Voimarinteen teräsmieskilpailut 2017

Saturday, July 8, 2017 10:00 (GMT+3) - Start list

Race info
Sport: Triathlon
Location: Sastamala, Finland
Start type: Mass start
Racers: 206
Updated: Monday, July 10, 2017 08:43 (GMT+3)
Organized by: Team 226
Race website: http://www.team226.fi/

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Gender Start time
137 Pasi, Huhtala Triathlonteam 226  Olympic Yleinen M 10:00:00
159 Ville, Karppinen Tampere  Olympic Yleinen M 10:00:00
118 Jaakko, Soronen MJR Triathlon  Olympic Yleinen M 10:00:00
117 Jaakko, Mäkelä HelTri  Olympic Yleinen M 10:00:00
129 Markos, Mölsä TriDiet Conquer  Olympic Yleinen M 10:00:00
158 Vesa, Uusipelto TriDiet Conquer  Olympic Yleinen M 10:00:00
147 Simo, Heinonen Tampere  Olympic Yleinen M 10:00:00
145 Sami, Liinalampi TriathlonSuomi  Olympic Yleinen M 10:00:00
112 Hannu, Junkkaala TriDiet Conquer  Olympic Yleinen M 10:00:00
135 Myltsi Triathlonteam 226  Olympic Yleinen M 10:00:00
114 Heikki, Kultala Triathlonteam 226  Olympic Yleinen M 10:00:00
193 Timo, Pyykkö Triathlonteam 226  Olympic Yleinen M 10:00:00
119 Jarkko, Järvenpää Vincit Triathlon Club  Olympic Yleinen M 10:00:00
125 Jussi, Eskola Lempäälä  Olympic Yleinen M 10:00:00
141 Raimo, Naskali Tampereen Triathlonklubi  Olympic Yleinen M 10:00:00
130 Matti, Boman   Olympic Yleinen M 10:00:00
155 Toni, Mikkola Vincit Triathlon Club  Olympic Yleinen M 10:00:00
152 Tommi, Hyttinen Triathlonteam 226  Olympic Yleinen M 10:00:00
148 Simo, Ronkainen Turku  Olympic Yleinen M 10:00:00
134 Mikko, Pöyhölä Tampere  Olympic Yleinen M 10:00:00
108 Anssi, Saarinen Jämsänkoski  Olympic Yleinen M 10:00:00
107 Andrew, Harrison Triathlonteam 226  Olympic Yleinen M 10:00:00
160 Ville, Rantala TuUL  Olympic Yleinen M 10:00:00
123 Juha, Salonen TuUL triathlon  Olympic Yleinen M 10:00:00
146 Santeri, Karppinen Wasa Triathlon  Olympic Yleinen M 10:00:00
139 Petja, Jantunen SHS  Olympic Yleinen M 10:00:00
151 Timo, Partanen TriDiet Conquer  Olympic Yleinen M 10:00:00
110 Eero, Kotilainen   Olympic Yleinen M 10:00:00
156 Tuomas, Elo SBR Finland  Olympic Yleinen M 10:00:00
128 Lasse, Hytönen TT226  Olympic Yleinen M 10:00:00
138 Pentti, Silta-aho Turku  Olympic Yleinen M 10:00:00
122 Juha, Kankaanpää Espoo  Olympic Yleinen M 10:00:00
149 Teemu, Marku rc /c  Olympic Yleinen M 10:00:00
120 Tuomo, Nyyssönen Tampere  Olympic Yleinen M 10:00:00
106 Aimo, Mäkinen Triathlonteam 226  Olympic Yleinen M 10:00:00
104 Teppei, Morimoto   Olympic Yleinen M 10:00:00
109 Antti, Leppänen Pirkkala  Olympic Yleinen M 10:00:00
124 Juho, Pirskanen Kangasala  Olympic Yleinen M 10:00:00
140 Petri, Mäkelä   Olympic Yleinen M 10:00:00
131 Matti, Pajula   Olympic Yleinen M 10:00:00
116 Henri, Borg Tampere  Olympic Yleinen M 10:00:00
150 Timo, Ahtiainen Tampere  Olympic Yleinen M 10:00:00
142 Rami, Siren Insta Sports Club  Olympic Yleinen M 10:00:00
132 Mika, Tanhuanpää Pöytyä  Olympic Yleinen M 10:00:00
143 Sami, Eloranta Tampere  Olympic Yleinen M 10:00:00
127 Kalle, Nurmi Espoo  Olympic Yleinen M 10:00:00
113 Heikki, Kiiski Tampere  Olympic Yleinen M 10:00:00
