Race progress: MFG Cyclocross - North 40 CX '19 1:00

  • Race started:
    Sunday, November 3, 2019 1:00 PM (GMT-8)
  • Race location:
    Tacoma, WA, United States
Total laps: Time-limited | Race finished
Place Bib Racer name Age Category After   Finish time
1 291 Jackson HsuRAD Racing P/B Cycle U  11 3rd - 5th Grade Boys
11:56.8 (1)
22:01.1 (1)
32:05.5 --100%9.74%9.71%
2 290 Truman AtkinsHodala  11 3rd - 5th Grade Boys
12:30.2 (2)
23:24.4 (2)
35:09.4 +3:03.9+9.55%91.28%1.12%1.08%
3 310 Will StralkaBlack Sheep Velo  11 3rd - 5th Grade Boys
12:39.8 (3)
23:49.2 (3)
35:32.5 +3:27.0+10.75%90.29%0.04%0.00%
4 300 William PryorRAD Racing Powered By Cycle University  10 3rd - 5th Grade Boys
12:59.1 (4)
24:17.8 (4)
36:19.6 +4:14.1+13.20%88.34%-2.17%-2.21%
5 293 Anderson TalleyCycle University  10 3rd - 5th Grade Boys
13:57.6 (5)
26:09.0 (5)
38:39.6 +6:34.1+20.47%83.01%-8.73%-8.77%
6 302 Landon AndersonRAD P/B Cycleu  10 3rd - 5th Grade Boys
14:09.5 (7)
26:47.2 (6)
-1 lap -----
7 330 Zeev LoetelCycleu  10 3rd - 5th Grade Boys
14:07.9 (6)
27:14.7 (7)
-1 lap -----
8 305 John Pryor1RAD Racing Powered By Cycle University  8 3rd - 5th Grade Boys
14:29.9 (10)
27:28.7 (8)
-1 lap -----
9 284 Sidney MagunTeam Magun  8 3rd - 5th Grade Boys
15:14.1 (15)
27:36.6 (9)
-1 lap -----
10 292 Patrick Sainsbury  9 3rd - 5th Grade Boys
14:24.9 (9)
27:37.4 (10)
-1 lap -----
11 296 Colton FukanoGHY Bikes  8 3rd - 5th Grade Boys
14:51.1 (12)
27:44.9 (11)
-1 lap -----
12 190 Owen StralkaBlack Sheep Velo  9 3rd - 5th Grade Boys
14:23.8 (8)
27:51.6 (12)
-1 lap -----
13 321 Brooks VernonRAD Racing P/B Cycle U  9 3rd - 5th Grade Boys
14:56.2 (13)
28:38.5 (13)
-1 lap -----
14 325 Sebastian MulierKiel Reijnen All Stars  9 3rd - 5th Grade Boys
14:48.3 (11)
28:38.6 (14)
-1 lap -----
15 189 Hudson CongdonRAD P/B Cycleu  11 3rd - 5th Grade Boys
14:59.1 (14)
28:47.1 (15)
-1 lap -----
16 225 Luca ErbeckAlki Rubicon Racing  11 3rd - 5th Grade Boys
15:42.5 (16)
30:25.8 (16)
-1 lap -----
17 194 Gavin TaylorIndigenous Wheel Co  9 3rd - 5th Grade Boys
16:36.1 (19)
30:27.6 (17)
-1 lap -----
18 316 Pj LeonardSoft Like Kitten  9 3rd - 5th Grade Boys
16:28.9 (17)
31:04.3 (18)
-1 lap -----
19 298 Ruben StambaughAlki Rubicon  8 3rd - 5th Grade Boys
16:32.3 (18)
31:22.3 (19)
-1 lap -----
20 379 Boris Grant-Riess  10 3rd - 5th Grade Boys
16:52.8 (20)
31:34.7 (20)
-1 lap -----
21 191 Keegan Fairbanks  9 3rd - 5th Grade Boys
17:07.2 (21)
32:06.4 (21)
-1 lap -----
22 320 Beckett VernonRAD Racing P/B Cycle U  11 3rd - 5th Grade Boys
19:54.6 (22)
38:48.5 (22)
-1 lap -----
23 380 Christopher Markowitz  9 3rd - 5th Grade Boys
22:09.9 (23)
-
-2 laps -----
- 258 Jaxon WilliamsVelocity Bike Co  10 3rd - 5th Grade Boys
-
-
DNF -----
- 282 Nolan Urban  10 3rd - 5th Grade Boys
-
-
DNF -----
- 285 Grady YoungAlki | Rubicon  9 3rd - 5th Grade Boys
-
-
DNF -----
- 323 Ronan KrollBlack Sheep Velo  9 3rd - 5th Grade Boys
-
-
DNF -----