UTPE 2017 ULTRA TRAIL PICOS DE EUROPA

Saturday, May 13, 2017 07:00 (GMT+2) - Start list

Race info
Sport: Running - trail
Location: Benia de Onís, Spain
Start type: Mass start
Racers: 163
Updated: Sunday, April 14, 2019 10:56 (GMT+2)
Organized by: I.O.S.U. International Outdoor Sports Union
Race website: WWW.IOSU.ORG
Race notes
UTPE - Ultra Trail Picos de Europa y su logo son marcas registradas.
Show more Show less

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Start time
- JOAQUIN ACEVEDO ACUYO Club Social Alcoa  CPO - 22 KLMS SENIOR MASC. 07:00:00
- XAVI ALAMAN GAIRALT Independiente  CPO - 22 KLMS VETERANO 1 MASC. 07:00:00
- ENRIQUE ALCALDE ESCRIBANO Clínica Velázquez 59  CPO - 22 KLMS SENIOR MASC. 07:00:00
- ANDRES ALONSO GIMENEZ   CPO - 22 KLMS ESPECIAL 60 y + MASC 07:00:00
- MARTA ALVARO GOMEZ Independiente  CPO - 22 KLMS SENIOR FEM. 07:00:00
- IGNACIO ARACIL VICENS Independiente  CPO - 22 KLMS VETERANO 2 MASC. 07:00:00
- SERGIO AVELLANEDA BERMEJO Encinas de Boadilla  CPO - 22 KLMS VETERANO 1 MASC. 07:00:00
- LUIS BANDE MARTINEZ Musko Trail  CPO - 22 KLMS VETERANO 1 MASC. 07:00:00
- MARIA DEL MAR BENITO SANCHEZ Khronos  CPO - 22 KLMS SENIOR FEM. 07:00:00
- JOSE LUIS BERLANGA IGLESIAS Grandiella Runners  CPO - 22 KLMS SENIOR MASC. 07:00:00
- IÑAKI BIRITXINAGA ALDAMIZ Independiente  CPO - 22 KLMS VETERANO 2 MASC. 07:00:00
- ALVARO BRETON SANTOS Independiente  CPO - 22 KLMS SENIOR MASC. 07:00:00
- CARLA CALDAS Caldas  CPO - 22 KLMS VETERANO 1 FEM. 07:00:00
- TIAGO CALDAS Caldas  CPO - 22 KLMS VETERANO 1 MASC. 07:00:00
- JOSE LUIS CAMBLOR POZUECO Run04gijon  CPO - 22 KLMS VETERANO 1 MASC. 07:00:00
- DAVID CARRASCO RIVAS Independiente  CPO - 22 KLMS VETERANO 1 MASC. 07:00:00
- DAVID CATHERINE Les Barjots des cotos  CPO - 22 KLMS VETERANO 1 FEM. 07:00:00
- EMILIA CUETARA MENENDEZ Independiente  CPO - 22 KLMS VETERANO 2 FEM. 07:00:00
- CARLOS MANUEL DA CONCEIÇÃO FERRAZ   CPO - 22 KLMS ESPECIAL 60 y + MASC 07:00:00
- DAVID DE LA ROSA MARIÑO Independiente  CPO - 22 KLMS VETERANO 1 MASC. 07:00:00
- ANDREAS DECKER TG Neuss  CPO - 22 KLMS VETERANO 2 MASC. 07:00:00
- PEDRO DIAZ MESA CHANWAS  CPO - 22 KLMS VETERANO 2 MASC. 07:00:00
- ELENA DURAN LAVILLA Independiente  CPO - 22 KLMS SENIOR FEM. 07:00:00
- JUAN ECHENIQUE HUARTE Trail Run 19  CPO - 22 KLMS VETERANO 2 MASC. 07:00:00
- ELKIN ESCOBAR Independiente  CPO - 22 KLMS VETERANO 2 MASC. 07:00:00
- ANGEL ESCUDERO CABAL Independiente  CPO - 22 KLMS ESPECIAL 60 y + MASC 07:00:00
- OSCAR ESTRADA GARCIA team obaya  CPO - 22 KLMS SENIOR MASC. 07:00:00
- JUANJO FALCON REGAIRA Atletismo lodosa  CPO - 22 KLMS VETERANO 1 MASC. 07:00:00
