1 |
Orcuan
GalGael - Glen Murray |
Open
|
Other 4+ Oared Boat |
|
F/M |
10:54:02 |
12 |
Georgie Rose
Broughty Ferry Boating - Rebecca Jackson-Hunt |
Open
|
Double Scull/Randan |
|
F/M |
10:59:35 |
13 |
Dratsie
Clydesdale Amateur Rowing Club - Michael Lekakis |
Open
|
Double Scull/Randan |
|
M |
11:02:07 |
14 |
Speedwell
North Berwick Rowing Club - David Davidson |
Open
|
Double Scull/Randan |
|
M |
11:03:14 |
20 |
Boatie Rows
Boatie Blest - Andrew Doney |
Open
|
St Ayles |
|
F |
11:11:18 |
21 |
Bonnie Anne
ISLAY ROWING CLUB - Jack Glover |
Open
|
St Ayles |
|
F |
11:13:00 |
22 |
Carrick Maid
Carrick CRC - Fergus Forsyth |
Open
|
St Ayles |
|
F/M |
11:13:48 |
23 |
Chippy Mcnish
Royal West Of Scotland Amateur Boat Club - Karyn Donnachie |
Open
|
St Ayles |
|
F |
11:17:37 |
24 |
Cruachan
Kilchrenan, Inverinan & Dalavich CRC - Angela Docherty |
Open
|
St Ayles |
|
F |
11:18:03 |
26 |
Freya
Orkney Rowing Club - Kelly McGuigan |
Open
|
St Ayles |
|
F |
11:18:44 |
27 |
Ice Breaker
Rowporty - Pam Macdiarmid |
Open
|
St Ayles |
|
F |
11:19:49 |
28 |
Juniper
Sutors Skiffies - Ingrid Rochford |
Open
|
St Ayles |
|
F |
11:20:43 |
29 |
Maggie
Gourdon Coastal Rowing Club - Jean |
Open
|
St Ayles |
|
F |
11:23:23 |
30 |
Soy Quine
Portsoy Coastal Rowing Club - Susan Rayne |
Open
|
St Ayles |
|
F |
11:24:17 |
31 |
St Ayles
St Ayles Rowing Club - Audrey Horsburgh |
Open
|
St Ayles |
|
F |
11:24:56 |
32 |
St Baldred
North Berwick Rowing Club - Sandy Wallace |
Open
|
St Ayles |
|
F |
11:27:04 |
35 |
Mrs B.
Castle Inn Rowers/ River Teign Rowing Cl - Amanda Waldron |
Open
|
Other 4+ Oared Boat |
|
F |
11:28:41 |
33 |
Strangfjordr
Strangford Coastal Rowing Club - Anna Elliott |
Open
|
St Ayles |
|
F |
11:30:02 |
34 |
Tess
Cromarty Community Rowing Club - Fiona Grist |
Open
|
St Ayles |
|
F |
11:30:29 |
36 |
Sprite (RWSABC)
Royal West Of Scotland Amateur Boat Club - Adam Graham |
Open
|
Other 4+ Oared Boat |
|
F/M |
11:34:48 |
37 |
Naiad
Royal West Of Scotland Amature Boat Club - Hugh Jamieson |
Open
|
Other 4+ Oared Boat |
|
M |
11:35:27 |
45 |
Blackadder
North Berwick Rowing Club - Viktoria Mcdonald |
Open
|
St Ayles |
|
F/M |
11:45:49 |
43 |
Rinansey
Orkney Rowing Club - Mhairi Noble |
Open
|
Shetland Yole |
|
F/M |
11:47:39 |
46 |
Blue Bay
St Andrews Coastal Rowing Club - Julie Hardisty |
Open
|
St Ayles |
|
F/M |
11:49:14 |
47 |
Boaty Lodge
Boatie Blest - Stuart Mack |
Open
|
St Ayles |
|
F/M |
11:49:44 |
48 |
Chanonry Maid
Chanonry Sailing Club - Steve Bramwell |
Open
|
St Ayles |
|
F/M |
11:50:43 |
25 |
Cumbrae
Cumbrae Coastal Rowing - Morna Mcgreish |
Open
|
St Ayles |
