1 |
Marcus Benton
Marys Bicycle Club |
2
|
Cat 1 Expert Men 19-44 |
Wave 1
|
33 |
M |
0:00 |
2 |
Steve Crosier
Cyclepath |
2
|
Cat 1 Expert Men 19-44 |
Wave 1
|
40 |
M |
0:00 |
3 |
Paul Furst
Dialed cyling team |
2
|
Cat 1 Expert Men 19-44 |
Wave 1
|
19 |
M |
0:00 |
4 |
Brian Gruenemay
Marys Bicycle Club |
2
|
Cat 1 Expert Men 19-44 |
Wave 1
|
38 |
M |
0:00 |
5 |
Matthew Langella
|
2
|
Cat 1 Expert Men 19-44 |
Wave 1
|
34 |
M |
0:00 |
6 |
Andrew Loscutoff
Oregon Trail Syndicate |
2
|
Cat 1 Expert Men 19-44 |
Wave 1
|
29 |
M |
0:00 |
7 |
Aaron McClintock
Therapeutic Assoc. p/b Pacific Office |
2
|
Cat 1 Expert Men 19-44 |
Wave 1
|
32 |
M |
0:00 |
8 |
Felipe Nystrom
WesternBikeworks |
2
|
Cat 1 Expert Men 19-44 |
Wave 1
|
35 |
M |
0:00 |
9 |
Chip Sloan
Grundelbruisers |
2
|
Cat 1 Expert Men 19-44 |
Wave 1
|
43 |
M |
0:00 |
10 |
Matthew White
Marys Bicycle Club |
2
|
Cat 1 Expert Men 19-44 |
Wave 1
|
38 |
M |
0:00 |
11 |
Michael Brown
Fulcrum Properties / Web Cyclery |
2
|
Cat 1 Expert Men 45+ |
Wave 1
|
47 |
M |
0:00 |
12 |
Scott Hood
|
2
|
Cat 1 Expert Men 45+ |
Wave 1
|
44 |
M |
0:00 |
13 |
Trevor Rice
Type 2 fun |
2
|
Cat 1 Expert Men 45+ |
Wave 1
|
44 |
M |
0:00 |
153 |
Tsering Alleyne
PFRIEM BREWING |
2
|
Elite Men |
Wave 1
|
32 |
M |
0:00 |
154 |
Jacob Hull
|
2
|
Elite Men |
Wave 1
|
31 |
M |
0:00 |
155 |
Jonathan Myers
Team S&M |
2
|
Elite Men |
Wave 1
|
50 |
M |
0:00 |
163 |
Steven Basden
Cyclepath Racing |
2
|
Singlespeed Men |
Wave 1
|
52 |
M |
0:00 |
164 |
Mielle Blomberg
Team S & M |
2
|
Singlespeed Men |
Wave 1
|
46 |
F |
0:00 |
165 |
Sean Carline
CX Pistols p/b Gigantic |
2
|
Singlespeed Men |
Wave 1
|
40 |
M |
0:00 |
166 |
Robert Jackson
River City Bicycles |
2
|
Singlespeed Men |
Wave 1
|
42 |
M |
0:00 |
167 |
Holland Larue
Team Finger |
2
|
Singlespeed Men |
Wave 1
|
40 |
F |
0:00 |
168 |
Lauren McCarthy
Sunnyside Sports |
2
|
Singlespeed Men |
Wave 1
|
44 |
M |
0:00 |
169 |
Seth Patla
PDX TI |
2
|
Singlespeed Men |
Wave 1
|
41 |
M |
0:00 |
170 |
Patrick Reedy
CX Pistols p/b Gigantic Brewing |
2
|
Singlespeed Men |
Wave 1
|
39 |
M |
0:00 |
171 |
Ken Shonkwiler
Black Diamond Bicycles |
2
|
Singlespeed Men |
Wave 1
|
29 |
M |
0:00 |
173 |
Alex Marganski
Oregon Trail Syndicate |
2
|
Singlespeed Men |
