Race progress: 2019 February 4

  • Race started:
    Monday, February 4, 2019 18:29 (GMT+13)
  • Race location:
    Wellington, New Zealand
Total laps: Time-limited | Race finished
Place Bib Racer name Category After   Finish time
1 9 Tristran Haycock Senior mens (19-29)
10:09.3 (2)
20:28.2 (2)
31:00.3 (1)
41:46.6 4--100%8.18%8.68%
2 16 Luke Kivell Junior boys 16 and under
10:03.3 (1)
20:22.4 (1)
31:02.1 (2)
41:53.1 4+0:06.5+0.26%99.74%7.94%8.44%
3 37 Samuel Lord Junior boys 17+18
10:11.5 (3)
21:17.8 (4)
32:12.7 (4)
42:57.9 4+1:11.3+2.84%97.23%5.57%6.08%
4 89 Angus Riordan Junior boys 16 and under
10:18.0 (4)
21:09.9 (3)
32:11.2 (3)
43:02.1 4+1:15.5+3.01%97.08%5.41%5.93%
5 56 Kris Snow Master mens (30-39)
10:27.4 (5)
21:21.7 (5)
32:14.7 (5)
43:04.8 4+1:18.2+3.12%96.97%5.32%5.83%
6 19 Hamish Lane Master mens (40-49)
10:55.1 (6)
22:18.2 (6)
34:01.9 (6)
45:44.8 4+3:58.2+9.50%91.32%-0.55%0.00%
7 50 Zane Hurst Junior boys 16 and under
11:20.1 (8)
22:57.1 (7)
35:00.3 (7)
47:23.8 4+5:37.2+13.45%88.14%-4.17%-3.61%
8 48 Sam Hughes Master mens (30-39)
11:11.3 (7)
23:11.0 (8)
35:40.9 (8)
47:45.8 4+5:59.2+14.33%87.47%-4.98%-4.41%
9 60 Cameon Mcguffie Junior boys 16 and under
11:43.5 (9)
24:06.0 (10)
36:23.8 (10)
47:54.0 4+6:07.4+14.66%87.22%-5.28%-4.71%
10 1 Steve Newlove Veteran mens (50+)
12:22.0 (11)
24:03.1 (9)
36:03.7 (9)
47:56.6 4+6:10.0+14.76%87.14%-5.37%-4.80%
11 54 Gareth Osmond Master mens (40-49)
12:30.3 (12)
25:06.4 (14)
37:45.9 (14)
50:59.4 4+9:12.8+22.05%81.93%-12.07%-11.46%
12 88 Aaron Long Junior boys 16 and under
12:12.1 (10)
24:33.1 (11)
37:09.2 (11)
-1 lap 3-----
13 234 Ruby Ryan Junior girls under 18
12:37.1 (13)
25:00.4 (12)
37:21.4 (12)
-1 lap 3-----
14 35 Duncan Wilson Master mens (40-49)
12:43.6 (14)
25:03.8 (13)
37:40.8 (13)
-1 lap 3-----
15 30 Gavin Searle Veteran mens (50+)
12:50.7 (17)
26:05.8 (15)
39:28.6 (15)
-1 lap 3-----
16 15 Glen Kivell Master mens (40-49)
12:49.8 (16)
26:14.7 (16)
39:30.5 (16)
-1 lap 3-----
17 24 Chris Mitchell Veteran mens (50+)
14:00.3 (25)
27:17.5 (19)
40:42.9 (17)
-1 lap 3-----
18 78 Jyde Mcgarva Junior boys 16 and under
12:45.3 (15)
27:05.2 (17)
41:05.4 (18)
-1 lap 3-----
19 77 Cullen Mcgarva Junior boys 17+18
13:41.8 (20)
27:14.1 (18)
41:06.7 (19)
-1 lap 3-----
20 20 Alan Mclean Veteran mens (50+)
13:35.7 (19)
27:19.4 (20)
41:33.5 (20)
-1 lap 3-----
21 21 Andrew McLeod Master mens (40-49)
13:56.9 (24)
27:52.4 (24)
42:34.1 (21)
-1 lap 3-----
22 97 Taine Larsen Junior boys 16 and under
14:20.0 (30)
28:37.6 (27)
42:51.7 (22)
-1 lap 3-----
23 95 Toby Mcguffie Junior boys 16 and under
14:19.4 (29)
28:38.8 (28)
43:08.3 (23)
-1 lap 3-----
24 2 Cole Burmester Senior mens (19-29)
14:01.0 (26)
28:29.0 (26)
43:21.4 (24)
-1 lap 3-----
25 17 Harry Kneebone Junior boys 16 and under
14:22.3 (31)
29:18.0 (31)
43:40.8 (25)
-1 lap 3-----
26 68 Steve Craven Master mens (40-49)
14:12.8 (28)
29:04.7 (29)
43:52.3 (26)
-1 lap 3-----
27 79 Paul Mcgarva Master mens (40-49)
14:10.6 (27)
29:14.5 (30)