167 Markus, Roponen   Olympic Yleinen M 10:00:00
157 Tuure, Pirttikoski Pohjois-Tampereen kovin jätkä ry tai Hui  Olympic Yleinen M 10:00:00
161 Ville, Savola Sanomain Kerho  Olympic Yleinen M 10:00:00
153 Toni, Grönroos Pohjois-Tampereen kovin jätkä ry  Olympic Yleinen M 10:00:00
105 Ville, Häivälä   Olympic Yleinen M 10:00:00
154 Toni, Kalliorinne Oulu/OTC  Olympic Yleinen M 10:00:00
162 Ville, Suopanki Espoo  Olympic Yleinen M 10:00:00
101 Eero, Heiskanen   Olympic Yleinen M 10:00:00
121 Juha, Jaakamo Hirvonen kesäkuntoon 2017  Olympic Yleinen M 10:00:00
111 Goran, Babic Lindkoski  Olympic Yleinen M 10:00:00
103 Joonatan, Rydenfelt   Olympic Yleinen M 10:00:00
102 Harri, Laaksonen   Olympic Yleinen M 10:00:00
126 Juuso, Viirimäki Espoo  Olympic Yleinen M 10:00:00
192 Rauno, Koski Triathlonteam 226  Olympic 50+ M 10:00:00
164 Mika, Aerola Aqua Plus Triathlon  Olympic 50+ M 10:00:00
166 Rauno, Kosamo maastoonpolje.fi  Olympic 50+ M 10:00:00
181 Merja, Kiviranta-Mölsä TriDiet Conquer  Olympic Yleinen F 10:00:00
190 Tuula, Vesalainen Triathlon Suomi  Olympic Yleinen F 10:00:00
169 Anu, Holmstedt TCF  Olympic Yleinen F 10:00:00
115 Essi, Tamminen Triathlon Suomi  Olympic Yleinen F 10:00:00
189 Terhi, Nyberg Espoo  Olympic Yleinen F 10:00:00
168 Anna-Stina, Wiklund   Olympic Yleinen F 10:00:00
172 Hanna, Jokinen Valkeakoski  Olympic Yleinen F 10:00:00
187 Sanni, Häkkinen Triathlonteam 226  Olympic Yleinen F 10:00:00
186 Salli, Kunnari Vincit Triathlon Club  Olympic Yleinen F 10:00:00
184 Petra, Sweins Helsinki  Olympic Yleinen F 10:00:00
178 Laura, Punkka Vammalan seudun Voima  Olympic Yleinen F 10:00:00
183 Outi, Tammilehto Helsinki  Olympic Yleinen F 10:00:00
176 Katja, Kokko Triathlonteam 226  Olympic Yleinen F 10:00:00
177 Laura, Ollila Aslakin Liike  Olympic Yleinen F 10:00:00
180 Maria, Vickholm Bspu triathlon  Olympic Yleinen F 10:00:00
191 Ulrika, Uotila   Olympic Yleinen F 10:00:00
182 Minttu, Markkanen Hämeenlinna  Olympic Yleinen F 10:00:00
171 Elisa, Isotahdon Tampere  Olympic Yleinen F 10:00:00
179 Mari, Seppä Triathlonteam 226  Olympic Yleinen F 10:00:00
185 Raija, Leeve Pori Trail Runners ry  Olympic Yleinen F 10:00:00
170 Eeva, Liesirova ProdLib Oy  Olympic Yleinen F 10:00:00
173 Heidi, Lehtonen Pohjois-Tampereen kovin jätkä ry  Olympic Yleinen F 10:00:00
174 Johanna, Ylipelkonen Valkeakoski  Olympic Yleinen F 10:00:00
224 Tarja, Masalin Nastolan triathlon  Half Yleinen F 10:00:00
230 Lissu, Vanninen Triathlon Vantaa  Half Yleinen F 10:00:00
231 Katri, Koivisto   Half Yleinen F 10:00:00
233 Iina, Janhonen OTC / Oulu  Half Yleinen F 10:00:00
232 Jenni, Kämäräinen Liminka  Half Yleinen F 10:00:00
227 Reija, Kurki Triathlonteam 226  Half Yleinen F 10:00:00
228 Nina, Jauhiainen TREMK  Half Yleinen F 10:00:00
225 Sirpa, Suomalainen   Half Yleinen F 10:00:00
229 Mari, Suhonen Triathlonteam 226  Half Yleinen F 10:00:00
223 Carina, Backlund Keski-Pohjanmaan Triathlon  Half 50+ F 10:00:00
273 Perttu, Tavast Rideep  Half Yleinen M 10:00:00
250 Tuomas, Tikkanen Helsinki Triathlon  Half Yleinen M 10:00:00
265 Teemu, Hankala Helsinki Triathlon  Half Yleinen M 10:00:00
