Race progress: 2019 March 11

  • Race started:
    Monday, March 11, 2019 18:32 (GMT+13)
  • Race location:
    Tauranga, New Zealand
Total laps: Time-limited | Race finished
Place Bib Racer name Category After   Finish time
1 9 Tristran Haycock Senior mens (19-29)
10:23.4 (1)
19:23.5 (1)
28:48.9 (1)
38:10.5 4--100%10.08%11.21%
2 37 Samuel Lord Junior boys 17+18
15:43.7 (46)
19:52.4 (2)
29:14.8 (2)
39:02.1 4+0:51.6+2.25%97.80%8.06%9.21%
3 56 Kris Snow Master mens (30-39)
10:29.2 (4)
20:12.5 (3)
30:07.9 (3)
39:48.2 4+1:37.7+4.27%95.91%6.25%7.42%
4 11 Troy Herdman Junior boys 16 and under
10:25.4 (3)
20:14.4 (4)
30:09.7 (4)
40:02.8 4+1:52.3+4.90%95.33%5.67%6.85%
5 200 Kaia Dorr Junior boys 16 and under
10:31.0 (5)
20:21.4 (5)
30:17.6 (5)
40:31.9 4+2:21.4+6.17%94.19%4.53%5.73%
6 50 Zane Hurst Junior boys 16 and under
10:34.5 (6)
20:37.3 (6)
31:21.8 (6)
42:16.7 4+4:06.2+10.75%90.29%0.42%1.66%
7 60 Cameon Mcguffie Junior boys 16 and under
11:38.8 (15)
22:11.9 (10)
32:30.0 (8)
42:31.3 4+4:20.8+11.39%89.78%-0.16%1.10%
8 64 Anthony Van Depas Master mens (30-39)
10:44.0 (7)
21:25.8 (7)
32:14.7 (7)
42:59.6 4+4:49.1+12.62%88.79%-1.27%0.00%
9 87 Tom Hambrook Master mens (40-49)
12:10.9 (18)
22:30.9 (13)
32:51.6 (10)
43:03.1 4+4:52.6+12.77%88.67%-1.41%-0.14%
10 1 Steve Newlove Veteran mens (50+)
11:20.2 (10)
22:07.0 (8)
32:47.5 (9)
43:47.2 4+5:36.7+14.70%87.18%-3.14%-1.85%
11 33 Richard Taylor Master mens (40-49)
11:33.8 (12)
22:14.0 (11)
33:02.4 (11)
43:48.4 4+5:37.9+14.75%87.14%-3.18%-1.89%
12 72 Jack Derry Junior boys 17+18
12:21.5 (21)
23:24.6 (16)
33:52.0 (14)
43:59.1 4+5:48.6+15.22%86.79%-3.60%-2.31%
13 82 Kelly Glover Master mens (40-49)
11:38.1 (14)
22:17.3 (12)
33:13.8 (12)
44:14.8 4+6:04.3+15.90%86.28%-4.22%-2.92%
14 62 Connor Mccarthy Junior boys 16 and under
11:18.0 (9)
22:09.7 (9)
33:38.8 (13)
45:45.5 4+7:35.0+19.86%83.43%-7.78%-6.43%
15 30 Gavin Searle Veteran mens (50+)
12:02.8 (17)
23:27.2 (17)
34:59.7 (17)
46:48.3 4+8:37.8+22.61%81.56%-10.25%-8.87%
16 48 Sam Hughes Master mens (30-39)
11:10.9 (8)
22:34.3 (14)
34:15.4 (15)
-1 lap 3-----
17 88 Aaron Long Junior boys 16 and under
11:35.4 (13)
23:08.5 (15)
34:39.2 (16)
-1 lap 3-----
18 35 Duncan Wilson Master mens (40-49)
12:17.8 (20)
23:46.1 (20)
35:02.4 (18)
-1 lap 3-----
19 78 Jyde Mcgarva Junior boys 16 and under
12:50.4 (27)
24:10.0 (23)
35:09.5 (19)
-1 lap 3-----
20 228 Pete Wilson Veteran mens (50+)
12:15.9 (19)
23:42.9 (19)
35:21.2 (20)
-1 lap 3-----
21 54 Gareth Osmond Master mens (40-49)
12:01.5 (16)
23:34.7 (18)
35:23.8 (21)
-1 lap 3-----
22 36 Kerry Johansen Master mens (40-49)
12:30.1 (25)
23:59.3 (21)
35:39.6 (22)
-1 lap 3-----
23 53 Te maia Gage-Gray Junior boys 16 and under
15:03.6 (44)
31:30.4 (49)
36:00.3 (23)
-1 lap 3-----
24 77 Cullen Mcgarva Junior boys 17+18
12:23.5 (22)
24:09.4 (22)
36:11.7 (24)
-1 lap 3-----
