Race progress: HEL CX 2018–2019 / Klaukkala / Lähtö 4

  • Race started:
    Thursday, December 6, 2018 13:46 (GMT+2)
  • Race location:
    Klaukkala, Finland
Total laps: Time-limited | Race finished
Place Bib Racer name Category After   Finish time
1 22 Antti Kuitto  Yleinen / Open
7:19.1 (1)
13:39.2 (2)
19:48.5 (2)
25:52.2 (1)
32:06.0 (1)
38:16.0 (1)
44:37.2 (1)
50:55.1 (1)
57:08.0 --100%4.94%5.86%
2 106 Veeti VainioPorvoon Akilles  Yleinen / Open
7:21.5 (2)
13:42.9 (3)
19:47.3 (1)
25:52.8 (2)
32:08.4 (2)
38:24.2 (2)
44:54.6 (2)
51:07.2 (2)
57:20.1 +0:12.1+0.35%99.65%4.60%5.53%
3 21 Dani Härginen2c/Finsad  Yleinen / Open
7:29.5 (4)
13:47.9 (4)
20:23.5 (4)
26:48.1 (3)
33:10.4 (3)
40:03.5 (3)
46:32.8 (3)
53:04.3 (3)
59:43.3 +2:35.3+4.53%95.67%0.63%1.59%
4 72 Samuli VisuriCCH  Yleinen / Open
7:55.3 (5)
14:25.2 (5)
20:47.3 (5)
27:23.0 (4)
33:55.9 (4)
40:45.4 (4)
47:22.7 (4)
53:58.1 (4)
1:00:41.3 +3:33.3+6.22%94.14%-0.98%0.00%
5 111 Kare EskolaKorson Kaiku  Yleinen / Open
8:03.1 (8)
14:28.5 (6)
20:49.5 (6)
27:26.7 (5)
34:01.1 (5)
40:51.6 (5)
47:29.7 (5)
54:07.8 (5)
1:00:49.1 +3:41.1+6.45%93.94%-1.19%-0.21%
6 15 Heikki NiskakangasTeam Larunpyörä Cervélo  Yleinen / Open
8:01.2 (7)
14:34.8 (8)
21:03.4 (7)
27:41.8 (6)
34:17.9 (6)
41:12.4 (6)
48:02.3 (6)
54:38.3 (6)
1:01:19.5 +4:11.5+7.34%93.16%-2.03%-1.05%
7 86 Juho SaarinenLahden Pyöräilijät  Yleinen / Open
8:09.7 (9)
14:44.8 (9)
21:17.3 (9)
28:09.0 (8)
35:22.8 (8)
42:43.5 (8)
49:37.9 (8)
56:39.1 (8)
1:03:41.6 +6:33.6+11.48%89.70%-5.98%-4.95%
8 74 Jens DahlmanSKB Racing Triathlon Team  Yleinen / Open
9:12.8 (19)
16:50.4 (24)
23:35.3 (18)
30:34.6 (15)
37:36.3 (13)
44:22.3 (13)
50:57.7 (12)
57:27.9 (9)
-1 lap -----
9 156 Ibai Mendia IztuetaChicken line  M Cat 2
8:50.8 (13)
15:50.4 (13)
23:53.3 (21)
30:44.8 (18)
37:36.9 (14)
44:20.5 (12)
50:53.2 (10)
57:29.8 (10)
-1 lap -----
10 311 Oskari HeinikainenTeam Lahden polkupyörähuolto  Yleinen / Open
8:18.2 (10)
15:10.1 (10)
21:56.4 (10)
29:05.7 (9)
36:21.2 (9)
43:32.2 (9)
50:51.2 (9)
58:11.1 (11)
-1 lap -----
11 366 Jari HeinikainenLahden polkupyörähuolto  Yleinen / Open
8:38.4 (12)
15:35.8 (12)
22:50.9 (12)
29:53.2 (10)