264 Tero, Halme Finnish Marathon Runners  Half Yleinen M 10:00:00
287 Matti, Punkari Hypy Tri  Half Yleinen M 10:00:00
306 Guido, Kohl Espoo Triathlon  Half Yleinen M 10:00:00
254 Topi, Sarpakunnas Helsinki Triathlon  Half Yleinen M 10:00:00
295 Jussi, Mäkiranta Wasa Triathlon  Half Yleinen M 10:00:00
294 Jussi, Nokkala Helsinki Triathlon  Half Yleinen M 10:00:00
311 Anssi, Huttunen Trivateam  Half Yleinen M 10:00:00
262 Timo, Komulainen Tri Coaching Finland  Half Yleinen M 10:00:00
305 Jaak, Roosimägi Kihniö  Half Yleinen M 10:00:00
281 Mikko, Setälä Porin Tarmo  Half Yleinen M 10:00:00
289 Marko, Ruuti AAC Haurala  Half Yleinen M 10:00:00
253 Tuomas, Himanka MJR Triathlon  Half Yleinen M 10:00:00
259 Tomi, Tyysteri HelTri  Half Yleinen M 10:00:00
297 Juho-Mikko, Heinonen Pirkkala  Half Yleinen M 10:00:00
274 Pekka, Suvitie Kajo Triathlon  Half Yleinen M 10:00:00
284 Mikko, Juurikainen Tampere  Half Yleinen M 10:00:00
277 Ossi, Porri Vantaa  Half Yleinen M 10:00:00
304 Jani, Körhämö Luopioisten maratoonarit  Half Yleinen M 10:00:00
291 Kimmo, Kiprianoff Trivateam  Half Yleinen M 10:00:00
260 Tomi, Maksimainen Juntit OK  Half Yleinen M 10:00:00
282 Mikko, Peltonen SSU-Triathlon  Half Yleinen M 10:00:00
288 Markus, Hänninen Aqua Plus Triathlon  Half Yleinen M 10:00:00
270 Petri, Vuori Triathlonteam 226  Half Yleinen M 10:00:00
251 Tuomas, Ronkainen Oulu Triathlon & Cycling  Half Yleinen M 10:00:00
286 Matti, Viljakainen SSU-Triathlon  Half Yleinen M 10:00:00
296 Jussi, Kinnunen Ruutupaidan, Vaasa  Half Yleinen M 10:00:00
285 Merko, Vaga Estonia  Half Yleinen M 10:00:00
292 Kaj, Helin Tampereen Triathlon klubi  Half Yleinen M 10:00:00
307 Caius, Grann Espoo  Half Yleinen M 10:00:00
248 Ville, Hopponen   Half Yleinen M 10:00:00
303 Jani, Maja Lempäälä  Half Yleinen M 10:00:00
245 Ville, Simola Hc HiRtto  Half Yleinen M 10:00:00
300 Jarno, Naskali Lempäälä  Half Yleinen M 10:00:00
299 Jere, Järvinen Crayfish Triathlon Club  Half Yleinen M 10:00:00
247 Ville, Parkko Porvoon uimarit  Half Yleinen M 10:00:00
263 Tero, Illi Beckhoff Automation Oy  Half Yleinen M 10:00:00
276 Pasi, Nieminen Tampereen Jääkiekkotuomarit / Maratonjao  Half Yleinen M 10:00:00
272 Petri, Hakala Orivesi  Half Yleinen M 10:00:00
309 Antti, Jokiniitty FatBoyz  Half Yleinen M 10:00:00
298 Juho, Järvinen Crayfish Triathlon  Half Yleinen M 10:00:00
257 Toni, Engström Crayfish Triathlon Club  Half Yleinen M 10:00:00
255 Topi, Mattila Fat Boyz  Half Yleinen M 10:00:00
256 Toni, Järvinen Sauvon Urheilijat  Half Yleinen M 10:00:00
258 Tommi, Rantanen Tampere  Half Yleinen M 10:00:00
283 Mikko, Lahti HelTri  Half Yleinen M 10:00:00
268 Samuli, Peltola Kaarina  Half Yleinen M 10:00:00
271 Petri, Pohjola Reilukerho  Half Yleinen M 10:00:00
290 Markku, Aittola Espoo  Half Yleinen M 10:00:00
194 Jyri, Sarkkinen Lempäälä  Half Yleinen M 10:00:00
302 Jani, Nurminen Ruutupaidat, Vaasa  Half Yleinen M 10:00:00
308 Antti, Lahti   Half Yleinen M 10:00:00
275 Pasi, Pölkki AAC Haurala  Half Yleinen M 10:00:00
242 Hannu, Henriksson Triathlonteam 226  Half 50+ M 10:00:00