- CARLOS FDEZ-PICAZO CALLEJO Independiente  CPO - 22 KLMS SENIOR MASC. 07:00:00
- MAITE FDEZ-PICAZO CALLEJO Independiente  CPO - 22 KLMS VETERANO 1 FEM. 07:00:00
- ESTELA FERNANDEZ Independiente  CPO - 22 KLMS VETERANO 1 FEM. 07:00:00
- MARIA DE LA O FERNANDEZ CARBAJO TIERRA TRAGAME  CPO - 22 KLMS VETERANO 2 FEM. 07:00:00
- CRISTOPHER FERNANDEZ LARIA Cangas de onis atletismo  CPO - 22 KLMS SENIOR MASC. 07:00:00
- PAZ FERNANDEZ MORGALO Independiente  CPO - 22 KLMS VETERANO 2 FEM. 07:00:00
- RICARDO FERNANDEZ PEINADO Las Encinas de Boadilla  CPO - 22 KLMS VETERANO 1 MASC. 07:00:00
- PABLO FERNANDEZ RASCON Independiente  CPO - 22 KLMS SENIOR MASC. 07:00:00
- YOLANDA FERNANDEZ RIBAYA Independiente  CPO - 22 KLMS SENIOR FEM. 07:00:00
- RAQUEL FERNANDEZ RODRÌGUEZ Independiente  CPO - 22 KLMS SENIOR FEM. 07:00:00
- SUSANA PAULA FERRAZ Juventude Vidigalense  CPO - 22 KLMS VETERANO 2 FEM. 07:00:00
- VITOR ALEXANDRE GOMES DE SOUSA FERREIRA   CPO - 22 KLMS VETERANO 1 MASC. 07:00:00
- EMILIO FIDALGO BOBILLO Independiente  CPO - 22 KLMS SENIOR MASC. 07:00:00
- JULIA FRANCES ENGUIX MALLORCA TRAINING  CPO - 22 KLMS SENIOR FEM. 07:00:00
- PATRICIA FUYÀ SERRANO Independiente  CPO - 22 KLMS SENIOR FEM. 07:00:00
- RAMON GALIANA ARROYO Independiente  CPO - 22 KLMS ESPECIAL 60 y + MASC 07:00:00
- JUAN ANTONIO GALLARDO GONZALEZ Independiente  CPO - 22 KLMS SENIOR MASC. 07:00:00
- TOMAS GALLEGO RAMIREZ Alalpardo running team  CPO - 22 KLMS VETERANO 1 MASC. 07:00:00
- FRANCISCO GARCIA RIAL Independiente  CPO - 22 KLMS SENIOR MASC. 07:00:00
- MIGUEL ANGEL GARCIA RODRIGUEZ bikilamanjaro  CPO - 22 KLMS VETERANO 2 MASC. 07:00:00
- LUIS CARLOS GARCIA VALCARCEL GARCIA Independiente  CPO - 22 KLMS VETERANO 1 MASC. 07:00:00
- PABLO GOMEZ ANDRES Independiente  CPO - 22 KLMS SENIOR MASC. 07:00:00
- ROBERTO GOMEZ GARCIA Ninguno  CPO - 22 KLMS VETERANO 1 MASC. 07:00:00
- MIGUEL GOMEZ MARTIN GIRALDA SPORT  CPO - 22 KLMS SENIOR MASC. 07:00:00
- IVAN GOMEZ MONTES Independiente  CPO - 22 KLMS VETERANO 1 MASC. 07:00:00
- JAVIER GOMEZ MOVELLAN Independiente  CPO - 22 KLMS SENIOR MASC. 07:00:00
- JAVIER GONALEZ GARCIA Independiente  CPO - 22 KLMS SENIOR MASC. 07:00:00
- NICOLAS GONZALEZ ARIAS Coliseum  CPO - 22 KLMS SUB 23 MASC. 07:00:00
- SERINO GONZALEZ GARCIA avientu  CPO - 22 KLMS SENIOR MASC. 07:00:00
- ELISA GONZALEZ GUTIERREZ Independiente  CPO - 22 KLMS SENIOR FEM. 07:00:00
- LIDIA GONZALEZ LORENZO nortesur  CPO - 22 KLMS SENIOR FEM. 07:00:00
- DAVID GONZALEZ PARIS A.D.jarnachas  CPO - 22 KLMS SENIOR MASC. 07:00:00
- MARTA GONZALEZ RODRIGUEZ Independiente  CPO - 22 KLMS VETERANO 1 FEM. 07:00:00