44:11.8 (27)
-1 lap 3-----
28 4 Jason Gabel Master mens (40-49)
14:57.6 (32)
29:47.7 (32)
44:50.5 (28)
-1 lap 3-----
29 34 Peter Tilden Senior mens (19-29)
15:07.1 (33)
30:32.7 (33)
46:04.8 (29)
-1 lap 3-----
30 96 Adam Wright Master mens (40-49)
15:12.6 (36)
31:31.7 (37)
46:22.1 (30)
-1 lap 3-----
31 22 Paul Mcleod Veteran mens (50+)
15:39.9 (37)
31:12.4 (35)
46:32.5 (31)
-1 lap 3-----
32 86 Tui Hambrook Master mens (40-49)
16:09.2 (41)
31:48.2 (38)
46:50.0 (32)
-1 lap 3-----
33 57 Tyral Roach Master mens (30-39)
16:02.6 (39)
31:25.5 (36)
47:01.5 (33)
-1 lap 3-----
34 43 Greig Anderson Veteran mens (50+)
16:18.5 (43)
31:55.7 (39)
47:30.0 (34)
-1 lap 3-----
35 229 Brendan Ryan Veteran mens (50+)
16:06.9 (40)
32:01.1 (40)
47:50.6 (35)
-1 lap 3-----
36 61 George The Plumber Veteran mens (50+)
17:10.7 (49)
32:50.3 (47)
47:53.4 (36)
-1 lap 3-----
37 173 Cameron Ford Junior boys 16 and under
16:28.2 (45)
32:38.9 (46)
47:59.5 (37)
-1 lap 3-----
38 80 Ben Westenberg Junior boys 16 and under
16:16.2 (42)
32:24.0 (44)
48:00.4 (38)
-1 lap 3-----
39 244 Arlo Culwick Junior boys 16 and under
16:19.5 (44)
32:36.5 (45)
48:26.1 (39)
-1 lap 3-----
40 44 Tom Baptist Senior mens (19-29)
16:31.4 (46)
33:50.4 (48)
51:16.2 (40)
-1 lap 3-----
41 7 Nick Gibbard Junior boys 16 and under
17:18.0 (50)
34:14.2 (49)
52:46.1 (41)
-1 lap 3-----
42 42 Kye Oldham Junior boys 17+18
15:09.8 (34)
32:07.5 (42)
53:49.3 (42)
-1 lap 3-----
43 52 Nathan Hurst Junior boys 17+18
15:11.1 (35)
32:06.0 (41)
53:54.3 (43)
-1 lap 3-----
44 38 Emma Lord Junior girls under 18
13:03.2 (18)
27:21.6 (21)
-
-2 laps 2-----
45 58 James Mctavish Master mens (30-39)
13:42.7 (21)
27:23.6 (22)
-
-2 laps 2-----
46 62 Connor Mccarthy Junior boys 16 and under
13:55.6 (23)
27:26.8 (23)
-
-2 laps 2-----
47 46 Dublin Cundy Junior boys 17+18
13:49.6 (22)
28:24.2 (25)
-
-2 laps 2-----
48 63 Paul Riordan Veteran mens (50+)
24:55.5 (59)
30:37.2 (34)
-
-2 laps 2-----
49 75 Benjamin Louie Junior boys 16 and under
15:40.8 (38)
32:21.5 (43)
-
-2 laps 2-----
50 5 Mat Gibbard Master mens (40-49)
16:39.4 (47)
34:29.2 (50)
-
-2 laps 2-----
51 14 Alex Johnston Master mens (40-49)
16:40.4 (48)
34:31.7 (51)
-
-2 laps 2-----
52 18 Dan Kneebone Master mens (40-49)
18:10.2 (54)
36:08.7 (52)
-
-2 laps 2-----
53 98 Poppy Lane Junior girls under 18
18:21.6 (56)
36:15.8 (53)
-
-2 laps 2-----
54 32 Wendy Taylor Female open (18-39)
18:29.1 (57)
36:18.7 (54)
-
-2 laps 2-----
55 27 Graham Richardson Veteran mens (50+)
18:14.0 (55)
36:36.3 (55)
-
-2 laps 2-----
56 76 Aaven Mcgarva Junior boys 16 and under
18:39.8 (58)
37:06.5 (56)
-
-2 laps 2-----
57 72 Jack Derry Junior boys 17+18
17:28.7 (51)
-
-
-3 laps 1-----
58 93 Felix Bird Junior boys 16 and under
17:43.7 (52)
-
-
-3 laps 1-----
59 81 Zavier Osmond Junior boys 16 and under
17:56.1 (53)
-
-
-3 laps 1-----
60 207 James Wright Master mens (40-49)
29:44.1 (60)
-
-
-3 laps 1-----
61 245 Andy Cundy Master mens (40-49)
30:22.8 (61)
-
-
-3 laps 1-----