37:01.2 (10)
44:04.8 (10)
50:57.0 (11)
58:14.4 (12)
-1 lap -----
12 162 Atte Järvinen  M Cat 2
9:01.8 (15)
16:11.4 (14)
23:13.1 (13)
30:12.7 (12)
37:16.4 (11)
44:20.3 (11)
51:52.2 (13)
58:51.8 (13)
-1 lap -----
13 373 Tommi YlönenTeam Larunpyörä Cervelo  Yleinen / Open
9:17.6 (22)
16:34.6 (20)
23:34.1 (17)
30:30.7 (13)
37:33.2 (12)
44:42.0 (14)
52:01.0 (14)
59:09.4 (14)
-1 lap -----
14 174 Tuomo Lankinen  M Cat 2
9:11.3 (18)
16:20.5 (16)
23:32.4 (16)
30:32.8 (14)
37:46.6 (15)
45:06.0 (15)
52:23.8 (15)
59:26.0 (15)
-1 lap -----
15 77 Ari KansikasProMTB  M Cat 2
9:25.8 (25)
16:37.5 (22)
23:46.1 (19)
31:09.6 (19)
38:52.9 (20)
46:01.8 (18)
52:59.9 (17)
1:00:04.4 (16)
-1 lap -----
16 147 Janne Lehtonen  M Cat 2
9:16.1 (21)
16:28.3 (18)
23:30.6 (15)
30:41.8 (17)
38:05.6 (17)
45:25.1 (16)
52:44.4 (16)
1:00:09.7 (17)
-1 lap -----
17 190 Samuli TuominenTeam Orbea - HHCMB  M Cat 2
9:05.5 (16)
16:26.7 (17)
23:29.4 (14)
30:37.3 (16)
38:02.9 (16)
45:47.4 (17)
53:09.7 (18)
1:00:38.4 (18)
-1 lap -----
18 233 Teemu RantsiHyPy  M Cat 2
9:09.7 (17)
16:30.6 (19)
23:51.7 (20)
31:14.4 (20)
38:49.7 (19)
46:35.0 (20)
54:05.0 (19)
1:01:25.0 (19)
-1 lap -----
19 141 Paulus PalmqvistBC Hellsinki  M Cat 2
8:55.5 (14)
16:17.3 (15)
24:01.9 (22)
31:51.0 (22)
39:12.4 (22)
46:40.1 (21)
54:13.9 (20)
1:02:00.2 (20)
-1 lap -----
20 180 Luis FraileChicken line  M Cat 2
9:20.1 (23)
16:59.6 (25)
24:03.5 (23)
31:34.9 (21)
39:09.6 (21)
46:43.7 (22)
54:14.7 (21)
1:02:31.5 (21)
-1 lap -----
21 361 Jesper GrönlundCCH  M Cat 3
9:26.5 (26)
16:40.1 (23)
24:05.8 (24)
31:52.9 (23)
39:23.8 (23)
47:10.0 (23)
54:43.5 (22)
1:04:07.8 (22)
-1 lap -----
22 143 Markku TaskinenHyPy  M Cat 2
9:29.7 (27)
17:27.7 (28)
25:09.0 (27)
32:58.6 (26)
40:42.9 (24)
48:35.5 (24)
56:28.4 (23)
1:04:11.9 (23)
-1 lap -----
23 321 Nicolas GrönlundCCH  M Cat 3
9:14.8 (20)
17:15.0 (26)
24:50.4 (25)
32:41.2 (24)
41:10.9 (25)
49:33.5 (25)
57:35.8 (24)
-
-2 laps -----
24 239 Aleksi ÄijöIBD Cycling  M Cat 3
9:47.6 (29)
17:25.5 (27)
25:01.1 (26)
32:43.8 (25)
41:33.9 (26)
49:49.6 (26)
58:05.2 (25)
-
-2 laps -----
25 12 Tero SetolaSKB Racing Triathlon  Yleinen / Open
9:40.4 (28)
17:36.5 (29)
