ORC 2020

Sunday, August 16, 2020 09:59 (GMT+2) - Series standings

Race info
Sport: Skiing - rollerskiing
Location: Orlické Záhoří, Czech Republic
Series type: Total time
Series races: 3
Completed races: 3
Racers: 108
Updated: Sunday, August 16, 2020 18:40 (GMT+2)
Organized by: Wikov Ski Skuhrov nad Bělou, XCSPORT.cz, Serlich 8.30
Race website: WWW.SERLICH.COM

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Place Racer name Race results # of races Total time Difference
1 Stanislav ŘEZÁČ Slavia pojišťovna Sport Team 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
3 1:25:53.1 -
2 Tomáš VEBER Kasper-Swix Team 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
3 1:33:32.6 +7:39.5
3 Jiří ROČÁREK Vltava Fund Ski Team 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
3 1:35:29.1 +9:36.0
4 Kateřina SMUTNÁ Olfin Car Ski Team Trutnov 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
3 1:36:58.6 +11:05.5
5 Martin HUŠEK Salomon Team 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
3 1:38:10.4 +12:17.3
6 Klára MORAVCOVA Ski Klub Jablonec N. N. 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
3 1:40:54.3 +15:01.2
7 Petr GROSS BORCI Zdar! 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
3 1:41:58.2 +16:05.1
8 Adéla BOUDÍKOVÁ Vltava Fund Ski Team 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
3 1:42:34.1 +16:41.0
9 Jan BENÁK Šerlich 8.30 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
3 1:43:39.3 +17:46.2
10 Michal DROBNÍK ČKS SKI Jilemnice 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
3 1:43:40.1 +17:47.0
11 David PROSS Šerlich 8:30 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
3 1:43:48.8 +17:55.7
12 Josef VEJNAR JOVE ROLLSKI Vysoké N/Jiz. 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
3 1:43:59.8 +18:06.7
13 Mateusz SZCZOTKA Ski Klub Jablonec N. N. 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
3 1:44:05.0 +18:11.9
14 Filip TRENDA Vltava Fund Ski Team 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
3 1:48:56.8 +23:03.7
15 Rob TEPLY Rolnici 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
3 1:49:44.3 +23:51.2
16 Tomáš MUSIL Vltava Fund Ski Team 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
3 1:50:17.7 +24:24.6
17 Tereza HUJEROVÁ Ski Klub Jablonec N. N. 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
3 1:51:39.3 +25:46.2
18 Jacek HYRNIK Polsko 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
3 1:52:54.5 +27:01.4
19 Michal ROHÁČEK Silvini Madshus Team 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
3 1:56:33.6 +30:40.5
20 Ladislav KNÁPEK Šerlich 8.30 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
3 1:56:34.2 +30:41.1
21 Petr SVOBODA Šerlich 8.30 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
3 1:57:47.9 +31:54.8
22 Miloslav POHL Nymburk 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
3 1:59:01.5 +33:08.4
23 Zdeněk STUCHLÍK Šerlich 8.30 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
3 2:04:12.3 +38:19.2
24 Matilda JEŽKOVÁ Olfin Car Ski Team Trutnov 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
3 2:04:34.3 +38:41.2
25 Richard ŠTEFEK Šerlich 8.30 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
3 2:07:36.5 +41:43.4
26 Pavel JIRÁSEK Team Šerlich 8 30 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
3 2:18:54.5 +53:01.4
- Adam MATOUŠ ČKS SKI Jilemnice 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 -1 race -
- Ondřej PILAŘ ČKS SKI Jilemnice 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 -1 race -
- Hubert WANĚK ČKS SKI Jilemnice 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 -1 race -
- Jan MARYŠKA Wikov SKI Skuhrov N.B 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 -1 race -
- František KOŽNAR ČKS SKI Jilemnice 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 -1 race -
- Marek PAVLÍČEK ČKS SKI Jilemnice 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 -1 race -
- Martin VOŇKA ČKS SKI Jilemnice 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 -1 race -
- Aleš KOŽNAR ČKS SKI Jilemnice 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 -1 race -
- Natálie PLNÁ ČKS SKI Jilemnice 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 -1 race -
- Tomáš KREJSA Kus Sopotnice 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 -1 race -
- Václav SEDLÁČEK Silvini Madshus Team 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 -1 race -
- Matěj HÁJEK SKP Kornspitz Jablonec 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 -1 race -
- Jaroslav KULICH Vltava Fund Ski Team 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 -1 race -
- Tereza TŮMOVÁ Sun Sport Team 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 -1 race -
- Daniel GROMUS Kolečkové Lyže TOMSKI.Cz 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 -1 race -
- Jiří FIŠNAR Vltava Fund 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 -1 race -
- Kateřina ŠVANCAROVÁ Sun Sport Team 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 -1 race -
- Milan JELÍNEK Silvini Madhuz Team 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 -1 race -
- Ladislav MIZERA J-50 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 -1 race -
- Eva KULHÁNKOVÁ Sun Sport Team 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 -1 race -
- Lukash PLATIL ČKS SKI Jilemnice 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -2 races -
- Matěj KOŽNAR ČKS SKI Jilemnice 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -2 races -
- Jan REIZER Mks Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Gór 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -2 races -
- Šimon MAIDL Wikov SKI Skuhrov N.B 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -2 races -
- Martin SVOBODA ČKS SKI Jilemnice 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -2 races -