240 Jarmo, Takala Kangasala  Half 50+ M 10:00:00
236 Vesa, Vuorinen PORI  Half 50+ M 10:00:00
239 Marko, Turunen Uusikaupunki  Half 50+ M 10:00:00
244 Antti, Erkinheimo SSU-Triathlon  Half 50+ M 10:00:00
196 Harri, Aalto Aqua Plus Triathlon  Half 50+ M 10:00:00
243 Ari, Kontoniemi Jyväskylä  Half 50+ M 10:00:00
241 Jarmo, Hillebrand Vihti Triathlon  Half 50+ M 10:00:00
237 Tom, Johansson Porvoo  Half 50+ M 10:00:00
222 triVAteam Trivateam  Half Yleinen F/M 10:00:00
13 Markus, Välimäki Triathlonteam 226  Sprint Yleinen M 10:00:00
10 juha, viljanen Ryhmäpolkasu  Sprint Yleinen M 10:00:00
7 Jaakko, Jäntti Tiilimäen Titaanin Treenitehdas  Sprint Yleinen M 10:00:00
12 Marko, Alin Säkylä  Sprint Yleinen M 10:00:00
6 Ilpo, Kivelä TuUL triathlon  Sprint Yleinen M 10:00:00
16 Mikko, Äijälä   Sprint Yleinen M 10:00:00
11 Kimmo, Lyytinen TriathlonSuomi  Sprint Yleinen M 10:00:00
20 Ville, Litmo Triathlonteam 226  Sprint Yleinen M 10:00:00
19 Tomi, Sinisalo Sydänmaan ponnistus  Sprint Yleinen M 10:00:00
3 Carlos, Manzanares   Sprint Yleinen M 10:00:00
9 Janne, Laakso Turku  Sprint Yleinen M 10:00:00
4 Eino, Lipponen Pyörä-68 Turku  Sprint Yleinen M 10:00:00
18 Teijo, Rantanen Rauma  Sprint Yleinen M 10:00:00
14 Mika, Roms Forssa  Sprint Yleinen M 10:00:00
5 Esa, Laurikainen Pyörä-68 Turku  Sprint Yleinen M 10:00:00
1 Aki, Ali-Lekkala Tampere  Sprint Yleinen M 10:00:00
15 Mikko, Lahdenperä Helsinki  Sprint Yleinen M 10:00:00
31 Kirsi, Kuuttila Eura  Sprint Yleinen F 10:00:00
39 Ursula, Helenius Triathlonteam 226  Sprint Yleinen F 10:00:00
29 Katja, Koivulahti Tawast Cycling Club  Sprint Yleinen F 10:00:00
27 Johanna, Katajisto FMR  Sprint Yleinen F 10:00:00
37 Sanna, Tuppurainen   Sprint Yleinen F 10:00:00
32 Laura, Nurmi Ylöjärvi  Sprint Yleinen F 10:00:00
33 Mervi, Lindgren Säkylä  Sprint Yleinen F 10:00:00
21 Anne, Laukkanen Triathlonteam 226  Sprint Yleinen F 10:00:00
35 Piia, Kaaresmaa Pori Trail Runners  Sprint Yleinen F 10:00:00
28 Karoliina, Mäkinen Triathlonteam 226  Sprint Yleinen F 10:00:00
25 Jaana, Salo HarjUS Triathlon  Sprint Yleinen F 10:00:00
23 Annika, Polvi Porin Tarmo  Sprint Yleinen F 10:00:00
26 Jenni, Ilomäki Triathlonteam 226  Sprint Yleinen F 10:00:00
40 Marjukka, Palin Ladytitaanit  Sprint Yleinen F 10:00:00
22 Annika, Nikkari Porin Tarmo  Sprint Yleinen F 10:00:00
24 Eva, Gruzdina Turku  Sprint Yleinen F 10:00:00
38 Tiina, Hult TriathlonTeam226  Sprint Yleinen F 10:00:00
34 Outi, Peltomaa Porin Tarmo  Sprint Yleinen F 10:00:00
212 Veikka, Hiekkataipale Nokia  Super Sprint U15 M 10:00:00
218 Matteus, Virtanen Valkeakoski  Super Sprint U15 M 10:00:00
215 Micke, Jyrkinen Triathlonteam 226  Super Sprint U17 M 10:00:00
213 Markus, Myllymäki Triathlonteam 226  Super Sprint U17 M 10:00:00
214 Ida, Wikman Jakobstad  Super Sprint U15 F 10:00:00
221 Ella, Känsäkoski Triathlonteam 226  Super Sprint U15 F 10:00:00
219 Annika, Rantanen Triathlonteam 226  Super Sprint U15 F 10:00:00
220 Aada, Nikki Porin Tarmo  Super Sprint U17 F 10:00:00
216 Ilona, Hiltunen Triathlonteam 226  Super Sprint U17 F 10:00:00
217 Vilma, Illi Vantaa  Super Sprint U17 F 10:00:00