25:12.0 (28)
33:19.3 (27)
41:53.4 (27)
49:54.8 (27)
58:17.0 (26)
-
-2 laps -----
26 192 Otto Selen  M Cat 2
10:12.8 (30)
18:28.5 (30)
26:42.7 (30)
35:00.3 (29)
43:24.2 (30)
51:40.8 (29)
59:33.2 (27)
-
-2 laps -----
27 225 Juha EerolaPain For Fun  M Cat 3
10:27.2 (34)
18:47.4 (33)
27:00.2 (32)
35:09.3 (30)
43:19.8 (28)
51:39.4 (28)
59:59.0 (28)
-
-2 laps -----
28 154 Pasi Mälkiä  M Cat 2
10:16.1 (31)
18:31.8 (31)
26:39.3 (29)
34:52.0 (28)
43:22.4 (29)
51:56.3 (30)
1:00:31.9 (29)
-
-2 laps -----
29 223 Markus Anglé  M Cat 3
10:22.6 (32)
18:43.9 (32)
26:59.7 (31)
35:25.5 (31)
44:09.1 (31)
52:41.1 (31)
1:01:07.0 (30)
-
-2 laps -----
30 286 Marko Jaakkola  M Cat 3
10:37.9 (35)
18:52.6 (34)
27:49.4 (33)
36:56.4 (32)
45:59.5 (32)
55:16.3 (32)
1:04:19.8 (31)
-
-2 laps -----
31 242 Tuomas ÄärynenIK-32  M Cat 3
10:44.6 (37)
19:26.9 (36)
28:54.1 (34)
38:11.0 (33)
47:06.9 (33)
56:07.7 (33)
1:05:04.9 (32)
-
-2 laps -----
32 149 Timo SavelainenCCH  M Cat 2
8:32.8 (11)
15:28.4 (11)
22:35.8 (11)
29:55.5 (11)
38:45.7 (18)
46:34.4 (19)
-
-
-3 laps -----
33 226 Fredrik Roos  M Cat 3
11:00.9 (38)
20:01.6 (37)
29:13.2 (35)
38:37.9 (34)
48:31.4 (34)
57:26.5 (34)
-
-
-3 laps -----
34 224 Ruslan Strogiy  M Cat 3
11:07.0 (39)
21:38.5 (38)
30:09.2 (36)
39:27.7 (35)
48:38.0 (35)
57:33.2 (35)
-
-
-3 laps -----
35 346 Mikko Viilo  M Cat 3
11:30.6 (40)
22:09.4 (39)
33:20.5 (37)
44:07.3 (36)
55:26.7 (36)
1:06:07.2 (36)
-
-
-3 laps -----
36 16 Henri Roos  M Cat 3
12:09.3 (41)
22:27.2 (40)
33:30.0 (38)
48:26.2 (37)
1:00:25.5 (37)
-
-
-
-4 laps -----
37 99 Mikko Kupiainen  Yleinen / Open
7:22.8 (3)
13:35.3 (1)
19:49.7 (3)
-
-
-
-
-
-6 laps -----
38 274 Juhani NieminenTeam Orbea - HHCMB  M Cat 2
9:25.2 (24)
16:36.3 (21)
-
-
-
-
-
-
-7 laps -----
39 284 Sampo LehtinenMTBCF  M Cat 3
10:39.7 (36)
18:54.2 (35)
-
-
-
-
-
-
-7 laps -----
40 257 Otto Seppänen  M Cat 3
10:25.5 (33)
-
-
-
-
-
-
-
-8 laps -----
- 148 Sebastian SwahnBC Hellsinki  M Cat 2
-
-
-
-
-
-
-
-
DNF -----
- 182 Tarmo Sibul  M Cat 2
-
-
-
-
-
-
-
-
DNF -----
- 194 Igor Turko  M Cat 2
7:58.5 (6)
14:33.0 (7)
21:07.8 (8)
27:44.5 (7)
34:32.6 (7)
41:24.6 (7)
48:40.5 (7)
55:30.8 (7)
DSQ -----