2019 AK Schools MTB Series (no guests)

Sunday, September 22, 2019 10:00 (GMT+12) - Series standings

Race info
Sport: Cycling - mtn cross-country
Location: Auckland, New Zealand
Series type: Custom points per place
Series races: Best 3 out of 5
Completed races: 5
Racers: 59
Updated: Thursday, October 10, 2019 09:04 (GMT+12)

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Place Racer name Race results # of races Total points
1 BARCLAY, Jonathan Remuera Intermediate 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 5 180
2 HIDDLESTON, James St Kentigern Boys School 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 5 162
3 HOUGHTON, Finn Remuera Intermediate 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 4 152
4 COOPER, Jason Star of the Sea 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 5 143
5 DOLAN, Thomas St Peter's College (Akld) 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 5 135
6 COURTENAY, Blake Orewa College 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 5 125
7 WALMSLEY, Torben Albany Primary School 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 4 120
7 PENNEY, Carter Bucklands Beach Intermediate 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 4 120
9 SELLA, Riley St Peter's College (Akld) 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 5 111
10 FOWLER, Joshua Remuera Intermediate 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 5 103
11 DOUGLAS, Antony (aj) Rosmini College 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 5 101
12 FARRELL, Ciaran St Peter's College (Akld) 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 5 96
13 DIEDERICKS, Hendrik Orewa College 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 3 95
14 COLMAN, Lucas Orewa College 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 5 90
15 FERRISSEY, Joshua Murray's Bay Intermediate School 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 3 88
16 SCRAGG, Finn Farm Cove Intermediate 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 5 86
17 WOOLFORD, Conner Bucklands Beach Intermediate 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 5 84
18 PARIS, Kyle Remuera Intermediate 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 4 83
19 MATHEWS, Josh Rosehill Intermediate School 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 5 79
20 BROWNE, Toby Remuera Intermediate 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 4 78
21 BARROW, Hunter Remuera Intermediate 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 4 73
21 TURNBULL, Robert Remuera Intermediate 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 5 73
23 BARR, Landon Murrays Bay Intermediate 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
2 / 2 71
24 HOLMES, Dominic St Kentigern Boys School 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
2 / 2 69
25 MUNRO, Ruan Bucklands Beach Intermediate 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 3 65
26 PROUSE, Oliver Albany Junior High School 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 5 62
27 HARRIS, Henry Orewa College 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 4 60
28 HILL, Cameron Rosmini College 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
2 / 2 58
29 WILTON, Ollie Auckland Normal Intermediate 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
2 / 2 54
30 HENDERSON, Dylan Murrays Bay Intermediate School 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
2 / 2 53
31 HAYWARD-SLATTERY, Cassian Saint Kentigern College 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 4 52
31 TURNER, Luke Orewa College 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 4 52
33 PEARCE, Dylan Orewa College 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 5 42
33 MANNING, Daniel Orewa College 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 4 42
35 MCLISTER, Josh Saint Kentigern Boys' School (Remuera) 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
2 / 2 41
36 DEN BREEMS, Luka Belmont Intermediate 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
2 / 2 38
37 RUTKIEWICZ, Alexander Rosmini College 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
2 / 2 36
37 HARDWICK, Bentley TeHihi School 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
2 / 2 36
39 TAYLOR, Isaiah Murrays Bay Intermediate 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
2 / 2 34
39 LEAMY, Donnacha Farm Cove Intermediate 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
2 / 2 34
41 WALLACE, Tim Saint Kentigern College 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 33
42 LARCOMBE, Brayden Farm Cove Intermediate 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
2 / 2 32
43 WILSON, Sam Murrays Bay Intermediate 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 31
44 CHILDS, Caleb St Kentigern Boys School 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 30
45 WILSON, Joshua Murrays Bay Intermediate 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 27
46 VAN ARTS, Miller Ponsonby Intermediate 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 24
47 BOULD, Theo Albany Junior High School 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 23
48 SIMPSON, Monty St Kentigern Boys School 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 18
49 BOYD, Lincoln Murrays Bay Intermediate School 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 14
49 REEVES, Madai Murrays Bay Intermediate School 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 14
51 CATER, Fletcher Orewa College 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 13
51 BURN, Theo St Kentigern Boys School 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 13
53 VILLARS, Jack Albany Junior High School 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 12
53 HARKNESS, Hunter Ponsonby Intermediate 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 12
55 FORREST, Gus St Kentigern Boys School 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 10
55 HOLMES, Nicholas Bucklands Beach Intermediate 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 10
57 GARNETT, Patrick Orewa College 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 9
58 FEHL, Hamish Remuera Intermediate 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 8
58 CHILDS, Oliver Cockle Bay School 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Category
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 8