PQ PCMS Race 2 - Sandgate Paddling Club

Sunday, June 13, 2021 09:18 (GMT+10) - Start list

Race info
Sport: Paddling
Location: Shorncliffe, Australia
Start type: Manual wave start
Wave grouping: By distance or category
Racers: 60
Updated: Sunday, June 13, 2021 12:13 (GMT+10)
Organized by: Paddle Queensland
Race website: qld.paddle.org.au

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Bib Racer name
Distance Category Wave Gender Start time
138 Chris Barry Medium (12km) SUP 12km Div 3 8-10 Medium (12km)-SUP 12km Div 3 8-10 M 0:00
241 Glenn Williams Medium (12km) SUP 12km Div 4 6-8 Medium (12km)-SUP 12km Div 4 6-8 M 0:00
246 Tracey Mouque Medium (12km) SUP 12km Div 4 6-8 Medium (12km)-SUP 12km Div 4 6-8 F 0:00
247 Trish West Medium (12km) SUP 12km Div 4 6-8 Medium (12km)-SUP 12km Div 4 6-8 F 0:00
105 Jack McDonald Medium (12km) Div 1: 12+ kph Medium (12km)-Div 1: 12+ kph M 17:11
106 Neiva & Justin Wright Medium (12km) Div 1: 12+ kph Medium (12km)-Div 1: 12+ kph F/M 17:11
200 Mark Greer Medium (12km) Div 2: 10 - 12 kph Medium (12km)-Div 2: 10 - 12 kph M 17:11
237 Ray Brandt Medium (12km) Div 2: 10 - 12 kph Medium (12km)-Div 2: 10 - 12 kph M 17:11
238 Catalina Stylianou Medium (12km) Div 2: 10 - 12 kph Medium (12km)-Div 2: 10 - 12 kph F 17:11
400 Mark Kreutz Medium (12km) Div 2: 10 - 12 kph Medium (12km)-Div 2: 10 - 12 kph M 17:11
401 Paul Sage Medium (12km) Div 2: 10 - 12 kph Medium (12km)-Div 2: 10 - 12 kph M 17:11
403 Pierrick Cartier Medium (12km) Div 2: 10 - 12 kph Medium (12km)-Div 2: 10 - 12 kph M 17:11
404 Celeste / Thomas Pringle Medium (12km) Div 2: 10 - 12 kph Medium (12km)-Div 2: 10 - 12 kph F/M 17:11
406 Jenny Theiss Medium (12km) Div 2: 10 - 12 kph Medium (12km)-Div 2: 10 - 12 kph F 17:11
408 Phillip Makings Medium (12km) Div 2: 10 - 12 kph Medium (12km)-Div 2: 10 - 12 kph M 17:11
409 Grant Cook Medium (12km) Div 2: 10 - 12 kph Medium (12km)-Div 2: 10 - 12 kph M 17:11
410 John Kavanagh Medium (12km) Div 2: 10 - 12 kph Medium (12km)-Div 2: 10 - 12 kph M 17:11
412 Katrina Hetaraka Medium (12km) Div 2: 10 - 12 kph Medium (12km)-Div 2: 10 - 12 kph F 17:11
413 Chris MacRae Medium (12km) Div 2: 10 - 12 kph Medium (12km)-Div 2: 10 - 12 kph M 17:11
414 Andrew Bennet Medium (12km) Div 2: 10 - 12 kph Medium (12km)-Div 2: 10 - 12 kph M 17:11
415 Jake Hudson Medium (12km) Div 2: 10 - 12 kph Medium (12km)-Div 2: 10 - 12 kph M 17:11
416 Colin Palmer Medium (12km) Div 2: 10 - 12 kph Medium (12km)-Div 2: 10 - 12 kph M 17:11
417 Joshua Parkinson Medium (12km) Div 2: 10 - 12 kph Medium (12km)-Div 2: 10 - 12 kph M 17:11
418 Glpc Medium (12km) Div 2: 10 - 12 kph Medium (12km)-Div 2: 10 - 12 kph M 17:11
538 Matthew Ramke-Meyer Medium (12km) Div 2: 10 - 12 kph Medium (12km)-Div 2: 10 - 12 kph M 17:11
539 Darryl Stenlake Medium (12km) Div 2: 10 - 12 kph Medium (12km)-Div 2: 10 - 12 kph M 17:11
540 Bryn Davis Medium (12km) Div 2: 10 - 12 kph Medium (12km)-Div 2: 10 - 12 kph M 17:11
