1 |
Tom Simmat
Tom Simmat - RKL1 O V70 (Horizon Tourer) |
|
5 |
25:18:24 |
- |
2 |
Dawson's
Kate Dawson / Steve Dawson - RKL2 X V40 (Sladecraft SLR2 ) |
|
5 |
25:30:31 |
+12:07 |
3 |
MargnRob
Marg Cook / Rob Cook - RKL2 X V60 (Sladecraft SLR2) |
|
5 |
25:33:23 |
+14:59 |
4 |
Footscray Singos
Lisa Singleton / Andrew Singleton - RKL2 X V50 (Sladecraft SLR2) |
|
5 |
25:53:03 |
+34:39 |
5 |
Just Paddlers - #2
Elizabeth Van Reece - RKM1 W V50 (Sea Eagle) |
|
5 |
26:55:07 |
+1:36:43 |
6 |
Team Tongway
Helen Tongway / Bob Collins - RKL2 X V60 (M730) |
|
5 |
27:15:58 |
+1:57:34 |
7 |
Baker
Barrie Baker - RKL1 O V60 (M582) |
|
5 |
27:16:46 |
+1:58:22 |
8 |
AuSable Finishers
Nicole Rice-Owens / Rod Clark - UC2 X V40 (American UC2) |
|
5 |
27:17:17 |
+1:58:53 |
9 |
Sean Murphy
Sean Murphy - ORS1 O V50 (Epic V10L) |
|
5 |
27:20:30 |
+2:02:05 |
10 |
Mad Hungarians and Y Knots (Andrea)
Andrea Szkibik - K1 W V50 (Rebel 46) |
|
5 |
27:58:02 |
+2:39:38 |
11 |
Wooden Eye / Brodie
Brodie Cambourne - ORS1 W V40 (Fenn Surf Ski ) |
|
5 |
28:01:51 |
+2:43:26 |
12 |
Krazzy Kelly and Mad Mick
Kelly Honess / Michael Dinkgreve - UC2 X Open (American UC2) |
|
5 |
28:10:30 |
+2:52:06 |
13 |
38 D / Simondson
Gary Simondson - SS1 O V50 (Charger Surf Ski) |
|
5 |
28:29:33 |
+3:11:08 |
14 |
Patterson Lakes Canoe Club
Gareth Dickson - ORS1 O V40 (Nelo Surf Ski) |
|
5 |
28:57:24 |
+3:39:00 |
15 |
Hobbits
Peter Faherty / Gareth Stokes - UNR2 O Open (Sladecraft Supersonic) |
|
5 |
29:23:59 |
+4:05:35 |
16 |
Footscray & INCC MXV60
S Nicol/A Walker/N White/D Bennett - K4 X V60 (K4) |
|
5 |
29:26:29 |
+4:08:04 |
17 |
Mozza's MMP
Maurie Carlyon - ORS1 O V50 (Fenn Swordfish) |
|
5 |
29:29:24 |
+4:11:00 |
18 |
Cos I’m 50
Diane Bloom - K1 W V50 (K1) |
|
5 |
29:34:32 |
+4:16:08 |
19 |
THE B TEAM
Martin Buissink / Bradley Buissink - RKL2 O Open (TK2) |
|
5 |
29:51:18 |
+4:32:53 |
20 |
Mermad
Cathy Miller - RKL1 W V50 (M583) |
|
5 |
30:04:03 |
+4:45:38 |
21 |
Michael Dellapina
Michael Dellapina - RKL1 O V50 (M580) |
|
5 |
30:28:21 |
+5:09:56 |
22 |
The Early Risers
Greg Hillier / Sue Smith - RKL2 X V50 (Solaris Macquarie LR2) |
|
5 |
30:52:04 |
+5:33:40 |
23 |
Bond / Williams
Tony Bond / Susan Williams - UC2 X V50 (V1 Pro Canoe) |
|
5 |
30:54:53 |
+5:36:28 |
24 |
Tathra Old Boys
John Sheedy / Peter George - SS2 O V50 (Spec Ski Double) |
|
5 |
31:13:35 |
+5:55:11 |
25 |
Sally Solo K1 Rebel
Sally Miller - K1 W V50 (Rebel 46) |
|
5 |
31:14:47 |
+5:56:23 |
26 |
Team Maximum Payne
Tony Payne - TC1 O V60 (River Rat) |
|
5 |
31:19:46 |
+6:01:21 |
27 |
No time for ice cream
Caoimhin Ardren / Ruby Ardren - RKL2 X V40 (Sladecraft SLR2) |
