Tour de Nyl - School Series

Saturday, August 12, 2017 08:27 (GMT+2) - Start list

Race info
Sport: Cycling - mtn cross-country
Location: Warmbad, South Africa
Start type: Manual wave start
Wave grouping: By distance
Racers: 42
Updated: Tuesday, August 15, 2017 06:46 (GMT+2)
Organized by: Waterberg MTB

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

  • Summary »
  • 2 LAPS - SJNR BOYS - Sub-Junior Boys
Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Wave Age Gender Start time
200 Aidan Mckenzie Stanford Lake College (H)  2 LAPS - SJNR BOYS Sub-Junior Boys 2 LAPS - SJNR BOYS 14 M +59:57
201 Jarryd Gosling Stanford Lake College (H)  2 LAPS - SJNR BOYS Sub-Junior Boys 2 LAPS - SJNR BOYS 14 M +59:57
202 Johan Mostert Laerskool Kruger Park (P)  2 LAPS - SJNR BOYS Sub-Junior Boys 2 LAPS - SJNR BOYS 13 M +59:57
203 SJ Stephanus Johannes Van Heerden Laerskool Kruger Park (P)  2 LAPS - SJNR BOYS Sub-Junior Boys 2 LAPS - SJNR BOYS 13 M +59:57
204 Krause Botha Laerskool Kruger Park (P)  2 LAPS - SJNR BOYS Sub-Junior Boys 2 LAPS - SJNR BOYS 13 M +59:57
205 Herman Brummelkamp Laerskool Kruger Park (P)  2 LAPS - SJNR BOYS Sub-Junior Boys 2 LAPS - SJNR BOYS 13 M +59:57
206 Ethan Erasmus PHS (H)  2 LAPS - SJNR BOYS Sub-Junior Boys 2 LAPS - SJNR BOYS 14 M +59:57
207 Jacques Van Bommel Hoerskool Piet Potgieter (H)  2 LAPS - SJNR BOYS Sub-Junior Boys 2 LAPS - SJNR BOYS 14 M +59:57
208 Janus Taljaard Hoerskool Piet Potgieter (H)  2 LAPS - SJNR BOYS Sub-Junior Boys 2 LAPS - SJNR BOYS 14 M +59:57
209 Stephan Jansen Van Rensburg Duiwelskloof Laerskool (H)  2 LAPS - SJNR BOYS Sub-Junior Boys 2 LAPS - SJNR BOYS 13 M +59:57
210 John-Robert Honiball Merensky (H)  2 LAPS - SJNR BOYS Sub-Junior Boys 2 LAPS - SJNR BOYS 14 M +59:57
211 Peter Greg Keartland Marne Ebersohn Akademie (P)  2 LAPS - SJNR BOYS Sub-Junior Boys 2 LAPS - SJNR BOYS 13 M +59:57
212 LJ Groenewald Laerskool Nylstroom (P)  2 LAPS - SJNR BOYS Sub-Junior Boys 2 LAPS - SJNR BOYS 13 M +59:57
213 Bjorn Nel PHS (H)  2 LAPS - SJNR BOYS Sub-Junior Boys 2 LAPS - SJNR BOYS 14 M +59:57
214 Dawid Bester PHS (H)  2 LAPS - SJNR BOYS Sub-Junior Boys 2 LAPS - SJNR BOYS 14 M +59:57
216 Salmo Helberg Duiwelskloof Laerskool (H)  2 LAPS - SJNR BOYS Sub-Junior Boys 2 LAPS - SJNR BOYS 13 M +59:57
217 Charlden Nel Homeschool Highschool (H)  2 LAPS - SJNR BOYS Sub-Junior Boys 2 LAPS - SJNR BOYS 13 M +59:57
218 Alexander Fourie Ridgeway College (H)  2 LAPS - SJNR BOYS Sub-Junior Boys 2 LAPS - SJNR BOYS 13 M +59:57
219 Dewald Kampman Duiwelskloof Laerskool (H)  2 LAPS - SJNR BOYS Sub-Junior Boys 2 LAPS - SJNR BOYS 14 M +59:57
