Race progress: RED HOT CRIT B-GRADE (1)

  • Race started:
    Saturday, February 25, 2017 18:18 (GMT+13)
  • Race location:
    Auckland, New Zealand
Total laps: Time-limited | Race finished
Place Bib Racer name Age Category After   Finish time
1 1015 James Matthews  B GRADE (1)
1:09.1 (2)
2:09.1 (2)
3:12.8 (4)
4:14.3 (4)
5:17.6 (6)
6:19.9 (2)
7:21.9 (2)
8:25.6 (2)
9:27.9 (2)
10:32.0 (2)
11:33.4 (1)
13:42.7 (9)
14:45.9 (9)
15:46.1 (9)
16:32.0 (8)
16:43.6 --100%1.62%0.50%
2 1040 Max NewtonAuckland  25 B GRADE (1)
1:08.9 (1)
2:08.9 (1)
3:12.5 (3)
4:42.2 (11)
5:15.6 (1)
6:20.0 (3)
7:21.8 (1)
8:25.3 (1)
9:28.5 (4)
10:32.3 (3)
12:37.9 (9)
13:09.5 (6)
13:42.6 (3)
14:45.5 (2)
15:47.2 (4)
16:46.8 +0:03.2+0.32%99.68%1.31%0.18%
3 1043 Nathan Livingstone  58 B GRADE (1)
1:09.7 (5)
2:09.6 (5)
3:12.1 (2)
4:14.0 (3)
5:16.2 (2)
6:19.4 (1)
7:22.1 (3)
8:26.6 (4)
9:28.4 (3)
10:32.3 (3)
11:34.0 (3)
12:37.9 (3)
13:42.1 (1)
14:45.3 (1)
15:46.9 (3)
16:46.9 +0:03.3+0.33%99.67%1.30%0.17%
4 1038 Keivan MemarzadehCmc  34 B GRADE (1)
1:10.8 (8)
2:09.8 (6)
3:12.0 (1)
4:13.8 (2)
5:17.0 (4)
6:20.2 (5)
7:22.2 (4)
8:26.3 (3)
9:27.8 (1)
10:31.9 (1)
11:33.8 (2)
12:37.7 (2)
13:42.3 (2)
14:45.5 (2)
15:46.2 (1)
16:47.3 +0:03.7+0.37%99.63%1.26%0.13%
5 1039 Liam Hewlett  16 B GRADE (1)
1:09.3 (3)
2:09.2 (3)
3:12.9 (5)
4:13.3 (1)
5:16.5 (3)
6:20.1 (4)
7:22.5 (5)
8:27.2 (5)
9:28.7 (5)
10:32.6 (5)
11:34.5 (4)
12:38.2 (4)
13:42.8 (4)
14:46.0 (4)
15:46.7 (2)
16:48.6 +0:05.0+0.50%99.50%1.13%0.00%
6 1033 Dick JohnsonAuckland  45 B GRADE (1)
1:10.0 (6)
2:09.9 (7)
3:13.6 (7)
4:14.8 (6)
5:17.9 (7)
6:20.9 (7)
7:22.9 (7)
8:27.9 (7)
9:29.4 (7)
10:33.2 (7)
11:34.9 (6)
12:37.5 (1)
13:43.4 (6)
14:46.7 (6)
15:48.3 (6)
16:49.4 +0:05.8+0.58%99.43%1.06%-0.08%
7 1031 Colin BairdGRIT  42 B GRADE (1)
1:09.5 (4)
2:09.4 (4)
3:13.0 (6)
4:14.4 (5)
5:17.2 (5)
6:20.3 (6)
7:22.6 (6)
8:27.5 (6)
9:28.9 (6)
10:32.8 (6)
11:34.5 (4)
12:38.4 (5)
13:42.9 (5)
14:46.0 (4)
15:47.7 (5)
16:49.9 +0:06.3+0.63%99.38%1.01%-0.13%
8 1032 Damian Harvey  43 B GRADE (1)
1:10.7 (7)
2:14.1 (9)
3:18.3 (9)
4:23.4 (8)
5:29.3 (9)
6:35.0 (8)
7:42.4 (8)
8:50.4 (9)
9:56.7 (9)
11:02.9 (8)
12:10.2 (8)
13:16.3 (8)
14:23.7 (7)
15:29.8 (8)
16:31.9 (7)
17:44.5 +1:00.9+6.07%94.28%-4.34%-5.54%
9 1037 Hayden RussellAuckland MTB  34 B GRADE (1)
1:10.9 (9)
2:14.0 (8)
3:17.2 (8)
4:23.1 (7)
5:29.1 (8)
6:35.3 (9)
7:42.5 (9)
8:50.1 (8)
9:56.3 (8)
11:03.1 (9)
12:09.9 (7)
13:15.8 (7)
14:23.7 (7)
15:29.7 (7)
16:37.7 (9)
17:44.6 +1:01.0+6.08%94.27%-4.35%-5.55%
10 1035 Gustavo Souza  37 B GRADE (1)
1:15.5 (10)
2:23.0 (10)
3:29.9 (10)
4:38.0 (9)
5:45.4 (10)
6:53.4 (10)
8:01.7 (10)
9:11.4 (10)
10:21.2 (10)
11:31.7 (10)
12:46.2 (10)
13:58.2 (10)
15:11.3 (10)
16:26.6 (10)
17:43.4 (10)
-1 lap -----
11 1044 Ruby LivingstoneCounties Manukau  23 A GRADE
1:17.7 (11)
2:24.0 (11)
3:30.9 (11)
4:39.8 (10)
5:50.9 (11)
7:00.1 (11)
8:09.1 (11)
9:19.5 (11)
10:36.0 (11)
11:47.6 (11)
12:59.0 (11)
14:11.3 (11)
15:24.8 (11)
16:37.9 (11)
17:49.2 (11)
-1 lap -----
- 1030 Benny Van Der GriendCounties Manukau  57 B GRADE (1)
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
DNF -----
- 1042 Monty WAWATAIAuckland  55 B GRADE (1)
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
DNF -----