2019 VACX Women's 1/2/3

Sunday, December 8, 2019 12:30 PM (GMT-5) - Series standings

Race info
Sport: Cycling - cyclocross
Location: Suffolk, VA, United States
Series type: Custom points per place
Series races: Best 9 out of 14
Completed races: 12
Racers: 27
Updated: Tuesday, December 10, 2019 8:43 AM (GMT-5)
Organized by: Eric Crandell

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Place Racer name Race results # of races Total points
1 Johanna NEUBER Rogue Velo Racing 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
9 / 9 366
2 Denelle Grant Flying Frog Racing/Coqui Cyclery 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
7 / 7 221
3 Sydney WENGER Summit Freewheelers 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
4 / 4 155
4 Mary Still  
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
2 / 2 80
5 Kelly MCLAUGHLIN Team Hammer Cross 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
2 / 2 63
6 Krista Silvers  
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
2 / 2 56
7 Jen TILLMAN Joes Bike Shop Racing Team 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
2 / 2 55
8 Avanell SCALES Deschutes Brewery 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
2 / 2 48
8 Maggie Barton  
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
2 / 2 48
10 Kelly Paduch Rocktown Racing 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 45
11 Katherine SARKISOV Cxhairs Devo / Trek Bikes 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
2 / 2 44
12 Ella BRENNEMAN Cxhairs Devo 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
2 / 2 37
13 Brooke LYMAN  
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
2 / 2 36
14 Traci Rodosta Echelon Creative Services 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 35
14 Sonya Richeson  
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 35
14 Katy Lobeda  
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 35
17 Laura Pyle  
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 28
18 Olivia SANDOVAL Baltimore Youth Cycling 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
2 / 2 22
18 Sabine BUCCHERI Baltimore Youth Cycling 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
2 / 2 22
20 Simona VINCENCIOVA Team Bikenetic 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
2 / 2 16
20 Andie THOMPSON Deschutes Brewery 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
2 / 2 16
22 Abigail WALKER Industry Nine Elite Masters 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 14
23 Aliza TOBIAS Brevard College 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
2 / 2 12
24 Hope Ann SNYDER-WALSH Specialized P/b Bobcat Racing 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
2 / 2 5
25 Cynthia FRAZIER  
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
1 / 1 4
26 Julie PAISANT Mock Orange Racing 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
2 / 2 3
27 Emily WOOLFORD  
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Points
2 / 2 2