220 Jacobus Logtenberg Tom Naude THS (H)  2 LAPS - SJNR BOYS Sub-Junior Boys 2 LAPS - SJNR BOYS 14 M +59:57
221 Reghardt Joubert Merensky (H)  2 LAPS - SJNR BOYS Sub-Junior Boys 2 LAPS - SJNR BOYS 14 M +59:57
222 DEWALD VAN GRAAN Laerskool Louis Trichardt (P)  2 LAPS - SJNR BOYS Sub-Junior Boys 2 LAPS - SJNR BOYS 14 M +59:57
223 Shaun De Beer Merensky (H)  2 LAPS - SJNR BOYS Sub-Junior Boys 2 LAPS - SJNR BOYS 14 M +59:57
225 Trevor Dr Beer Laerskool Louis Trichardt (P)  2 LAPS - SJNR BOYS Sub-Junior Boys 2 LAPS - SJNR BOYS 14 M +59:57
226 Stefan Hacker Unicorn(P)  2 LAPS - SJNR BOYS Sub-Junior Boys 2 LAPS - SJNR BOYS 13 M +59:57
227 Livingston Banda Waterberg Academy (H)  2 LAPS - SJNR BOYS Sub-Junior Boys 2 LAPS - SJNR BOYS 14 M +59:57
228 Matthew Van Der Merwe Tzaneen Laerskool (P)  2 LAPS - SJNR BOYS Sub-Junior Boys 2 LAPS - SJNR BOYS 13 M +59:57
229 Herman Veldman Laerskool Louis Trichardt (P)  2 LAPS - SJNR BOYS Sub-Junior Boys 2 LAPS - SJNR BOYS 13 M +59:57
230 Dawid Albert Jansen CVO Waterberg  2 LAPS - SJNR BOYS Sub-Junior Boys 2 LAPS - SJNR BOYS 14 M +59:57
231 Marthinus Viviers Akademie Reformia (P)  2 LAPS - SJNR BOYS Sub-Junior Boys 2 LAPS - SJNR BOYS 13 M +59:57
232 Johan Van Den Heever Tzaneen Laerskool (P)  2 LAPS - SJNR BOYS Sub-Junior Boys 2 LAPS - SJNR BOYS 13 M +59:57
233 Michael Scriven Unicorn(P)  2 LAPS - SJNR BOYS Sub-Junior Boys 2 LAPS - SJNR BOYS 13 M +59:57
234 Ruan Jansen Van Vuuren Waterberg Academy (P)  2 LAPS - SJNR BOYS Sub-Junior Boys 2 LAPS - SJNR BOYS 13 M +59:57
235 EUGENE TLOU Hoerskool Louis Trichardt (H)  2 LAPS - SJNR BOYS Sub-Junior Boys 2 LAPS - SJNR BOYS 14 M +59:57
236 Matthew Buys PEPPS Preparatory School (P)  2 LAPS - SJNR BOYS Sub-Junior Boys 2 LAPS - SJNR BOYS 13 M +59:57
237 Bradley Buys PEPPS Preparatory School (P)  2 LAPS - SJNR BOYS Sub-Junior Boys 2 LAPS - SJNR BOYS 13 M +59:57
238 Schalk Jansen Van Rensburg Tom Naude THS (H)  2 LAPS - SJNR BOYS Sub-Junior Boys 2 LAPS - SJNR BOYS 14 M +59:57
239 Tyrone Anders Laerskool Pietersburg Oosskool (P)  2 LAPS - SJNR BOYS Sub-Junior Boys 2 LAPS - SJNR BOYS 13 M +59:57
240 Jarred J. Watridge Laerskool Pietersburg Oosskool (P)  2 LAPS - SJNR BOYS Sub-Junior Boys 2 LAPS - SJNR BOYS 13 M +59:57
241 Reinhard Janse Van Vuuren Laerskool Pietersburg Oosskool (P)  2 LAPS - SJNR BOYS Sub-Junior Boys 2 LAPS - SJNR BOYS 13 M +59:57
242 Joshua Baber Hatfield Christian School (H)  2 LAPS - SJNR BOYS Sub-Junior Boys 2 LAPS - SJNR BOYS 14 M +59:57
243 Emmanuel Kurensky Homeschool Highschool  2 LAPS - SJNR BOYS Sub-Junior Boys 2 LAPS - SJNR BOYS 14 M +59:57