SQZ Long Course OC1/2 Race Series 2015

Sunday, November 8, 2015 13:29 (GMT+10) - Series standings

Race info
Sport: Paddling - outrigger
Location: Brisbane, Australia
Series type: Custom points per place
Series races: 5
Completed races: 5
Racers: 26
Updated: Sunday, November 8, 2015 19:19 (GMT+10)
Organized by: AOCRA South Queensland Zone
Race website: http://www.aocra.com.au/sqzone/

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Place Racer name Race results # of races Total points
1 Adam Stafford Mooloolaba OCC 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place
  • Time
  • Points
5 45
2 Bryon Gilbert Redcliffe OCC 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place
  • Time
  • Points
4 28
3 Wayne Callaghan Fraser Coast OCC 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place
  • Time
  • Points
5 10
4 Gary Vandermaat Coffs Coast OCC 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place
  • Time
  • Points
3 6
4 Mark Schaffer Outrigger Australia 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place
  • Time
  • Points
3 6
4 Peter Walker Outrigger Australia 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place
  • Time
  • Points
5 6
7 Phil Holloway Tweed Coast OCC 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place
  • Time
  • Points
5 5
- Russell Johnson Brisbane OCC 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place
  • Time
  • Points
2 -1 race
- Morgan Chubb Outrigger Australia 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place
  • Time
  • Points
2 -1 race
- Juan Cruz Gold Coast OCC 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place
  • Time
  • Points
2 -1 race
- Peter Silversmith Brisbane OCC 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place
  • Time
  • Points
2 -1 race
- Trevor Baillie Coffs Coast OCC 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place
  • Time
  • Points
2 -1 race
- Albert Peter Hoekwater Surfers Paradise OCC 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place
  • Time
  • Points
2 -1 race
- John Hammond Mooloolaba OCC 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place
  • Time
  • Points
1 -2 races
- Jeff Rainsford Outrigger Australia 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place
  • Time
  • Points
1 -2 races
- William JARVIS Bundaberg OCC 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place
  • Time
  • Points
1 -2 races
- Phillip Thistlewood Mooloolaba OCC 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place
  • Time
  • Points
1 -2 races
- Bill Woodforde Moreton Bay Boat Club 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place
  • Time
  • Points
1 -2 races
- Gert Christensen Tweed Coast OCC 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place
  • Time
  • Points
1 -2 races
- Peter Sapiano Mooloolaba OCC 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place
  • Time
  • Points
1 -2 races
- Edward Gibson Hervey Bay OCC 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place
  • Time
  • Points
1 -2 races
- Ian Robinson Panamuna OCC 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place
  • Time
  • Points
1 -2 races
- Warren Parrish Bayside OCC 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place
  • Time
  • Points
1 -2 races
- Rodney Graham Cooper BRD OCC 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place
  • Time
  • Points
1 -2 races
- Leon Elliot Surfers Paradise OCC 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place
  • Time
  • Points
1 -2 races
- Leon Elliott Surfers Paradise OCC 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place
  • Time
  • Points
1 -2 races