- SILVIA GONZALEZ ROMAN ART  CPO - 22 KLMS VETERANO 1 FEM. 07:00:00
- JERONIMO GOYARROLA UGALDE LEIOA MENDI TALDEA  CPO - 22 KLMS VETERANO 1 MASC. 07:00:00
- ROBERTO GRANDA GRANDA CHANWAS  CPO - 22 KLMS VETERANO 2 MASC. 07:00:00
- SERGIO GRANJA ALVAREZ Independiente  CPO - 22 KLMS SENIOR MASC. 07:00:00
- JAVIER GUADARRAMA RODRIGUEZ Independiente  CPO - 22 KLMS SENIOR MASC. 07:00:00
- DANIEL GUERRERO GOMEZ Independiente  CPO - 22 KLMS SENIOR MASC. 07:00:00
- ANA GUILLO RECUERDA Independiente  CPO - 22 KLMS SENIOR FEM. 07:00:00
- ANGELES GUTIERREZ PRIETO Independiente  CPO - 22 KLMS VETERANO 2 FEM. 07:00:00
- JOSE ANTONIO HERRERO BLAZQUEZ Independiente  CPO - 22 KLMS SENIOR MASC. 07:00:00
- ISABEL HIDALGO ALVAREZ training de locura  CPO - 22 KLMS VETERANO 1 FEM. 07:00:00
- TANIA HUERTA COLLADO cronoastur  CPO - 22 KLMS SENIOR FEM. 07:00:00
- BEGOÑA JIMENEZ MARTIN Independiente  CPO - 22 KLMS VETERANO 1 FEM. 07:00:00
- AMANDINO JUNQUERA PAREDES Independiente  CPO - 22 KLMS SENIOR MASC. 07:00:00
- DANIEL LABORDA MARTINEZ Kampamento Base  CPO - 22 KLMS SUB 23 MASC. 07:00:00
- NICOLAS LINDEMANN Independiente  CPO - 22 KLMS VETERANO 2 MASC. 07:00:00
- MARIA LLAMAS Independiente  CPO - 22 KLMS SENIOR FEM. 07:00:00
- JESUS LOBO BENITO C.D. RUNNING HUMANES DE MADRID  CPO - 22 KLMS VETERANO 1 MASC. 07:00:00
- MANUEL ADRIAN LOPEZ CAMPOS Independiente  CPO - 22 KLMS SENIOR MASC. 07:00:00
- JORGE LOPEZ DIAZ Independiente  CPO - 22 KLMS SENIOR MASC. 07:00:00
- EDUARDO LOPEZ MIRANDA Independiente  CPO - 22 KLMS VETERANO 1 MASC. 07:00:00
- SORAYA LOPEZ SANZ training de locura  CPO - 22 KLMS SENIOR FEM. 07:00:00
- DAVID LUIS LAZCANO Independiente  CPO - 22 KLMS SENIOR MASC. 07:00:00
- INMACULADA MAESTRE LLAMAS Independiente  CPO - 22 KLMS SENIOR FEM. 07:00:00
- MICHAEL MALLERET Independiente  CPO - 22 KLMS VETERANO 1 MASC. 07:00:00
- ARIEL MARCOSICHI Vegabaño  CPO - 22 KLMS VETERANO 1 MASC. 07:00:00
- JESÙS MARTINEZ GONZALEZ Independiente  CPO - 22 KLMS SENIOR MASC. 07:00:00
- MILLAN MARIA MARTINEZ LOPEZ Independiente  CPO - 22 KLMS SENIOR MASC. 07:00:00
- JAIRO MARTINEZ LOPEZ Independiente  CPO - 22 KLMS SENIOR MASC. 07:00:00
- IVAN MARTINEZ MARTIN C.A.R. MARISQUEIRO  CPO - 22 KLMS SENIOR MASC. 07:00:00
- PEDRO MARTINEZ MORENO Independiente  CPO - 22 KLMS VETERANO 1 MASC. 07:00:00
- MANUEL ANGEL MARTINEZ RODILLO CAFES TOSCAF GMEA  CPO - 22 KLMS VETERANO 2 MASC. 07:00:00
- BEA MARTINEZ SANCHEZ Kampamento Base  CPO - 22 KLMS SENIOR FEM. 07:00:00
- VERONICA MARTINEZ VAZQUEZ Independiente  CPO - 22 KLMS VETERANO 1 FEM. 07:00:00
- VICTORIA MARTINEZ VAZQUEZ Independiente  CPO - 22 KLMS SENIOR FEM. 07:00:00