|
5 |
31:29:52 |
+6:11:28 |
28 |
LANE - Keith & Shelley - Fire & Ice
Keith Lane / Shelley Lane - RKL2 X V50 (M730) |
|
5 |
31:46:02 |
+6:27:37 |
29 |
Karen and Tim
Karen Turner / Tim Fitzgerald - RKL2 X V50 (M730) |
|
5 |
31:49:30 |
+6:31:05 |
30 |
Wooden Eye / Bernie
Bernie Edstein - RKL1 O V50 (M582) |
|
5 |
32:12:39 |
+6:54:15 |
31 |
Scouts Canoe Team 2018 -1
Alex Brunacci - UC1 O V50 (Wenonah canoe) |
|
5 |
32:17:44 |
+6:59:19 |
32 |
CanDrew
Candice Charles / Andrew Cox - K2 X V40 (K2) |
|
5 |
32:20:47 |
+7:02:23 |
33 |
HQ 1 BDE
Michael Panasewycz - RKM1 O V40 (M530) |
|
5 |
32:20:51 |
+7:02:27 |
34 |
Northwest Paddleboards
Allistair Swinsco / Alison Rennie - SUP2 X V40 (Double SUP) |
|
5 |
32:26:58 |
+7:08:33 |
35 |
38 D / Sullivan
Owen Sullivan - ORS1 O V40 (Fenn Swordfish) |
|
5 |
32:30:57 |
+7:12:33 |
36 |
Mto Wa Mbu Project
David Moroney - RKM1 O V50 (M532) |
|
5 |
32:41:30 |
+7:23:05 |
37 |
Larry
Brendan Long - SS1 O V40 (DD3 Spec Ski) |
|
5 |
32:51:05 |
+7:32:40 |
38 |
38 D / Izard
Richard Izard - ORS1 O V40 (Fenn Swordfish) |
|
5 |
32:52:23 |
+7:33:59 |
39 |
LANE - Matthew Lane
Matthew Lane - TC1 O Open (River Rat TC1 ) |
|
5 |
33:00:05 |
+7:41:40 |
40 |
Coops
Neil Cooper - RKL1 O V50 (Slade Craft SLR) |
|
5 |
33:13:42 |
+7:55:18 |
41 |
Canoe Medley
Jack Wilson - TC1 O Open (TR17/Hosi/Carr/Disco/Rat) |
|
5 |
33:19:19 |
+8:00:54 |
42 |
RPM SA
Andrew Stoodley - ORS1 O V50 (Epic V10 Sport) |
|
5 |
33:53:50 |
+8:35:25 |
43 |
38 D Super Limanator
Brian Lim - SS1 O Open (Spec Ski) |
|
5 |
34:04:06 |
+8:45:42 |
44 |
PPP Paddlers - Jacko
Shaune Jackson - ORS1 O V40 (Fenn Swordfish) |
|
5 |
34:14:20 |
+8:55:56 |
45 |
PPP Paddlers - Freddy
Jon Frederico - ORS1 O V50 (Horizon Surf Ski) |
|
5 |
34:15:53 |
+8:57:29 |
46 |
PPP Paddlers - Quinny
Peter Quinlan - RKL1 O V50 (M582) |
|
5 |
34:17:29 |
+8:59:04 |
47 |
LANE - Jason & Jessica
Jason Farley / Jessica Lane - RKL2 X Open (M730) |
|
5 |
35:12:39 |
+9:54:14 |
48 |
PPP Paddlers - Hammo
Tim Hamlin - RKL1 O V50 (Mirage 580) |
|
5 |
35:27:38 |
+10:09:13 |
49 |
Swan Hill Men's Health
Greg Roberts - RKM1 O V50 (M532) |
|
5 |
35:29:41 |
+10:11:16 |
50 |
Gregory Lloyd
Greg Lloyd - RKL1 O V40 (M582) |
|
5 |
35:57:15 |
+10:38:50 |
51 |
Dumb and Dumber
David Worrad / Tom Irvine - RKL2 O V50 (M730) |
|
5 |
35:58:50 |
+10:40:25 |
52 |
Just Paddlers - #3
Daniel Hendrie - RKL1 O V60 (M580) |
|
5 |
36:23:07 |
+11:04:42 |
53 |
Jason Eats
Jason Eats - ORS1 O Open (Surf Ski) |
|
5 |
36:26:22 |
+11:07:58 |
54 |
CarbonTRACK
Christopher Benson - RKM1 O V40 (M582) |
|
5 |
36:29:43 |
+11:11:18 |
55 |
Where's Indy?