Wave 1
|
30 |
M |
0:00 |
183 |
Jesse Coombs
Byzick + Company Cycling |
2
|
Cat 1 Expert Men 45+ |
Wave 1
|
48 |
M |
0:00 |
186 |
Ian Junjohann
Landspeed |
2
|
Singlespeed Men |
Wave 1
|
36 |
M |
0:00 |
197 |
Brian Cimmiyotti
Scott's Cycle and Sports |
2
|
Cat 1 Expert Men 19-44 |
Wave 1
|
|
M |
0:00 |
198 |
David Prause
Grundelbruisers |
2
|
Singlespeed Men |
Wave 1
|
47 |
M |
0:00 |
14 |
Jennifer Hart
|
2
|
Cat 1 Expert Women 19+ |
Wave 2
|
48 |
F |
2:00 |
15 |
Darragh Hildreth
Therapeutic Assoc. p/b Pacific Office |
2
|
Cat 1 Expert Women 19+ |
Wave 2
|
26 |
F |
2:00 |
16 |
Lindsay Jackson
Castelli |
2
|
Cat 1 Expert Women 19+ |
Wave 2
|
40 |
F |
2:00 |
17 |
Helen Reedy
CX Pistols p/b Gigantic Brewing |
2
|
Cat 1 Expert Women 19+ |
Wave 2
|
31 |
M |
2:00 |
18 |
Laura Schmitt
CX Pistols p/b Gigantic |
2
|
Cat 1 Expert Women 19+ |
Wave 2
|
33 |
F |
2:00 |
19 |
Anne Usher
Fast Fun Nice |
2
|
Cat 1 Expert Women 19+ |
Wave 2
|
38 |
F |
2:00 |
182 |
Jamie Lusk
Chamois Butter |
2
|
Elite Women |
Wave 2
|
38 |
F |
2:00 |
22 |
Nate Ard
|
2
|
Cat 2 Sports Men 40-49 |
Wave 3
|
40 |
M |
6:00 |
29 |
Kyle Ammirata
|
2
|
Cat 2 Sports Men 19-39 |
Wave 3
|
30 |
M |
6:00 |
30 |
Justin Barnhart
|
2
|
Cat 2 Sports Men 19-39 |
Wave 3
|
37 |
M |
6:00 |
31 |
Nate Barrios
|
2
|
Cat 2 Sports Men 19-39 |
Wave 3
|
20 |
M |
6:00 |
32 |
Matt Bloom
Byzick + Company Cycling |
2
|
Cat 2 Sports Men 19-39 |
Wave 3
|
28 |
M |
6:00 |
33 |
Dean Bunnell
|
2
|
Cat 2 Sports Men 19-39 |
Wave 3
|
36 |
M |
6:00 |
34 |
Caleb Dickson
Marys Bicycle Club |
2
|
Cat 2 Sports Men 19-39 |
Wave 3
|
31 |
M |
6:00 |
35 |
Joseph Diterlizzi
|
2
|
Cat 2 Sports Men 19-39 |
Wave 3
|
28 |
M |
6:00 |
36 |
Robert Holmberg
|
2
|
Cat 2 Sports Men 19-39 |
Wave 3
|
33 |
M |
6:00 |
37 |
Eddie Kessler
Backcountry Endurance Racing |
2
|
Cat 2 Sports Men 19-39 |
Wave 3
|
32 |
M |
6:00 |
38 |
Matt Klaudt
|
2
|
Cat 2 Sports Men 19-39 |
Wave 3
|
34 |
M |
6:00 |
39 |
Jeff Pendleton
|
2
|
Cat 2 Sports Men 19-39 |
Wave 3
|
38 |
M |
6:00 |
40 |
Luke Roberts
Team 10 Barrel |
2
|
Cat 2 Sports Men 19-39 |
Wave 3
|
37 |
M |
6:00 |
41 |
Seth Sakamoto
|
2
|
Cat 2 Sports Men 19-39 |
Wave 3
|
34 |
M |
6:00 |
42 |
Alex Schoknecht
Team 10 Barrel |
2
|
Cat 2 Sports Men 19-39 |
Wave 3