- JOSE MANUEL MENENDEZ AMBRES nortesur  CPO - 22 KLMS ESPECIAL 60 y + MASC 07:00:00
- JESUS MENENDEZ MARTINEZ CORRIENDO X MORCIN  CPO - 22 KLMS VETERANO 1 MASC. 07:00:00
- JAVIER MERCHENA ARGILES   CPO - 22 KLMS VETERANO 2 MASC. 07:00:00
- DIEGO MERIN MORALES Equipo de Montaña Deportes ML BLACK  CPO - 22 KLMS ESPECIAL 60 y + MASC 07:00:00
- CESAR CARLOS MERINO JIMENEZ Independiente  CPO - 22 KLMS SENIOR MASC. 07:00:00
- BEATRIZ MONTERO VILLAVERDE Independiente  CPO - 22 KLMS SENIOR FEM. 07:00:00
- GONZALO MORAL LOPEZ Independiente  CPO - 22 KLMS VETERANO 1 MASC. 07:00:00
- DAVID MORANDEIRA MATA Independiente  CPO - 22 KLMS SENIOR MASC. 07:00:00
- ANTONIO MANUEL MOREIRA DE AZEVEDO Independiente  CPO - 22 KLMS VETERANO 1 MASC. 07:00:00
- DAVID MORENO CARBALLO Independiente  CPO - 22 KLMS VETERANO 1 MASC. 07:00:00
- GABRIEL MORGADO FERNANDEZ-AGÜERA Independiente  CPO - 22 KLMS SENIOR MASC. 07:00:00
- MIGUEL NIETO PRIETO NORMAGRUP TECHNOLOGY  CPO - 22 KLMS VETERANO 1 MASC. 07:00:00
- RITA PEDROSA Juventude Vidigalense  CPO - 22 KLMS VETERANO 1 FEM. 07:00:00
- ADRIANA PELLON GALLO Sin club  CPO - 22 KLMS VETERANO 1 FEM. 07:00:00
- NATALIA PERTIERRA CASTAÑO Running mothers  CPO - 22 KLMS VETERANO 1 FEM. 07:00:00
- NOEMI PINEDA Independiente  CPO - 22 KLMS SENIOR FEM. 07:00:00
- SILVIA QUINTANA MEDINA Arista  CPO - 22 KLMS VETERANO 1 FEM. 07:00:00
- DAVID RAPOSO CALERO SJM  CPO - 22 KLMS VETERANO 1 MASC. 07:00:00
- FCO. JAVIER REVUELTA RUIZ Independiente  CPO - 22 KLMS VETERANO 1 MASC. 07:00:00
- EVA MARIA RICO TEJEDOR Independiente  CPO - 22 KLMS SENIOR FEM. 07:00:00
- SANTIAGO RIVERA GARCIA Independiente  CPO - 22 KLMS VETERANO 2 MASC. 07:00:00
- GUSTAVO ROALES-NIETO RÜDT V.C. Independiente  CPO - 22 KLMS VETERANO 1 MASC. 07:00:00
- MIGUEL RODRIGO MARTINEZ Independiente  CPO - 22 KLMS VETERANO 1 MASC. 07:00:00
- OSCAR RODRIGUEZ BALLESTEROS Independiente  CPO - 22 KLMS SUB 23 MASC. 07:00:00
- VICTOR RODRIGUEZ BERROCAL Independiente  CPO - 22 KLMS VETERANO 2 MASC. 07:00:00
- MARIO RODRIGUEZ OTERO Atletismo Fontes do Sar  CPO - 22 KLMS SENIOR MASC. 07:00:00
- CONCHITA ROZAS GARCIA A.D. Moal  CPO - 22 KLMS VETERANO 1 FEM. 07:00:00
- NURIA RUBIO OCHOA Independiente  CPO - 22 KLMS VETERANO 1 FEM. 07:00:00
- ALBA RUIZ GONZALEZ Independiente  CPO - 22 KLMS VETERANO 1 FEM. 07:00:00
- LUIS RUIZ SAINZ Independiente  CPO - 22 KLMS VETERANO 1 MASC. 07:00:00
- SANTIAGO SAIZ VAZQUEZ la braña  CPO - 22 KLMS SENIOR MASC. 07:00:00
- FELIPE SAIZ VAZQUEZ la braña  CPO - 22 KLMS SENIOR MASC. 07:00:00
- CARLOS SALVADOR PINTOS Independiente  CPO - 22 KLMS VETERANO 1 MASC. 07:00:00