541 Mathieu Cataldo Medium (12km) Div 2: 10 - 12 kph Medium (12km)-Div 2: 10 - 12 kph M 17:11
543 Chris Barnes Medium (12km) Div 2: 10 - 12 kph Medium (12km)-Div 2: 10 - 12 kph M 17:11
545 Old Robbers Medium (12km) Div 2: 10 - 12 kph Medium (12km)-Div 2: 10 - 12 kph M 17:11
546 Judi Jater / Wayne Medium (12km) Div 2: 10 - 12 kph Medium (12km)-Div 2: 10 - 12 kph F/M 17:11
547 Chris Girdler Medium (12km) Div 2: 10 - 12 kph Medium (12km)-Div 2: 10 - 12 kph F 17:11
548 Mark Haling Medium (12km) Div 2: 10 - 12 kph Medium (12km)-Div 2: 10 - 12 kph M 17:11
549 Peter Brown Medium (12km) Div 2: 10 - 12 kph Medium (12km)-Div 2: 10 - 12 kph M 17:11
550 Stephen Alexander Medium (12km) Div 2: 10 - 12 kph Medium (12km)-Div 2: 10 - 12 kph M 17:11
134 Adam Cottrell Medium (12km) Div 3: 8 - 10 kph Medium (12km)-Div 3: 8 - 10 kph M 20:52
135 Andrew Seymour Medium (12km) Div 3: 8 - 10 kph Medium (12km)-Div 3: 8 - 10 kph M 20:52
136 Bumblebees Medium (12km) Div 3: 8 - 10 kph Medium (12km)-Div 3: 8 - 10 kph F 20:52
137 Carmen Que Medium (12km) Div 3: 8 - 10 kph Medium (12km)-Div 3: 8 - 10 kph F 20:52
140 Delia West / John Smallwood Medium (12km) Div 3: 8 - 10 kph Medium (12km)-Div 3: 8 - 10 kph F/M 20:52
142 Frances White Medium (12km) Div 3: 8 - 10 kph Medium (12km)-Div 3: 8 - 10 kph F 20:52
143 Graeme Hudson Medium (12km) Div 3: 8 - 10 kph Medium (12km)-Div 3: 8 - 10 kph M 20:52
144 Joe Wills Medium (12km) Div 3: 8 - 10 kph Medium (12km)-Div 3: 8 - 10 kph M 20:52
145 John Battersby Medium (12km) Div 3: 8 - 10 kph Medium (12km)-Div 3: 8 - 10 kph M 20:52
146 John Murphy Medium (12km) Div 3: 8 - 10 kph Medium (12km)-Div 3: 8 - 10 kph M 20:52
147 John Robinson Medium (12km) Div 3: 8 - 10 kph Medium (12km)-Div 3: 8 - 10 kph M 20:52
149 Linda Robinson Medium (12km) Div 3: 8 - 10 kph Medium (12km)-Div 3: 8 - 10 kph F 20:52
150 Marilyn Drynan Medium (12km) Div 3: 8 - 10 kph Medium (12km)-Div 3: 8 - 10 kph F 20:52
151 Md Morgan Medium (12km) Div 3: 8 - 10 kph Medium (12km)-Div 3: 8 - 10 kph F/M 20:52
152 Nicola Donaldson Medium (12km) Div 3: 8 - 10 kph Medium (12km)-Div 3: 8 - 10 kph F 20:52
153 Paula Ridge Medium (12km) Div 3: 8 - 10 kph Medium (12km)-Div 3: 8 - 10 kph F 20:52
154 Peter Kiraly Medium (12km) Div 3: 8 - 10 kph Medium (12km)-Div 3: 8 - 10 kph M 20:52
155 Russell Lutton Medium (12km) Div 3: 8 - 10 kph Medium (12km)-Div 3: 8 - 10 kph M 20:52
156 Samuel Wong Medium (12km) Div 3: 8 - 10 kph Medium (12km)-Div 3: 8 - 10 kph M 20:52
157 Steven Ozolins Medium (12km) Div 3: 8 - 10 kph Medium (12km)-Div 3: 8 - 10 kph M 20:52
160 Keith Daly Medium (12km) Div 3: 8 - 10 kph Medium (12km)-Div 3: 8 - 10 kph M 20:52
242 Karlene McCormick Medium (12km) Div 4: 6 - 8 kph Medium (12km)-Div 4: 6 - 8 kph F 20:52
243 Kim Ankenbauer Medium (12km) Div 4: 6 - 8 kph Medium (12km)-Div 4: 6 - 8 kph F 20:52
244 Paula Stubbs Medium (12km) Div 4: 6 - 8 kph Medium (12km)-Div 4: 6 - 8 kph F 20:52
245 Sandra Fenton Medium (12km) Div 4: 6 - 8 kph Medium (12km)-Div 4: 6 - 8 kph F 20:52