MCC CHALLENGE RELAY 2019

Saturday, October 19, 2019 15:47 (GMT+10) - Series standings

Race info
Sport: Paddling - outrigger
Location: Port Douglas, Australia
Series type: Total time
Series races: 4
Completed races: 4
Racers: 46
Updated: Saturday, October 19, 2019 15:47 (GMT+10)
Organized by: NQ Zone AOCRA
Race website: http://aocra.com.au/nqzone

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

  • Series winners

  • right arrow imageClick on a green category name to see full results
 Category Winner Winning total Racers
 Overall      
 IGMM OC1 WAYNE HIPGRAVE -1 race 1
 IGMM SKI ALLAN MCSHERRY 4:37:27.7 1
 IGMMX OC2 DMABBOTT/WMABBOTT 4:33:06.2 2
 IGMW OC1 ANGELA COOPER 5:38:31.5 1
 IMM OC1 DARRYL THOROUGHGOOD 4:23:58.4 4
 IMM SKI DAVID AHMED 3:59:35.8 1
 IMM V1 THOMAS BEAL 4:42:50.8 1
 IMMX OC2 JALLEUAME/PARVIDSON 4:18:42.3 1
 IMW OC1 CLARE JAMES 5:00:43.7 3
 IOM OC1 MATT ABBOTT 4:05:22.3 2
 IOW OC2 KBARSBY/KSTANLEY 4:35:55.6 1
 ISMM OC1 CRAIG HARRIS 4:33:39.0 2
 ISMM V1 MICHAEL BARSBY 4:59:42.1 1
 ISMMX OC2 BLENITSCHEK/MGERDEMANN 4:40:16.0 1
 RGMM OC2 GNEWELL/CIVERSON/EKNIGHT/DOCONNOR 4:44:38.1 1
 RGMMX OC2 RSEED/MHALBERT/AWILLIAMS/IWILLIAMS 4:24:20.6 2
 RMM OC1 JBRENNAN/MROWE 4:51:55.1 1
 RMMX OC1 TRACEY DARVENIZA/ADRIAN DARVENIZA 4:46:32.0 3
 RMMX OC6 CAP COAST/MALANUKA/ROCKY/CAIRNS 4:23:15.5 1
 RMW OC1 SONIA MARPLES/CHARLIE MCKILLOP 5:14:19.0 1
 ROM OC1 KEA MOREA/VADAHEN SOLOMAN 5:01:27.0 1
 ROM OC2 MHIND/SBRADY/CMGARRIE/RWATSON 4:48:07.2 1
 ROM OC6 KONE DUBU CANOE CLUB OC6 4:00:18.1 1
 ROM SKI JOSH ROLFE/MARK DARVENIZA 4:10:33.7 1
 ROMX OC2 NABBOTT/MDARVENEZA/TDEMARIA/APORTELLI 4:51:29.5 2
 ROMX OC6 HEKILI/DAM/COCONUTS JUNIORS OC6 4:16:32.8 2
 ROW OC2 MLLOYD/JSANDERSON/JWHITE/KWHITE 4:21:42.2 1
 RSMM OC2 PAMBROSE/SBEYNON/GCOOK/ECOVELL 4:29:32.3 1
 RSMMX OC2 GWRIGHT/FCAMPBELL/SMARKWELL/BSMITH 4:40:57.1 1
 RSMMX SKI TBROCK/SBROCK 4:23:37.0 1
 RSMW OC1 JPROPSTING/DMOUNFIELD 5:38:10.6 1
 RSMW OC2 KTOUT/TSJOGREN/SCALLIGARO/SLOCKWOOD 4:42:30.9 2
 Female      
 IGMW OC1 ANGELA COOPER 5:38:31.5 1
 IMW OC1 CLARE JAMES 5:00:43.7 3
 IOW OC2 KBARSBY/KSTANLEY 4:35:55.6 1
 RMW OC1 SONIA MARPLES/CHARLIE MCKILLOP 5:14:19.0 1
 ROW OC2 MLLOYD/JSANDERSON/JWHITE/KWHITE 4:21:42.2 1
 RSMW OC1 JPROPSTING/DMOUNFIELD 5:38:10.6 1
 RSMW OC2 KTOUT/TSJOGREN/SCALLIGARO/SLOCKWOOD 4:42:30.9 2
 Male      
 IGMM OC1 WAYNE HIPGRAVE -1 race 1
 IGMM SKI ALLAN MCSHERRY 4:37:27.7 1
 IMM OC1 DARRYL THOROUGHGOOD 4:23:58.4 4
 IMM SKI DAVID AHMED 3:59:35.8 1
 IMM V1 THOMAS BEAL 4:42:50.8 1
 IOM OC1 MATT ABBOTT 4:05:22.3 2
 ISMM OC1 CRAIG HARRIS 4:33:39.0 2
 ISMM V1 MICHAEL BARSBY 4:59:42.1 1
 RGMM OC2 GNEWELL/CIVERSON/EKNIGHT/DOCONNOR 4:44:38.1 1
 RMM OC1 JBRENNAN/MROWE 4:51:55.1 1
 RMMX OC1 NHOEY/ASKELTON 4:56:41.3 1
 ROM OC1 KEA MOREA/VADAHEN SOLOMAN 5:01:27.0 1
 ROM OC2 MHIND/SBRADY/CMGARRIE/RWATSON 4:48:07.2 1
 ROM OC6 KONE DUBU CANOE CLUB OC6 4:00:18.1 1
 ROM SKI JOSH ROLFE/MARK DARVENIZA 4:10:33.7 1
 RSMM OC2 PAMBROSE/SBEYNON/GCOOK/ECOVELL 4:29:32.3 1