North Harbour Swim and Run Series 2016/17

Wednesday, March 29, 2017 18:16 (GMT+13) - Series standings

Race info
Sport: Aquathlon - swim and run
Location: Takapuna Boating Club, Takapuna, North Shore, Auckland, New Zealand
Series type: Custom points per place
Series races: Best 6 out of 10
Completed races: 10
Racers: 23
Updated: Saturday, May 23, 2020 18:14 (GMT+13)
Organized by: North Harbour Triathlon Club
Race website: http://nhtc.org.nz

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Place Racer name Race results # of races Total points
1 Peter Kadar
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
6 / 8 175
2 Sergei Kariukin
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
6 / 9 168
3 Mike Cochrane
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
6 / 8 158
4 Rodolphe Julien
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
6 / 8 145
5 Pieter Van Vreden
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
4 / 4 93
6 Richard Campbell
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 3 74
7 Vincent Sesto
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 3 67
8 Luke Faithfull
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 3 65
9 Ben Grenfell
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 3 63
9 Andreas Schulz
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
2 / 2 63
11 Andrins Ramonas
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
2 / 2 48
12 Chris Arnold
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
2 / 2 43
13 Alex Waite
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
2 / 2 40
14 Steve Driscoll
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
2 / 2 39
14 Kurt Owen
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
2 / 2 39
16 James Upton
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 24
17 Joshua Ong
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 23
18 Ben Chidgey
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 22
18 Blake Douglas
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 22
20 Johan Engelbrecht
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 21
21 Steve Dmceell
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 19
21 Gediminas Grinins
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 19
23 Duncan Birse
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 18