- BEGOÑA SANCHEZ CERVIÑO CHANWAS  CPO - 22 KLMS VETERANO 1 FEM. 07:00:00
- ALEJANDRO SANCHEZ GION MOUNTAIN BIKE SOMIEDO  CPO - 22 KLMS SENIOR MASC. 07:00:00
- CARLOS SANCHEZ LOPEZ Independiente  CPO - 22 KLMS SENIOR MASC. 07:00:00
- PABLO SANCHEZ PEREZ Ojanco  CPO - 22 KLMS SENIOR MASC. 07:00:00
- MARCOS SANCHEZ SANCHEZ Independiente  CPO - 22 KLMS SENIOR MASC. 07:00:00
- VANESA SANTANA REYES Arista  CPO - 22 KLMS SENIOR FEM. 07:00:00
- ISABEL SERANTES GOMEZ Independiente  CPO - 22 KLMS VETERANO 1 FEM. 07:00:00
- ELISABETE GOMES DA SILVA SILVA Camir  CPO - 22 KLMS VETERANO 1 FEM. 07:00:00
- DIEGO SOBERO ZARAGOZA VERDILLUENGA  CPO - 22 KLMS SUB 23 MASC. 07:00:00
- JOSE LUIS SUAREZ ARECES Club Social.Alcoa  CPO - 22 KLMS VETERANO 1 MASC. 07:00:00
- MARIA AUXILIADORA SUAREZ CASTELLANP VEREDAS ATAURO  CPO - 22 KLMS SENIOR FEM. 07:00:00
- RAFAELINA SUERO SOSA training de locura  CPO - 22 KLMS VETERANO 1 FEM. 07:00:00
- JOEL FILIPE TAVARES DA ROCHA Independiente  CPO - 22 KLMS SENIOR MASC. 07:00:00
- ANA UMBELINO Juventude Vidigalense  CPO - 22 KLMS SENIOR FEM. 07:00:00
- SONIA UTRILLA BARROSO BOHONALAS  CPO - 22 KLMS VETERANO 1 FEM. 07:00:00
- JAVIER VAL DIAZ CHANWAS  CPO - 22 KLMS ESPECIAL 60 y + MASC 07:00:00
- IGNACIO VALLE SANCHEZ team obaya  CPO - 22 KLMS SENIOR MASC. 07:00:00
- IGNACIO VALLS DE GISPERT PIRI  CPO - 22 KLMS VETERANO 2 MASC. 07:00:00
- ADRIAN VICENTE GULIAS AD. TRIATLON AVILES  CPO - 22 KLMS SENIOR MASC. 07:00:00
- JOSE MANUEL VILLABRILLE VAZQUEZ Independiente  CPO - 22 KLMS VETERANO 1 MASC. 07:00:00
- CELIA VITAL PADELA NATURAL  CPO - 22 KLMS VETERANO 1 FEM. 07:00:00
- ARANTZA ZABALETA DE LA VEGA   CPO - 22 KLMS VETERANO 1 FEM. 07:00:00
- ENRIQUE ZARAGOZA ALONSO VERDILLUENGA  CPO - 22 KLMS VETERANO 1 MASC. 07:00:00
- UBALDO VILLABRILLE VAZQUEZ   CPO - 22 KLMS VETERANO 1 MASC. 07:00:00
- ANGEL FERNANDEZ GONZALEZ SCD RIBADESELLA  CPO - 22 KLMS VETERANO 2 MASC. 07:00:00
- ANGEL FERNANDEZ ALVAREZ Independiente  CPO - 22 KLMS SENIOR MASC. 07:00:00
- ARANTZA ARECHAGA BRAÑA Independiente  CPO - 22 KLMS VETERANO 1 FEM. 07:00:00
- MARTA CARRION MORALES   CPO - 22 KLMS VETERANO 1 FEM. 07:00:00
- FRAN MARTIN SOSA Arista  CPO - 22 KLMS VETERANO 2 MASC. 07:00:00
- JES REMON GARCIA Trail Run 19  CPO - 22 KLMS VETERANO 2 MASC. 07:00:00
- LUIS JIMENEZ TAMUREJO   CPO - 22 KLMS SENIOR MASC. 07:00:00
- ANTONIO SERRANO SERRANO   CPO - 22 KLMS VETERANO 1 MASC. 07:00:00
- JOSE LUIS GUILLERMO BLAZQUEZ Independiente  CPO - 22 KLMS VETERANO 1 MASC. 07:00:00
- PEDRO HERNANDEZ CAMARA Independiente  CPO - 22 KLMS VETERANO 1 MASC. 07:00:00
- IGNACIO MARTINEZ ZALACAIN   CPO - 22 KLMS SENIOR MASC. 07:00:00