2017 PNSW Myall Classic

Saturday, September 16, 2017 08:02 (GMT+10) - Start list

Race info
Sport: Paddling
Location: Tea Gardens, Australia
Start type: Manual wave start
Wave grouping: Custom
Racers: 187
Updated: Sunday, December 3, 2017 19:21 (GMT+10)
Organized by: PaddleNSW Marathon
Race website: www.paddlensw.org.au

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

  • Summary »
  • All racers : Wave 47km Early
Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Wave Age Gender Start time
100 Joshua Batchelor Shark Island Paddlers  47000 Turned Early Open Mens Single 47km Early 40 M 0:00
103 Peter Faherty Sutherland Shire  47000 Open Mens Single 47km Early 32 M 0:00
104 Anthony Field Non-Member  47000 Open Mens Single 47km Early 29 M 0:00
105 Wilfred Finn Non-Member  47000 Open Mens Single 47km Early 40 M 0:00
106 Robert James Non-Member  47000 Turned Early Open Mens Single 47km Early 42 M 0:00
107 Trevor Nichols Lane Cove  47000 Open Mens Single 47km Early 44 M 0:00
108 Russell Smith Non-Member  47000 Open Mens Single 47km Early 38 M 0:00
109 Gareth Stokes Sutherland Shire  47000 Open Mens Single 47km Early 43 M 0:00
110 Damian Willis Non-Member  47000 Turned Early Open Mens Single 47km Early 44 M 0:00
111 Nicole Bartels River CC  47000 Turned Early Open Womens Single 47km Early 40 F 0:00
112 Kate Dawson Sutherland Shire  47000 Open Womens Single 47km Early 43 F 0:00
113 Marni Kay Newy  47000 Open Womens Single 47km Early 40 F 0:00
114 Suzie Rhydderch Lane Cove  47000 Open Womens Single 47km Early 32 F 0:00
115 Kathryn Allen/Geoff Allen The Armidale School Canoe  47000 Veteran/Junior Doubles 47km Early 14 F 0:00
116 Paige Ayton/Thomas Houlden University NSW  47000 Students Students 47km Early 19 F 0:00
117 Jeremy Bowers/Michael Fogarasi University NSW  47000 Students Students 47km Early 20 M 0:00
118 Ollie Bruer/Sam Medway University NSW  47000 Students Students 47km Early 19 M 0:00
119 Lara Campbell/Jonathan Chan University NSW  47000 Students Students 47km Early 19 F 0:00
120 Colin Campbell/Ross Bloore Just Paddlers/Non-Member  47000 Open Doubles 47km Early 69 M 0:00
121 William Coulter/Max Wallner University NSW  47000 Students Students 47km Early 19 M 0:00
122 Hamish Cowan/Max Kutena University NSW  47000 Students Students 47km Early 19 M 0:00
123 Jake Curran/Matt Johnston Duval Kayaking Club  47000 Students Students 47km Early 20 M 0:00
124 Steve Dawson/Frank Kingma Sutherland Shire/Varsity Lakes  47000 Open C2 47km Early 47 M 0:00
125 Matthew Di Giorgio/Angus Nelson University NSW  47000 Students Students 47km Early 18 M 0:00
126 Hugh Elbourne/David Lester University NSW  47000 Students Students 47km Early 19 M 0:00
127 Craig Ellis/Richard Yates PaddleNSW Direct/Lane Cove  47000 Open Doubles 47km Early 47 M 0:00
128 Jack Fitzpatrick/Alex Roberts University NSW  47000 Students Students 47km Early 19 M 0:00
129 Pierre Fladgate/Joe Miller University NSW  47000 Students Students 47km Early 18 M 0:00
130 Jason Han/Kim Navera Lane Cove/PaddleNSW Direct  47000 Open Doubles 47km Early 25 M 0:00
131 Timothy Hanrahan/Julian Sasson University NSW  47000 Students Students 47km Early 18 M 0:00
132 Robert Hiley/John Rowberry Lane Cove/PaddleNSW Direct  47000 Open Doubles 47km Early 51 M 0:00
133 Aaron Level/Eric Reit University NSW  47000 Students Students 47km Early 19 M 0:00
134 Patrick McCulloch/Hugo Webster University NSW  47000 Students Students 47km Early 19 M 0:00
135 Cambell McMaster/Jonathon Yates University NSW  47000 Students Students 47km Early 17 M 0:00
136 Clare Miln/Dave Miln Non-Member  47000 Open Doubles 47km Early 26 F 0:00