Kim Navera - ORS1 O Open (Stellar Ski) |
|
5 |
36:31:36 |
+11:13:11 |
56 |
Two Barnes and Six Ducks
Richard Barnes / Linden Barnes - RKL2 X V40 (M730) |
|
5 |
36:34:33 |
+11:16:09 |
57 |
Wooden Eye / Drew
Drew Stewart - ORS1 O V50 (Epic V10 Sport) |
|
5 |
37:00:16 |
+11:41:51 |
58 |
38 D / Stewart
Paul Stewart - ORS1 O V40 (THINK Uno) |
|
5 |
38:22:39 |
+13:04:15 |
59 |
Fangtastic
Kim Mazaraki - ORS1 O V40 (Finn Endorfinn) |
|
5 |
38:24:41 |
+13:06:16 |
60 |
Hopping Mad - Fi & Lou
Fiona Boyer / Louise Greenwood - TK2 W Open (TK2 Spider) |
|
5 |
38:57:22 |
+13:38:58 |
61 |
Uncle Cary
Cary Sandell - TK1 O V50 (TK1) |
|
5 |
39:00:57 |
+13:42:32 |
62 |
Endless Possibilities
Glen Bonnici / Cheryl Sinclair - RKL2 X V40 (M730) |
|
5 |
39:23:41 |
+14:05:17 |
63 |
River Runners / Tan
Peishan Tan - RKM1 W Open (M582) |
|
5 |
39:53:04 |
+14:34:40 |
64 |
Inspired By Leny - #1
Jason Adams - RKM1 O Open (Plastic REC 5m) |
|
5 |
42:09:40 |
+16:51:16 |
65 |
Team Sea Sherpa
Eoin Corroon / Steve Fava - RKL2 O Open (Stealth Tourer 17) |
|
5 |
43:13:16 |
+17:54:51 |
66 |
38 D / Borschmann
Darren Borschmann - ORS1 O V40 (Fenn Swordfish) |
|
5 |
46:01:59 |
+20:43:35 |
- |
Chompa
Karlie Verbeek / Ashely Bell - TC2 X Open (Barker TC2) |
|
4 |
-1 race |
- |
- |
River Runners / Lewin
Danielle Lewin - RKM1 W Open (Elliot 480) |
|
4 |
-1 race |
- |
- |
River Runners / Keating
Bridget Keating - RKM1 W Open (M532) |
|
4 |
-1 race |
- |
- |
38 D / Rampling
Andrew Boyle - TK1 O Open (Compcraft TK1) |
|
4 |
-1 race |
- |
- |
Pete's Paddle for Parkinsons
Peter Shears - RKL1 O V60 (M582) |
|
4 |
-1 race |
- |
- |
River Runners / Weston
Vikki Weston - RKM1 W Open (Elliot 480) |
|
4 |
-1 race |
- |
- |
Nick Poltock
Nick Poltock - UC1 O V70 (Wenonah UC1) |
|
3 |
-2 races |
- |
- |
DolphinJo
Joanne Davis - ORS1 W V50 (Think Surf Ski) |
|
3 |
-2 races |
- |
- |
Scouts Canoe Team 2018 -2
Arnie Shanahan / Brett Sutton - TC2 O Open (TC2) |
|
3 |
-2 races |
- |
- |
Call to the Wild
A Moss / G Moss / K Owen / S Owen - RKL2 X V50 (M730) |
|
3 |
-2 races |
- |
- |
Bemm River Bunyip
Mandy Forrester - TK1 W V50 (AK TK1) |
|
2 |
-3 races |
- |
- |
Alex Boyd Nelo K1
Alex Boyd - K1 O Open (Nelo K1) |
|
2 |
-3 races |
- |
- |
The Merman
William Stanton - RKL1 O V40 (M583) |
|
2 |
-3 races |
- |
- |
Colin Baker
Colin Baker - ORS1 O V60 (Stellar SR) |
|
1 |
-4 races |
- |
- |
RMS
Angus Mitchell - RKL1 O V40 (M583) |
|
1 |
-4 races |
- |
- |
Phillips
Anna Phillips / Peter Phillips - RKL2 X Open (M730) |
|
1 |
-4 races |
- |
- |
Small Change 4 Small Changes 2
Lorraine Scott - ORS1 W V60 (Stellar s14s ) |
|
1 |
-4 races |
- |
- |
reynoandmckendry
Kylie Bishop / Tristan Mercer - RKL2 W V40 (M730) |
|
1 |
-4 races |
- |
- |
In Sync (Day 3)
Kara O'Brien / Andrew Allen - RK2 X V40 (Plastic rec double) |
|
1 |
-4 races |
- |