|
31 |
M |
6:00 |
43 |
Aaron Slowik
|
2
|
Cat 2 Sports Men 19-39 |
Wave 3
|
30 |
M |
6:00 |
44 |
Eric Aldinger
Team Finger |
2
|
Cat 2 Sports Men 40-49 |
Wave 3
|
47 |
M |
6:00 |
45 |
Demian Bailey
Marys Bicycle Club |
2
|
Cat 2 Sports Men 40-49 |
Wave 3
|
47 |
M |
6:00 |
46 |
Dennis Bennett
Boneyard Cycling |
2
|
Cat 2 Sports Men 40-49 |
Wave 3
|
49 |
M |
6:00 |
47 |
Michael X Brown
|
2
|
Cat 2 Sports Men 40-49 |
Wave 3
|
43 |
M |
6:00 |
48 |
Chris Butler
|
2
|
Cat 2 Sports Men 40-49 |
Wave 3
|
46 |
M |
6:00 |
49 |
Jamie Fleckenstein
Metsker Yetis |
2
|
Cat 2 Sports Men 40-49 |
Wave 3
|
42 |
M |
6:00 |
50 |
Terry Hamness
privateer |
2
|
Cat 2 Sports Men 40-49 |
Wave 3
|
47 |
M |
6:00 |
51 |
David Hart
Therapeutic Assoc. p/b Pacific Office |
2
|
Cat 2 Sports Men 40-49 |
Wave 3
|
48 |
M |
6:00 |
52 |
Shea Hawes
|
2
|
Cat 2 Sports Men 40-49 |
Wave 3
|
43 |
M |
6:00 |
53 |
Douglas Murphy
|
2
|
Cat 2 Sports Men 40-49 |
Wave 3
|
46 |
M |
6:00 |
54 |
Greg Myers
|
2
|
Cat 2 Sports Men 40-49 |
Wave 3
|
45 |
M |
6:00 |
55 |
James Owen
Capitol Velo |
2
|
Cat 2 Sports Men 40-49 |
Wave 3
|
48 |
M |
6:00 |
56 |
Jonathan Palmer
|
2
|
Cat 2 Sports Men 40-49 |
Wave 3
|
41 |
M |
6:00 |
57 |
Aric Rist
Cyclepath Racing |
2
|
Cat 2 Sports Men 40-49 |
Wave 3
|
47 |
M |
6:00 |
58 |
Bob Stephens
Point s racing |
2
|
Cat 2 Sports Men 40-49 |
Wave 3
|
48 |
M |
6:00 |
59 |
Erick Taft
Camas Bike and Sport |
2
|
Cat 2 Sports Men 40-49 |
Wave 3
|
47 |
M |
6:00 |
60 |
Robert Umberhandt
Stumptown Cycling Club |
2
|
Cat 2 Sports Men 40-49 |
Wave 3
|
40 |
M |
6:00 |
61 |
David Visnack
|
2
|
Cat 2 Sports Men 40-49 |
Wave 3
|
49 |
M |
6:00 |
62 |
Troy Zinda
Metsker Yetis |
2
|
Cat 2 Sports Men 40-49 |
Wave 3
|
49 |
M |
6:00 |
159 |
Evan Lilly
Bend Endurance Academy |
2
|
Junior Expert Men |
Wave 3
|
16 |
M |
6:00 |
160 |
Owen Rogers
Grixsen Brewing p/b West End Bikes |
2
|
Junior Expert Men |
Wave 3
|
14 |
M |
6:00 |
174 |
Craig Seyler
|
2
|
Cat 2 Sports Men 19-39 |
Wave 3
|
36 |
M |
6:00 |
177 |
Juanfran Carceles
|
2
|
Cat 2 Sports Men 19-39 |
Wave 3
|
28 |
M |
6:00 |
180 |
Chris Wierman
Dialed Cycling Team |
2
|
Cat 2 Sports Men 40-49 |
Wave 3
|
46 |
M |
6:00 |
63 |
Lito Almazora
|
2
|
Clydesdale 200+ Men |
Wave 4
|
52 |
M |
10:00 |
64 |