137 Joseph Murphy/Robert Edmunds Duval Kayaking Club  47000 Students Students 47km Early 20 M 0:00
138 Andrew Murphy/Gerard Crampton Non-Member  47000 Open Doubles 47km Early 35 M 0:00
139 Emma Rice/Dominc Waters Duval Kayaking Club  47000 Students Students 47km Early 18 F 0:00
140 Tika Robinson/Daniel Ross University NSW  47000 Students Students 47km Early 19 F 0:00
141 Emily Williams/Tom Fredericks Duval Kayaking Club  47000 Students Students 47km Early 20 F 0:00
143 Florence Cameron/Miranda Summersby-Mitch University NSW  47000 Students Students 47km Early 18 F 0:00
144 Jade Cooksley/Tara Williams Duval Kayaking Club  47000 Students Students 47km Early 17 F 0:00
145 McKenzie Downey/Annabel Biddulph University NSW  47000 Students Students 47km Early 18 F 0:00
146 Kaitlyn Edmunds/Gabrielle Woods Duval Kayaking Club  47000 Students Students 47km Early 18 F 0:00
147 Rebecca Livings/Suzanne Wright The Armidale School Canoe  47000 Open Womens Doubles 47km Early 41 F 0:00
148 Lucinda Macken/Amy Malligan University NSW  47000 Students Students 47km Early 17 F 0:00
149 Amie O'Dell/Amber Perks University NSW  47000 Students Students 47km Early 19 F 0:00
150 Richard Barnes PaddleNSW Direct  47000 Masters 50+ Mens Single 47km Early 56 M 0:00
151 Robert Beers Sutherland Shire  47000 Masters 50+ Mens Single 47km Early 58 M 0:00
152 John Boult Non-Member  47000 Masters 50+ Mens Single 47km Early 50 M 0:00
154 Gregory Cairns Sunshine Coast  47000 Masters 50+ Mens Single 47km Early 60 M 0:00
155 Adrian Clayton Lane Cove  47000 Masters 50+ Mens Single 47km Early 71 M 0:00
157 Richard Fox Burley Griffin  47000 Masters 50+ Mens Single 47km Early 52 M 0:00
158 Phillip Geddes Lane Cove  47000 Masters 50+ Mens Single 47km Early 70 M 0:00
159 Andrew Giardini Sutherland Shire  47000 Masters 50+ Mens Single 47km Early 50 M 0:00
161 David Hammond Lane Cove  47000 Masters 50+ Mens Single 47km Early 51 M 0:00
162 Jeff Hosnell Lane Cove  47000 Masters 50+ Mens Single 47km Early 64 M 0:00
164 Peter Matthews Non-Member  47000 Masters 50+ Mens Single 47km Early 58 M 0:00
165 Duncan McDonald Non-Member  47000 Masters 50+ Mens Single 47km Early 52 M 0:00
166 Stuart Trueman Penrith Valley  47000 Masters 50+ Mens Single 47km Early 54 M 0:00
168 Meg Thornton PaddleNSW Direct  47000 Masters 50+ Womens Single 47km Early 60 F 0:00
170 Mark Bretag/Jack Ward Newy  47000 Masters 50+ Doubles 47km Early 58 M 0:00
171 Marg Cook/Rob Cook Central Coast  47000 Masters 50+ Doubles 47km Early 60 F 0:00
172 Jon Elliott/Craig Mason Non-Member  47000 Masters 50+ Doubles 47km Early 60 M 0:00
173 David Goodie/Stuart Myers Non-Member  47000 Masters 50+ Doubles 47km Early 55 M 0:00
174 Warren Huxley/Merridy Huxley Just Paddlers  47000 Masters 50+ Doubles 47km Early 61 M 0:00
175 Patricia Ashton/Robert Collins Burley Griffin  47000 Masters 50+ Doubles 47km Early 56 F 0:00
176 Darren Forbes/Abbey Phipps Newy  47000 Veteran/Junior Doubles 47km Early 55 M 0:00
177 Hannah Van Roy/Peter van Roy The Armidale School Canoe  47000 Veteran/Junior Doubles 47km Early 15 F 0:00
178 Reece Williams/Darren Williams St Pius X/Lane Cove  47000 Veteran/Junior Doubles 47km Early 13 M 0:00
218 Stanley Kreis Varsity Lakes  47000 Masters 50+ Mens Single 47km Early 58 M 0:00
220 Craig Salkeld Lane Cove  47000 Masters 50+ Mens Single 47km Early 51 M 0:00
306 Tomas Beak/Joseph Dominique Latouche University NSW  47000 Students Students 47km Early 17 M 0:00
321 Jo Bradley/Lucy Henderson University NSW  47000 Students Students 47km Early 17 F 0:00
507 Charmian Stewart/Sarah Teutenberg University NSW  47000 Students Students 47km Early 19 F 0:00