted Sweeney   10mi (two laps) SK M 10:18:22
108 Robert Beck Honolulu  10mi (two laps) HPK 28 M 10:18:22
111 TAL OL MITH THUT Chilliwack - Clipper  10mi (two laps) C2 M 10:18:22
112 Rod Sternagel Woodinville - Maas 24  10mi (two laps) 1x OW-III 60 M 10:18:22
113 Dean Jordaan   10mi (two laps) HPK M 10:18:22
114 Dean Bumstead Bellingham - Fenn Elite S  10mi (two laps) HPK 65 M 10:18:22
115 Brian Smart Toledo, OH - Kamanu - Pueo2  10mi (two laps) OC-1 51 M 10:18:22
118 Eric Gerstl And Michael Hammer Bellingham - OC2  10mi (two laps) OC-2 M 10:18:22
120 Nelson Landboe Bellingham/Seattle - Fenn Double  10mi (two laps) HPK-2 F 10:18:22
121 Jamie Klein   10mi (two laps) HPK 40 M 10:18:22
122 Olney- Cryder Bellingham - Bellingham  10mi (two laps) HPK-2 40 M 10:18:22
124 Paul Guillien   10mi (two laps) 1x OW-II 10:18:22
125 Marc Whitlock Bellingham - Fenn S  10mi (two laps) HPK 65 M 10:18:22
126 Neil Plume Anacortes, WA - Puakea Ehukai  10mi (two laps) OC-1 55 M 10:18:22
101 Marc Fuhrmeister   10mi (two laps) HPK 25 M 10:18:22