OlfinCar Orlicky Rollerski CUP 2018

Sunday, August 19, 2018 09:58 (GMT+2) - Series standings

Race info
Sport: Skiing - rollerskiing
Location: Šerlich, Czech Republic
Series type: Total time
Series races: 2
Completed races: 2
Racers: 122
Updated: Monday, August 20, 2018 21:58 (GMT+2)
Organized by: serlich.com
Race website: www.serlich.com

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Place Racer name Race results # of races Total time Difference
1 Václav SEDLÁČEK Silvini Madshus Team 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 1:27:53.0 -
2 Jan ČECH Silvini Madshus Team 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 1:28:26.1 +0:33.1
3 Jirka ROČÁREK Vltava Fund team 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 1:32:47.4 +4:54.4
4 Petr NOVÁK Vltava Fund team 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 1:33:02.1 +5:09.1
5 Michal VANK Sun Sport Team 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 1:33:42.7 +5:49.7
6 Martin ŠVARC Ski Klub Jablonec 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 1:34:32.0 +6:39.0
7 Michał SKOWRON MKS Karkonosze 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 1:35:28.9 +7:35.9
8 Kateřina SMUTNÁ Bauer Ski Team 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 1:38:09.2 +10:16.2
9 Petr VLČEK Sun Sport Team 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 1:38:17.8 +10:24.8
10 Petr VANC Mercedes Benz Salomon Team 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 1:39:21.2 +11:28.2
11 Adéla BOUDÍKOVÁ Vltava Fund team 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 1:39:52.5 +11:59.5
12 Heli HEISKANEN Vltava Fund team 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 1:41:08.2 +13:15.2
13 Klára MORAVCOVÁ Ski Klub Jablonec 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 1:43:04.1 +15:11.1
14 Petr NESVADBA JOVE Rollski Vysoké Nad Jizerou 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 1:43:30.0 +15:37.0
15 Petr GROSS Sun Sport Team 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 1:45:07.9 +17:14.9
16 Josef VEJNAR JOVE ROLLSKI Vysoké N/Jiz. 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 1:47:18.6 +19:25.6
17 Mateusz SZCZOTKA Ski Klub Jablonec 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 1:47:24.6 +19:31.6
18 Pavel ŠIMEK Olfincar Ski Team 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 1:47:26.8 +19:33.8
19 Martin KRATOCHVÍL Ski Team Vysočina 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 1:50:08.3 +22:15.3
20 Daniel GROMUS Kolečkové Lyže TOMSKI.CZ 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 1:50:46.3 +22:53.3
21 Lada LANKOVÁ Silvini Madshus Team 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 1:53:16.7 +25:23.7
22 Jan KŘOVÁČEK Rolníci 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 1:54:05.1 +26:12.1
23 Pavel BUCHTA Ski Team Vysočina 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 1:54:40.1 +26:47.1
24 Martin AMBRUZ Vivatsport 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 1:54:57.1 +27:04.1
25 Zdeněk STUCHLÍK Šerlich 8.30 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 1:55:20.7 +27:27.7
26 Michal ROHÁČEK Silvini Madshus Team 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 1:56:37.8 +28:44.8
27 Tereza HUJEROVÁ Ski Klub Jablonec 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 1:57:10.7 +29:17.7
28 Ladislav KNÁPEK Šerlich 8.30 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 1:57:44.6 +29:51.6
29 Jan SLABÝ Ski Team Vysočina 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 1:58:33.1 +30:40.1
30 Tereza TŮMOVÁ Sun Sport Team 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 2:01:11.3 +33:18.3
31 Filip TRENDA Silvini Madshus Team 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 2:04:21.3 +36:28.3
32 Pavel JIRÁSEK Šerlich 8 30 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 2:04:51.3 +36:58.3
33 Karel KŘOUSTEK SKI Skuhrov 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 2:04:59.1 +37:06.1
34 Tomáš KRAMPLA TTC Olomouc 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 2:07:19.8 +39:26.8
35 Jan HRUBÝ KB Vsetín-Bobrky 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 2:07:40.5 +39:47.5
36 Richard ŠTEFEK Šerlich 8.30 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 2:08:11.1 +40:18.1
37 Jan VALIŠ Bauer Ski Team 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 2:09:50.8 +41:57.8
38 Vendula KŘOUSTKOVÁ Šerlich 8.30 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 2:11:13.6 +43:20.6
39 Jakub NOVOTNÝ Ski Team Vysočina 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 2:11:58.4 +44:05.4
40 Petr ZEMAN Sokol Weissberg 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 2:13:44.6 +45:51.6
41 Martin HOLÁNEK Borci Zdar! 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 2:17:06.4 +49:13.4
42 David VRONKA TTC Olomouc 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 2:18:18.4 +50:25.4
43 Kateřina ŠVANCAROVÁ Sun Sport Team 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 2:18:38.4 +50:45.4
44 Lubomír KRUPA Lubíci 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 2:20:43.4 +52:50.4
45 Alois KOHOUTEK Svitávka 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 2:23:18.1 +55:25.1
46 Tomáš GREGORIADES Rolníci 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 2:24:27.7 +56:34.7
47 Alžběta JUŘIČKOVÁ KB Vsetín-Bobrky 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 2:27:43.0 +59:50.0
48 Pavel KOVÁŘ KB Vsetín-Bobrky 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 2:27:44.5 +59:51.5
49 Ladislav FILDÁN Borci Zdar! 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 2:37:33.5 +1:09:40.5
50 Eva BĚLOVOVÁ KB Vsetín-Bobrky 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
2 3:12:47.0 +1:44:54.0