- Jan VALIŠ SK Veska 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -2 races -
- Tereza MALÍŘOVÁ Šerlich 8.30 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -2 races -
- Bohumil FLEGL Skibob Klub Dobruška 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -2 races -
- Lukáš PLATIL ČKS SKI Jilemnice 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -2 races -
- Ben VRBOVSKÝ FENIX SKI TEAM Jeseník 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -2 races -
- Michal BRÁBLÍK FENIX SKI TEAM Jeseník 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -2 races -
- Jan SEMIRÁD Klub Biatlonu Letohrad 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -2 races -
- Martin KOPECKÝ FENIX SKI TEAM Jeseník 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -2 races -
- Matěj Theo KÖLTÖ Klub Biatlonu Letohrad 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -2 races -
- Michal HARCULA Klub Biatlonu Letohrad 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -2 races -
- Vladimír BENECH
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -2 races -
- Jakub VONDRÁČEK Klub Biatlonu Letohrad 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -2 races -
- Jan GREGOR Klub Biatlonu Letohrad 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -2 races -
- Šiman MAIDL Wikov SKI Skuhrov N.B 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -2 races -
- Šimon ŠTOLFA Klub Biatlonu Letohrad 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -2 races -
- Pavel ŠIMEK Olfin Car Ski Team 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -2 races -
- David ŠTVRTECKÝ SKB Velké Karlovice 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -2 races -
- Radek FIŠER Klub Biatlonu Letohrad 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -2 races -
- Antonín KVAČEK Klub Biatlonu Letohrad 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -2 races -
- Martin JAKOUBEK Pardubice - Polabiny Ski Club 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -2 races -
- Matouš Jan GAJA SKB Velké Karlovice 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -2 races -
- Vít SUCHODOL Klub Biatlonu Letohrad 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -2 races -
- Pavel KOVÁŘ KB Letohrad 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -2 races -
- Kryštof HORNÍK FENIX SKI TEAM Jeseník 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -2 races -
- Petr ZEMAN Sokol Weissberg 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -2 races -
- Ondřej PLÁŠEK Velké Losiny 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -2 races -
- Anna STROUHALOVÁ FENIX SKI TEAM Jeseník 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -2 races -
- Martin DVOŘÁK Klub Biatlonu Letohrad 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -2 races -
- Svatava MIKYSKOVÁ Klub Biatlonu Letohrad 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -2 races -
- Libor DAVID Sun Sport Team 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -2 races -
- Martin HOLÁNEK Borci Zdar! 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -2 races -
- Petr KOLÁŘ SK KOLIS M.K 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -2 races -
- Tomáš STROUHAL Fortex SKI Moravský Beroun 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -2 races -
- Petr VÁVRA Kyšperk Ski Team 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -2 races -
- Ladislav ZVOLSKÝ Borci Zdar! 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -2 races -
- Jiří BEZUCHA Pohyb A Zdraví 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -2 races -
- Barbora SMETANOVÁ SKP Kornspitz Jablonec 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -2 races -
- Marek ŠVEC Kyšperk Ski Team 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -2 races -
- Tomáš TELECKÝ Sun Sport Team 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -2 races -
- Klára HRUBÁ Klub Biatlonu Letohrad 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -2 races -
- Zuzana KUBÍČKOVÁ Klub Biatlonu Letohrad 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -2 races -
- Pavel CHMELAŘ Chaloupky Deštné 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -2 races -
- Lucie KÁNSKÁ Klub Biatlonu Letohrad 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -2 races -
- Klára GROSSMANNOVÁ Klub Biatlonu Letohrad 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -2 races -
- Andrea CHUDĚJOVÁ Klub Biatlonu Letohrad 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -2 races -
- Michaela GOCÁLOVÁ SKB Velké Karlovice 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -2 races -
- Terka GROSSMANNOVÁ Klub Biatlonu Letohrad 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -2 races -
- Alois KOHOUTEK Svitávka 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -2 races -
- Václav ŠTĚPÁNEK Sun Sport Team 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -2 races -
- Agáta MOSKVOVÁ Klub Biatlonu Letohrad 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -2 races -
- Lucie MOTTLOVÁ Klub Biatlonu Letohrad 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -2 races -
- Denisa ZEMANOVÁ Jaroměř 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -2 races -
- František ŠTERBA KB Letohrad 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -2 races -
- Tomáš JANEČKA SKB - Velké Karlovice 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -2 races -
- Michal SEDLÁČEK Silvini Madshus Team 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -2 races -
- Jakub KOWALSKI MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Gó 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -2 races -
- Jiří FIŠNAR ST. Vltava Fund 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -2 races -