North Harbour Swim and Run Series 2016/17

Wednesday, March 29, 2017 18:16 (GMT+13) - Series standings

Race info
Sport: Aquathlon - swim and run
Location: Takapuna Boating Club, Takapuna, North Shore, Auckland, New Zealand
Series type: Custom points per place
Series races: Best 6 out of 10
Completed races: 10
Racers: 19
Updated: Saturday, May 23, 2020 18:14 (GMT+13)
Organized by: North Harbour Triathlon Club
Race website: http://nhtc.org.nz

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Place Racer name Race results # of races Total points
1 Jay Wallwork
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
6 / 9 175
2 Jack Robinson
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
6 / 9 169
3 Jonathan Wieland
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
6 / 9 159
4 Sam Goldstine
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
6 / 6 147
5 Scott MacDonald
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
6 / 6 138
6 Christopher Wright
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
6 / 8 122
7 Sam Robinson
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
5 / 5 117
8 Daniel Harper
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
6 / 6 113
9 Andrew Walsh
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
6 / 6 111
10 Thomas Trengrove
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 3 68
11 Alex George
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 3 63
12 Sam Durrant
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
2 / 2 46
12 Atanas Alipiev
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
2 / 2 46
14 Michael Walker
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
2 / 2 32
15 Takaya Sukizaki
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 24
16 David Jenkins
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 22
16 Jeremy Broutte
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 22
18 Jackson Walker
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 21
19 Richard Finlayson
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 19