- Tomáš DUFEK Ski Klub Jablonec N. N. 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Jakub SIKORA Ski Klub Jablonec N. N. 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Matyáš ALBRECHT Zdíkov 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Michal BRÁBLÍK FENIX SKI TEAM Jeseník 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Grzegorz LEGIERSKI Team na biegowkach.pl 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Jakub STROUHAL FENIX SKI TEAM Jeseník 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Matouš MATOUŠEK Ski Klub Jablonec N. N. 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Rostislav URBAN Ski Klub Šumperk 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Martin PALLA Klub Biatlonu Letohrad 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Jakub MUČICA Ski Klub Jablonec N. N. 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Jaroslav KULICH Vltava Fund team 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Marek VAŠÁTKO Wikov SKI Skuhrov nad Bělou 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Jiri ONDREJKA Klub Biatlonu Letohrad 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Ludek ABRAHAM Klub Biatlonu Letohrad 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Martin SAŇÁK KOLSKI.CZ 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Miroslav TRNAVSKÝ Silvini Madshus Team 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- František KOCOUREK SK SKIVELO neslyšících Olomouc 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Wladyslaw OLSOWSKI Team Nabiegowkach.cz 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Jan ROHÁČEK XCSPORT.cz nordic racing team 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Robert VALICEK Klub Biatlonu Letohrad 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Jan LUSOVSKY Klub Biatlonu Letohrad 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Matej HERMANN Klub Biatlonu Letohrad 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Karolína POULÍKOVÁ FENIX SKI TEAM Jeseník 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Jan SEMIRAD Klub Biatlonu Letohrad 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Jiří FIŠNAR ML. Vltava Fund team 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Piotr KOCIERZ Zyniec 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Mieczyslaw SKONRON Mietek - retro - ski 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Nikol BENEŠOVÁ Ski Klub Jablonec N. N. 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Jan FIŠNAR Vltava Fund team 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Robin TEPLY Rob 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Radka DOSKOČILOVÁ XCSPORT.cz nordic racing team 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Jakub HERMANN Klub Biatlonu Letohrad 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Anna STROUHALOVÁ FENIX SKI TEAM Jeseník 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Jiří OTRUSINA XCSPORT.cz nordic racing team 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Natálie STRUHÁROVÁ Kolečkové Lyže TOMSKI.CZ 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Oldřich SCHEJBAL Rafans team 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Jaroslav VESELY Klub Biatlonu Letohrad 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Jakub VONDRACEK Klub Biatlonu Letohrad 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Martin HUBÁČEK Vltava Fund Ski Team 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Michal HARCULA Klub Biatlonu Letohrad 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Radek CRHA Sun Sport Team 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Nikita KUBICKOVA Klub Biatlonu Letohrad 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Jiří FIŠNAR Vltava Fund team 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Martin DVORAK Klub Biatlonu Letohrad 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Ondrej BRYSCEJN Klub Biatlonu Letohrad 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Svatava MIKYSKOVA Klub Biatlonu Letohrad 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Aneta BŘEČKOVÁ Ski Klub Jablonec N. N. 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Milan GAŽÍK Vltava Fund team 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Dalibor ŠUBA Klub Biatlonu Letohrad 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Václav ŠTĚPÁNEK Sun Sport Team 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Miroslav HUBÁČEK Vasáci Z Hané 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Frantisek PALLA Klub Biatlonu Letohrad 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Jindřich SKÁCEL Borci Zdar! 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Eva KULHÁNKOVÁ Sun Sport Team 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Julie CHLÁPKOVÁ Sun Sport Team 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Libor HLAVÁČ Borci Zdar! 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Leopold KOLÁŘ SK Vrbno pod Pradědem 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Lucie MOHLOVÁ KB Letohrad 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Jan VOJTA SKI UDÁNKY 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Anežka HLAVÁČOVÁ Sun Sport Team 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Petr ŠUBR MASER Lázně Bělohrad 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Aneta VALCHÁŘOVÁ KB Vsetín-Bobrky 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Martin VALIGURA Rockplast Rovensko 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Tomáš GROMUS Kolečkové lyže tomski.cz 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Zuzana HOLÍKOVÁ Wikov SKI Skuhrov nad Bělou 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Karel MACHÁČEK Rockplast 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Zdeněk JANDEJSEK Rockplast 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Tomáš KREJSA Mercedes Benz Salomon Team 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Jiří KAVKA KB Letohrad 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Milan JELÍNEK Silvini Madshus Team 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Jaromír PRŮŠEK H.O.P. Liberec 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Vít ŠTURSA Rolníci 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place
  • Time
  • Difference
1 -1 race -