Troy Bucy
Troy Bucy |
2
|
Cat 2 Sports Men 50-59 |
Wave 4
|
55 |
M |
10:00 |
65 |
Scott Campbell
Celilo Cycles |
2
|
Cat 2 Sports Men 50-59 |
Wave 4
|
50 |
M |
10:00 |
66 |
Neil Carpenter
Oregon Bike Shop Racing Team |
2
|
Cat 2 Sports Men 50-59 |
Wave 4
|
53 |
M |
10:00 |
67 |
Jim Foster
Molly McWhorter |
2
|
Cat 2 Sports Men 50-59 |
Wave 4
|
50 |
M |
10:00 |
68 |
Charles Hildreth
|
2
|
Cat 2 Sports Men 50-59 |
Wave 4
|
57 |
M |
10:00 |
69 |
Tony Irusta
|
2
|
Cat 2 Sports Men 50-59 |
Wave 4
|
50 |
M |
10:00 |
70 |
Bob Jacobs
bicycleattorney.com |
2
|
Cat 2 Sports Men 50-59 |
Wave 4
|
52 |
M |
10:00 |
71 |
Edward Knight
Cyclepath Racing |
2
|
Cat 2 Sports Men 50-59 |
Wave 4
|
49 |
M |
10:00 |
72 |
Duff Linde
Camas Bikes and Sport |
2
|
Cat 2 Sports Men 50-59 |
Wave 4
|
52 |
M |
10:00 |
73 |
Matthew Martel
Interurban |
2
|
Cat 2 Sports Men 50-59 |
Wave 4
|
52 |
M |
10:00 |
74 |
Jeffrey Nary
Sagebrush Cycles |
2
|
Cat 2 Sports Men 50-59 |
Wave 4
|
52 |
M |
10:00 |
75 |
John Prosser
Team Revenge |
2
|
Cat 2 Sports Men 50-59 |
Wave 4
|
51 |
M |
10:00 |
76 |
Trig Rogers
bicycleattorney.com |
2
|
Cat 2 Sports Men 50-59 |
Wave 4
|
51 |
M |
10:00 |
77 |
Steve Rubart
|
2
|
Cat 2 Sports Men 50-59 |
Wave 4
|
54 |
M |
10:00 |
78 |
Allen Schwartz
Baker Creek Boys |
2
|
Cat 2 Sports Men 50-59 |
Wave 4
|
54 |
M |
10:00 |
79 |
Shaun Slowik
Metsker Yetis |
2
|
Fat Bike 3.7 or larger ti |
Wave 4
|
56 |
M |
10:00 |
80 |
Frank Benish
Ridge Cyclesport |
2
|
Cat 2 Sports Men 60+ |
Wave 4
|
61 |
M |
10:00 |
81 |
Mark Miller
Marys Bicycle Club |
2
|
Cat 2 Sports Men 60+ |
Wave 4
|
62 |
M |
10:00 |
82 |
Tony Turrini
|
2
|
Cat 2 Sports Men 60+ |
Wave 4
|
60 |
M |
10:00 |
83 |
John Wilson
Team S&M |
2
|
Cat 2 Sports Men 60+ |
Wave 4
|
59 |
M |
10:00 |
145 |
Rodney Billowitz
|
2
|
Clydesdale 200+ Men |
Wave 4
|
52 |
M |
10:00 |
146 |
Barron Johnson
Oregon Trail Syndicate |
2
|
Clydesdale 200+ Men |
Wave 4
|
52 |
M |
10:00 |
147 |
Sean McGhee
Team Lazy Tarantulas |
2
|
Clydesdale 200+ Men |
Wave 4
|
34 |
M |
10:00 |
148 |
Spencer Rockwell
Half Penny Racing |
2
|
Clydesdale 200+ Men |
Wave 4
|
39 |
M |
10:00 |
149 |
Mark Sather
Team 10 Barrel |
2
|
Clydesdale 200+ Men |
Wave 4
|
47 |
M |
10:00 |
150 |
Josh Snyder
Marys Bicycle Club |
2
|
