Auckland Schools MTB Series 2019

Sunday, September 22, 2019 09:32 (GMT+12) - Series standings

Race info
Sport: Cycling - mtn cross-country
Location: Auckland, New Zealand
Series type: Custom points per place
Series races: Best 3 out of 5
Completed races: 5
Racers: 61
Updated: Sunday, September 22, 2019 09:32 (GMT+12)

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Place Racer name Race results # of races Total points
1 BARCLAY, Jonathan Remuera Intermediate 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 5 180
2 HIDDLESTON, James St Kentigern Boys School 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 5 162
3 HOUGHTON, Finn Remuera Intermediate 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 4 152
4 COOPER, Jason Star of the Sea 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 5 143
5 DOLAN, Thomas St Peter's College (Akld) 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 5 132
6 COURTENAY, Blake Orewa College 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 5 125
7 PENNEY, Carter Bucklands Beach Intermediate 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 4 120
8 WALMSLEY, Torben Albany Primary School 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 4 118
9 SELLA, Riley St Peter's College (Akld) 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 5 111
10 FOWLER, Joshua Remuera Intermediate 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 5 103
11 DOUGLAS, Antony (aj) Rosmini College 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 5 100
12 FARRELL, Ciaran St Peter's College (Akld) 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 5 96
13 DIEDERICKS, Hendrik Orewa College 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 3 94
14 COLMAN, Lucas Orewa College 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 5 89
15 FERRISSEY, Joshua Murray's Bay Intermediate School 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 3 88
16 SCRAGG, Finn Farm Cove Intermediate 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 5 85
17 PARIS, Kyle Remuera Intermediate 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 4 83
17 WOOLFORD, Conner Bucklands Beach Intermediate 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 4 83
19 MATHEWS, Josh Rosehill Intermediate School 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 5 79
20 BROWNE, Toby Remuera Intermediate 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 3 77
21 TURNBULL, Robert Remuera Intermediate 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 5 73
22 BARROW, Hunter Remuera Intermediate 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 4 72
23 BARR, Landon Murrays Bay Intermediate 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place (M)
  • Time
  • Points
2 / 2 71
24 HOLMES, Dominic St Kentigern Boys School 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place (M)
  • Time
  • Points
2 / 2 67
25 MUNRO, Ruan Bucklands Beach Intermediate 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 3 64
26 PROUSE, Oliver Albany Junior High School 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 5 61
27 CAMERON, Louie Taupo Primary 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 60
28 HARRIS, Henry Orewa College 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 4 59
29 HILL, Cameron Rosmini College 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place (M)
  • Time
  • Points
2 / 2 57
30 WILTON, Ollie Auckland Normal Intermediate 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place (M)
  • Time
  • Points
2 / 2 54
31 HENDERSON, Dylan Murrays Bay Intermediate School 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place (M)
  • Time
  • Points
2 / 2 53
32 HAYWARD-SLATTERY, Cassian Saint Kentigern College 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 4 52
33 TURNER, Luke Orewa College 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 4 51
34 PEARCE, Dylan Orewa College 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 5 42
35 MANNING, Daniel Orewa College 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place (M)
  • Time
  • Points
3 / 3 41
35 MCLISTER, Josh Saint Kentigern Boys' School (Remuera) 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place (M)
  • Time
  • Points
2 / 2 41
37 RUTKIEWICZ, Alexander Rosmini College 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place (M)
  • Time
  • Points
2 / 2 36
38 HARDWICK, Bentley TeHihi School 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place (M)
  • Time
  • Points
2 / 2 35
39 LEAMY, Donnacha Farm Cove Intermediate 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place (M)
  • Time
  • Points
2 / 2 33
39 WALLACE, Tim Saint Kentigern College 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 33
39 TAYLOR, Isaiah Murrays Bay Intermediate 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place (M)
  • Time
  • Points
2 / 2 33
42 LARCOMBE, Brayden Farm Cove Intermediate 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place (M)
  • Time
  • Points
2 / 2 32
43 WILSON, Sam Murrays Bay Intermediate 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 31
44 CHILDS, Caleb St Kentigern Boys School 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 30
45 WILSON, Joshua Murrays Bay Intermediate 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 27
46 DEN BREEMS, Luka Belmont Intermediate 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 26
47 BOULD, Theo Albany Junior High School 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 23
47 VAN ARTS, Miller Ponsonby Intermediate 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 23
49 WOOLFORD, Connor Bucklands Beach Intermediate 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 21
50 SIMPSON, Monty St Kentigern Boys School 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 18
51 BOYD, Lincoln Murrays Bay Intermediate School 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 14
51 REEVES, Madai Murrays Bay Intermediate School 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 14
53 CATER, Fletcher Orewa College 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 13
54 VILLARS, Jack Albany Junior High School 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 12
54 BURN, Theo St Kentigern Boys School 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 12
56 HARKNESS, Hunter Ponsonby Intermediate 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 11
57 FORREST, Gus St Kentigern Boys School 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 10
58 HOLMES, Nicholas Bucklands Beach Intermediate 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 9
59 FEHL, Hamish Remuera Intermediate 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 8
59 GARNETT, Patrick Orewa College 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 8
59 CHILDS, Oliver Cockle Bay School 
Show all races Show
  • Race #
  • Race name
  • Distance
  • Place (M)
  • Time
  • Points
1 / 1 8