Rallarvegsløpet 2017

Sunday, July 23, 2017 10:30 (GMT+2) - Series standings

Race info
Sport: Running
Location: Ulvik kommune, Norway
Series type: Total time
Series races: 2
Completed races: 2
Racers: 38
Updated: Sunday, July 23, 2017 21:53 (GMT+2)
Organized by: Rallarvegsløpet
Race website: http://rallarvegslopet.no

Rallarvegsløpet 2017

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Place Racer name Race results # of races Total time Difference
1 Håkon Urdal Eurofins Moss 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 6:38:09.3 -
2 Frode Johansen Bergen Løpeklubb 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 6:42:32.8 +4:23.5
3 Kjetil Myklebust Norges musikkhøgskole 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 7:06:10.9 +28:01.6
4 Eirik Ottesen SK Vidar 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 7:10:09.5 +32:00.2
5 Bjarne M. Hagen KGB langlauf 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 7:11:46.0 +33:36.7
6 Trond Inge Carlsen Rustad IL 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 7:28:30.4 +50:21.1
7 Pål Onsrud Team Helliroa 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 7:34:52.3 +56:43.0
8 Jørgen Nordanger BFG Bergen løpeklubb 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 7:34:55.3 +56:46.0
9 Frank Andre Jacobsen AGA KLUBBEN 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 7:37:52.8 +59:43.5
10 Stein Kjetil Hefte Opptur motbakkeklubb. 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 7:45:53.7 +1:07:44.4
11 Gunnar Skandsen Noteam 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 7:53:59.0 +1:15:49.7
12 Frederik Bjørnstad Romerike Ultraløperklubb 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 8:03:20.2 +1:25:10.9
13 Matthew Wilson Stavanger Sports and Social Club 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 8:13:43.9 +1:35:34.6
14 Håkon Nævdal Bergen 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 8:17:11.9 +1:39:02.6
15 Petter Kragset Hakallestranda Kondisjonslag 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 8:23:14.5 +1:45:05.2
16 Trond Pedersen Follesø Mannskor Trim 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 8:24:31.8 +1:46:22.5
17 Tim Bennett SK Vidar /Kondis 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 8:33:40.7 +1:55:31.4
18 Christopher Aalholm SK Vidar 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 8:43:15.2 +2:05:05.9
19 Peter Tubaas Stord 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 8:50:20.7 +2:12:11.4
20 Sigurd Corell Asker trekkhundklubb 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 8:50:21.8 +2:12:12.5
21 Gunnar Vaage Trio 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 9:01:13.0 +2:23:03.7
22 Odd Magne Rød Bergen Triathlon Club 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 9:13:27.5 +2:35:18.2
23 Jarle Johan Larsen Bergen Triathlon Club 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 9:26:52.6 +2:48:43.3
24 Svein Stranddal Gjerpen IF 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 9:38:36.7 +3:00:27.4
25 Magnus Aabech Oslo 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 9:42:02.6 +3:03:53.3
26 Arvid Supphellen Gjerpen IF 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 9:43:48.9 +3:05:39.6
27 Andreas Sumstad Arne Stord IL 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 9:49:02.5 +3:10:53.2
28 Anders Winther BN Bolig 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 10:08:42.5 +3:30:33.2
29 Frode Vittersø Grevlingane Triatlonklubb 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 10:18:30.9 +3:40:21.6
30 Geir-Rune Samstad Skjetten 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 10:27:23.9 +3:49:14.6
31 Claus Håvik Treningscamp 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
2 11:19:03.2 +4:40:53.9
- Arne Gilberg Vidar 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Jan Helgesen Oslo 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Tero Paivarinne Sportsklubben Vidar 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Ørjan Lunde Øvretveit Ørjan 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Alexander Stene Moen Sk Rye 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Martin Corell Asker 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
1 -1 race -
- Francisco Munoz sveio 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Place (M)
  • Time
  • Difference
1 -1 race -