Clydesdale 200+ Men |
Wave 4
|
37 |
M |
10:00 |
151 |
Jarrod Sumerlin
Bicycle Barn |
2
|
Clydesdale 200+ Men |
Wave 4
|
50 |
M |
10:00 |
152 |
Mark Westerfield
Dialed Cycling Team |
2
|
Clydesdale 200+ Men |
Wave 4
|
45 |
M |
10:00 |
156 |
Jeff Breazile
|
2
|
Fat Bike 3.7 or larger ti |
Wave 4
|
49 |
M |
10:00 |
157 |
Bruce Irwin
Hapi-go! |
2
|
Fat Bike 3.7 or larger ti |
Wave 4
|
54 |
M |
10:00 |
158 |
Peter Rhodes
On & Off Rhodes |
2
|
Fat Bike 3.7 or larger ti |
Wave 4
|
44 |
M |
10:00 |
184 |
Whitney Phillips
Dialed Cycling Team |
2
|
Cat 2 Sports Men 50-59 |
Wave 4
|
54 |
M |
10:00 |
190 |
Brian Bertolini
|
2
|
Cat 2 Sports Men 50-59 |
Wave 4
|
50 |
M |
10:00 |
191 |
Paul Adkins
Adkins |
2
|
Cat 2 Sports Men 50-59 |
Wave 4
|
51 |
M |
10:00 |
194 |
Tim Shreve
Hutch's Eugene |
2
|
Cat 2 Sports Men 50-59 |
Wave 4
|
52 |
M |
10:00 |
195 |
David Luoma
Cyclepath Racing |
2
|
Cat 2 Sports Men 60+ |
Wave 4
|
61 |
M |
10:00 |
199 |
Chad Butler
Team S&M |
2
|
Cat 2 Sports Men 50-59 |
Wave 4
|
|
M |
10:00 |
204 |
Jason Bietz
|
2
|
Cat 2 Sports Men 50-59 |
Wave 4
|
51 |
M |
10:00 |
20 |
Riley Marcus
Team Finger |
2
|
Cat 2 Sport Women 19-39 |
Wave 5
|
27 |
F |
14:00 |
21 |
Kimberly Sass
Sorella Forte |
2
|
Cat 2 Sport Women 19-39 |
Wave 5
|
39 |
F |
14:00 |
23 |
Shelly Boelter
Cyclepath Racing |
2
|
Cat 2 Sport Women 40-49 |
Wave 5
|
40 |
F |
14:00 |
24 |
Molly Cogswell-Kelley
Boneyard Cycling |
2
|
Cat 2 Sport Women 40-49 |
Wave 5
|
45 |
F |
14:00 |
25 |
Rebecca Hillary
Team AF |
2
|
Cat 2 Sport Women 40-49 |
Wave 5
|
41 |
F |
14:00 |
26 |
Heather Lynch
Boneyard Cycling |
2
|
Cat 2 Sport Women 40-49 |
Wave 5
|
47 |
F |
14:00 |
27 |
Stephanie Spiak
Team 10 Barrel |
2
|
Cat 2 Sport Women 40-49 |
Wave 5
|
45 |
F |
14:00 |
28 |
Karen Kenlan
Sunnyside Sports |
2
|
Cat 2 Sport Women 50+ |
Wave 5
|
57 |
F |
14:00 |
161 |
Keeley Brownback
Mountian View Cycles Racing Team |
2
|
Junior Expert Women |
Wave 5
|
16 |
F |
14:00 |
162 |
Natasha Visnack
Bend Endurance Academy |
2
|
Junior Expert Women |
Wave 5
|
14 |
F |
14:00 |
179 |
Alexa Loscutoff
Oregon Trail Syndicate |
2
|
Cat 2 Sport Women 19-39 |
Wave 5
|
30 |
F |
14:00 |
192 |
Sue Hanna
Oregon Bike Shop Racing Team |
2
|
Cat 2 Sport Women 50+ |
Wave 5
|
59 |
F |
14:00 |