|
F/M |
11:52:12 |
49 |
Florence
Rowflo - Charlie Green |
Open
|
St Ayles |
|
F/M |
11:53:02 |
50 |
Grebe
Strathpeffer & District Community Rowing - Lori Macgregor |
Open
|
St Ayles |
|
F/M |
11:56:19 |
51 |
Iolair
Arran Coastal Rowing Club - Charles Smith |
Open
|
St Ayles |
|
F/M |
12:00:10 |
52 |
John B
North Berwick - Viktoria Mcdonald |
Open
|
St Ayles |
|
F/M |
12:00:44 |
44 |
Birdie Bowers
RWSABC - Rose Sloan |
Open
|
St Ayles |
|
F/M |
12:01:29 |
53 |
Kelvin Kelpie
Glasgow Coastal Rowing Club - Frances Tobin |
Open
|
St Ayles |
|
F/M |
12:02:17 |
54 |
Lady Danger
Glasgow Coastal Rowing Club - Ewan Shachan |
Open
|
St Ayles |
|
F/M |
12:03:24 |
55 |
Loxa
Lossiemouth Coastal Rowing Club - Michael Burns |
Open
|
St Ayles |
|
F/M |
12:03:43 |
56 |
Navajo
Renegade - Kate Purcell |
Open
|
St Ayles |
|
F/M |
12:04:26 |
57 |
Patrick O'rourke
Carrick CRC - Fergus Forsyth |
Open
|
St Ayles |
|
F/M |
12:07:05 |
58 |
Pride Of Prestwick
Prestwick Coastal Rowing Club - Angela Taylor |
Open
|
St Ayles |
|
F/M |
12:07:34 |
59 |
Skelf
Eastern - Alex Hilliam |
Open
|
St Ayles |
|
F/M |
12:08:47 |
60 |
Spirit Of Catterline
Catterline Coastal Rowing Club - Stephen Hall |
Open
|
St Ayles |
|
F/M |
12:10:27 |
61 |
Sprite (Eastern)
Eastern - Sean Watters |
Open
|
St Ayles |
|
F/M |
12:12:02 |
63 |
Tarbh Uisge
Burghead Coastal Rowing Club - Emma Donald |
Open
|
St Ayles |
|
F/M |
12:13:10 |
64 |
Ulla
Ullapool Coastal Rowing Club - India Poe |
Open
|
St Ayles |
|
F/M |
12:14:10 |
65 |
Yolande
Kinghorn Coastal Rowing Club - Chris Mitchell |
Open
|
St Ayles |
|
F/M |
12:15:32 |
66 |
Zulu
Avoch Community Rowing Club - Duncan Macleman |
Open
|
St Ayles |
|
F/M |
12:16:04 |
67 |
Coull D
St Ayles Rowing Club - Grant Lumsden |
Open
|
St Ayles |
|
M |
12:16:47 |
68 |
Ferry Lass
Queensferry Rowing Club - Alan Sutherland |
Open
|
St Ayles |
|
M |
12:17:30 |
69 |
Lily Bheag
ISLAY ROWING CLUB - Jack Glover |
Open
|
St Ayles |
|
M |
12:18:11 |
70 |
Mingulay
Kilchrenan, Inverinan & Dalavich CRC - Gordon Leveratt |
Open
|
St Ayles |
|
M |
12:19:34 |
62 |
St Margaret’S Hope
North Queensferry - Lesley Smith |
Open
|
St Ayles |
|
M |
12:20:46 |
73 |
Zephyr
Avoch - David Paterson |
Open
|
St Ayles |
|
M |
12:22:17 |
71 |
Montrose (Name Confirmed After Launch)
Montrose Coastal Rowing - Giles Laverack |
Open
|
St Ayles |
|
M |
12:23:06 |
72 |
Tay Legends
Newburgh Rowing Club - Newburgh |
Open
|
St Ayles |
|
M |
12:23:53 |
74 |
Keith Owen
Sidmouth - Jeremy Cloke |
Open
|
Pilot Gig |
|
F/M |
12:29:11 |
75 |
Little Picket
Sidmouth - Nigel Winchester |
Open
|
Pilot Gig |
|
F/M |
12:30:16 |