25 2 Cole Burmester Master mens (30-39)
12:26.2 (23)
24:23.8 (24)
36:33.5 (25)
-1 lap 3-----
26 15 Glen Kivell Master mens (40-49)
12:27.5 (24)
24:35.2 (25)
37:14.3 (26)
-1 lap 3-----
27 58 James Mctavish Master mens (30-39)
12:38.5 (26)
24:47.4 (26)
37:16.9 (27)
-1 lap 3-----
28 97 Taine Larsen Junior boys 16 and under
13:34.6 (31)
25:16.3 (27)
37:19.2 (28)
-1 lap 3-----
29 24 Chris Mitchell Veteran mens (50+)
13:27.0 (30)
25:55.6 (29)
38:12.8 (29)
-1 lap 3-----
30 83 Riley Glover Junior boys 16 and under
14:04.4 (37)
26:45.2 (33)
38:25.9 (30)
-1 lap 3-----
31 20 Alan Mclean Veteran mens (50+)
13:19.6 (28)
25:51.3 (28)
38:28.1 (31)
-1 lap 3-----
32 17 Harry Kneebone Junior boys 16 and under
13:42.0 (33)
26:32.7 (31)
38:55.8 (32)
-1 lap 3-----
33 79 Paul Mcgarva Master mens (40-49)
13:35.5 (32)
26:37.6 (32)
39:41.8 (33)
-1 lap 3-----
34 44 Tom Baptist Senior mens (19-29)
14:16.4 (38)
27:35.4 (37)
40:17.1 (34)
-1 lap 3-----
35 55 Graham Muggridge Master mens (40-49)
15:01.1 (43)
27:38.8 (38)
40:27.1 (35)
-1 lap 3-----
36 68 Steve Craven Master mens (40-49)
13:44.0 (34)
27:22.1 (35)
40:39.8 (36)
-1 lap 3-----
37 207 James Wright Master mens (40-49)
13:59.8 (36)
27:09.2 (34)
40:41.8 (37)
-1 lap 3-----
38 28 Pete Roden Veteran mens (50+)
14:22.8 (40)
28:04.5 (39)
41:21.2 (38)
-1 lap 3-----
39 4 Jason Gabel Master mens (40-49)
14:51.9 (42)
28:34.6 (40)
42:07.0 (39)
-1 lap 3-----
40 61 George The Plumber Veteran mens (50+)
15:05.7 (45)
29:04.0 (42)
43:23.6 (40)
-1 lap 3-----
41 86 Tui Hambrook Master mens (40-49)
17:03.9 (55)
29:46.9 (43)
43:51.6 (41)
-1 lap 3-----
42 75 Benjamin Louie Junior boys 16 and under
16:04.1 (49)
30:14.5 (45)
44:57.6 (42)
-1 lap 3-----
43 43 Greig Anderson Veteran mens (50+)
15:53.2 (47)
30:42.2 (46)
46:32.4 (43)
-1 lap 3-----
44 63 Paul Riordan Veteran mens (50+)
13:23.8 (29)
26:30.4 (30)
-
-2 laps 2-----
45 69 Mark Lord Master mens (40-49)
14:20.3 (39)
27:29.9 (36)
-
-2 laps 2-----
46 244 Arlo Culwick Junior boys 16 and under
14:49.5 (41)
28:50.3 (41)
-
-2 laps 2-----
47 81 Zavier Osmond Junior boys 16 and under
16:05.1 (50)
30:12.2 (44)
-
-2 laps 2-----
48 231 Paul Jensen Veteran mens (50+)
15:57.4 (48)
31:17.4 (47)
-
-2 laps 2-----
49 29 Cameron Ryder Junior boys 16 and under
13:47.0 (35)
31:25.5 (48)
-
-2 laps 2-----
50 38 Emma Lord Junior girls under 18
10:24.3 (2)
31:38.4 (50)
-
-2 laps 2-----
51 22 Paul Mcleod Veteran mens (50+)
16:34.0 (53)
32:42.5 (51)
-
-2 laps 2-----
52 27 Graham Richardson Veteran mens (50+)
16:45.9 (54)
33:27.3 (52)
-
-2 laps 2-----
53 18 Dan Kneebone Master mens (40-49)
16:20.8 (51)
33:56.0 (53)
-
-2 laps 2-----
54 76 Aaven Mcgarva Junior boys 16 and under
18:22.1 (56)
34:57.1 (54)
-
-2 laps 2-----
55 16 Luke Kivell Junior boys 16 and under
11:22.3 (11)
-
-
-3 laps 1-----
56 94 Harrison Smith Junior boys 16 and under
16:22.3 (52)
-
-
-3 laps 1-----